МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українці Росії оцінюють політичну позицію керівників України

08/20/2009 | ukr-oum
Українці Росії з болем сприймають будь-яке чергове загострення в російсько-українських відносинах, адже для них Україна й Росія – дві однаково близьких держави, немов дві половинки одного серця.

Лист-звернення Президента Російської Федерації Дмитра Медведєва до свого українського колеги Віктора Ющенка велика українська громада Росії розцінила як звернення до всього українського народу, котрий обрав чинного главу держави.

Ми цілком підтримуємо і поділяємо думки, оцінки й позицію керівників України – Президента Віктора Ющенка і глави уряду Юлії Тимошенко, які містяться у відповідях на послання Президента Російської Федерації. Це саме ті слова, котрі українці Росії хотіли почути від керівництва Української держави. Вони свідчать про високу громадянську і державницьку позицію Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко, вселяють надію на те, що ці керівники не розміняють свою відповідальність за майбутнє молодої незалежної держави у складні часи її історії на власні політичні амбіції, і будуть захищати, перш за все, національні інтереси українського народу.

Керівники держави у своїх листах чітко визначають право народу України самому оцінювати своє минуле і самостійно визначати шляхи свого подальшого розвитку, на основі державного суверенітету і врахування вимог міжнародного права й інтересів інших народів.

Іншим, не менш важливим аспектом, що міститься у відповідях керівників України, є необхідність налагодження партнерських добросусідських відносин між Україною й Росією.

Українці Росії сподіваються на поліпшення непростих російсько-українських відносин, досягнення позитивної динаміки в політичних, економічних і гуманітарних стосунках між двома сусідніми державами, двома слов’янськими народами, від чого у значній мірі залежатиме геополітичний клімат у Європі та й у цілому світі. Це дозволить українцям в Росії і росіянам в Україні відчувати себе комфортно на теренах обох сусідніх держав, з якими вони пов’язали свої долі, відчувати свою духовну причетність до життя обох народів, їхньої історії й культури. Конфронтація між Україною й Росією – шлях в нікуди.

У листі Президента Медведєва відзначається, що російська влада стурбована станом української культури та освіти в Росії і буде докладати зусиль для їхнього розвитку. Сподіваємося, що це - щире бажання російської влади сприяти розвитку однієї з найбільших етнічних громад Росії. Сьогодні ж в Росії немає жодної української школи, тоді як в 30-ті роки минулого століття їх було понад 100. Доводиться констатувати, що в Росії українська освіта та культура стали заручниками російсько-українських політичних відносин, що в XXI столітті є абсолютно неприпустимим.

Прес-служба ОУР та ФНКА УР
20 серпня 2009 р.
E-mail: libukr@online.ru


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua