МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Казна-що у святому місці

08/29/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Тернопільська облрада поставила під сумнів законність перебування Почаївської лаври в оренді Московського патріархату
Світлана МИЧКО
http://umoloda.kiev.ua/number/1479/116/52034/


На останній сесії Тернопільської обласної ради з подачі фракції Української народної партії ухвалено рішення про створення спеціальної комісії, яка перевірятиме законність передачі храмового комплексу почаївської святині Українській православній церкві Московського патріархату, а також дотримання останнім земельного та міграційного законодавства України.

Йдеться передусім про те, щоб повернути Лавру, яка, безперечно, є великою історико–культурною цінністю українського народу і входить до Кременецько–Почаївського державного історико–архітектурного заповідника, куди була включена відповідною постановою Кабінету Міністрів України у 2001 році. Однак уже через два роки тодішній уряд під керівництвом Віктора Януковича позбавив святиню заповідного статусу, відтак усі основні її приміщення були на 49 років передані в оренду чоловічому монастирю УПЦ МП. Депутати обласної ради тодішнього скликання також протестували проти таких рішень. Відтак навіть створили своєрідну групу порятунку під назвою «Почаївській лаврі — статус національної святині України». І ось, нарешті, тернопільські депутати вирішили поновити боротьбу за справедливість. Представників УНП одностайно підтримали «свободівці», «нашоукраїнці» та «єдиноцентристи».

Крім того, переважна більшість депутатів підтримала ініціативу фракції ВО «Свобода» щодо початку розслідування фактів розпалювання між­конфесійного та міжнаціонального протистояння, які начебто постійно спалахують на території Лаври.

http://umoloda.kiev.ua/number/1479/116/52034/

sean

Відповіді

 • 2009.08.29 | Ярослав

  Re: Казна-що у святому місці

  Нарешті! Стільки часу терпіли наругу над українцями у святому місці -Почаївській Лаврі. А як там замінили ченців-українців на присланих з Росії монахів, як на подвір'ї Лаври спалювали прислані з діаспори книги митрополита Іларіона (Івана Огієнка)на історично-релігійну тематику, написані в українському дусі.Тоді СБ у Тернопільській області сказала, що їй про це не повідомляли! Почаївська Лавра повинна залишатися українською святинею, а не пристанищем для московської п'ятої колони!

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Тернопільська облрада поставила під сумнів законність перебування Почаївської лаври в оренді Московського патріархату
  > Світлана МИЧКО
  > http://umoloda.kiev.ua/number/1479/116/52034/
  >
  >
  > На останній сесії Тернопільської обласної ради з подачі фракції Української народної партії ухвалено рішення про створення спеціальної комісії, яка перевірятиме законність передачі храмового комплексу почаївської святині Українській православній церкві Московського патріархату, а також дотримання останнім земельного та міграційного законодавства України.
  >
  > Йдеться передусім про те, щоб повернути Лавру, яка, безперечно, є великою історико–культурною цінністю українського народу і входить до Кременецько–Почаївського державного історико–архітектурного заповідника, куди була включена відповідною постановою Кабінету Міністрів України у 2001 році. Однак уже через два роки тодішній уряд під керівництвом Віктора Януковича позбавив святиню заповідного статусу, відтак усі основні її приміщення були на 49 років передані в оренду чоловічому монастирю УПЦ МП. Депутати обласної ради тодішнього скликання також протестували проти таких рішень. Відтак навіть створили своєрідну групу порятунку під назвою «Почаївській лаврі — статус національної святині України». І ось, нарешті, тернопільські депутати вирішили поновити боротьбу за справедливість. Представників УНП одностайно підтримали «свободівці», «нашоукраїнці» та «єдиноцентристи».
  >
  > Крім того, переважна більшість депутатів підтримала ініціативу фракції ВО «Свобода» щодо початку розслідування фактів розпалювання між­конфесійного та міжнаціонального протистояння, які начебто постійно спалахують на території Лаври.
  >
  > http://umoloda.kiev.ua/number/1479/116/52034/
  >
  > sean
 • 2009.08.29 | АБВГ

  Re: Казна-що у святому місці

  Не казна-що, а крєпость Вєлікой Русі.
  До революції 17-го там правила Чорна сотня.
  Зараз - Червоно-коричнева.
  Так що чорт добре знає, хто там :)
 • 2009.08.29 | samopal

  Re: Казна-що у святому місці

  .
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.29 | Shooter

   "Рабоцяґа, бляць, (с) тєжко працює...

   а Ви все дрочите? ;)

   Таки плєчістий народ еті б*ютовци...:)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.29 | samopal

    О! Бачу вас вже знайшли.

    ДРОЧИТИ, дрочу, дрочиш, недок., перех., розм.
    1. Викликати в кого-небудь гнів, роздратування; дратувати.
    2. вульг. Займатися онанізмом.

    Сподіваюсь, ви не вважаєте себе звичайним дятлом - Picidae Vulgaris
 • 2009.08.29 | zmej_gorynych

  Re: Казна-що у святому місці

  Якщо тернополяни (ну, скоріше кременеччани, мабуть) дозріють до якихось трохи більш активних дій - маякніть сюди. Під відповідною темою. Є люди, котрі допоможуть психологічною, а якщо буде потрібно, то й "грубою фізичною" силою :sol:

  Давно хотів разом з двома кумами та нашими трьома сім"ями паломництво влітку здійснити до Почаївської Лаври. Причому планували йти пішки босими з наших місць (а до Почаєва це було би десь біля 130-150 км). Але коли 2 роки тому сказали (і увесь цей час підтверджують) мені знайомі бабусі, що тамтешні "святі отці" першим ділом на сповіді запитують "в какую церковь ходите? В МП, или КП?" і якщо відповідь "в КП", або "УАПЦ" - то просто виганяли зі сповіді (sic!), то ми негайно зрозуміли, що з тим розсадником бандитизму, котрий не має нічого спільного з християнством, потрібно щось робити.

  Отож, маякніть, будь-ласка, коли потрібна буде допомога.
  Давно пора вже почати чистити ці авгієві конюшні...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.31 | alfy

   Re: Казна-що у святому місці

   Дуже вчасно роздмухати це питання саме напередодні виборів, щоб піднявся православний Донбас, Схід та Південь України на захист єдиновірних братів від озвірілих бандерівців. :) Свобода forever! :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.31 | Isoлято

    А як боротися будете "за швабоду"? Мабуть, так? (картінко)

   • 2009.08.31 | zmej_gorynych

    та не бійтеся вже аж так!

    Ніхто нікого стріляти не буде.
    Якщо Ви уважно читали, то мова поки-що йде про абсолютно легітимний перегляд прийнятого рішення. навіть не перегляд, а поки-що вивчення.
   • 2009.08.31 | GreyWraith

    Не підніметься "православний Донбас"

    Бо у зв'язку із кризою спонсори біднішими стали, а русофіли, особливо православні, беруть приклад із патріарха (годинник за 30 000 євро), і святую Русь разом із Богом люблять виключно за гроші, причому платити треба наперед.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.31 | alfy

     Re: підніметься "православний Донбас"

     То ви вважаєте, що тим десяткам тисяч людей, які прийшли зустріти свого патріарха, платили?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.08.31 | GreyWraith

      Велику частину клаки привезли разом із патріархом

      А годинник і пов'язану із ним наглу патріаршу брехню щодо надмірного споживання, звісно ж, старанно не помічаємо. :lol:

      alfy пише:
      То ви вважаєте, що тим десяткам тисяч людей, які прийшли зустріти свого патріарха, платили?
      Відомості я не бачив, але чув, що частину клаки привезли організовано. Багато кого навіть із Росії. Та й щось справжньої масовості не вийшло - всього лише декілька тисяч (які альфі розмножив до десятків тисяч). НМД для пануючої конфесії якось малувато. Видно, гроші були Росією на масовку у сотні тисяч виділені, а Затулін із різними українськими професійними фофудьєносцями розікрали. От і пшик вийшов.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.31 | alfy

       Re: Ніхто нікого не привозив (л)

       Патріарх звозив з собою людей-та не смішіть. А стосовно масовості - то ви подивились хоча б фото-в одній лише Почаївській лаврі було більше 50 тисяч (якщо вимірювати в термінах майдану 2004-так то півмільйона)-такого Лавра ще не бачила, люди не вмістились навіть в межах величезної території монастиря.Причому паломники були в основному з України. Аналогічно було і в інших місцях (в Севастополі бачив на власні очі). http://4post.com.ua/gromada/140103.html
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.08.31 | Isoлято

        Ой, доречно Ви згадали Майдан-2004!

        Давайцє даґаварімсо: Ви погодитеся з тим, що на Майдан Незалежності в 2004 році Ющенко нікого "в підтримку себе" не привозив - а я повірю, що в 2009-му нікого-нікого не привозили на "патріарші мітинґи". Ладнінька?

        А тепер бігом відповідати на питання:

        http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1251021753&first=1251240105&last=1251202613

        http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1250696853&first=1250973907&last=1250838162

        http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1250688872&first=1250973907&last=1250838162
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.09.01 | GreyWraith

         На Майдані точно металошукачів не було...

         ... як навколо цього боягузливого патріарха. :) ( Цікаво, як можна через металошукачі 50 тисяч людей пропустити і всіх обшукати? ;) )

         Isoлято пише:
         "патріарші мітинґи". Ладнінька?
         А це справді були мітинги. Чомусь цей горілчано-тютюновий пастир замість заклику про порятунок душі, моральне удосконалення і любов до ближнього молов лише про айн фольк, айн райх і айн фюрера, виправдовував вбивць українців і плакався що його туди не пускають, де його церква раніше насвинячила...
       • 2009.09.01 | GreyWraith

        Re: Ніхто нікого не привозив (л)

        alfy пише:
        Патріарх звозив з собою людей-та не смішіть.
        Правда смішною бути не може. Тим більше, що деякі із цієї клаки навіть хвалилися самі. :)

        А стосовно масовості - то ви подивились хоча б фото-в одній лише Почаївській лаврі було більше 50 тисяч
        І де на тих фотографіях 50 тисяч?

        такого Лавра ще не бачила, люди не вмістились навіть в межах величезної території монастиря.
        Щось не узгоджується навіть із Вашими фотографіями...

        Причому паломники були в основному з України.
        Ну от, Ви самі визнали, що частину клаки привезли не з України.

        Аналогічно було і в інших місцях (в Севастополі бачив на власні очі). http://4post.com.ua/gromada/140103.html
        А голі цицьки у Севастополі були? ;)

        P.S. А як на рахунок годинника за 30 тисяч євро, проповіді про гріховність надмірного споживання і заповіді №9? ;) Он Ісус Христос сам попереджував, що багато поганих людей буде приходити як християнин і вводити людей в оману, і що треба дивитися на їхні справи. От і дивимося на справи... :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua