МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

О. Самрук. Не відкладати на завтра те, що можна зробити сьогодні

09/02/2009 | VOBF
Ось і закінчилося літо, особливий період тепла та відпусток, у духовному житті це час таборів, ювілеїв, хрещень тощо. Тільки, здавалося, складали плани на літо, а вже пора підбивати підсумки зробленого, планувати нове на осінь, кінець року, як жити далі.

Куди минає час? Чому він такий швидкоплинний? На ці запитання філософи століттями шукали відповіді і так і не знаходили їх.

Час, як одне із ключових понять філософії, є невід’ємним атрибутом навколишнього світу, а відлік часу, як думають, бере початок від створення світу і зникне тоді, коли світ перестане існувати. Біблія для опису категорії часу використовує різні слова: еон, в значенні вічність та безкінечність; кайрос, в значенні термін, строк та сезон; хронос, в значенні період, пора, момент та ін., відкриваючи, що Бог є Творцем часу.

Біблія приписує людині життя 70-80 років: «Дні літ наших у них сімдесят літ, а при силах вісімдесят літ, і гордощі їхні страждання й марнота, бо все швидко минає, і ми відлітаємо... Навчи нас лічити отак наші дні, щоб ми набули серце мудре!» Пс. 89:10,12. Як нам рахувати дні, щоб набути серце мудре? Декілька вечорів просидівши з калькулятором, я дійшов певного висновку стосовно використання часу, яким хочу поділитися з вами.

Рік складається з 12 місяців, тобто 365 днів, що містять 8760 годин, або 525 600 хвилин. Якщо щоночі на сон ми тратимо 8 годин, то за рік просипаємо 2920 годин, а це 121,6 день з року. На роботі за рік, не враховуючи вихідних та святкових днів, ми проводимо близько 2000 годин, у повних днях це 83,3 дня з року в цілому. Якщо на дорогу щодня ми тратимо лише одну годину, то понад 15 днів з року ми подорожуємо. Коли за обіднім столом ми проводимо півтори години на день, то понад 23 дні з року ми проїдаємо. Я пробував рахувати час, який затрачаю на читання Біблії, молитву, відвідування церкви та служіння у ній... Для себе зробив висновки. Порахуйте, скільки часу ви затрачаєте щодня для таких духовних речей.

Біблія закликає мудро користуватися часом: «Отож, уважайте, щоб поводитися обережно, не як немудрі, але як мудрі, використовуючи час, дні бо лукаві!» Еф. 5:15-16. А ще дає осторогу, бо прийде час, коли час ми не матимемо часу: «поки маємо час, усім робімо добро, а найбільш одновірним!» Гал. 6:10.

Провівши це дослідження, ствердився у певних практичних рекомендаціях стосовно використання часу. Правильно ним користуватися можна буде, якщо ми

• будемо вести облік, аналіз та план стосовно часу;
• встановимо пріоритети (що головне) та будемо слідувати їм;
• визначимо свою роль у сім’ї, церкві тощо і будемо відповідно чинити;
• даремно не витрачатимемо свій час та час інших;
• відмовлятимемося від не важливого на користь важливішого;
• регулярно приділятимемо час для вічних, духовних цінностей.

Згаяного часу і конем не наздоженеш, кажуть в народі, та якщо ми будемо прикладати зусилля, зможемо бути потрібними людьми у потрібному місці, хорошим інструментом у Божих руках.

Олександр Самрук
ВОБФ "Переображення"

Відповіді

  • 2009.09.02 | Майдан

    А чи не можна творчість п.Самрука одним файлом?

    Чи принаймні в одній темі.
    Прохання зосердити ваші тексти в одному постингу, чи принаймні в одінй темі, або ж розосередити їх у часі. І ще бажано дочекатися абихтось відповів.

    Інакше Ви наражаєтеся на карні заходи за флуд і спам.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.02 | Д. А.

      І чому ці тексти на ВФ, а не на ФРД?



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".