МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вшануймо пам´ять жертв сталінізму і нацизму! Відкрите звернення

08/24/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Ви можете поставити свого підписа під вимогою з 2010 року 23 серпня офіційно відзначати в Україні Загальноєвропейський День пам´яті жертв сталінізму і нацизму, скориставшись формою на "Заявах та зверненнях"ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ
В.А. ЮЩЕНКУ,
ГОЛОВІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
В.М. ЛИТВИНУ,
КЕРІВНИКАМ ФРАКЦІЙ
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ
щодо відзначення в Україні Загальноєвропейського Дня пам´яті жертв сталінізму і нацизму та перенесення дати святкування Дня Державного ПрапоруВ липні цього року Парламентська Асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі рекомендувала всім державам відзначати 23 серпня як Загальноєвропейський День пам´яті жертв сталінізму і нацизму. Саме цього дня два найбільші людиноненависницькі режими ХХ століття підписали пакт Молотова-Ріббентропа, котрий дав зелене світло початку найкривавішого військового конфлікту в історії людства – ІІ-ої Світової війни. В Україні ж 23 серпня п´ятий рік відзначається День Державного Прапора.

Частина держав Європи вже офіційно підтримала ініціативу ОБСЄ щодо вшанування жертв тоталітаризмів. Моральним обов´язком України є зробити так само. І не тільки для підтримки загальноєвропейської солідарності. Перш за все, це буде доказом нашої історичної відповідальності перед предками і піклуванням про панування цінностей гуманізму і прав людини серед нащадків. Адже, на жаль, саме наша країна понесла одні з найбільших втрат від червоного і коричневого тоталітаризмів як в абсолютних, так і відносних показниках. Ось тільки частина чорного списку злочинів СРСР в Криму і Україні загалом: розв´язання низки збройних конфліктів у 1917-1920 роках, Голодомори 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років, політичні репресії, насильницька колективізація, депортації німців, італійців, вірмен, болгар, греків, українців, кримськотатарського народу, жорстоке знищення релігійних структур, руйнування суспільної моралі та самої людської особистості. Систематичний масовий терор, який був для комуністичного режиму засобом управління, призвів до нечуваної кількості жертв в Україні – понад 15 мільйонів осіб! Значну їх частину складали жінки, старі та діти. Нацистський конвеєр смерті та катувань в Україні був не менш безжальним – понад 7 мільйонів українців, росіян, євреїв, кримських татар, білорусів, циган, кримчаків та представників інших етносів було знищено, ще 2,2 мільйони вивезено на примусові роботи в Третій Рейх. Кажуть, поки не похований останній солдат, війна не закінчилися. А поки не буде вшанована пам´ять всіх невинних жертв тоталітаризмів, значить репресії проти них продовжуються.

Шановні Вікторе Андрійовичу і Володимире Михайловичу, лідери парламентських фракцій, звертаємося до вас з проханням - з 2010 року 23 серпня офіційно відзначати в Україні Загальноєвропейський День пам´яті жертв сталінізму і нацизму! У зв´язку з цим пропонуємо перенести святкування Дня Державного Прапора на 28 січня, коли парламент закріпив цей статус за синьо-жовтим стягом. Вважаємо цю дату історично виправданою та оптимальною з точки зору можливостей залучення молоді для відзначення цього важливого свята.

ВІЧНА ПАМ´ЯТЬ ЖЕРТВАМ КОМУНІСТИЧНОГО І НАЦИСТСЬКОГО ТОТАЛІТАРИЗМІВ!

Прийнято 23 серпня 2009 року на мітингу-реквіємі на території колишньої будівлі НКВС в СімферополіГолова Кримської організації ВГО "Наша Україна" Валерій ПРОБИЙ-ГОЛОВА
Голова Громадської організації «Європейський вибір» Андрій ІВАНЕЦЬ
Голова Фонду «Інтелект Криму» Володимир ПОЛЯКОВ
Голова Всесвітнього конгресу кримських татар Рефат ЧУБАРОВ
Голова Федерації греків Криму Микола СУМУЛІДІ
Голова Республіканського об‘єднання депортованих болгар Криму ім. братів Стоянових Меланья ДУЧЕВА
Голова Кримської організації Наукового товариства ім. Т.Г. Шевченка Петро ВОЛЬВАЧ
Депутат Верховної Ради АРК, голова Кримської крайової організації Народного Руху України Леонід ПІЛУНСЬКИЙ
Голова Кримського відділення Української Асоціації релігійної свободи Віктор
ВЕРЯСКІН
Голова Комітету з моніторингу свободи преси в Криму Володимир ПРИТУЛА
Голова Кримської організації Української народної партії Олег ФОМУШКІН
Голова Сімферопольської організації Союзу українок Поліна КОРОЛЬ
Голова кримськотатарської національної партії «Адалєт» Февзі КУБЕДІНОВ
Голова Громадської організації «Українська громада Криму» Владислав ХМЕЛОВСЬКИЙ
Голова Кримської республіканської громадської організації «Койдешлер» («Односельці») Ібраїм ВОЄННИЙ
Голова Всекримського товариства «Просвіта» Сергій САВЧЕНКО
Голова Кримської організації Української республіканської партії «Собор» Владислав ЄРМАКОВ
Голова кримськотатарської громадської організації «Командар-наме» Алі ХАМЗІН
Голова Молодіжної громадської організації «Бізім Кирим» Абдураман ЕГІЗ
Голова Ліги етнічних українців Криму «Лелека» Петро СМОЛЯНІНОВ
Правозахисник, благодійна організація «Світ Криму» Євген НОВИЦЬКИЙПоставте й свій підпис!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua