МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Доля сенсаційної американської статті про ФСБ в Росії

09/07/2009 | Майдан-ІНФОРМ
07.09.2009
Юрій Дулерайн
http://www.radiosvoboda.org/content/article/1816282.html

Нью-Йорк – У Сполучених Штатах спалахнув скандал навколо публікації у вересневому номері журналу «GQ» статті-розвідки про те, як спецслужба пана Путіна підкладала вибухівку під російські будинки 1999-го року. Внаслідок вибухів загинули сотні людей, а влада видала це за чеченські теракти, щоб виправдати війну у Чечні. Водночас, це дало змогу Путінові зміцнити свою владу.

Публікацію в журналі «GQ» підготував відомий автор воєнних репортажів Скотт Андерсон, який з’ясував, що низка осіб, причетних до розслідування тих злочинів, померли не від хвороб. Останньою жертвою був Олександр Литвиненко, отруєний полонієм у Лондоні 2006-го року. Але залишився ще колишній слідчий ФСБ Михайло Трепашкін, який займався тією справою.

Михайло Трепашкін свідомий того, чим ризикує, але дав ґрунтовне інтерв’ю американському журналістові, виклавши обставини вибухів і проаналізувавши прагнення влади сховати кінці у воду. Він наводить, між іншими, цікавий приклад невдалого такого прагнення: «13 вересня 1999-го року на ранковому засіданні російської Думи спікер Геннадій Селезньов заявив таке: «Я щойно отримав інформацію, що вночі було підірвано житловий будинок у місті Волгодонську. Тієї ночі справді було підірвано будинок, але не у Волгодонську, а на Каширському шосе номер 6/3 у Москві. Одначе через три дні у Волгодонську справді підірвали житловий будинок. Один з депутатів Думи щось запідозрів. «Пане спікер, - запитав депутат, - як це ви у понеділок дізналися про вибух, що стався у четвер?» Замість відповіді, йому миттю вимкнули мікрофон. Виглядало так, що офіцери ФСБ, які надавали інформацію Селезньову, переплутали дати щодо порядку вибухів».

До російськомовного вересневого номеру стаття не потрапила

Журнал «GQ» має російськомовне видання. Невідомо, на які важелі і хто натискав у Москві, але до російськомовного вересневого номеру стаття не потрапила, а англомовний варіант до Росії просто не завезли. Ба більше, сенсаційну розвідку не анонсували на першій сторінці обкладинки англомовного видання. Статтю навіть не примістили на веб-сайті журналу «GQ» .

Між тим, стало відомо про внутрішній меморандум видавців. Там говориться: «Менеджмент вирішив, що вересневий випуск журналу «GQ», де вміщено статтю Скотта Андерсона «Темне сходження Володимира Путіна до влади» не можна поширювати у Росії. Її не можна показувати російським представникам, урядовцям та журналістам у будь-якій країні».

Але про меморандум пронюхали репортери Національного громадського радіо і першими вдарили на сполох, засуджуючи цензорські вихватки видавців журналу «GQ». Не гаючи часу, вебсайт професійних журналістських чуток і новин Gawker.com опублікував фотознімок статті й закликав репортерів, що володіють російською, перекласти цю величезну за обсягом публікацію, а поки що примістили там літературно недосконалий, механічний переклад, зроблений за допомогою Google.

Газета «Нью-Йорк Таймс» пише, що росіян, тих хто найбільше потребує знати правду про вибухи, видавці журналу «GQ» прагнули не допустити до ознайомлення з вибуховою публікацією.

sean

Відповіді

 • 2009.09.07 | Историк

  Сплошное лицемерие: Москва уже давно манипулирует

  американской прессой (чего стоят одни "Селигерские встречи"). Пора переходить к прямой цензуре, а затем и к подтасовке президентских выборов в США. "Вертикаль" не знает пределов как и "мировая революция", "коммунизм" и "русская всечеловечность".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.07 | GreyWraith

   Саддам дуже довго теж думав...

   ... що він дуже круто чимось там маніпулює. А потім настало ой...

   Историк пише:
   американской прессой (чего стоят одни "Селигерские встречи"). Пора переходить к прямой цензуре, а затем и к подтасовке президентских выборов в США. "Вертикаль" не знает пределов как и "мировая революция", "коммунизм" и "русская всечеловечность".
   Вже раз тодішній вертикалі Рейган хвоста вкоротив. Та й тепер там бачать все, але через свій гуманізм вважають, що воно само вилікується. Але при тому дуже прозоро натякають, що терпіння не безмежне. Он Бейден не даремно про 15 літ сказав, і що характерно, така завжди пихата Росія того разу цей плювок в обличчя мовчки витерла. А коли у "Вашінгтонському обкомі" упевняться, що "товарищ не понимает", то вживуть заходи, тим більше, що і досвід є.

   До речі, так круто прорекламована стаття для цього дуже може пригодитися...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.07 | Историк

    Саддам, все-таки, несколько другая весовая категория. Не помню

    также, чтобы он так уж влиял на западные СМИ. Россия же в этом смысле преуспела гораздо больше СССР и вообще мировой рекордсмен.
    История с этой статьей - пример умиротворения на микроуровне. Они не понимают главного (чего до них не понимали и другие умиротворители): Пола Хлебникова убили потому, что он СОГЛАСИЛСЯ сотрудничать с российскими спецслужбами (против Березовского и т.д.) и стал опасным свидетелем (возможно также, попытался прервать сотрудничество), а не за то, что ОТКАЗАЛСЯ. Чувствуете разницу?..
    GreyWraith пише:
    > Та й тепер там бачать все, але через свій гуманізм вважають, що воно само вилікується.
    Гуманизмом было как-раз разгромить Саддама и Милошевича. Если ждут, что "само как-нибудь", то это называется по-другому.
    >Але при тому дуже прозоро натякають, що терпіння не безмежне. Он Бейден не даремно про 15 літ сказав, і що характерно, така завжди пихата Росія того разу цей плювок в обличчя мовчки витерла.
    Смысл того высказывания Байдена, скорее, в отповеди сторонникам более жесткой линии в отношении РФ: дескать, чего на них давить, лет через 15 (т.е., когда с Байдена уже не спросить) сами развалятся...
    >А коли у "Вашінгтонському обкомі" упевняться, що "товарищ не понимает", то вживуть заходи, тим більше, що і досвід є.
    "Товарищ" хорошо понял, что при новой администрации ему гораздо больше будет сходить с рук.
    > До речі, так круто прорекламована стаття для цього дуже може пригодитися...
    Да вряд ли. Все и так давно все знают.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.07 | GreyWraith

     Re: Саддам, все-таки, несколько другая весовая категория. Не помню

     Историк пише:
     также, чтобы он так уж влиял на западные СМИ.
     Ну чому ж ні? Он після його вигнання в Багдаді знайшли дуже немаленький списочок боржників із дуже поважними людьми, причому не тільки із преси...

     История с этой статьей - пример умиротворения на микроуровне.
     Резонний висновок. Ці самі видавці просто-напросто відчули, що ця стаття знищить їхній бізнес в Росії, тому і не робили собі збитків. А з приводу моральності, обов'язку і честі - а яка їм справа до російської влади? Якщо росіянам після цього така їхня влада добра, то чому американці мають своє розуміння і свої порядки (згадайте відставку Ніксона) нав'язувати? ;)

     Тим більше, за совка була ілюзія, що от дізнаються правду, і стануть іншими. І саме тому боролися за цю саму правду. Дізналися росіяни правду врешті-решт. І що? І нічого...


     Они не понимают главного (чего до них не понимали и другие умиротворители): Пола Хлебникова убили потому, что он СОГЛАСИЛСЯ сотрудничать с российскими спецслужбами (против Березовского и т.д.) и стал опасным свидетелем (возможно также, попытался прервать сотрудничество), а не за то, что ОТКАЗАЛСЯ. Чувствуете разницу?..

     Ось це нашим би йолопам, що розраховють, підмахуючи Росії, щось собі виторгувати, довести. Та й є власний сумний досвід КПЗУ... Але ж такі суб'єкти тупі і жадібні. :(

     Гуманизмом было как-раз разгромить Саддама и Милошевича.
     Ну і крамолу за сучасними російськими мірками Ви пишете. :lol: Чи не знаєте Ви, що "невинно замордований проклятими НАТОвськими окупантами Мілошевич" - це зараз чи нейголовніша антинатівська страшилка в УКраїні?

     Если ждут, что "само как-нибудь", то это называется по-другому.
     Так свого часу німців і японців теж дуже не хотіли бомбити і відтягували цю справу до останнього...

     Смысл того высказывания Байдена, скорее, в отповеди сторонникам более жесткой линии в отношении РФ: дескать, чего на них давить, лет через 15 (т.е., когда с Байдена уже не спросить) сами развалятся...
     Ну, якщо є там такі впливові перці, порівняно із якими Байден із його послужним списком - ще й гуманіст та русофіл, то ще страшніше, ніж видавалося з першого погляду. BTW ця заява із 15 роками - це у будь-якому випадку дипломатичне хамство...

     "Товарищ" хорошо понял, что при новой администрации ему гораздо больше будет сходить с рук.
     Хибне уявлення НМД. Тим більше, що самій тій адміністрації на чолі не із "ретроградом Бушем", а із "реформатором Обамою" буде куди більше сходити з рук і в США, і у світі. Тим більше, що ряд проблем, в яких, як сподівалися в Росії, США зав'язнуть надовго, вже розрулюються. Ірак наприклад.


     > > До речі, так круто прорекламована стаття для цього дуже може пригодитися...
     > Да вряд ли. Все и так давно все знают.

     Треба піплу, в першу чергу американському, пояснити, ЗА ЩО.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.09.07 | Историк

      Re: Саддам, все-таки, несколько другая весовая категория. Не помню

      GreyWraith пише:
      > Он після його вигнання в Багдаді знайшли дуже немаленький списочок боржників із дуже поважними людьми, причому не тільки із преси...
      Это верно. Но масштаб - разве рассейский...
      > ...Якщо росіянам після цього така їхня влада добра, то чому американці мають своє розуміння і свої порядки (згадайте відставку Ніксона) нав'язувати? ;)
      Именно потому, что в РФ народ и партия едины (на Западе это особенно туго понимают), им там следует крепко задуматься о своих интересах.
      > Тим більше, за совка була ілюзія, що от дізнаються правду, і стануть іншими. І саме тому боролися за цю саму правду. Дізналися росіяни правду врешті-решт. І що? І нічого...
      Вот именно. Для того, чтобы правда вытеснила мифы, необходимы большие усилия (в т.ч. типа brain-wash как немцам после войны), а не только открытие доступа к информации (после удовлетворения первого любопытства интерес стихает). Поэтому-то не оправдались надежды на Интернет: телевизор под пиво остается эффективнее.
      > ...Ось це нашим би йолопам, що розраховють, підмахуючи Росії, щось собі виторгувати, довести. Та й є власний сумний досвід КПЗУ... Але ж такі суб'єкти тупі і жадібні. :(
      1. "Шпана даром не поит", 2. "Вход - рупь, выход - два".
      > Чи не знаєте Ви, що "невинно замордований проклятими НАТОвськими окупантами Мілошевич" - це зараз чи нейголовніша антинатівська страшилка в УКраїні?
      Припомните, кто среди последних посещал Милошевича в камере в Гааге и, по собственному признанию, дал ему какие-то таблетки ("от головной боли" или что-то в этом роде).
      > Ну, якщо є там такі впливові перці, порівняно із якими Байден із його послужним списком - ще й гуманіст та русофіл,
      Просто ему надо было как-то оправдать "прагматизм" и "перезагрузку".
      >BTW ця заява із 15 роками - це у будь-якому випадку дипломатичне хамство...
      ...причем как бы бессмысленное - на первый взгляд...
      > Тим більше, що ряд проблем, в яких, як сподівалися в Росії, США зав'язнуть надовго, вже розрулюються. Ірак наприклад.
      Ну что же, придется добавить огоньку...
      > Треба піплу, в першу чергу американському, пояснити, ЗА ЩО.
      В то время как главное - ЗАЧЕМ, т.е для оправдания большого кровопролития в Чечне. Посмотрим, поймут ли.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.07 | Хвізик

     про це детальніше можна?

     Историк пише:
     > Пола Хлебникова убили потому, что он СОГЛАСИЛСЯ сотрудничать с российскими спецслужбами (против Березовского и т.д.) и стал опасным свидетелем (возможно также, попытался прервать сотрудничество), а не за то, что ОТКАЗАЛСЯ.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.09.07 | Shooter

  Ця новина вже була в новинах

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.07 | Sean

   чудово. дуже можливо, і ще будеCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua