МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

МВФ погрожує припинити співпрацю з Україною

08/31/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Міжнародний валютний фонд може припинити співпрацю з Україною, якщо влада країни без належних підстав піде на надмірне нарощування бюджетного дефіциту і розхитування економічної ситуації в країні. Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр, пише "Дело".

"Якщо такі відхилення (бюджетного дефіциту) будуть результатом навмисної політики, яка суперечить духу і цілям програми, ми припинимо співпрацю. Не маємо наміру брати участь у політиці, яка призведе до поглиблення економічної кризи", - сказав він.

Альєр додав, що таке рішення може бути ухвалене, якщо влада країни провокуватиме інфляцію і підривати стабільність банківської системи.

Постійний представник МВФ також зазначив, що будь-яка монетизація дефіциту держбюджету повинна здійснюватися вкрай обережно.

"Наслідки можуть бути непрогнозованими і негативними, зокрема, стрибок обмінного курсу і неконтрольована інфляція", - пояснив фінансист.

Втім, за його оцінкою, незважаючи на викуп Нацбанком України державних облігацій, Центробанк країни поки ефективно стримував інфляцію.

Альєр нагадав, що восени група фахівців МВФ прибуде до Києва для обговорення проекту державного бюджету країни на 2010 рік, а місія фонду відвідає Україну в кінці жовтня для обговорення програми співпраці: для отримання четвертого траншу коштів необхідний прогрес у реструктуризації банківського сектора і фіскальної політики.

"Ми чекаємо затвердження стратегії надання допомоги для середніх і невеликих банків", - сказав він.

Разом із тим, за його словами, ключовим питанням є проект держбюджету-2010.

"Проект повинен базуватися на реалістичних макроекономічних прогнозах, а його дефіцит не повинен перевищувати 3% ВВП, не включаючи НАК "Нафтогаз України", і 4% з урахуванням НАК", - пояснив представник МВФ.

При цьому він нагадав, що МВФ вважає прийнятним бюджетний дефіцит у 2009 році на рівні 6% ВВП (8,6% з урахуванням НАК "Нафтогаз України").

"В умовах, коли скорочуються доходи бюджету, необхідно впродовж декількох років суворо контролювати бюджетні витрати, знижувати їх, щоб утримати бюджетний дефіцит", - пояснив він бачення ситуації МВФ.

Представник фонду також повідомив, що МВФ чекає підвищення цін газ для населення у вересні на 20% і в 2010 році щокварталу на 20% - такий крок покликаний скоротити обсяги держпідтримки "Нафтогазу України".

Крім того, за його словами, в 2010 році очікується збільшення обсягу збору податків.

Кажучи про хід рекапіталізації банків, Альєр зазначив, що для фонду головне - результативність відповідної програми, а не швидкість її впровадження.

При цьому він підкреслив, що більшість великих банків отримали основну частину необхідного розміру докапіталізації від своїх акціонерів, а інші можуть надійти до кінця року.

"Залишалося п'ять великих банків, власники яких були не готові збільшити капітал своїх фінустанов. Три з них вже рекапіталізовані державою", - зазначив він.

При цьому, за його словами, уряд пообіцяв внести капітал у банк "Надра" і "Укрпромбанк" після успішного завершення переговорів про реструктуризацію зовнішніх боргів цих фінустанов.

"Ми чекаємо, що в найближчому майбутньому ситуація у фінансовому секторі нормалізується. Заходи, направлені на відновлення довіри, вже починають давати плоди", - підкреслив Альєр.

За його словами, Україна вже отримала від МВФ 10,5 млрд доларів у рамках програми stand-by, передбачається надання ще 6 млрд доларів, з яких 3,8 млрд доларів планується надати країні до кінця 2009 року.

Раніше експерти прогнозували, що утримати курс гривні від падіння до 10 грн за долар без 4-го траншу кредиту МВФ цього року буде непросто

newsru.ua

Відповіді

  • 2009.08.31 | 111

    Re: МВФ погрожує припинити співпрацю з Україною

    А вона працює.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua