МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкритий лист до Володимира Яворівського

09/05/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Це звернення є підсумком багатьох розмов авторки з громадянами України. Більшість з них вважають, що письменники, які заплямували себе зрадою національних інтересів (так вони розцінюють активну працю в БЮТі), не мають морального права претендувати на роль речників нації і відповідно займати посаду голови Національної спілки письменників.

Відкритий лист до Володимира Яворівського

Пане Яворівський, епіграфом до свого відкритого листа до Вас беру безсмертні слова Лесі Українки:

Не поет, хто забуває
Про страшні народні рани
Щоб собі на вільні руки
Золоті надіть кайдани

Ви навіть не в переносному значенні маєте такі «кайдани», бо експонуєте масивний золотий ланцюг на руці під час засідання Верховної Ради. Про це якийсь часопис писав, розповідаючи про те, які прикраси полюбляють «народні обранці». Написала це словосполучення в лапках, бо які ж ви народні? Просто Вам, як і багатьом іншим запропоновано служити ширмою в олігархічному БЮТі. А служити Ви звикли за комуністичного режиму, за Кучми, тепер за антиукраїнської, антинародної, антисоціальної влади Тимошенко.
Згадайте, як колись була Народна Рада. Де вона поділась? Ви і Вам подібні віддали все багатство України україножерам, а самі задовольнились тим, що з ласого шматка спливало, називаючи себе націонал-демократами.
Ви так плавно переходили від Кучми до Ющенка, не забуваючи написати «обурливого» відкритого листа. Як тільки Ющенка почали «кидати» «любі друзі», Ви були в перших їхніх рядах. Тепер Ви самовіддано служите Їй. Мені завжди хотілося називати її — Вона, але вважала, що це неетично. Тепер вже на плакатах — Вона — працює, отже висмоктує зі своїми рейдерами — паразитами українську кров, привласнює з Губським, Портновим, Турчиновим та іже з ними все, що ще було «нічиє». Бо народ — джерело влади і власник всіх багатств українських; не має жодного достуку ні до влади, ні до багатств.
Його, народ знищують горілкою та іншими алкоголем, котрий в Україні, як в жодній іншій цивілізованій країні, вільно рекламується і розповсюджується. А ширма для олігархів-виробників і реалізаторів цього зла — тобто Ви і Вам подібні мовчать, як у рот води набрали. Тільки згадаймо — Григорій Омельченко — колись орел, а тепер обскубана ручна курка.
А Вона працює. Вся ця антиукраїнська, антинародна, антисоціальна влада тримається на визискуванні громадян, нищенні малого біснесу. А Ви і Вам подібні в перших рядах ідете (вас випихають) кричучи: «Їй не дають працювати».
Колись випадково подивилася фільм «Сонька — золота ручка». Що мене найбільше вразило — це сцена, коли вона разом з поліцією знищує «главарів» інших банд, щоб самій очолити весь злодійський рух. Все це в мене відразу асоціювалось з Юлькою — золотою ручкою. Вона злучиться з Литвином, якщо їй це вигідно, з Януковичем, щоб донищити Конституцію, з Симоненком, якщо треба нищити Ющенка. А Ви, Шкіль та іже з Вами — завжди з нею. І з її упирями, що присмокталися до тіла України.
Ми ж зараз, як хозари, прямуємо до небуття. У нашій країні нічого майже не виробляеться, а все тільки споживається. Вона — бере все нові й нові кредити, які хтозна куди діває, бо сама живе в палацах своїх родичів теж тут тримає, «бідна», а для молодих сімей залишається нездійсненою мрією звити своє хоч якесь кубельце. У нас впало до мінімуму поголів'я худоби, а всі крамниці закидані дорогими ковбасами з поганого контрабандного м'яса.
Коли був «суд» над Кучмою, Ви говорили «Мова Кучми — це не українська мова» (хоча кілька років перед тим захоплювались: як то Кучма вивчив українську мову). Вона — говорить не українською мовою, а мовою Тимошенко. І її «мова гуляє по всій Україні».
Колись я називала Юрія Гнаткевича вірним лицарем найпрекраснішої в світі дами — Рідної Мови. Але він у Неї, не сміє її вчити, як треба говорити, його посилають блокувати трибуну. Що ж росіяни кажуть: «Между волками жить — по волчьи выть». Отже, скачи, враже, як пан каже. І що до того «націонал-демократам», що її мовою пишуть субтитри — вони ж не дивляться телебачення. А мільйони людей дивляться...Отже, у Верховній Раді «нема добро творящого, нема ні одного...»
В зв'язку з тим, що цей лист відкритий, отже, призначений не тільки для Вас, наведу сонет геніального Івана Франка:

Що вовк вівцю їсть жалко, та не диво,
На те він вовк-розбійник, душогубець,
Та якби віл, спокійний травоскубець,
Принявся враз живеє рвать м'ясиво?

Що ширить тьму у рясі темнолюбець
Що кат у фраку точить кров, як пиво,
Що злодій-фарисей основи живо
Спаса- се зле, та злий в злім не проступець.

Та чесний чоловік, що злому служить,
Своєю честю покриває мідний
Лоб підлоти, а стиха плаче й тужить.

Се вид, найвищої погорди гідний,
Се вид Пілата, що Христа на муки
Віддав, а сам умив примодно руки

Це не Ви, таке Яворівський, той чесний чоловік, це наші письменники які бачать, як Вона і Вони мучать Україну, говорять, що в нас бандитська влада, а самі безчинкі. Письменники, чесні люди — це наша еліта. А банда вже присвоїла це ім'я, бо в неї гроші, а отже і телебачення та інші засоби масової інформації.
Я звертаюсь до Вас, Борисе Олійник, Іване Білик, Сергію Плачинда та всіх-всіх непродажних письменників, щоб подали свій голос на захист розіп'ятої України і насамперед звільнили Вас, пане Яворівський, від виконання обов'язків Голови Національної спілки письменників України. Не може цю функцію виконувати той хто служить антиукраїнським силам. Невже Ви самі не відчуваєте, що люди бачать у Вашій особі та Вам подібних холуїв та блазнів великого капіталу? Невже Ви зовсім позбавлені таких елементарних рис, як звичайна людська гідність і почуття невідповідності своєї позиції.
В своїх виступах на радіо Ви все «боритесь» з комуністами. А чому ж ніколи не скажете, що ті, кому Ви зараз так ревно служите, є нащадками творців голоду в 1921, 1933 р.р., гонінь,репресій проти всього, що українським звалось. Ви просто не знаете того чого не хочете знати. Ви закликали нас не плакати над могилою. Ні, треба скакати, вити з радощів, бо Ви так робите, прославляючи могильників


1 вересня 2009 р.
Коновальчук Людмила Миколаївна — громадянка України, член ініціативної групи по створенню Всеукраїнського громадського товариства «За чесну владу»

P.S. Пишучи цього листа, я ще не знала, що Ви продали спілчанську лікарню.
Наразі, моя адреса така: Волинь, місто Луцьк, проспект Перемоги, 25, кв.32


Це звернення є підсумком багатьох розмов авторки з громадянами України. Більшість з них вважають, що письменники,які заплямували себе зрадою національних інтересів (так вони розцінюють активну працю в БЮТі), не мають морального права претендувати на роль речників нації і відповідно займати посаду голови Національної спілки письменників.

Відповіді

 • 2009.09.05 | василь

  Re: Відкритий лист до Володимира Яворівського

  Боже як боляче втрачати віру
 • 2009.09.05 | Almodovar

  Re: Відкритий лист до Володимира Яворівського

  Де там у Гьоте були зрадники? В якому колі пекла? Є,є мстечко і для Яворівського! І Амінь!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.05 | stryjko_bojko

   Є,є мстечко і для Яворівського! І Амінь!

 • 2009.09.05 | igorg

  Після спілки з Лозінським та перекривленим фейсом

  з приводу образ Росії Україною та агресією проти Грузії його слова нічого не варті.
  Втім у нас тут десь лежить досьє на нього. Якщо зважити на деякі хвакти біографії то його нинішня діяльність дивування не викликає. Робота є робота.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.05 | Almodovar

   На палю!!!!!!!!!!!

 • 2009.09.06 | harnack

  Прогресія: царат - комісаріат - оліґархіат: пора на Гайдамаччину

 • 2009.09.06 | Bayan

  То цe яворівські, а нe ющeнки винні що бандити нe в тюрмах?


  Лікарню продав?

  А палаци балогам хто задаром віддав?

  Така заказуха!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.06 | Мирослава Свистович

   Re: То цe яворівські, а нe ющeнки винні що бандити нe в тюрмах?

   То цe яворівські, а нe ющeнки винні що бандити нe в тюрмах?

   Мені Вас дуже шкода, бо Ви живете в середовищі і по тим правилам, де нічого не робиться від щирого серця і просто людьми, а все тільки на замовлення!
   До речі Авторка, давня моя знайома і землячка Л. Коновальчук ніколи не була прихильницею Ющенка.
   А я особисто, перед тим, як ставити на Майдані цей лист, мала деякі сумніви, адже серед майданівців є багато ЇЇ прихильників. Але потім подумала: останнім часом сайт переворився на якийсь скучний офіціоз, де намагаються дотримуватися основних журналістських принципів, обєктивності, неупередженості, документальності і всякої іншої маячні і зовсім забулися, що сайт "Майдан" це на ЗМІ, а " пульс громадянського спротиву України".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.06 | Адвокат ...

    Хтів був Вам відповісти, як годить, та зрозумів,

    що воно теґо не вартує...
  • 2009.09.06 | ОлегS

   Каждый несет свою долю ответственности.

  • 2009.09.09 | Сергій Кабуд

   ви винен, особисто ви

  • 2009.09.10 | Петро

   Re: То цe яворівські, а нe ющeнки винні що бандити нe в тюрмах?

   Не тільки балогам, а й янучарам
 • 2009.09.06 | Kulish

  Пригадую 1991-й...

  Майдан. Навколо в темних автобусах менти. На площі маленька купка людей. Зібрались проти путчу. І мітингом назвати важко. Чую, як Яворівський з іронією каже: "Спасибі, кияни, що вас так багато зібралось!". Запитую у перехожих: "Що там нового?". "Ми не звідси, ми випадково підійшли..." - і в бік відійшли.
  "Герой" Кравчук тоді щез з переляку, а яворівські - вийшли на площу.
  Що гроші з людьми роблять?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.06 | igorg

   Я бачив багатьох на майдані у 2004, були й такі що із

   відеокамерами, а були й такі що без. У кожного своя робота товарісчі.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.06 | Kulish

    Re: Я бачив багатьох на майдані у 2004, були й такі що із

    Це Ви до чого?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.09 | igorg

     До того що серд тих хто там був були абсолютно

     спокійні за власну долю, бо були на державній роботі. Прокурори й СБУ з відокамерами знгімали учасників (у них камери допотопні з інвентарними номерами, бюджет), але ці демонстрували відверто хто вони. А були ті хто не демонстрував. Згодом вони себе проявили повною мірою. Так що сумнівів не залишили.
     Коли "дисиденту" в СССР дають державну премію то це каже про ой як багато. Тож Стус дав цій особі вичерпну характеристику. Навіки.
 • 2009.09.09 | Радикальный Либерал

  Re: Відкритий лист до Володимира Яворівського

  Союз писателей - это "совковый" атавизм, и его давно пора ликвидировать вместе с председателем (разумеется должность, а не человека), и как они там определяют кого принимать, а кого нет, у них наверно и удостоверения имеются: "...чтобы убедиться в том, что Достоевский - писатель, неужели же нужно спрашивать у него удостоверение? Да возьмите вы любых пять страниц из любого его романа, и без всякого удостоверения вы убедитесь, что имеете дело с писателем. Да я полагаю, что у него и удостоверения-то никакого не было!..." - Булгаков, "Мастер и Маргарита".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.09 | странник

   Цікаво коли Яворівський стане довіреною особою Януковича?

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.09 | Сергій Кабуд

    Яворівський майор КГБ він покрупніше Януковича в іерархії стуку

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.09 | Адвокат ...

     А Ви, товарішчь, в каком званіі будєтє?

     І покакому вєдомству служить ізволітє? По кадрам? Ілі по рекламє?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.09.09 | Сергій Кабуд

      про Яворівського(л, ткст) А вам я нє тавариш і нє друг.


      Яворівський не просто стукав а був МАЙОРОМ ГЕСТАПО


      Немного истории.
      http://polemika.com.ua/news-27420.html
      Непосредственно работать на органы госбезопасности Яворивский согласился во время вербовочной беседы 17 августа 1972 года.

      Он был принят в состав Управления действующего резерва КГБ СССР, в звании лейтенанта, в виду перспективности по линии борьбы с буржуазным украинским национализмом. Через непродолжительное время личное дело было передано в Центральный аппарат КГБ СССР в Москву и остальное время, до 1992 года, работал под глубоким прикрытием.

      Санкцию на работу беспартийного коммуниста в Центральном аппарате дал лично Председатель КГБ СССР Ю.В. Андропов.

      Последняя должность В. Яворивского - зам.начальника одного из отделов Пятого Управления КГБ СССР по Львовской области, офицер действующего резерва КГБ СССР, воинское звание - майор.

      Во время вербовки Яворивский чистосердечно осудил свое антисоветское прошлое. В частности, свое выступление в защиту поэта и лауреата Шевченковской премии 1992 года Игоря Калинца, которого в 1972 году осудили за литературную деятельность на 6 лет тюрьмы и 3 года лагерей.

      По словам самого Яворивского, Калинец впоследствии даже перестал с ним здороваться.

      Во время вербовки В.Яворивский также сообщил о том, что в его квартире некоторое время жил его знакомый Богдан Горынь - ранее судимый за националистическую деятельность.

      После инструктажа В.Яворивский получил задание выявлять националистически настроенных лиц, источники-изготовления и пути распространения самиздатовской литературы.

      Кстати, по мнению агентов органов госбезопасности, близко знавших В.Яворивского, а также согласно выводам курирующих его в свое время оперработников, «Тридоля» (его агентурный псевдоним) характеризовался как подхалим и приспособленец. Свои очерки, статьи и рецензии он писал о лицах, которые могли быть ему полезны. Например, Яворивский напечатал ряд очерков и статей о некоторых известных писателях и компартийных работниках (одним из них был 1-й секретарь Бородянского райкома КПУ). Благодаря соответствующему отношению этих лиц к В. Яворивскому, ему удалось быстро купить новый автомобиль (который он хотел поменять на другой менее чем год спустя), а также заполучить постоянную прописку в городе Киеве.

      По словам члена Союза писателей УССР В.П. Сидоренко (бывшего на профилактической беседе в КГБ), "программа" В.Яворивского в то время была следующая. "Нужно на некоторое время притихнуть, как бы затаиться, разорвать все, тем более известные связи с людьми, которые на подозрении в органах, постараться зарекомендовать себя с наилучшей стороны, стать граждански активным, писать очерки о перспективных коммунистах, в частности о молодых секретарях райкомов, заводить с ними дружбу - они будут идти вверх по служебной лестнице - нам надежнее охрана..."

      Кроме того, в характеристиках Яворивский проходил как личность, полная тщеславия и любой ценой старающаяся обратить на себя внимание. Еще проходя службу в армии, В.Яворивский относился к своим товарищам по оружию свысока, считая, что таких, как он, в воинской части по уровню развития нет. Яворивский мог сказать резкие, обидные слова в адрес того или иного солдата, вследствие чего военнослужащие прозвали его "интеллигентиком".

      Тщеславие нынешнего нардепа и тогдашнего писателя выразилось еще и в том, как он выпрашивал себе Шевченковскую премию за повесть «Вечные Кортелисы». Бывший завпартархивом Волынского обкома КПУ В.Наконечный вспоминает, что по выходу произведения (позже регламентированных сроков) его хотели выдвигать на премию им. Островского - это комсомольская премия республики. Однако Яворивский настоял, чтобы Волынский обком комсомола и обком партии выдвинули «Кортелисы» на Шевченковскую. Которую он в 1984-м и получил.

      Книга рассказывает о том, как украинская полиция Ратновского района во главе с Логвинским и М.Зенюком совместно с 3 шуцбатальоном 15 полицейского полка (рота "Нюрнберг") 23 сентября 1942 полностью уничтожила волынское село Кортелисы. 2892 мирных жителя были расстреляны (в том числе 1620 детей), село полностью сожжено. Одновременно были уничтожены соседние села Бирки, Заболотье, Борисовка.

      Не знаю, какой гонорар получил Владимир Александрович за повесть о зверствах украинских националистов, но думаю, немаленькие. Ведь только зарплата «пысьмэнныка», например, за 1986 год составила 22098 рублей (данные парткома Киевской парторганизации, за которые отдельное спасибо Владимиру Литвину лично). Кстати, зарплата Ивана Драча - соратника Яворивского по стукачеству была почти в 2 раза больше - 42148 рублей, другого «товарища» Дмитрия Павличка - 39785 рублей.

      26 сентября 2002 г. в Виннице Яворивский открывал памятник поэту и правозащитнику Василию Стусу. «У нашей нации столько мучеников и великомучеников, что их хватило бы на несколько народов, - сказал он. - Хотелось бы думать, что Василь Стус в этом ряду - последний». Можно было подумать, что Владимир Александрович близкий друг и соратник поэта-мученика. Отчего же тогда Стус в своих «Тюремных тетрадях» в 1982 г. с горечью писал: «В украинской литературе абсолютно нечего читать. Сейчас культ бездарных Яворивских, их время, их час»?

      --------------


      от тут початок


      Агент КГБ в БЮТе
      3 Февраля 2009г. | 17:40
      Размер шрифта +1 +2 +3 Отправить другу-Печать

      Загадка. Кто автор этих строк (все они принадлежат одному человеку)?

      1. «Полицаи, вся здешняя сволота, мерзость человеческая, пустилась в бандеровские банды. А куда же им от людей честных было деваться... Многих полицаев разыскали наши «ястребки» в бандах бульбашей и бандеровцев, куда прятались все фашистские собаки...»

      2. «Рентген «идей» и «души» Ярослава Стецько (глава Организации украинских националистов - авт.) мог бы вызвать омерзение как аморальное зрелище, демонстрация полного озверения бывшего человека. Лишь обычное омерзение, если бы мы не знали, что за словами, за «идеями» Стецько».

      3. «Через насыщенные историческими событиями десятилетия мы чувствуем гениальную неповторимость личности Владимира Ленина. Все то, что творила его неповторимость, остается дорогим и священным для нас: его учение, революционный темперамент, способ мышления, умение говорить с тысячами людей, его улыбка и одежда».

      Итак, ответ:

      1. Повесть «Вечные Кортелисы». - Киев, 1988, Владимир Яворивский;
      2. Статья «Янычары», 1986 г. Владимир Яворивский;
      3. Роман «Право собственного имени», 1985 г., Владимир Яворивский.

      Вот, оказывается, каким был верный бютовец Владимир Яворивский - «пламенный борец» за украинскую националистическую идею. Казалось бы, такому в одно место паяльник вставь, и прикажи говорить по-русски, а он все равно загнет что-нибудь по-украински. Шоб москалям собакам не зрозумиты. Ан нет. Оказывается, Владимир Александрович был чуть ли не самым верным тезкой Ильича. В те самые суровые годы, когда украинский национализм, так сказать, прыгноблювався, Яворивский к этому уверенно прикладывал свою руку. Взгляните-ка на этот документ...

      Вот, оказывается, в каком болоте погрязли националисты Черновол и Стус. И не может быть им прощения - замахнувшимся на самое святое - на социализм, на вековечную дружбу между русским и украинским народами!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.09.09 | Адвокат ...

       Ястно.По реклямі.

      • 2009.09.10 | igorg

       Мені одна людина що заслуговує на довіру

       розповідала як відбувалося вербування в апарат КГБ.
       Він закінчив службу у ВДВ й мав не погану біографію. Тому його запросили на розмову. Людина з органів детально пояснила перспективи росту по будь-якому напрямку який він обере. Навчання, далі карєра під супроводом органів. Коли він наївно зауважив що може й сам чесною працею робити крєру, людина розсміялася й пояснила, що так не буває. Людина не з цієї системи неминуче наткнеться на життєві проблеми на вирішення яких і піде усе його життя. Йому буде не до крєри чи творчості. Особливо впертим такі проблеми створять свідомо, адже вони будуть конкурентами відданих людей. При тому людина навіть не зрозуміє, що те що відбувається є результатом спланованих дій, сценарію.
       Ось так. Це не параноя, це реальність.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.09.10 | Сергій Кабуд

        ось приклад про ОБАМУ(л, текст, аудіо, англійска)        http://americantownmeeting.com/Essays.php

        маю і аудіо запис цього пана

        це реальна людина і історія правдива

        http://www.therightperspective.org/Audio/2009/TRP_2009.02.27_Tom_Fife.mp3
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.09.10 | Bogun

         Цікаві посилання. Дякую Кабуде.

        • 2009.09.10 | Хвізик

         Re: ось приклад про ОБАМУ(л, текст, аудіо, англійска)

         є і інший варіант
         КГБ шляхом розповсюдження подібних листів і пліток набиває собі ціну
         тіпа: от ми які розумні, все знаємо наперед, все контролюємо, всі бійтесь нас
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.09.10 | Хвізик

          але все можливо. уявляю таку собі паті демпартії

          вино, жінки, друзі з закордону...
          два друга, один американський демократ, другий - росіянин, випили добряче, американця розвезло, і пустився він у откровєнія...

          росіянами откровєнія записуються, аналізуються, робляться висновки і рекомендації. У випадку чого, можна навіть троха натиснуть на американського друга, пошанажувавши його минулими записами

          так случіцца может с каждим, єслі п‘ян і мягкотєл
       • 2009.09.10 | Хвізик

        це правдива розповідь. все так і є. як у висоцького:

        "прєдложат жизнь щаслівую на блюдє"
      • 2009.09.10 | Bogun

       Я звичайно підозрював, що Яворивський чмо, але щоб

       наскільки. Ну і компашка зібралася у БЮТі. Цілий ФСБ центр в Україні. Зрозуміло, як вони так легко зняли Огризка, їхній демарш під час війни в Грузії і чому вони так віддано виступають проти НАТО. Цікаво лунала з уст плетеноголової ідея про створення замість НАТО "системи європейської безпеки", просто прикольна ФЕЕСБЕШНА їдея, щоб забити мізки українцям.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.09.10 | Сергій Кабуд

        У 2004 Томаш Помповский був в Україні, розвідував що там, з рево

        революційною ситуацією

        бачився з тепер вже першою леді і намагався поговорити з Тимошенко

        Перша леді була їм охарактеризовна виключно високо.

        А от юлю він не побачив але зустрівся з ОТОЧЕННЯМ

        Висновок: це проект кгб.

        Помповский - один з нашіх вчителів. Тут я наводив і його статті теж.
        Зокрема його оцінки методів підриву Греції рік тому, коли там були беспорядки
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.09.11 | Роман

  Re: Відкритий лист до Володимира Яворівського

  Повністю згоден з авторкою.Яворівський, котрого я поважав під час створення Народного Руху і аж до часів Кучми - помер, а залишився Юльчин холуй, зрадник. Він любить себе в Україні.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua