МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

УСБУ лише здогадується де корупція в освіті

09/03/2009 | Майдан-ІНФОРМ
2 вересня в Миколаєві пройшов круглий стіл «Протидія корупції в сфері освіти». Ініціатори проведення, обласне Управління СБУ, запросили до участі начальника обласного управління пана Валерія Мельниченка, представників УМВС та обласної прокуратури, громадських організацій та місцевих журналістів.

Модератор заходу підполковник СБУ Вадим Олабін визначив коло проблем, серед яких: питання злагодженності і взаємодії обласного управління освіти, навчальних закладів з правоохоронними органами; профілактика хабарництва, забезпечення прозорості вступної кампані. Він наголосив, що мета діяльності – змінити громадську думку щодо корупції в сфері освіти.

Серед питань, які обговорювали учасники, левова частина часу було приділено вступній кампанії до вишів та проведеня ЗНО в регіоні. Щоправда, то був монолог начальника управління освіти Валерія Мельниченка, який спочатку доводив повну відсутність будь-яких проявів корупції у проведенні «ЗНО-2009» та вступній кампанії, посилаючись на змістовну частину скарг на «гарячу лінію» управління освіти, та вдавався до переліку недоліків організації цьогорічного вступу до вишів. Але основню перепоною на шляху боротьби з корупцією в цій сфері, головиний освітянин області вважає слабку законодавчу базу. Вчитель або викладач вишу, який бере хабара не є субєктом відповідальності, так стверджує пан Мельниченко.


Правоохоронці притримують протилежної думки. Хабарник – вчитель понесе покарання за своє діяння, бо Кримінальний кодекс єдиний для всіх громадян. Одже, серед викладачів повинна вестися профілактична робота по запобіганню хабарництва, службових зловживань. І регіональні керівники мають проводити її особисто, то може й поменшає фактів хабарництва. Так вважає представник служби безпеки України.

Представник УМВС по Миколаївській області розповів, що в минулому навчальному році розкрито 19 злочинів в сфері освіти. В основному це підробка фінансових документів та прийом «мертвих душ» на роботу. Розкрито один факт хабарництва викладачів вищого закладу у Первомайську.

На питання про так звані, «цільові направлення» де може критися корупція, пан Мельниченко відповів надто широко, але надто неконкретно. Питання треба вивчати, бо в котрий раз сільські школи залишаються без фахових викладачів, а «цільовики» так і не зявляються у класах, і кошти бюджету викидаються «на вітер».

На фініші круглого столу Олена Кабашна повідомила про те, що «гаряча лінія» ГМ ОПОРА зафіксувала факт хабарництва в одному з вишів Миколаєва, і пообіцяла оприлюднити інформацію про підсумки моніторингу вступної кампанії в регіоні на круглому столі.

Співробітники УСБУ прийняли цю заяву до уваги.

Відповіді

 • 2009.09.03 | 12345

  Не коректна назва матеріалу й немає уточнення в тексті !

  А хіба Валерій Мельниченко не начальник управління ОСВІТИ? До чого тут СБУ? Не коректна назва матеріалу й немає уточнення в тексті. З цього маніпуляція читацькою думкою, мов Валерій Мельниченко начальник УСБУ, але ж це не правда, чи правда, а Майдан?
 • 2009.09.03 | Almodovar

  Re: УСБУ лише здогадується де корупція в освіті

  Хабарник-вчитель НІКОЛИ не понесе покарання, бо вкажіть мені, за якою статтею ККУ? Попередньо перечитавши ст. 364 ККУ.
  Отож, не пишіть юринди!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua