МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Байдужість як символ ренегатства (защітнікам Яценюка)

09/01/2009 | MV
Іван КІЛИК
БАЙДУЖІСТЬ ЯК СИМВОЛ РЕНЕГАТСТВА

Черговий привід серйозно задуматись подарував Арсеній Яценюк. Продовжуючи свої передвиборчі перегони, він активно роздає інтерв’ю, декларує свої погляди та викладає свою політичну і державотворчу філософію. Зрозуміло, що більшість українців вже давно розчарувалася у більшості «політиків», а тому не завжди звертає увагу на їх нові висловлювання. І рекламні партійні газети не завжди використовуються за первинним призначенням. А читати таки треба, відкинувши вмотивовану нехіть та відразу до певних «діячів». Одночасно щиро заздрю тим, хто може дозволити собі не читати певних бздурів, заощаджуючи зір та нерви.
Побутує такий вислів: якщо ви не займаєтесь політикою, то вона обов’язково займеться вами. Тобто, якщо ви самі себе ставите у категорію пасивного спостерігача, то активні гравці знову розглядатимуть вас як матеріал своїх спекуляцій, як об’єкт політиканських ігрищ, як фігури для маніпуляцій на своїй шахівниці. Хочете такими бути? Отож бо…
Саме тому інформація про те, що Яценюк у випадку перемоги на виборах не підтримуватиме визнання ОУН та УПА, не могла залишитися поза увагою. Так він заявив на зустрічі з волинськими прихильниками Фронту Змін, назвавши принципові для України питання визнання своїх героїв «найскладнішими» для нього особисто та такими, що «є не на часі» – інформує інтернет-видання «Волинська правда».
Подібні відверті антиукраїнські заяви не є випадковими для Яценюка: ми вже звертали увагу читачів на його зауваження Президенту Ющенку щодо нібито «неправильної» поведінки у стосунках з Росією. Тепер він увиразнює свою позицію, оприлюднюючи свої власні погляди на ключові моменти державотворення.
Вельми цікавими з тієї точки зору видаються й інтерв’ю Яценюка. Газета «Комсомольская правда в Украине» від 31.07.09 надрукувала статтю «Не могу простить нынешней власти хаоса, царящего в стране». Там лідер Фронту Змін пише: «Я могу перечислить все вопросы так называемой старой повестки: русский язык, НАТО, ЕС или Россия, ОНУ-УПА и в целом Вторая мировая война, Черноморский флот. Представим себе, что мы все эти вопросы решили, страна проснулась, их нет. Что изменилось бы в жизни гражданина? Ничего».
Цими словами він знову підтвердив свою позицію, висловлену на Волині, «удосконаливши» свій маразм викрутасами про «застарілий порядок денний». Крім того, можна запідозрити, що згаданий кандидат у Президенти заражений страшною і практично вбивчою хворобою для політика – байдужістю, зокрема тим її підвидом, що змушує її носія зневажливо ставитись до первинних, принципових, визначальних підвалин національного будівництва. Цікаво, що ж тоді робитиме такий лідер на посаді Президента? І як у його розумінні повинен виглядати новий порядок денний? Може, нам передусім треба ставати щораз ліберальнішими, демократичнішими, визнавати європейські збочення та понуро мовчати на випадки антихристиянських проявів? А, може… Фантазія ж у нього розвинена неабияк… Чи це також нічого не змінить? Також байдуже?
Улас Самчук у статті «Нарід чи чернь», роздумуючи над питаннями байдужості, доходить висновку: «Не все одно, хто як говорить, яким богам молиться, які книжки читає. Не все одно, якими іменами названі вулиці наших міст, не все одно, чи домінуючим є для нас Шевченко, чи Пушкін. Не все одно, як це часто доводиться чути, кого ми вчимо у школі, не все одно, яке наше ставлення до російської літератури. Ні! Це не все одно… А коли – все одно, то це значить, що все одно для вас, хто є ми самі! Це значить, що ми не нарід, не якась спільна історична збірна сила, а невиразна юрба, сіра маса, вічно принижена без всяких ідеалів чернь». Справді, чернь – найточніше окреслення людей подібного способу мислення.
До речі, про фантазію. Наступна репліка змушує нас дещо скептично сприймати деякі вислови, сумніваючись у правдивості сказаного. Яценюк пише: «Я приезжаю на Западную Украину и говорю: мужики, ну вот завтра будет признана ОУН-УПА, и что дальше? Будем жить в границах Львовской, Ивано-Франковской, Тернопольской и Закарпатской областей, если последние вообще не отсоединятся? Что мы тогда с востоком и югом Украины будем делать? Страны «Украина» просто не будет». Зверніть увагу не на зміст, бо тут і так все ясно, а на лексику: що це за звернення у Західних областях «мужики»? Хто би спокійно то слухав? Так можуть і помідорами з яйцями закидати. За зневагу. Так що щось не зовсім сходиться. Але залишимо цей момент на совісті автора…
Якщо дивний збіг обставин повторюється більше двох разів – треба шукати систему. Висловлювання Яценюка, що явно не йдуть у націокреативному руслі, на цьому не припинилися, отже, така поведінка набирає чітких ознак певної системи. Так, наприклад, у газеті «Факты» від 21.08.09 поміщено статтю «Сильную, суверенную Украину нам придется спроектировать так же, как спроектировали себя США и Китай, современные Япония и Германия». Там він пише: «Мы никогда не были ничьей колонией, не были рабами. Это касается и периода новейшей истории». Очевидно, що період залежності України у ярмі СРСР, за логікою Яценюка, не треба вважати підневільним. Але ким, як не рабом була українська нація у цей період? Може, ми могли вільно жити своїм національним життям? Може, помирати у табори українці їхали добровільно, від нічого робити? Певно, так він і думає, бо далі розвиває свою думку: «Никогда советская империя не состоялась бы без согласия Украины в ней участвовать. СССР был создан решением российских и украинских большевиков, и был распущен совместным же решением как украинских, так российских переродившихся коммунистов». О, а ви не знали? Та то ми дуже добровільно, практично уклінно просилися до тюрми народів – СРСР! Ми ж так не хотіли жити окремо, що аж рвалися туди!.. Вклонилися більшовикам, щоб ті за нас добре слово замовили, потім разом випили, добре закусили, вдарили по руках і – збулося!..
Розказав би він це Симону Петлюрі чи комусь із крутянців…
Мабуть, читач звернув увагу на те, які газети стали трибуною Яценюка: «Факты», «Комсомольская правда в Украине»… Пам’ятаючи про систему, цей вибір не можна вважати випадковим. Та і видається, що йому легше спілкуватися мовою однієї з національних меншин, але не державною, не українською. Українською – лише передруки у партійних рекламних виданнях. У цій тональності постає логічне запитання: чи увесь його проект під кодовою назвою «Вернуть стране власть» часом не є елементом якоїсь певної, більшої, масштабнішої системи?
http://banderivets.org.ua/?page=pages/zmistd0/200908/article22

Відповіді

 • 2009.09.01 | Sean

  не розкрито тему передруку

 • 2009.09.01 | Mykola_2007

  Правильна стаття. Більшості українським політикам,

  звичайно, все одно де вони живуть, якою мовою розмовляють. Алеж треба хоч на людях тримати лице, і не так відверто виставляти свою безпринципність.

  На мою думку, людина якій все одно в якій дкржаві він живе, не може нею керувати. Бо бажання зробити для неї щось добре приблизно таке саме, як бажання єврпейців, при заснуванні колонії, покращити життя негрів Африки (результат до сих пір бачимо).


  Взагалі Яценюк крок за кроком робить свої шанси на президенство примарнішими Та й електоральна ніша яку він обрав є занадто малою, більш того на ній вже сидить Литвин.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.01 | GreyWraith

   Так-так, неприємно розчаровуватися, але що робити?

   Mykola_2007 пише:
   Взагалі Яценюк крок за кроком робить свої шанси на президенство примарнішими Та й електоральна ніша яку він обрав є занадто малою, більш того на ній вже сидить Литвин.
   А подавав такі надії. І сам собі все спаскудив...
  • 2009.09.01 | Пан Коцький

   Я чув дещо зовсім протилежне за Яценюка...

   Конкретно, що сам він походить з україномовної родини. Його жінка за етнічним походженням полька, родом здається десь з Вінничини, але теж цілком україномовна. Рідна мова їхніх двох доньок є теж українська. Ця інформація надійшла з доволі надійного джерела. Ви маєте якусь альтернативну інформацію про це?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.01 | Анатоль

    Сімя Яценюка україномовна. Чи ж в багатьох наших політиків діти

    україномовні?
   • 2009.09.01 | Mykola_2007

    Я беру інформацію із заяв самого Яценюка.

    Тут або він бреше, щоб сподобатись комусь, а насправді буде діяти інакше. Або дійсно так вважає. В обох випадках, це, як на мене, не привід за нього голосувати.

    А те що на Західній Україні розмовляють українською, це, звичайно, чудово але далеко не новина, і не привід когось вважати патріотом. Бувший голова ВР коммуніст Ткаченко, теж українською говорить, а "патріот" ще той...
 • 2009.09.01 | miner

  два склади з Подерв’янського невозбранно згадати самостійно

  Тему маминого рота ганебно не розкрито! Не вийде тудою врятувати країну.
 • 2009.09.01 | Анатоль

  Оцінюйте Яценюка по його справах, а не замовних статтях.

  Яценюк - один з найрозумніших, найдемократичніших УКРАЇНСЬКИХ політиків. Це він доказав роками своєї діяльності.

  А те, що зараз він хоче дати і східнякам шанс і можливість проголосувати за розумного, чесного, толерантного політика, (а то що ж в них за вибір - Янукович), так це треба лише вітати, а не йти на поводу пропаганди його недобросовісних конкурентів.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.02 | GreyWraith

   Воно то все так...

   Анатоль пише:
   Яценюк - один з найрозумніших, найдемократичніших УКРАЇНСЬКИХ політиків. Це він доказав роками своєї діяльності.
   Цілком згоден. Тим більше, якщо розглядати не сферичного Яценюка у вакуумі, а у порівнянні із тією бандюківсько-кацамолською тухлятиною, що пре на вибори.

   А те, що зараз він хоче дати і східнякам шанс і можливість проголосувати за розумного, чесного, толерантного політика,
   Але з іншого боку - сьогодні зомбатор через "східняків" вимагає від того ж Яценюка почекати із визнанням УПА, завтра вимагатиме вимагатиме почекати зі вступом до НАТО і ЄС, а післязавтра, впевнившись у яценюковій поступливості, що вимагатиме? Скасувати українську незалежність? Колись же треба буде зупинитися, чи не так?

   (а то що ж в них за вибір - Янукович),
   Ви гадаєте, що вони змінять свою точку зору? НМД ні, бо ці упороті зараз перебувають у фрустрації, що їх років п'ять тому посадили на місце, і тому зараз прагнуть реваншу. І їм не важливо, за кого голосувати для реваншу - чи то за Януковича, чи то за Онопрієнка. Sad but true. Тому намагання Яценюка стелитися перед ними нічого не дасть. А от потенційно своїх виборців так він розтринькає запросто.

   так це треба лише вітати, а не йти на поводу пропаганди його недобросовісних конкурентів.
   На жаль, Яценюк дає цій пропаганді багато приводів. Наприклад я був розчарований його реакцією на хамське звернення Мєдвєдєва.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.02 | Odesa

    Re: Воно то все так...

    GreyWraith пише:

    > А те, що зараз він хоче дати і східнякам шанс і можливість проголосувати за розумного, чесного, толерантного політика,
    > Але з іншого боку - сьогодні зомбатор через "східняків" вимагає від того ж Яценюка почекати із визнанням УПА, завтра вимагатиме вимагатиме почекати зі вступом до НАТО і ЄС, а післязавтра, впевнившись у яценюковій поступливості, що вимагатиме? Скасувати українську незалежність? Колись же треба буде зупинитися, чи не так?

    Ну, знаєте... Між "почекати з визнанням УПА"(з метою поступової консолідації народу) і "скасувати українську незалежність" лежить завелика прірва, щоб ці речи ставити на один щабель.

    > Ви гадаєте, що вони змінять свою точку зору? НМД ні, бо ці упороті зараз перебувають у фрустрації, що їх років п'ять тому посадили на місце, і тому зараз прагнуть реваншу. І їм не важливо, за кого голосувати для реваншу - чи то за Януковича, чи то за Онопрієнка. Sad but true. Тому намагання Яценюка стелитися перед ними нічого не дасть. А от потенційно своїх виборців так він розтринькає запросто.

    Уявіть собі - люди часто міняють точку зору! Не такі заполітизовані, як ми тут, а звичайні собі "маленькі українці". І не "простелившися" так чи інакше перед виборцями, виграти вибори неможливо. Хібащо - шляхом масштабних фальсифікацій. І "громадська думка" значної більшості українських виборців нині перебуває на рівні значно нижчому за будь-який плінтус. Поїдьте до Донецька, Маріуполя, Одеси чи Севастополя - і Ви легко зможете у цьому переконатися.
    В під`їзді, де живе моя знайома, хтось розпочав "інформаційну антикампанію" проти зловживань керівництва тамтешнього житлового кооперативу, регулярно клеючи на дошку об`яв критичні саморобні "плакати" в форматі А-4. І пару з них (писаних, звичайно, російською), підписав "Фронт змін А.Яценюка". Себто, зі змінами в незадовільному статусі кво деякі люди навіть в на сьогодні гостро українофобській Одесі пов`язують свої надії не з "народним заступником і кумиром" бандитом Марковим, а саме з Яценюком.

    > так це треба лише вітати, а не йти на поводу пропаганди його недобросовісних конкурентів.
    > На жаль, Яценюк дає цій пропаганді багато приводів. Наприклад я був розчарований його реакцією на хамське звернення Мєдвєдєва.

    Я теж. "І что із етого слєдуєт? Слєдуєт жіть!" А не закликати, відкинувши кандидатуру Яценюка, вручити президентську булаву Тимошенко чи Януковичу. І не варт, як вередлива пані, розповідати, як неймовірно Ви розчаровані, і за кого ви з розчарованості не проголосуєте. Натомісць краще згадайте "зачаровуючі" дії підручних Януковича у Києві і не тільки - підкреслю - навіть не після перемоги у виборах-2004, а задовго до них, після того, як "вони там вирішили, що переможе Янукович". Чи не знаєте, що і як вони виробляли? Тупо, як раніше в Донбасі, приходили і відбирали у власників задурно об`єкти, що їм впали в око. А якби він тоді переміг?!
    Хочете повторення?
    Від того, що Яценюк не стане Президентом, він особисто аж надто не постраждає. Постраждає Україна і українська справа. Про неї і треба дбати.
    А стаття - чергова примітивна замовна "чорнуха", напомпована і відвертою брехнею, і "непомітними" натяжками і пересмикуваннями. Набридло вже у -надцяте спростовувати усі ці дурниці, шкода часу...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.02 | GreyWraith

     Re: Воно то все так...

     Odesa пише:
     Ну, знаєте... Між "почекати з визнанням УПА"(з метою поступової консолідації народу) і "скасувати українську незалежність" лежить завелика прірва, щоб ці речи ставити на один щабель.
     Ви справді впевнені у цьому? Почати спускатися вниз дуже легко і просто, а потім не зогледишся... Та й мені із поступовістю не зовсім ясно? Коли, на Вашу думку, той же Яценюк збирається зробити цю потрібну справу? Чи враховує він протидію з боку російського зомбатора?

     Уявіть собі - люди часто міняють точку зору! Не такі заполітизовані, як ми тут, а звичайні собі "маленькі українці".
     В даному конкретному випадку я вважаю це малоймовірним. Бо для цих упоротих Янукович - це справа принципу: добитися, щоб нарешті їхнє було зверху. :)

     І не "простелившися" так чи інакше перед виборцями, виграти вибори неможливо.
     Невже Ви вважаєте, що питання визнання УПА чи вступу України до НАТО є настільки принциповим і важливим для звичайних виборців і так впливає на їхнє життя?

     Я теж. "І что із етого слєдуєт? Слєдуєт жіть!"
     І чи зробив Яценюк висновок із цієї своєї помилки? Вибачився хоча б?

     А не закликати, відкинувши кандидатуру Яценюка, вручити президентську булаву Тимошенко чи Януковичу.
     А чому не Ющенку?

     А якби він тоді переміг?!
     Хочете повторення?

     Яка погань Янукович, я сам знаю. І я також знаю за досвідом Ющенкового президенства, що Ющенко не такий. Перевірено. А чи такий Яценюк? На основі чого можна робити припущення? На підставі лише Ваших запевнень? При всій повазі до Вас, хотілося б додаткових аргументів.

     Є одна 100% правильна ознака: якщо український політик є русофілом - значить, він є негідником і злодієм, тому із нього державний діяч поганий. Зворотнє не завжди правильно, але з цією достатньою умовою я ще не помилявся, і Ви, думаю, можете навести масу прикладів. Тому я так принюхуюся до русофілії... Мені ще раніше не сподобалося, коли Яценюк взяв у керівництво чернігівської оргаінзації "Фронту змін" покидбка-русофіла, що закликає до розвалу України...

     А стаття - чергова примітивна замовна "чорнуха", напомпована і відвертою брехнею, і "непомітними" натяжками і пересмикуваннями. Набридло вже у -надцяте спростовувати усі ці дурниці, шкода часу...
     Хочете зробити добре тому ж Яценюку? Не шкодуйте часу, а розважливо пройдіться пункт за пунктом по цьому матеріалу і доведіть на фактах, що це - те, про що Ви пишете. Розумні люди зроблять висновок, я певен.
 • 2009.09.02 | ak1001

  у нас зявились спеціалісти по Яценюку

  почін Шеляженка не пройшов даром
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.02 | MV

   Хіба не варто знати, хто тебе хоче обдурити? (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.02 | Анатоль

    Чим мені завжди подобався Яценюк, що він ніколи не старався

    когось обдурити, образити чи принизити.
    Він лише намагався переконливо аргументувати свою позицію.
    В той час як інщі політики тільки й стараються вкусити, образити, принизити опонента в публічних заявах і обдурити в переговорах.
    Та й взяті зобовязання виконував (що від нього залежало).
    На відміну від Юлі, Януковича...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.02 | Sean

     та йой

     Анатоль пише:
     > когось обдурити, образити чи принизити.
     натомість його заяви - штибу "все - всім".

     > Він лише намагався переконливо аргументувати свою позицію.
     > В той час як інщі політики тільки й стараються вкусити, образити, принизити опонента в публічних заявах і обдурити в переговорах.
     > Та й взяті зобовязання виконував (що від нього залежало).
     > На відміну від Юлі, Януковича...
     Не повірите можливо: люди, що з ним працювали, розповідають якраз що він переважно не доводить до кінця розпочаті справи і стрибає зі справи на справу як правдивий кролик :)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.09.02 | Анатоль

      Re: та йой

      > його заяви - штибу "все - всім".

      Специфіка виборчого жанру.
      Мені він теж зараз Литвина нагадує. Але я стараюсь судити по попередньому періоду.

      >не доводить до кінця розпочаті справи і стрибає зі справи на справу

      Наша людина :)
      Одне діло не доводити справу і інше не дотримувати слова (обманювати).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.09.02 | Sean

       Re: та йой

       Анатоль пише:
       > > його заяви - штибу "все - всім".
       >
       > Специфіка виборчого жанру.
       > Мені він теж зараз Литвина нагадує. Але я стараюсь судити по попередньому періоду.
       >
       > >не доводить до кінця розпочаті справи і стрибає зі справи на справу
       >
       > Наша людина :)
       > Одне діло не доводити справу і інше не дотримувати слова (обманювати).
       так, є різниця, не спорю.
   • 2009.09.02 | ak1001

    мені здаэться що ви хочете когось обдурити

    але мені не зрозуміло до чого тут ваша національність чи ваша дружина
 • 2009.09.02 | shu

  Усі його останні заяви звичайно тхнуть совком, але

  По-перше щодо його відношення до української мови то напрасно Ви йому дорікаєте. У Криму він довів на своїх справах своє справжнє відношення до неї.
  Що до його відношення до визнання ОУН-УПА то не треба так примітивно впритул сприймати його слова. Він не проти визнання. Але як і будь яка розумна людина розуміє, що за даних умов ця мета не вартує тих ресурсів які потрібні для її втілення.
  Для України, її незалежності та державності сьогодні потрібна єдність нації для проведення реформ. Потрібно спочатку переконати всю(!) українську націю в такій необхідності, а для цього спочатку потрібно створити відповідні підвалини. А махати флагами і кричати - це веде лише до деградації української державності. Такі дурні і засідали в Центральній Раді, які замість справжньої роботи сипали лозунги та займалися не тими справами.

  Як на мене виглядає так, що Яценюк намагається зробити роботу над помилками Ющенко. Цей невдаха, який правильно зрозумів ціль дуже невдало визначив пріоритети її досягнення.
  В цьому сенсі Яценюк молодець.
  Але є великі питання до його моральних якостей.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.02 | Odesa

   Re: Усі його останні заяви звичайно тхнуть совком, але

   Ну, слава Богу, нарешті - спокійне і переконливе пояснення суті справи.
   А які є претензії до моральних якостей Яценюка (за умови, що передвиборчу демагогію через масовий характер її застосування я вважаю не аморальністю, а лишень стандартною технологією)?
  • 2009.09.02 | yes

   Re: :У Ющенка не було і не має помилок.

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.02 | Sean

    оце моцно сказано!

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.02 | Odesa

     Re: оце моцно сказано!

     Краще - не скажеш! Через вже наявну безпомильність і непогрішимість пропоную висунути Ющенка на посаду Папи Римського!
     "Із нашіх, із поляков, із славяннн!"
 • 2009.09.02 | Odesa

  Аби не вийшов "надмірний пуризм, як символ дегенератства"!..

 • 2009.09.02 | yes

  Я скажу де найслабше місце Яценюка, як кандидата у прези України

  Я оцінюю важливість, як 1 до 1 млн., інтеграції України до НАТО та ЄС до визнання УПА на державному рівні.

  Яценюк поставив це на одну дошку. Можна сказати, що УПА зачекає свого вирішення, але НАТО і ЄС - ??????????? Це є повна бздура, яка робить Яценюка просто голим перед усім світом, тобто той фантік, яким обгорнули ЗМІ Яценюка злетів а під ним пусте місце.
  Це свідчить про відсутність у нього структурованого мислення, як майбутнього президента. За манерою видавати "на гора" думки та ідеї Яценюк нічим не відрізняється від Тимошенко - це стовідсоткова копія Тимошенко. Чи більше вони говорять тим більше їх "дурь відна".

  Різняться вони тільки єдиним, Тимошенко вже видала все і жодних несподіванок від її інтелекту просто вже ніколи не появиться - все ясно вже наперед. Яценюк ще має якісь приховані плани від загалу. Недавно він у Львові включив "економічні" тези: про розвиток внутрішнього ринку споживання, то мені нагадало планове господарство.

  Думаю, що того досить.
 • 2009.09.02 | О'Тарнавський

  Яценюк - україномовний. Добре, що україномовний розширює

  ...аудиторію через популярні в нашій народі російськомовні видання.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua