МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Навіщо Україні Євро-2012 (опитування)

09/04/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Проведення Євро-2012 в Україні дозволить підняти престиж держави, створити нові робочі місця, покращити дороги, аеропорти і готелі, а також дасть можливість країні заробити додаткові кошти.

Як свідчать результати дослідження, які на прес-конференції в УНІАН презентував керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій АНТИПОВИЧ, такої думки дотримується більшість опитаних громадян.

Говорячи про важливість турніру для України, більшість респондентів вважають, що це питання престижу держави (42,3%), це нові робочі місця, створені для розвитку інфраструктури до чемпіонату (40,3%), та покращення якості доріг, аеропортів і готелів (35,9%).

Близько третини опитаних вважають, що проведення Євро-2012 в Україні дає можливість заробити додаткові кошти (32,7%), можливість з кращого боку показати Україну Європі і світу (32,5%), забезпечити розвиток міст, які прийматимуть чемпіонат (29,8%).

Дещо менше респонденти вказували на інші чинники важливості чемпіонату для України. Зокрема, майже чверть опитаних (22,8%) вважають, що Євро-2012 – це тест на те, чи є Україна цивілізованою європейською державою, це додатковий поштовх для розвитку спорту (18,6%) та культури (16,5%). Майже кожен шостий українець вважає, що Євро-2012 дає Україні нові можливості для вступу в Євросоюз (14,5%). Тільки 8,8% опитаних українців вважають, що турнір не є важливим для України. Ще 8,4% не змогли визначитись з цього питання.

За даними опитування, для сходу Євро-2012 - це передусім нові робочі місця, для Донбасу - розвиток приймаючих міст, для півдня – можливість заробити додаткові гроші, а захід, центр і північ переймаються престижем держави.

Рівень готовності України до чемпіонату громадяни оцінили на 2,4 бали із 5 можливих. Натомість рівень готовності Польщі українці оцінили на 3,4 бали. При цьому північ і Донбас оцінили рівень готовності України вище, ніж захід і південь. Ще одна тенденція - чим вищий рівень освіти респондентів, тим гірші оцінки вони ставили.

Серед перешкод, які найбільше гальмують організацію Євро-2012, українці вказали передусім традиційні, наболілі для себе і для країни проблеми, а вже потім проблеми, на яких акцентують інспектори УЄФА.

Основними труднощами, які найбільше заважають успішному проведенню чемпіонату, були названі економічна криза (61,2%), політична криза (54,4%) і наявність корупції у владі (50,5%). Проблеми інфраструктури до турніру згадувались рідше: неякісні автодороги (39%), недостатні темпи будівництва стадіонів (30,3%), відсутність сучасних аеропортів (17,5%), відсутність достатньої кількості якісних готелів (17,2%), ускладнене транспортне пересування всередині міст (14,3%) та проблеми з пересуванням залізничним транспортом (8,8%).

Жителі Донбасу ключовими перешкодами для успішного проведення Євро-2012 бачать економічну і політичну кризи, а жителі півдня – корупцію у владі. Захід і північ гостро відчувають проблему недостатніх темпів будівництва стадіонів, водночас Донбас – проблему неякісних доріг, а схід – відсутність готелів та аеропортів.

Опитування проводилося соціологічною групою «Рейтинг» з 2 по 15 липня в усіх регіонах України. Методом особистого формалізованого інтерв’ю опитано 2 тисячі респондентів старше 18 років. Для значень, близьких до 50%, похибка становить не більше 3%, для значень, близьких до 30% - не більше 2,6%, для значень, близьких до 10% - не більше 1,8%.

Регіональний розподіл областей: захід (Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька області), центр (Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська); північ (Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська), південь (Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська), схід (Дніпропетровська, Запорізька, Харківська), Донбас (Донецька, Луганська області).

Джерело: УНІАН.

Відповіді

 • 2009.09.04 | Mykola_2007

  Re: Навіщо Україні Євро-2012 (опитування)

  Доречі ось їх сайт
  http://www.ratinggroup.com.ua/ua/products/politic/events/data/entry/258/

  Говорять про більшість, хоча про позитив Євро-2012 говорять менше 50%.

  А це взагалі приклад підтасовки.

  "
  Майже половина опитаних (46,4%) скоріше негативно ставляться до ідеї відмовитись від проведення ЄВРО-2012 в Україні і тільки 9,3% респондентів готові підтримати таку ідею."

  А скільки "скоріш позитивно", або просто "не готові підтримати"? Тобто тих які сумніваються зразу віднесли до прихильників, та й то їх нема і 50%.

  І чому питали лише про позитив? Чому не питати про те як оцінюють негативні наслідки Євро-2012?

  От коли почало стосуватися кризи так тут, результати красномовніші.

  "сновними проблемами, які найбільше заважають успішному проведенню ЄВРО-2012 були названі економічна криза (61,2%), політична криза (54,4%) та наявність корупції у владі (50,5%)."


  От більш цікаве дослідження.

  http://2012ua.net/news/2008-08-19-100  "
  Сьогодні, 19 серпня, Громадський форум Львова оприлюднив результати опитування з визначення громадської думки щодо того, чи підтримують львів’яни будівництво стадіону у Львові за кошти міського бюджету. Опитування проводилося учора з 10.30 до 15.00 у два етапи за допомогою спеціальних запатентованих електронних табло, які розмістили на площі Галицькій, Сихові, Левандівці, площі Привокзальній, вул. Топольній. Усього за два етапи опитано 3 269 респондентів. Про це під час прес-конференції повідомив координатор ГФЛ Олег Мацех.
  За словами Олега Мацех, під час першого етапу опитування респонденти відповідали на запитання «Чи підтримуєте ви будівництво стадіону до «Євро-2012» у Львові за кошти міського бюджету?». 58% опитаних підтримали таке будівництво, 37% – проти, а не знали, як відповісти, – 5%. Опитування тривало близько двох годин, опитано 1 545 людей.

  «Абсолютно протилежними стали результати другого етапу опитування, на яке відповіли 1 545 респондентів. Коли волонтери, що проводили опитування, дали львів’янам деякі роз’яснення до питання «Чи підтримуєте Ви будівництво ще одного стадіону у Львові для двох ігор «Євро-2012» за кошти міського бюджету взамін будівництва та ремонту дитячих садочків, шкіл, доріг тощо?», ми отримали наступні результати: «ні» – 60%, «так» – 36%, і лише 4% – «не знаю». Отже, можна зробити висновок, що коли Львівська міська рада проголосувала за виділення з міського бюджету 80 млн грн, у ЗМІ було заявлено, мовляв, нарешті Львів знайшов спосіб фінансування стадіону, львів’яни цю інформацію сприйняли спокійно, оскільки вони просто не зрозуміли, якими будуть наслідки і яка ціна виділення коштів з бюджету міста», – наголосив Олег Мацех.

  За словами волонтера ГФЛ Катерини Прохоренко, близько 20% перехожих просто не звернули уваги на опитування, що може свідчити про відсутність у них громадської активності або небажання її виявляти. Ще трохи більше 20% перехожих підходили до стенду з запитанням, читали його і, не давши на нього відповіді, йшли собі далі. Натомість більше половини прохожих виявили активну громадську позицію і взяли участь в опитуванні.

  «При відповіді на перше запитання «ні» відповідали молоді люди, віком від 18-20 до 45 років. «Так» відповідали зазвичай чоловіки, спортивні фанати та хлопці, віком до 25 років. Друге запитання у жінок викликало репліки на кшталт «Чому саме з бюджету?», а у чоловіків «А хіба немає інвестора?», що свідчить про низький рівень інформування громадськості про події у Львові.
  "


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua