МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ВР планує внести зміни до пенсійого законодавства[\]

09/05/2009 | stryjko_bojko
04.09.2009 15:44
Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону про внесення змін до Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо страхового стажу)
(Інформаційне управління)
http://portal.rada.gov.ua/rada/control/uk/publish/article/news_left?art_id=167234&cat_id=37486

На засіданні зазначалося, що законопроектом (реєстр.№4694)пропонується врегулювати питання щодо зарахування до страхового стажу періоду отримання допомоги по вагітності і пологах. Передбачається також додатково виключити з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, періодів із зменшеним розміром доходу (це стосується осіб, які проходили строкову військову службу у Збройних Силах України, Службі безпеки України, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях та в органах Міністерства внутрішніх справ України, здійснювали догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за дитиною-інвалідом або за інвалідом І групи чи престарілим). Окрім того, пропонується врегулювати питання стосовно перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам.

Члени Комітету підтримали законодавчу ініціативу, спрямовану на удосконалення пенсійного законодавства. Водночас, на думку народних депутатів, законопроект потребує суттєвого доопрацювання. Зокрема, в порушення вимог пункту 2 статті 27 Бюджетного кодексу України, не подано пропозиції щодо видатків, які належить скоротити, та/або пропозиції про джерела додаткових доходів для покриття збільшення видатків у разі прийняття законопроекту. Водночас, крім додаткових видатків з бюджету Пенсійного фонду у сумі 949,3 млн. грн. на рік, з метою забезпечення соціального захисту вагітних жінок та недопущення зменшення розміру допомоги по вагітності і пологах, необхідно забезпечити збільшення видатків на фонд оплати праці за рахунок коштів державного бюджету (для бюджетних установ) та суб`єктів господарювання.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua