МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Медведчуки засуєтилися

09/03/2009 | Sean
З пошти Майдану:

ПРАВОВА ДЕРЖАВА»
Незалежний український центр
правових ініціатив і експертиз
01601, м. Київ, вул. Червоноармійська, буд. 23-Б
тел. / факс +380 44 287 71 08
WWW.UKR-PRAVO.COM.UA


Рада може позбутися своїх повноважень, але достроково їх припинити – ні
1 вересня 2009 року Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у виступі на відкритті п’ятої сесії парламенту зазначив, серед іншого, таке:
«Верховна Рада повинна працювати. Вважаєте інакше, сліпо йдете за вказівками, давайте приймемо рішення про припинення її діяльності через саморозпуск. Відтак припинимо знущання над країною і людьми. Як мінімум, це буде чесно».
Як пояснили спеціалісти Центру правових ініціатив «Правова держава», підстави припинення повноважень Верховної Ради перераховані в статті 90 Конституції України й включають:
1) припинення повноважень у день відкриття першого засідання Верховної Ради нового скликання (частина перша);
2) дострокове припинення повноважень Президентом України у зв’язку з неспроможністю парламенту:
а) за місяць сформувати коаліцію (пункт 1 частини другої),
б) за шістдесят днів після відставки Кабінету Міністрів України сформувати його новий персональний склад (пункт 2) та
в) за тридцять днів однієї чергової сесії розпочати пленарні засідання (пункт 3).
Інших варіантів, у тому числі саморозпуск, не передбачено, і лише один з них не потребує участі Президента — початок роботи новообраного парламенту. В інших випадках його сприяння необхідне, якщо в намірі депутатів буде досягти власне юридичних наслідків дострокового припинення повноважень законодавчого органу, у першу чергу позачергових виборів, а не просто привести його в неробочий стан.
В останньому разі досить позбавити мандатів сто п’ятдесят одного народного депутата та «обнулити» виборчі списки парламентських партій у Центральній виборчій комісії, що призведе до неповноважності нинішньої Верховної Ради у відповідності з частиною другою статті 82 Конституції, тобто слід повторити події березня-квітня 2007 року.
Проте, неповноважність, знов-таки, — це не дострокове припинення повноважень у значенні статті 90. У будь-якому разі позачергові вибори може призначити лише Президент (пункт 7 частини першої Конституції), тому депутатам необхідно буде заручитися його підтримкою.

Відповіді

 • 2009.09.03 | Sean

  а от і "синхронне плавання" (/)

  http://pravda.com.ua/news/2009/9/3/100849.htm

  У БЮТ вважають, що Партія Регіонів та президент Віктор Ющенко готують сценарій розпуску парламенту.

  Про заявив перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем’якін, повідомляє прес-служба партії.

  "Є всі підстави вважати, що секретаріат президента та Партія Регіонів знову спільно готують і намагаються розіграти масштабну аферу, яка полягає у тому щоб спочатку заблокувати роботу парламенту, а потім розпустити Верховну Раду", - сказав він.

  При цьому Кожем’якін заявив, що згідно з Конституцією, президент не може розпускати парламент за пів року до виборів президента.

  "Тому, які б нездорові ідеї, вкинути країну у повне безвладдя, не виникали у наших опонентів – парламент і уряд в Україні будуть працювати" – сказав він.

  На думку Кожем’якіна, "кооперація Партії регіонів, секретаріату президента та особисто Ющенка" має на меті заблокувати парламент майже на рік, "а відтак, позбавити уряд законодавчої підтримки для боротьби з кризою, накласти на держбюджет масштабні додаткові витрати по проведенню виборів до парламенту і, як наслідок, довести Україну до економічного краху".

  "Усе це робиться з єдиною метою: у всьому звинуватити прем’єр-міністра Юлію Тимошенко", - додав він.

  Українська правда
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.03 | Мартинюк

   Виглядає на якусь зміну погоди?

   Дехто із фальшстартованих штабістів казав мені що "Всьо пропало" в сенсі падіння рейтигу усієї трійці "фальстартників" і балакають про пошук способів просто зірвати вибори. Як минулого року дочасні паламенські
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.03 | GreyWraith

    Ваші слова щодо падіння рейтингу - та Богу до вух

    Мартинюк пише:
    Дехто із фальшстартованих штабістів казав мені що "Всьо пропало" в сенсі падіння рейтигу усієї трійці "фальстартників" і балакають про пошук способів просто зірвати вибори. Як минулого року дочасні паламенські
    НМД може і добре, що торік парламентських дострокових виборів не було. Бо ще на той час залишалися певні ілюзії у дієздатності Тимошенко, і вона б набрала більше голосів, ніж треба. Та й сама "рехворма" ще не настільки самодискредитувалася, як тепер. Наприклад, вже тоді наближався параліч парламенту, але його можна було списувати на недосвідченість Яценюка як спікера, з яким, мовляв, матьорі депутати не рахуються.

    А тепер що маємо? Я мовчу про результати Тимошенко у економіці, але випадок із Лозінським мав дуже підірвати репутацію БЮТ, бо перед розумним виборцем поставив питання "ким же укомплектована ця фракція?" Плюс із парламентом "нє шмагла" впоратися навіть така парсуна як Литвин, у якого досвід та авторитет серед депутатського бидла ще із совкового апарату тягнеться. Плюс потуги цього кодляка підгребти всю владу під себе. Плюс повна безпорадність у продукуванні корисних для держави законів, і то під час кризи, де час і економіка не терплять.
   • 2009.09.03 | keymaster

    Я не знаю, як це виглядає деінде, але у Львові, на підставі розм

    розмов зі своїми сусідами по дев"ятиповерхівці, звичайними людьми, все більше чую твердої позиції, що люди в першому турі голосуватимуть за Ющенка. При тому, що я їх не тягну за язик і не нав"язую своїх поглядів - мені якраз цікаво витягнути зі звичайних людей їхню думку без жодного пресингу зі свого боку. Тенденція в бік Юща просто очевидна, питання тільки, наскільки вона набула масового поширення в інших місцях.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.03 | geo

     Re: Я не знаю, як це виглядає деінде

     А в Донецьку не питали?
  • 2009.09.03 | Д. А.

   Re: а от і "синхронне плавання" (/)


   > "Є всі підстави вважати, що секретаріат президента та Партія Регіонів знову спільно готують і намагаються розіграти масштабну аферу, яка полягає у тому щоб спочатку заблокувати роботу парламенту, а потім розпустити Верховну Раду", - сказав він.
   >

   А чому "знову"? Минулого разу цю "масштабну аферу" розіграла не ПР, а саме БЮТ.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.03 | Микола Гудкович

    Помітили? Значить, Ви не в фокус-групі

 • 2009.09.03 | Микола Гудкович

  А чи мають вони рацію?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.09.04 | Микола Гудкович

  Цікаве продовження (л)


  Я написав на тему невеличкий опус (http://maidan.org.ua/blogs/hudkovych/?p=2866) під назвою «Дует Медведчук-Тимошенко про розпуск парламенту».

  І отримав на нього, між іншим, такі чотири коментарі:

  #
  Vitalina
  Вересень 4th, 2009 о 08:33

  По моему,лучших юристов чем в Правовой державе, у нас в стране просто нет.А все выпады против этой организации это либо провокация либо зависть менее успешных коллег


  #
  Тирамису
  Вересень 4th, 2009 о 08:36 · Reply · Edit

  Медведчук на сегодняшний день самый успешный юрист и самый честный политик в Украине.Очень многие консультируются с ним по вопросам государственной важности и в скандалах он не замешан в отличии от многих,занимающих высокие посты

  #
  Олеся
  Вересень 4th, 2009 о 08:50 · Reply · Edit

  Медведчук серьезную работу делает.И юристы в его “Правовой державе” самые лучшие.А те,кто с этим спорит просто завистники

  #
  Степанов
  Вересень 4th, 2009 о 09:00 · Reply · Edit

  Я на личном опыте убедился,что “Правова держава” очень солидная организация.Сталкивался,остался очень доволен и качеством услуг и квалификацией юристов

  * * *

  Всі з одного ай-пі. Все це так переконливо, що я ото думаю собі — може й дійсно у «Правовій державі» найкращі юристи, серед яких Медведчук — найперший? Може, думаю, і дійсно він не замішаний в жодні скандали?.. :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.04 | GreyWraith

   Сам себе не похвалиш - ніхто більше не похвалить

   Микола Гудкович пише:
   Медведчук серьезную работу делает.
   Знаю-знаю, серйозний бізнес. :) Як показує практика, найбільшу заклопотаність і поважність демонструють саме найнікчемніші нероби.

   BTW вітаю іще з одним актом ганьби ВР. Навіть матроса Желєзняка і танків не потрібно, бо нема кого ні розганяти, ні розстрілювати. :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.04 | Микола Гудкович

    ЗІ. Крім того, я вважаю —


    …що Верховну Раду має бути розігнано. Ганчірками відповідного гатунку :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.04 | GreyWraith

     До того йде, і то швидше, ніж я думав...

     От так Ющенко і запровадить свою Конституцію - через референдум. :) Ще з рік будуть діяти перехідні положення, згідно яких, наприклад, не буде парламенту взагалі, - такий карантин, щоб зараза трохи вивітрилася. А потім справа піде.

     До речі, на сусідній гілці Ющенку дуже дорікалося тим, що він не вміє домовлятися із парламентом, а прихильникам Ющенка - відірваністю від реальності. От вам реальність: чи бачите ви в ній тих суб'єктів, з якими Ющенко мав би домовлятися? :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua