МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи відомо комусь кому належить "Інтернет партія України"

08/30/2009 | mala
і хто її фінансує?

Відповіді

 • 2009.08.30 | So_matika

  Так

  Це не партія, тобто юридично партією воно не є. Це туса, організована знаменитим на весь світ хакером Дімою Голубовим (живе в Одесі). Він дивна людина, не сказати щоб погана, але жирних тарганів в голові досить. Політичних спонсорів наразі наче не мають - мабуть тому, що поки малі. Тусуються біля "регіонів", можливо сподіваються на фінансову підтримку. Стопудово не "юльки". Скоріше їх можна кваліфікувати як інтернет-піарщиків, ніж як політичну силу.

  Офіційно мати з ними справу не радила б: ще не забулася гучна справа навколо Голубова, що начебто координував потужний хак якихось міжнародних банківських структур. Але якщо треба консультацію стосовно політичних блогів - це перша (після Саваневського, звичайно :jap: ) людина, до якої варто прислухатися.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.30 | mala

   Дякую

  • 2009.08.30 | Franko

   "не сказати щоб погана"

   ще й яка погана. Це був справжнісінький злочинець-кардер. Я нижче кинув посилання.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.31 | So_matika

    Для них хак - це спорт, а не гроші

    Так що особисті якості до цього мають мало стосунку.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.31 | Franko

     Ті, для кого хак - це спорт,

     вишукують діри в софті і конфіденційно повідомляють про це розробників софта. (Таких людей багато насправді.) Або, накрайняк, пишуть три букви на головній сторінці Пентагону. А не використовують ці діри для викрадення номерів кредитних карток в промислових масштабах :)
 • 2009.08.30 | Franko

  Український кіберзлочинець очолив політичну партію (/)

  Майдан-ІНФОРМ: 15-03-2008 18:59 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1205596787.html
  Версія до друку // Редагувати // Стерти

  Українець, відомий в свій час як один з лідерів східноєвропейської організованої кіберзлочинності, зараз очолює нову політичну партію в Україні.

  Дмитро Іванович Голубов, 24-річний одесит, очолює молоду "Інтернет партію України", створенню якої він сприяв незабаром після парламентських виборів минулої осені. В 2005 році Голубова, відомого за ніком "script", було заарештовано та ув"язнено за звинуваченнями у торгівлі номерами кредитних та дебетових карток. Голубов крав їх за допомогою комп"ютерних вірусів та троянів-перехоплювачів паролів (password snatching trojans). Ці крадіжки завдавали банкам багатомільйонні збитки протягом кількох років.

  Американські слідчі кажуть, що Голубов був одною з чільних креатур сайту Carderplanet.com - інтернет-форуму, що допомогав 7000 картковим шахраям по всьому світу. Куратори цього шахрайського притону були настільки зухвалими, що Carderplanet.com навіть розміщував рекламу, в тому числі цей флеш-ролик, що рекламує Carderplanet як джерело "всього, що вам потрібно у бізнесі" та "індивідуального супроводу клієнтів".

  Цей матеріал на wired.com написаний зі слів Грега Краба (Gregg Crabb), поштового інспектора, що відслідковував та розслідував діяльність Голубова протягом кількох років спільно з іншими правоохоронними органами СПолучених Штатів. Він в деталях розповідає про те, як Голубов, відсидівши шість місяців в тюрмі, вийшов на волю після того, як двоє впливових українських політиків переконали суддю відпустити його під заставу.

  Тепер Голубов каже, що йде в політику - але не для задля влади чи грошей, але щоб служити іншим.

  "Я належу до тої рідкісної категорії людей, що йдуть в політику не задля прибутків, а через ідею", - писав Голубов у автобіографії, розміщеній на сайті партії. "Гроші, як ціль життя, мене не цікавлять. Мені приємно допомагати іншим людям, і я бажаю присвятити своє життя цьому."

  Характерно, що Голубов та Інтернет партія позиціонують себе як викорінювачів корупції та борців з бюрократією. Їхня платформа включає також "комп"ютеризацію всієї країни", "безкоштовні курси комп"ютерів та іноземних мов за рахунок бюджету", "створення оффшорних зон в певних регіонах України" та організацію України як "звільнений від податків рай з метою привабити гроші з усього світу".

  Справа Голубова показує, наскільки серйозним є виклик правоохоронним органам Сполучених Штатів, що продовжують добиватися співпраці з закордонними урядами з метою притягти кіберзлочинців до відповідальності. Інспектор Крабб висловлював відчай з приводу того, що ця людина, якщо вона не вирішила виправитися, уникне відповідальності за всі свої майбутні злочини: здобуття посади в українському уряді надасть Голубову недоторканність від кримінального переслідування за українським законом.

  Ні Голубов, ні його політична партія не виявили бажання прокоментувати ці факти.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua