МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Росії сталася масштабна екологічна катастрофа(+/)

08/31/2009 | Хвізик
і що, знову фсб з понтом ні до чого?????????


*******************************

http://maidanua.org/static/news/2009/1251651657.html

Сьогодні біля селища Карамкен Хасинського району Магаданської області Росії сталося одразу два лиха: в результаті виходу річки Туманної з берегів затоплено поселення на берегах річки Хасин та прорвано дамбу. Ця дамба була хвостосховищем Карамкенського гірничо-збагачувального комбінату, яке призначалося для зберігання відпрацьованих ціанідів.

Російські ЗМІ не говорять про хвостосховище і масштабний викид ціанідів - повідомляється тільки про затоплення, розмив дамби і про побоювання мешканців щодо можливого просочування отруйних відходів в грунт. Інформація про прорив дамби хвостосховища та небезпеку отруєння поширюється російськими блогерами, які надають також фото- та відеоматеріали цієї катастрофи (див. посилання в кінці новини).

Ціаніди накопичувалися як побічний продукт добування золота і срібла з руд методом ціанування (один з процесів гідрометалурії). Незважаючи на те, що Карамкенський ГЗК на даний момент законсервовано, це хвостосховище активно використовується іншим підприємством - Колимським афінажним заводом - для скиду своїх багатих на ціаніди відходів.

За інформацією блогерів, зараз ці отруйні відходи течуть вниз по течії річки Хасин і Армань. По берегах цих рік розсташовані селища Карамкен, Палатка, Хасин, Стєкольний, Сплавная, Армань та інші; в зоні лиха мешкають десятки тисяч людей. Над меншканцями цих районів нависла загроза смертельна загроза вживання отруєної води в їжу. По берегах річки Хасин стоять селищні водозабірні станції. Однак, регіональна влада і російське міністерство надзвичайних ситуацій не попередило населення про смертельну небезпеку.

До цього влада і МНС запевняли, що ніякої небезпеки хвостосховище мешканцям прилеглих поселень не несе. За словами місцевих мешканців, ця дамба руйнувалася протягом кількох днів, але на сигнали від населення влада також не реагувала.

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua