МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Судно Arctic Sea могло перевозити російську зброю?

08/25/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Судно Arctic Sea з російським екіпажем, яке впродовж кількох тижнів розшукували в Атлантиці, насправді нікуди не зникало. Таку версію висуває авторитетне німецьке видання Süddeutsche Zeitung з посиланням на свої джерела в командуванні НАТО.

За інформацією мюнхенського видання, в Північноатлантичному альянсі весь цей час знали, де перебуває судно. Проте на прохання російського керівництва ця інформація замовчувалася. "Росіяни хотіли самостійно звільнити судно, нібито захоплене злочинцями", - повідомляє німецьке видання. Деякі російські військові експерти припускають, що на борту Arctic Sea міг бути таємний вантаж зброї.

Шведська берегова охорона проаналізувала курс Arctic Sea у момент проходження територіальними водами Швеції. З`ясувалося, що в день, коли за версією росіян судно було захоплене піратами, воно рухалося "зигзагом". На думку одного з керівників шведської берегової охорони Дена Торелла, слова якого наводить берлінська газета Tageszeitung, такі маневри можуть мати лише одне пояснення: води поблизу острова Готланд відрізняються дуже інтенсивним рухом судів, до яких Arctic Sea кожного разу розгортався боком, ніби намагаючись щось приховати за одним з бортів. Торелл припускає, що може йтися про невеликий корабель, з якого щось завантажували, пише ДЄЛО.

Після "звільнення" загадкового судна моряків доправили до Росії, де їм навіть не дозволили побачитися з сім`ями і відразу відправили на допити. Здивування у західних оглядачів викликає той факт, що фінське судно під мальтійським прапором під військовим конвоєм відправили до Новоросійська, замість того, щоб зайти в найближчий надійний порт.

http://www.unian.net/ukr/news/news-332655.html

sean

Відповіді

  • 2009.08.25 | Историк

    Похоже на то, что вся эта история как-то

    связана с международной суетой вокруг "сомалийского пиратства" на подступах к главным мировым рынкам вооружений. Президент Израиля дйствительно, пока "искали" это судно, заезжал в Сочи к Медведеву и вроде бы урегулировал проблему. Регулярно мелькает какая-то причастность Украины. Короче, война уже понемногу идет...
  • 2009.08.25 | Koala

    Дві помилки: слово "могло" і знак питання - зайвіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua