МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ЛЮСТРАЦІЇ: Україна 2009: під владою КГБ. Результати дослідження

08/31/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Дослідження “Люстрація або Україна під владою КГБ” є громадським інформаційним проектом, мета якого - викрити присутність ймовірних агентів КГБ, комуністичної і комсомольської верхівки СССР серед влади нашої держави.

Кількість і відсотки вирахувані на основі публічної інформації. Перевірено 909 біографій державних службовців України: Секретаріат Президента, Кабінет міністрів, центральні органи виконавчої влади, Національний банк, Центральна виборча комісія, Верховна Рада, партії України та інші.

Вірогідно, ми маємо справу лише з верхівкою айсбергу, так як у відкритих джерелах здебільшого не вистачає інформації про навчання і кар‘єру того чи іншого держслужбовця України за часів СССР.


Перевірку влади в Україні проведено за принципами так званого “люстраційного” закону під номером 451/1991 Sb від 4 жовтня 1991 року, тоді ще Чеської і Словацької Федеративної Республіки, а нині двох незалежних держав Чехії і Словаччини.

У відповідності до його положень високим компартійним функціонерам, працівникам колишньої комуністичної Державної безпеки (StB), випускникам радянських вузів КГБ, деяким іншим особам3, забороняється займати керівні посади на державній службі, в армії, балотуватись до виборчих органів усіх рівнів, виконувати інші виборчі функції. Сила Закону не розповсюджувалась на громадян, які народились після 1 грудня 1971 р.

Отже, перевірка державних службовців України проводилася за наступними біографічними даними:

- рік народження

- країна народження: УССР; РСФСР; інше

- громадянство: від народження; набуте; не відомо

- освіта: у більшості орієнтувалися на вищу освіту отриману до 1992 року

- членство ВЛКСМ, ймовірність: ні/мала; висока; дуже висока; комсомолець

- строкова служба: ні/не відомо; так; так, прикордонні війська КГБ; так, Афганістан, Угорщина, Німеччина, Чехословаччина

- членство КПСС, ймовірність: ні/мала/не відомо; висока; критична; комуніст

- судимість: так; ні

- агент КГБ, ймовірність: ні/мала/не відомо; висока; критична; агент; кличка

- верхівка ВЛКСМ, КПСС, КГБ

- родичі, верхівка ВЛКСМ, КПСС, КГБ

- місце роботи

- членство в партіях України


Завантажити результати дослідження можна за адресою:
http://www.box.net/ukraine2009kgbstate

а також на файлообмінниках:
http://www.megaupload.com/?d=93SUENQ1
http://rapidshare.com/files/273994369/ukraine2009kgbstate_investigation.pdf
http://letitbit.net/download/2311.afcdca2540b13b88814619631/ukraine2009kgbstate_investigation.pdf.html
http://depositfiles.com/files/20xrj7c8w
http://www.mediafire.com/?yztyyyzgmnz
http://ifolder.ru/13793590
http://narod.ru/disk/12662612000/ukraine2009kgbstate_investigation.pdf.html


Он-лайн прес-конференцію заплановано на середу, 2 вересня 2009 року, від 21:00 за київським часом.

За реєстрацією і деталями звертайтеся на адресу boris.chykulay@gmail.com

Відповіді

 • 2009.09.01 | Хвізик

  це дослідження варто поширити на працівників преси та телебаченн

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.01 | karmeluk

   поширили. цікаво, як відреагують

 • 2009.09.01 | Историк

  а если никак?..

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.01 | karmeluk

   спробуємо самотужки? соціальних сіток є

 • 2009.09.01 | Историк

  а какая реакция ожидается? Б.Тарасюк должен

  покаяться, уехать послом, уйти в бизнес?..
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.01 | karmeluk

   можливо, що реакції жодної не буде

   інакше, нехай колективний позов готують. буде цікава справа )

   б.
 • 2009.09.01 | igorg

  Гарна робота. Це є відповідь на питання чому Україна

  ніяк не може потрапити до ЕС, НАТО й досягнути рівня європейських постсовєтських країн: Польщі, Чехії, Угорщини, Литви, Латвії, Естонії.
  Чому ми уже 20 років борсаємося у дуже серйозних проблемах: корупція, беззаконня, свавілля, відсутність незалежного справедливого суду, ефективних правоохоронних органів тощо.
  Усе як на долоні. Бо ці люди є носіями того стилю й способу життя. І що гірше що цей стиль і спосіб вони передають наступним поколінням. Є чітка передача естафети. Це було б варто донести до кожного українця. Проте ЗМІ цим займатися не будуть. Бо там така сама картина.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.02 | Isoлято

   "Ці люди є носіями того стилю й способу життя" - саме так...

 • 2009.09.02 | Мірко

  Треба перевірити параметри

  Специфічно маю на думці службу в Прикордонних Військах. Така служба на кордоні Чехословаччини, яка мала границю із Зах. Німеччиною та Австрією напевно вимагала прискіпливішої ґебістської перевірки та й догляду аніж аналогічна служба в Прикордонниках в Українській ССР. Ющенко як коляборант ґебні мені якось не ліпиться. Напевно хтось із "материкових" може краще пояснити.

  Але коли застосуєм точніші мірила до цеї справи, - то звісно, - треба оприлюднити результат і діяти за ним. Якщо добровільна люстрація неможлива, буде 5.45міліметрова. Готується список мішень. Глибоко вірю що Курочкин не останний.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.02 | Историк

   До 30% офицерского состава СА были агентурой 3 Главка КГБ. Плюс

   агентура 6 управления (промышленность), 4 (транспорт), 5 (творческая интеллигенция и др.)... И еще много разных категорий. Тут необходимо политическое решение: публиковать ли официально и разом все списки (чтобы хоть сократить возможности шантажа и иностранного влияния), имеющиеся в Украине, или опять затеять возню ("были хорошие и полезные чекисты"). Либо подводить черту под прошлым, либо нет. Надо представлять себе масштаб и остроту проблемы, чтобы не тратить силы впустую. По существу, это все тот же вопрос: идет ли Украина на Запад или, так сказать, никуда особенно не идет. Замечательно, что в Украине переоценивают свою роль во 2МВ. Но как насчет холодной войны?..
   И где сейчас Голушко?..
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.02 | Isoлято

    Только публиковать! Полностью и открыто!

    "Хорошие и полезные чекисты" пушшай приходют сами, каюццо перед телекамерами, сдают подельников... а там посмотрим, "в расход или на перековку" (© Б.Брондуков).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.02 | karmeluk

     лише так!

    • 2009.09.02 | Историк

     Re: Только публиковать! Полностью и открыто!

     Isoлято пише:
     > "Хорошие и полезные чекисты" пушшай приходют сами, каюццо перед телекамерами, сдают подельников... а там посмотрим, "в расход или на перековку" (© Б.Брондуков).
     щас придут и станут в очередь к телекамерам. и оружие сдадут добровольно. и зарубежные счета откроют. чекисты только так и поступают! :lol:
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.02 | karmeluk

   назвемо це дослідження технічно "бета версією", а отже

   ...а отже перед нами відкривається шлях подальшого тестування і відладки (див. http://en.wikipedia.org/wiki/Software_release_life_cycle )

   Іншими словами ми мусимо пройти етап публічного тестування, випрацювати реліз-кандидата для комплексного тестування і вже по тому випустити стабільну версію "програми".

   Фільтри нашої люстрації мають бути відкореговано так само, як і інформація про людей має бути детально уточнена. А для цього потрібна добровільна і відверта співпраця з людьми, котрих люструють, а також система незалежної перевірки (скажімо, за трудовими книжками і таке інше). Тоді ми зможемо врахувати поправки про агентуру КГБ у совєтській армії, промисловості, транспорті, творчій інтелігенції і таке інше.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.02 | Историк

    Re: назвемо це дослідження технічно "бета версією", а отже

    karmeluk пише:
    > Іншими словами ми мусимо... Фільтри нашої люстрації... Тоді ми зможемо...
    "мы" - должна быть реальная власть.
 • 2009.09.02 | АБВГ

  Щоб Ви не почувалися одинокими: КГБ в Індії здавалось, скупило

  "всіх".
  Трохи загальмували країну, але проти історичного процесу не попреш.
  КГБ ефективно працює лише в окупованих країнах, закритих залізною завісою, щоб крики пацієнтів не долітали до ніжних вух західної лівої інтелигенції. До цього Україні вже далеко.
  Зараз - купують Сивковича, Коновалюка, Симоненка і граються з ними.
  Ще недавно - гралися з мільйонвми українців в різні ігри.

  http://news.bbc.co.uk/hi/russian/news/newsid_4260000/4260342.stm

  "Архивы Митрохина, том второй. КГБ и мир"

  В Индии спорят о роли КГБ
  В Индии разгорается скандал вокруг новой книги, в которой содержится информация о том, что в 70-х годах, в годы правления Индиры Ганди, КГБ СССР проник во все уровни управления государством.
  В понедельник в Великобритании опубликована книга "Архивы Митрохина, том второй. КГБ и мир". Содержащаяся в ней информация и выводы основаны на копиях документов КГБ, вывезенных британской разведкой в 1992 году из России.
  В новой книге, соавтором которой стал профессор Кембриджского университета Кристфер Эндрю, рассказывается о деятельности КГБ в различных регионах мира: Латинской Америке, на Ближнем Востоке, в Африке и странах Юго-Восточной Азии.
  Задайте вопрос профессору Кристоферу Эндрю
  Партия Индиры Ганди Индийский национальный конгресс, которая в настоящее время возглавляет правительственную коалицию, отвергает выдвинутые в книге обвинения.
  "Это абсолютно необоснованные заявления, которые сделаны с одной целью - раздуть сенсацию", - приводит агентство Рейтер слова представителя партии.
  Однако представители основной оппозиционной партии Бхаратия джаната потребовали проведения расследования.
  "Предположения о связях между Индийским национальным конгрессом и КГБ существовали всегда. В книге содержится подтверждение тому. Поэтому мы хотим официального расследования", - сказал Мухтар Аббас Накви, пресс-секретарь партии Бхаратия джаната.
  Согласно утверждениям одного из авторов книги, Василия Митрохина, КГБ потратило миллионы долларов на подкуп официальных представителей индийских властей.
  В книге приводятся слова бывшего генерала КГБ Олега Калугина: "Было такое ощущение, что купить можно было всю страну".
  По данным Василия Митрохина, КГБ присвоил себе заслугу в том, что его агенты убедили Индиру Ганди, занимавшую пост премьер-министра страны, в 1975 году ввести в стране чрезвычайное положение.
  Однако генеральный секретарь Индийского национального конгресса Амбика Сони сказала в интервью Би-би-си, что заявления авторов книги ничем не подтверждены.
  По словам Амбики Сони, "авторы ни йоты не знают об Индии".
  "Архив Митрохина"
  В 1992 году 70-летний Василий Митрохин и его семья были тайно вывезены из России сотрудниками британских спецслужб.
  Кроме того, были вывезены несколько контейнеров документов, скопированных, по утверждениям Митрохина, в архивах КГБ в течение 12 лет, предшествовавших побегу.
  ФБР считает добытые Митрохиным документы "самым полным и исчерпывающим набором разведывательных данных, полученных из одного источника".
  В январе 2004 года Митрохин скончался в Великобритании.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.02 | Историк

   Re: Щоб Ви не почувалися одинокими: КГБ в Індії здавалось, скупило

   АБВГ пише:
   > КГБ ефективно працює лише в окупованих країнах, закритих залізною завісою,
   обижаете. См. ту же Индию. Не говоря про Зап.Германию. Еще где-то атомную бомбу украли...
   >щоб крики пацієнтів не долітали до ніжних вух західної лівої інтелигенції.
   лучший друг КГБ и есть...
   >До цього Україні вже далеко.
   хотите сказать, что зап. лев. интеллигенция на самом деле - лучший друг Украины?
   > Зараз - купують Сивковича, Коновалюка, Симоненка і граються з ними.
   В ФРГ было 30 000 агентов Варшавского договора. В Украине - в 10 000 раз меньше?!
   > Ще недавно - гралися з мільйонвми українців в різні ігри.
   вот-вот
   > "Архивы Митрохина, том второй. КГБ и мир"
   ох уж этот "митрохин"...
   > ФБР считает добытые Митрохиным документы "самым полным и исчерпывающим набором разведывательных данных, полученных из одного источника".
   так уж из "одного" ;)
   > В январе 2004 года Митрохин скончался в Великобритании.
   мир праху...
 • 2009.09.02 | yes

  Наразі назвати особу агентом КГБ може тільки сам кагебіст

  Ми не маємо відкритих архівів і не маємо відповідної комісії, яка б ті архіви підтвердила на оригінальність.

  Брати клички з ЗМІ, то просто смішно, знаючи наші ЗМІ.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.02 | Историк

   Первый список действующих агентов КГБ/ГРУ/ФСБ/СВР получить очень

   просто: это те, кто препятствует открытию архивов!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.02 | yes

    Я б інакше аналізував, по сумі балів

    Запитань було б із сотня, але результати були б дуже близькими істини.
    Наприклад: як часто відвідує російських чиновників? (і різна кількість відвідувань)
    чи має він або родина бізнес в Росії? (і різні суми капіталу)
    Коло друзів. Скільки з них мали партійне минуле? (1,2,3,...10)
    і т.д.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.02 | Историк

     Был (и есть) такой Олдридж Эймс -

     yes пише:
     > Наприклад: як часто відвідує російських чиновників? (і різна кількість відвідувань)
     ...так он встречался с "российскими чиновниками" не чаще 1 раза в месяц.
     > чи має він або родина бізнес в Росії? (і різні суми капіталу)
     не имел
     > Коло друзів. Скільки з них мали партійне минуле? (1,2,3,...10)
     не состоял
 • 2009.09.02 | Историк

  Есть книги "КГБ во Франции", "КГБ в Японии"...

  А где "КГБ в Украине"?..
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.02 | Хвізик

   Re: Есть книги "КГБ во Франции", "КГБ в Японии"...

   Историк пише:
   > А где "КГБ в Украине"?..
   а Ви її вже написали, чи хто?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.02 | Историк

    Re: Есть книги "КГБ во Франции", "КГБ в Японии"...

    Хвізик пише:
    > Историк пише:
    > > А где "КГБ в Украине"?..
    > а Ви її вже написали, чи хто?
    Правильный вопрос. Вы будете смеяться, но я предлагал с год назад нескольким коллегам в Киеве именно такую книгу написать - при моем скромном участии. Кажется, они были психологически не готовы... Кр. того, предложил одному известному киевскому издательству издать книгу (с моими воспоминаниями) про то, как завершалась (да так и не завершилась) холодная война, развалился СССР и что из этого получилось. Издательство подумало и ответило, что издать "такую" книгу можно только при "рецензии из Москвы"...
    Кстати, вот некоторые мысли из нее:
    "...Суть подій, які визначили розпад СРСР, полягала в тому, що Горбачов і його оточення спробували домогтися вирішальних успіхів в протистоянні із Заходом за допомогою «політичних засобів». Їх не влаштовував небезпечний глухий кут, у який завела справу у попередні роки радянська военщина (генералітет та ВПК), що розгорнули експансію по всьому світу, а також у космосі. Тим більше, що Захід, зібравшись з силами і духом, перейшов в глобальний ж контрнаступ.
    Військово-політична конфронтація загострювалася, виснажуючи і без того підірвані сили радянської імперії. Кому як не Горбачову було зрозуміти це: під його кураторством на посаді секретаря ЦК з сільського господарства імпорт зерна в СРСР виріс до рекордних 45 млн. тон на рік. У 1986 році до того ж втричі впали світові ціни на нафту, вибухнула Чорнобильська АЕС ... Але я не згоден зі зведенням проблем пізнього СРСР до економіки і подальшого зубожіння населення. Тоталітарний режим з його системою повального нагляду (так званої «профілактикою» - найважливішим продуктом діяльності Андропова) міг і далі глушити народний протест. Природних та інших ресурсів у Радянського Союзу, як і раніше, залишалося в надлишку. Під ядерною «парасолькою» радянська керівна номенклатура ще дуже довго залишалася б невразливою. Сам Горбачов визнавав пізніше, що не почни він перебудову, йому вдалося б керувати імперією ще років двадцять. Що ж змусило його діяти по-іншому?

    Справа в тому, що продовження військової конфронтації вело до подальшого зростання домінування військового та військово-промислового істеблішменту в балансі реальної влади та впливу в СРСР. Суперечка між ними та партійною клікою точилася в СРСР протягом десятиліть зі змінним успіхом. Сталін, як відомо, використовував у цій боротьбі свої методи. Її жертвою в кінці кінців став Хрущов. За Брежнєва, коли радянська військова експансія - особливо під прикриттям «розрядки» - набрала нечуваних темпів та масштабів, роль військових також розрослася неймовірно. Андропов мав намір створити спеціальну комісію, щоб розібратися, що ж являє собою нібито повністю підконтрольний Кремлю військовий монстр і куди він тягне імперію разом з її номенклатурною верхівкою. Але Андропов не встиг ...

    Горбачов і горбачевці, як представники більш молодого і просунутого покоління партійних керівників, зважилися взяти, нарешті, штурвал в свої руки. І тут вони входили в гострий клінч з військовими. Це було добре видно, наприклад, у конфлікті між Генштабом та іншими радянськими відомствами на різних переговорах з обмеження озброєнь. Американці в той момент підіграли команді Горбачова, і радянських військових змусили піти на значні скорочення арсеналів і частково відкритися для міжнародного контролю. Військова машина СРСР в результаті тимчасово втратила організованість і дієздатність. Між тим, горбачовські ініціативи на кшталт «Нового мислення» і «Загальноєвропейського дому» передбачали не що інше як ослаблення США і НАТО в Європі при відповідному прирості позицій «оновленого» СРСР. Головним двигуном цієї стратегії вважалося об'єднання Німеччини: очікувалося, що в обмін на нього німці потіснять США чи вийдуть з військової організації НАТО, а також віддячать Москву потоком інвестицій та передових технологій. Наскільки я знаю, впливові групи в Кремлі і в самій Німеччині підтримували Горбачова, Шеварднадзе та інших у відданості такій ідеї. У Москві розраховували, що після падіння Берлінської стіни розпочнеться поетапний процес інтеграції НДР та ФРН, і лідерство в об'єднаній країні отримають ліві (про-радянські і антиамериканські) сили. Перемога правих партій на перших же вільних виборах в НДР в березні 1990 р. і наступна стрімкість злиття двох Німеччин виявилися для радянських вождів справжнім шоком. Горбачов зрозумів, що його ошукали, і відразу дав задній хід лібералізації режиму, а потім запустив підготовку до ГКЧП. Однак, в тил йому і всьому загальносоюзному Центру вдарила та частина російської номенклатури на чолі з Єльциним, яка побачила в підтримці Заходу шанс для власного прориву до влади й збагачення. Доля самого СРСР була тим самим вирішена.

    Лише загострення обстановки на Північному Кавказі, яке переросло незабаром у велику війну, дозволило генералітетові крок за кроком відновити свій вплив у Росії і надійно взяти Кремль у заручники. При цьому звершився історичний «переворот»: придбавши досвід Чечні, інших «гарячих точок», а також Афганістану, російські військові щосили зайнялися практичною політикою (в руслі масштабних політтехнологій). Вони прибрали до рук багато державних інституцій, ЗМІ і, звичайно, чималу частку економіки. Генштаб закономірно перетворився в організаційний і мозковий центр їх могутності і тим самим у один з найважливіших осередків реальної влади в країні, поряд, скажімо, з сімейством служб-спадкоємиць КДБ (які ніколи не переривали міцних взаємозв'язків між собою), МВС та Адміністрацією президента. Звичайно, не слід думати, що з Генштабу до Кремля з тих часів стали надходити якісь директиви. Однак, маніпулюючи ситуацією на Кавказі та інших регіонах, можна направляти дії та політику Кремля, що ми, власне кажучи, і спостерігаємо сьогодні.

    ...Таким чином, справжні політичні реформи в пострадянській Росії так і не відбулися, і перспектива їх все віддаляється. Відповідно, репресивний апарат у Росії владу також не захоплював, а перекочував з радянського середовища в пострадянське і крок за кроком відновив і розширив у ній свій вплив. Чого хоче «Корпорація силовикiв»? Своєї частки влади, високого соціального статусу і збагачення - назавжди. Захід органічно сприймається нею як пряма загроза російському порядку речей (сподіваюся, не без підстав). Проти нього та його впливу «Корпорація» готова боротися будь-якими засобами. А найкраща оборона - атака і експансія в союзі з іншими антизападними режимами і силами.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.02 | Хвізик

     ясно. в усьому винуваті погані військові. маю для Вас хорошу нов

     новину:
     думаю, незабаром цю Вашу ідею про поганих військових КГБ візьме на озброєння.
     може навіть і книжку видасть...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.09.02 | Историк

      Да нет. Виноваты организаторы глобальной политики СССР,

      "виноваты" Рейган, разборки в советской номенклатуре и Украина, о которую СССР споткнулся в критический момент. Оказалось, что в УССР кроме местной номенклатуры все еще действовали и другие силы... СССР с момента основания был военно-полицейским монстром, нацеленным на глобальную экспансию. Внутреннее сопротивление было практически подавлено (разумеется, в первую очередь ГПУ/НКВД/КГБ и т.д.) за важным исключением - Зап.Украина. Что и сыграло свою роль.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.09.02 | Историк

       Кравчук знает, что говорит:

       - Ініціатором та каталізатором демократичних перетворень в Україні в кінці 80-х однозначно був Львів. Це стало початком здобуття нашої незалежності, дало поштовх демократичним змінам в усій Україні.
       Вот тут действительно КГБ "недоработал". В Москве об этом знали и прилагали все усилия (оттого-то КГБ УССР был самый свирепый), но не справились. А может, не успели.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.09.02 | Историк

        Он также верно увязывает место УССР в СССР с ситуацией

        холодной войны:
        ...У нас був не просто застій. УРСР Брежнєв, Горбачов та інші перші радянські керівники ставили за приклад служіння КПРС. Ми були зразком. І, до речі, не тільки ідеологічним. Україна була потужним постачальником ресурсів для інших республік Союзу. Армія на 100% була забезпечена поставками м’яса саме з України. Продовольство надходило в Москву, Ленінград та інші великі міста Росії.
        Україна в радянські часи була серйозною політичною базою з потужними та добре підготовленими партійними кадрами. А якщо взяти Східну Україну та Крим, то там був зосереджений форпост не тільки більшовизму, але й російського імперського впливу.
        Важливий аспект: Україна з позиції свого географічного розташування була безпосереднім сусідом Європи і тому тут розміщувались стратегічні війська. Півторамільйонне військове угруповання, 165 ракетних комплексів і п’ять тисяч боєголовок, я вже не кажу про стратегічне базування літаків, сучасну систему ППО тощо. Все це було в Україні.
 • 2009.09.02 | karmeluk

  ЛЮСТРАЦІЇ: ON LINE прес-конференція

  Деталі на http://narodna.pravda.com.ua/politics/4a9e73bf06c48/


  До зустрічі в ефірі!


  З повагою,

  Борис
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.02 | yes

   А як там із люстрацією на "Народній правді"?

   Яктй відсоток колишніх комуністів, випускників партшкіл, пронирливих комсомольців та незаконно перейшовших кордон із Словаччиною?
 • 2009.09.02 | Хвізик

  а яким це робом Пи%%енник уникнув бути у цьому списку? (л)

  http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1251905592&first=&last=
 • 2009.09.08 | Сергій Кабуд

  Стаття про дослідження Бориса Чікулая і Ольги Криштановскої(л)

  http://www.financialsense.com/stormwatch/geo/pastanalysis/2009/0904.html

  Зауважу що Ольга Криштановська є виключно широко відома, її імя і дослідження згадуються у майже 400 книгах

  http://books.google.com/books?lr=&as_drrb_is=q&as_minm_is=0&as_miny_is=&as_maxm_is=0&as_maxy_is=&q=%22olga+kryshtanovskaya%22&num=100&as_brr=0&sa=N&start=0

  Вона походить з родини вищої совячої еліти. Її 'гра' мені до кінця невідома

  але у квітні 2009 Олінька вступила в ЄДРО
  переклад google
  --------------
  Важливий аналіз провідних політичних діячів в українській політиці було нещодавно опубліковано в Інтернеті, Борис Chykulay, колишній співробітник радіо "Свобода і політичний діяч. Chykulay вивчила біографії 909 людей з адміністрації президента до прем'єр-міністра і членів кабінету міністрів і їх заступників, а також члени парламенту, керівники Національного банку України, і члени Центральної виборчої комісії. Згідно Chykulay, чотири відсотки з цих людей відкрито заявляють, в їх біографіях, що вони працювали на КДБ у минулому. Близько 27 відсотків є "дуже ймовірно", КДБ, на основі їхніх зв'язків з КДБ запустити інститути, або КДБ, на південь від організацій, які були членами або невдалих спроб приховати минуле участю КДБ. Існує, крім того, ще 20 відсотків, які "ймовірно", співробітників КДБ, заснована на належності до еліти Комуністичної партії, близькі члени сім'ї у комуністичної еліти, або в рамках комуністичної молодіжної організації (комсомольської), або які знаходяться в даний час членами Комуністична партія України, а також Соціалістична партія України (який в даний час співпрацюють з російськими спецслужбами).

  Це означає, що тільки 49 відсотків з провідних політиків в Україні не відомі КДБ або комуністичної партійної приналежності. Не можна сказати, що вони чисті. Це просто означає, що громадськість запис не відображає минуле і нинішню співпрацю з комуністичними структурами.

  Результат дослідження Chykulay може бути в порівнянні з результатами Ольга Криштановська, який зробив аналогічне дослідження верхніх політичних діячів в Росії (див. анатомія російської еліти). За словами Криштановської, яка дивилася на 1016 провідних політичних фігур в Росії, вражаюче 78 відсотків були пов'язані з КДБ і ФСБ (таємної поліції). Вона пише: "Якщо в радянський період і на початку пострадянського періоду, КДБ і ФСБ, люди займалися переважно питаннями безпеки, в даний час половина з них продовжують займатися безпекою, але інша половина учасників в бізнес, політичні партії, НДО, регіональні уряду і навіть культуру .... Вони почали використовувати всі політичні інститути ".

  Цілком природно, що міжнародні організації, що відбуваються в Росії та Східній Європі домінуючим шляхом таємного КДБ і партійних структурах, повинно мати проникли парламентами та урядами у всьому світі. Це рідкісне поєднання "чистої" переконання, вимагання, шантажу і вбивства завжди працював в КДБ на дому. Чому ж ми очікуємо, що він зазнає краху за кордоном?


  An important analysis of the top political personalities in Ukrainian politics was recently published on the Internet by Boris Chykulay, a former Radio Liberty employee and political activist. Chykulay examined the biographies of 909 people from the presidential administration to the prime minister and cabinet ministers and their deputies, as well as members of parliament, the directors of the National Bank of Ukraine, and members of the Central Electoral Commission. According to Chykulay, four percent of these people openly state in their biographies that they worked for the KGB in the past. About 27 percent are "highly likely" KGB agents, based on their affiliation with KGB-run institutes, or KGB sub-organizations which they were members of, or failed attempts to hide past KGB involvement. There is, in addition, another 20 percent who are "likely" KGB operatives, based on membership in the Communist Party elite, close family members in the Communist elite, or within the Communist Youth organization (Comsomol), or who are currently members of the Communist Party of Ukraine, or Socialist Party of Ukraine (which currently cooperate with the Russian special services).

  This means that only 49 percent of Ukraine's top politicians have no known KGB or Communist Party affiliation. It is not that they are clean. It merely means that the public record does not reflect past or ongoing collaboration with Communist structures.

  The result of Chykulay's research may be compared to the findings of Olga Kryshtanovskaya, who made a similar study of the top political personalities in Russia (see An Anatomy of Russian Elite). According to Kryshtanovskaya, who looked at 1,016 leading political figures in Russia, an astounding 78 percent had links to KGB/FSB (secret police). She wrote: "If in the Soviet period and the first post-Soviet period, the KGB and FSB people were mainly involved in security issues, now half are still involved in security but the other half are involved in business, political parties, NGOs, regional governments, even culture.... They started to use all political institutions."

  It is only natural that an international organization, originating in Russia and dominating Eastern Europe through secret KGB and party structures, should have infiltrated parliaments and governments throughout the entire world. That rare combination of "friendly" persuasion, extortion, blackmail and murder always worked for the KGB at home. Why would we expect it to fail abroad?
 • 2009.09.09 | Сергій Кабуд

  Екс-агенти КДБ серед держслужбовців – громадське дослідження(л)

  http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4641240,00.html

  Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:

  Серед українських держслужбовців досі можна зустріти чимало екс-агентів КДБ або таких, що мали відношення до спецслужб, стверджують автори дослідження, проведеного "Форумом українців Чеської Республіки".


  «Люстрація або Україна під владою КДБ» - так назвали своє дослідження представники громадської організації «Форум українців Чеської Республіки». В рамках дослідження було перевірено офіційні біографії понад 900 провідних держслужбовців та депутатів на їхній зв’язок з радянськими спецслужбами й на їхнє комуністичне минуле. Дослідники користувалися виключно відкритими джерелами.

  Тінь минулого

  Один з авторів дослідження, голова громадської організації «Форум Українців Чеської Республіки» Борис Чикулай назвав ймовірну присутність у владі великої кількості колишніх КДБістів критичною. Він нагадав заяву прем'єра Росії Володимира Путіна про те, що «колишнім чекіст не буває», і назвав її свідченням координації діяльності колишніх агентів та партійців СРСР в країнах СНД.

  Саме цим активіст пояснив пробуксовування реформ, гальмування європейської та євро-атлантичної інтеграції України та коливання курсу політичних партій після їхнього обрання до парламенту.

  Люстрація не завадить

  Оприлюднення результатів незалежного дослідження Чикулай вважає лише першим кроком в боротьбі зі спадком комуністичного тоталітарного режиму. В подальшому він розраховує на відродження антикомуністичного руху в Україні та закликає запровадити люстрацію службовців перед їх призначенням на відповідальні посади.  Автор: Олександр Савицький
  Редактор: Володимир Медяний


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua