МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко: Демократію можна зберегти через конституційні зміни

08/31/2009 | Майдан-ІНФОРМ
«Надзвичайно чутливе і важливе питання, як сьогодні зберегти українську демократію і українську державність. На моє глибоке переконання, будь-який союз тих політичних сил, які сьогодні наділені мандатом виборців, приведе до колосальної втрати демократичних здобутків, яких ми досягли останніми роками», - сказав Президент під час зустрічі зі студентами і викладачами Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича.

«Україна як держава може відбутися лише у випадку, коли ми збережемо її демократичний устрій, коли тут буде панувати демократія. Жодна тоталітарна модель не здатна дати відповідь на вічність України - тоталітарна модель з однієї чи двох партій», - переконаний Глава держави.

Віктор Ющенко окреслив основні новації запропонованого ним проекту конституційних змін.

Насамперед Президент назвав необхідним скасування депутатської недоторканності. «Нація не повинна погоджуватися на формування такої системи влади, коли існує чийсь імунітет. Це не звичай демократичної країни. Недопустимо, що є категорія людей, які недоторканні», - переконаний Віктор Ющенко. За його словами, недоторканність як одну із загроз, що відбирають демократію, можна зняти лише через Конституцію.

Для припинення криміналізації політики Президент пропонує змінити систему виборів, щоб представницькі органи реально відображали інтереси виборців.

У проекті Конституції Президент пропонує чітку відповідь на стабільність роботи українського парламенту. Цього можна досягти, запровадивши верхню палату парламенту на основі територіального представництва. Саме верхній палаті – Сенату – буде передано повноваження позаполітичного характеру. «Всі інститути національного характеру повинні затверджуватися не на партійній основі нижньої палати, а на основі загального представництва, тому що це аполітичні інститути», - сказав Президент.

Відповідно до його проекту Конституції, нижня палата парламенту у такому випадку формуватиме більшість та уряд, прийматиме державний бюджет і закони.

При цьому кількість депутатів нижньої палати парламенту має бути скорочено на третину – до 300 осіб. «Саме по собі це вже велика реформа. Це надзвичайно потужний імпульс для нації», - переконаний Президент.

Він нагадав, що у запропонованому ним проекті Конституції також запропоновано посилити місцеве самоврядування, надавши йому реальних, у тому числі бюджетних повноважень.

http://www.president.gov.ua/news/14819.html

sean

Відповіді

 • 2009.08.31 | Горицвіт

  "саме по собі", аж так

  > При цьому кількість депутатів нижньої палати парламенту має бути скорочено на третину – до 300 осіб. «Саме по собі це вже велика реформа. Це надзвичайно потужний імпульс для нації», - переконаний Президент.

  Та ну, аж таки потужний імпульс? Яка різниця скільки їх, якщо вони все рівно фантоми, які здають карточки начальнику? Цей момент нова конституція міняє?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.31 | yes

   на фоні позбавлення недоторканості і автоматичного розвалу ширки

 • 2009.08.31 | ilia25

  Чергова порція брехні та блюзнірства від Ющенка

  Нормальні люди на таке не можуть вестися.


  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Насамперед Президент назвав необхідним скасування депутатської недоторканності. «Нація не повинна погоджуватися на формування такої системи влади, коли існує чийсь імунітет. Це не звичай демократичної країни. Недопустимо, що є категорія людей, які недоторканні», - переконаний Віктор Ющенко.

  То є брехня тому, що
  1) Є купа демократичнох країн де депутатська недоторканість існує в тому чи іншому вигляді, і вона ажніяк не зававажає демократії
  2) Недоторканість і в Україні не заважає демократії -- назвіть хоч один випадок, коли вона дозволила б порушнику уникнути від віповідальності?


  > Для припинення криміналізації політики Президент пропонує змінити систему виборів, щоб представницькі органи реально відображали інтереси виборців.
  >
  > У проекті Конституції Президент пропонує чітку відповідь на стабільність роботи українського парламенту. Цього можна досягти, запровадивши верхню палату парламенту на основі територіального представництва. Саме верхній палаті – Сенату – буде передано повноваження позаполітичного характеру. «Всі інститути національного характеру повинні затверджуватися не на партійній основі нижньої палати, а на основі загального представництва, тому що це аполітичні інститути», - сказав Президент.

  Маячня -- політику роблять політики. Політком є і сам Ющенко, ними будуть і сенатори. А слова про стабілність роботи -- це блюзнірство і нахабне то того ж. Верхня палата паралізує роботу парламенту ще більше.

  > Відповідно до його проекту Конституції, нижня палата парламенту у такому випадку формуватиме більшість та уряд, прийматиме державний бюджет і закони.

  А верхня палата що буде тоді робити? Вставляти палки в колеса нижніній? -- бо іншого завдання я їй вигадати не можу.


  Насправді ющенківський проект не вирішує жодної проблеми, він лише ще більше заплутає діяльність держави. Я певен що і сам Ющенко про це знає, тому всі балачкі токаються найбільш популістських чи контроверсійних питань, і потрібні йому лише як привід нагадувати про своє існування.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua