МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Слідство щодо Голодомору: Формулювання обвинувачень

08/25/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Слідство по кримінальній справі, порушеній 22 травня 2009 року за фактом геноциду українського народу у 1932-1933 роках, вийшло на етап формулювання обвинувальних висновків.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив голова Служби безпеки України Валентин НАЛИВАЙЧЕНКО під час засідання круглого столу “Злочин Геноциду-Голодомору 1932-33 років в Україні”, який відбулося сьогодні у Києві.

”Зараз із фахівцями – і адвокатами, і знавцями національного законодавства, і науковцями – ми доходимо до формулювання обвинувального висновку. Це є найголовніший етап, який у співпраці з Генеральною прокуратурою, має зробити Служба безпеки України”, - повідомив В.НАЛИВАЙЧЕНКО.

За його словами, до складу слідчо-оперативної групи у цій кримінальній справі залучено понад 150 осіб, які у ході досудового слідства встановлюють обставини вчинення злочину проти людяності, з`ясовують механізми, створені і використані сталінським тоталітарним режимом для винищення українського селянства.

В.НАЛИВАЙЧЕНКО повідомив, що на даний час слідством виявлено матеріали зі статистичними даними про кількість репресованих громадян, які “організовували саботаж та зрив хлібозаготівельних кампаній”, про боротьбу української інтелігенції зі сталінським режимом у 1932-1933 роках, політичні репресії проти національних управлінських кадрів, на яких покладалась відповідальність за зрив плану хлібозаготівель.

За словами В.НАЛИВАЙЧЕНКА, за постановою органу досудового слідства Служби безпеки проводиться науково-демографічна експертиза, яка дасть відповіді про кількість загиблих за період Голодомору та його вплив на демографічний стан України. Зокрема, встановлено, що від злочинних дій влади найбільше постраждали саме центральні та східні регіони України.

Як зазначають в СБУ, на сьогодні вивчено і долучено до кримінальної справи 1378 архівних документів, які зберігалися в регіональних органах СБУ.

Також допитано 533 свідка у 17 областях, які найбільше постраждали у період Голодомору 1932-1933 років.

В.НАЛИВАЙЧЕНКО акцентував увагу на тому, що до кримінальної справи долучено матеріали роботи спеціальної комісії Конгресу США, що працювала до 1988 року. У цих матеріалах зібрані свідчення українських емігрантів, які пережили Голодомор.

У рамках розслідування СБУ також надіслала клопотання до ФСБ Росії, правоохоронних органів Білорусі і Молдови про надання доступу до архівних документів ЦК ВКП(б) та Ради народних комісарів СРСР, ОДПУ СРСР, нормативно-правових актів, директив, розпорядчих, статистичних та інших документів вищих органів влади за період голодомору в Україні.

До Італії направлено клопотання про надання правової допомоги з метою отримання з архівних установ документів, дипломатичного листування за 1932-1933 роки Консульства Італії у Харкові.

Також направлено до Польщі клопотання про надання правової допомоги щодо отримання з архівних установ наявних документів Головного штабу, польської державної поліції, польського Консульства в Харкові та інших відомств, які стосуються періоду Голодомору в Україні.

http://www.unian.net/ukr/news/news-332775.html

sean

Відповіді

  • 2009.08.25 | Мірко

    Re: Слідство щодо Голодомору: Формулювання обвинувачень

    Майдан-ІНФОРМ пише:

    > Також допитано 533 свідка...<

    Здається допитано 533 свідків. (бо якщо лише свідка за числом 533, то дещо замало ;) )

    http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_mova&trs=-1&key=1251026220&first=1251164733&last=1248115942

    Нічого особистого - лише борюсь із тим вулично-москальським жарґоном який витіснує рідну граматику. (а коли в мене пролунє якийсь канадізм, то й сам дякуватиму за заувагу...) :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.26 | Адвокат ...

      Напишіть до УНІАН`у! Можило, Ваше зауваження стане їм на пригоді

      Принаймні, як що Ви отримаєте від них будь який вічливий відгук,-- то вже буде ознакою, що "РУТА-ПЛАЙ" заміняє їм перекладачів, а не мізки.
    • 2009.08.26 | Д. А.

      Re: Слідство щодо Голодомору: Формулювання обвинувачень

      Мірко пише:
      > Майдан-ІНФОРМ пише:
      >
      > > Також допитано 533 свідка...<
      >
      > Здається допитано 533 свідків. (бо якщо лише свідка за числом 533, то дещо замало ;) )
      >
      > http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_mova&trs=-1&key=1251026220&first=1251164733&last=1248115942
      >
      > Нічого особистого - лише борюсь із тим вулично-москальським жарґоном який витіснує рідну граматику. (а коли в мене пролунє якийсь канадізм, то й сам дякуватиму за заувагу...) :)

      Якщо 533, то не "свідка", і не "свідків", а "свідки".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.26 | Адвокат ...

        А може остаточну крапку у цій лінґвістичній розвідці

        поставимо на Мовному хворумі?
      • 2009.08.26 | Хвізик

        Re: Слідство щодо Голодомору: Формулювання обвинувачень

        Д. А. пише:
        > Якщо 533, то не "свідка", і не "свідків", а "свідки".
        от іменно
      • 2009.08.26 | Мірко

        Re: Слідство щодо Голодомору: Формулювання обвинувачень

        Д. А. пише:

        > Якщо 533, то не "свідка", і не "свідків", а "свідки".<

        Забули дієслово - допитано.

        Допитано одного свідка, або допитано двох свідків, або допитано 533 свідків. Чи не так?
  • 2009.08.26 | Євген Захаров

    Re: Слідство щодо Голодомору: Формулювання обвинувачень

    Щось Ви, панове, тільки про мовну помилку... Зрозуміло, що писати треба без помилок, але все ж таки тема не про це.

    Я був на цьому круглому столі. Як на мене, дуже цікаво. Чотири доповідача: заступник начальника СБУ Микола Герасименко повідомив про хід розслідування кримінальної справи, потім виступи профемсора Василенка, Богдана Футея та моя, потім обговорення. На круглому столі булит присутні Василь Овсієнко, Степан Хмара, Григорій Омельченко, Ігор Юхновський, Роман Круцик, декілька правників та адвокатів, із знайомих мені - Олег Матковський та Олег Березюк. Були, звичайно, працівники СБУ та архіву СБУ, було декілька діаспорян, в тому числі правників, загалом приблизно 20-25 учасників. Дуже сильну доповідь зробив Футей, як завжди, щось нове. В обговоренні найбільш цікавим, на мою думку, був Микола Сядристий.

    Круглий стіл записувався і обіцяли невдовзі викласти його на сайтиі СБУ. Взагалі, зауважу, що в цьому сенсі - повідомленні про свою діяльність, представлення того, що відбувалося на заходах, які вони організовують - вони, мабуть, найкращі серед державних органів. Можна ніде не бувати і про все прочитати на сайті - дуже динамічному і змістовному.

    Я щойно повернувся до Харкова, і зараз у мене велике бажання записати те, що я говорив, і написати про враження від побаченого, дещо довші, ніж тут, але не певен, що знайдеться час. Скажу тільки про загальне враження. По-перше, розслідування, яке ведеться, схоже, виявило багато серйозних речей, такий висновок можна зробити навіть з дуже скупій розповіді (із зрозумілих причин скупій) пана Герасименка. По-друге, експертна правнича підтримка цієї праці, як на мене, є бідною, на превеликий жаль. Правників, які цим цікавляться, взагалі небагато, а активно працюючих - одиниці. Отут і треба шукати відповідь, чому важко із правовою оцінкою тих страшних подій.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".