МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Надзвичайна ситуація у Вінницькій тюрмі №1

08/23/2009 | Dmytro Groysman
23 серпня 2009 року
ТЕРМІНОВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ!

НАДЗВИЧАЙНА СИТУАЦІЯ У ВІННИЦЬКІЙ ТЮРМІ №1

Вінницька правозахисна група повідомляє громадськості про чергове брутальне порушення прав людини щодо засуджених. Згідно з інформацією, яка надійшла до нас нелегальними, але незалежними один від одного каналами, 21 серпня 2009 року співробітниками Вінницької тюрми №1 Державного Департаменту України з питань виконання покарань було по-звірячому побито кількох в‘язнів. Причиною побиття, за інформацією, яка надійшла до Вінницької правозахисної групи, стали скарги ув‘язнених на нелюдські умови тримання, негідне медичне обслуговування, регулярне побиття людей. За наявною у нас інформацією, одного із в‘язнів – пана В‘ячеслава Тушинського, його було побито в службовому кабінеті особисто начальником УВП паном Козачишиним та оперативним працівником Ковригою. Хоча керівництво тюрми, разом із зневажаючими порушеннями прав людини співробітниками спецпрокуратури намагалися приховати побитого засудженого від представників громадськості, Вінницька правозахисна група змогла за помірну плату отримати нелегальним шляхом право на відеозйомку результатів бесіди начальника тюрми №1 пана Козачишина та в‘язня цієї тюрми п.Тушинського.


Крім того, за інформацією, якою володіє ВПГ, і яка потребує невідкладної незалежної перевірки, могло бути жорстоко понівечено ув‘язненого п.Євгена Чуб, якого в тяжкому стані могло бути етаповано до одного із пенітенціарних закладів Хмельницької області. Частину засуджених, які повідомляли про намір скаржитися на нелюдські умови тримання в тюрмі №1, було переведено до горезвісної Стрижавської виправної колонії №81. Крім того Вінницька правозахисна група висловлює глибоку стурбованість з приводу повідомлення про зникнення за загадкових обставин іншого в‘язня тюрми №1 Євгена Дмитрієва, що за нашою інформацією перебував в камері №14.

Ввечері 21 серпня на територію тюрми №1 було введено загін озброєних людей у формі «Беркуту», проте після прибуття преси та великої кількості родичів ув‘язнених, спецпідрозділ було виведено. Наразі ситуація в тюрмі №1 залишається складною. Велика кількість засуджених 21 та 22 серпня відмовлялися від прийому їжі, вимагаючи припинення нелюдського ставлення до засуджених та покарання винуватих у побитті в‘язнів.

Вважаючи отриману нелегальним шляхом відеоінформацію про побиття засудженого такою, що має велике суспільне значення, Вінницька правозахисна група вирішила негайно опублікувати в мережі інтернет відповідний відеосюжет. Його можна вільно подивитися за цим посиланням http://www.youtube.com/watch?v=xe-hK5tlVMc

Вінницька правозахисна група закликає новопризначеного голову Державного департаменту України з питань виконання покарань п.О.Галінському невідкладно призначити проведення перевірки нашого повідомлення про можливе порушення прав ув‘язнених Вінницької тюрми №1 та на час проведення перевірки відсторонити начальника тюрми п.Козачишина від займаної посади. Ми заявляємо про свою готовність негайно прибути на територію тюрми №1 для проведення зустрічі із ув‘язненими, про порушення чиїх прав ми маємо інформацію. Ми готові надати указаним ув‘язненим безкоштовну правову допомогу.

Ми закликаємо Уповноваженого ВР України з прав людини п.Н.Карпачову провести перевірку інформації, отриманої ВПГ про можливе порушення прав засуджених Вінницької тюрми №1 та заявляємо про свою готовність до співпраці в проведення такої перевірки.

Ми заявляємо, що Вінницька правозахисна група буде і надалі використовувати усі наявні в природі ненасильницькі методи отримання інформації про порушення прав людини в пенітенціарній системі України з метою доведення такої інформації до відома суспільства та покарання осіб, винуватих в порушеннях прав людини.

Координатор ВПГ
Дмитро Гройсман
80632208055
80672846450

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua