МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

З поля Полтавської битви зник хрест

09/07/2009 | Тарас Токар
Хрест, встановлений 8 липня , в день 300-річчя Полтавської битви, громадськістю Полтавщини за ініціативи Українського інституту національної пам’яті, на минулих вихідних зник. «Він простояв майже 2 місяці до 5 вересня. Невідомі особи його викрали. Пагорб біля хреста розрівняли бульдозером. Ми приїхали – хреста вже не було. Заявили до міліції. Зараз правоохоронці розслідують», - розповів співголова Полтавського обласного товариства політичних в’язнів та репресованих Володимир Гнітько. За його словами, вартість хреста – 1 тис, грн. Також біля нього висипали два КАМАЗи піску, кожен - по 550 грн.

Як зазначив Новинам Полтавщини Володимир Гнітько, дозволу на встановлення хреста у Полтавському міськвиконкомі вони не брали. Каже, знали, що його не дадуть. Нагадаємо, дерев’яний хрест висотою 5 метрів встановили 8 липня в день 300-річчя Полтавської битви. На хресті прикріпили табличку з написом:: «Українським козакам, славним лицарям гетьмана Мазепи від вдячних полтавців».

Джерело: ОКІА "Новини Полтавщини".

Відповіді

  • 2009.09.08 | Петро

    Думаю, тре прибрати Петра!!!

  • 2009.09.08 | Стас Ковальский

    Що за люди.... хрести ворують, зірки скручують, букви зривають.

    Але ж це в першу чергу є дуже погана тендеція - почавши зривати зірки і букви з могіл загиблих солдатів другої світової війни усіляки волоцюги знають - ніхто їх не зупинить коли вони це здадуть в прийом брухту. В Євпаторії волоцюги повідломували букви на стелі яка наголошувала статус міста, в Києві на "Берковцях" крадії який раз ломають бронзові барельєфи.... це все те ж саме що і з хрестом, в суспільстві нема ніякої поваги до меморіальних об'єктів. Є такий закон відносності - коли вандали які вважають себе патріотами руйнують на заході України один памятник, такий же тільки більш червоні вандали руйнують чи закопують другий. І ця війна буде точитися до тіх пір поки горячі голови в суспільстві не зрозуміють що вона без переможців.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua