МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Верховний Цирк України

09/07/2009 | Андрій Левус
Здається, уже всіх нормальних людей починає нудити від парламентських розкладів. Коаліція, опозиція, блокування, погоджувальна рада – ці слова вже стали символами імпотенції та шизофренії значної частини політичної богеми. Вже ніхто не знає, де «наші», де «німці». Кольори партійних стягів перемішались в суцільну сіру пляму, за якою немає жодної ідеології, жодних принципів, а лише сліпе бажання грошей і влади.

В той час, коли мільйони українців ледве тягнуть лямку, виживають від зарплати до зарплати, купка олігархічних сімей, яка вклала гроші у всі можливі політичні проекти, ділить країну. В той час, коли армія українських заробітчан потом і кров’ю заробляє копійки по цілому світу, вожді і вождики бавляться у брудні парламентські іргища. В той час, коли нація вимирає від туберкульозу, СНІДу та гепатиту, партійні бонзи деребанять посади і заводи.

По телевізору ми бачимо незкінченне реаліті-шоу під назвою «Українська політика», але навіть того «реаліті» там мало. Всі ролі розписано, акторів проплачено і лише тіньові продюсери, які ніколи не залишаються у програші, продовжують свої міжусобні війни. Підконтрольні ЗМІ нам старанно вбивають в голови, що кандтдат Х є єдиною альтернативою кандидату У, або що партія ЙКЛМН є єдиним опонентом партії ОПРСТ. Вони рвуть свої костюми від Бріоні перед камерами, матюкають один одного на ток-шоу, а потім разом п’ють віскі в елітних ресторанах і насміхаються з наївних українців.

Все це вони з пафосом називають парламентаризмом. Система виборів до Верховної Ради за закритими списками призвела да криміналізації та продажності найвищого законодавчого органу України. Ви думаєте, що обираєте справедливість, яка працює, а насправді обираєте Лозінських, Портнових та Фельдманів. Ви думаєте, що обираєте «покращення життя вже сьогодні», а насправді Ви обираєте водіїв та масажисток. Ви думаєте, що обираєте комуністів, а насправді Ви тягнете в парламент компаньйонів російського олігарха Григоришина та ще з пару-трійку капіталістів.

При такій системі від нас нічого не залежить. Українці купуються на гарні рекламні ролики, рясні бігборди та кольорові буклетики, а взамін отримують лише зневагу та брехню від парламентських небожителів. Українці вірять казочкам красивих та харизматичних лідерів та лідерок, а в замін отримують інфляцію, подорожчання комунальних послуг та безробіття.

Парламент, який має вирішувати найважливіші питання розвитку держави, перетворився на закритий елітний клуб олігархів та партійних вождиків. Більше того, він у такому вигляді шкодить цій державі. Наведу лише два останні приклади: БЮТ і ПР своїми рішеннями про зміну виборчого закону та виділення Нацбанком 10 мільярдів емісійних гривень на Євро-2012 завдали майже смертельних ран державному організму, а саме - забрали в українців право голосу та роздмухують інфляцію. Антиконституційні ініціативи Тимошенко і Януковича щодо перетворення України на парламентську республіку загрожують національній безпеці держави. Уявіть собі ситуацію: стихійне лихо або військова агресія ззовні, а тут парлемент, в якому змовники прагнуть віддати найбільші владні повноваження, одразу ділиться на дві частини. Одні блокуватимуть трибуну, другі гулятимуть з кульками. Знайдуться ще й треті, що знищать електрощитову чи систему «Рада».
Верховна Рада нагадує гнійний чиряк, який треба припекти або видалити. Її діяльність шкодить іміджу України в Світі не гірше, ніж скандал з «Кольчугами» чи справи Гонгадзе; європейські і російські обивателі смакують мордобої поміж недоторканими українськими депутатами. Активна бездіяльність ВРУ лише підтверджує ворожий російський міф про неспроможність і безперспективність «проекту незалежна Україна».

Звичайно, нація потребує законодавчого органу, але не в існуючому вигляді. Необхідні конституційні зміни, що поламають правила гри, нав’язані олігархами. Рецепт простий, як Божий день:
1) скасувати депутатську недоторканість;
2) відкрити виборчі списки;
3) обмежити виборчі фонди;
4) посилити відповідальність за корупцію у стінах парламенту;
5) обмежити право бути обраним до парламенту особам з кримінальним минулим та досвідом співпраці з КГБ – ФСБ;
6) заборонити політичні партії, які прямо виступають проти державності України;
7) «прив’язати» кожного депутата до територіального округу та зробити можливим відкликання його з парламенту виборцями.

У Києві, окрім зали засідань Верховної Ради, є ще одне приміщення під куполом – Київський міський цирк. Я думаю, що більшості депутатів з чинної каденції знайдеться робоче місце саме там. Принаймні там їхня клоунада буде доречною. Може тоді українці отримають шанс мати справжніх представників своїх інтересів у найвищому законодавчому інституті країни.

http://www.ukrpohliad.org/

Відповіді

 • 2009.09.07 | Степан Бандера

  Re: наші - ходять пішки, німці - їздять на "Мерседесах"

 • 2009.09.07 | Koala

  Re: Верховний Цирк України

  Андрій Левус пише:
  > 1) скасувати депутатську недоторканість;
  Навіщо?
  > 2) відкрити виборчі списки;
  А ще краще - повернутися до мажоритарних виборів.
  > 3) обмежити виборчі фонди;
  Їм і нинішні обмеження не заважають.
  > 4) посилити відповідальність за корупцію у стінах парламенту;
  Та хоч би їм по два розстріли і повішення за кожну вкрадену гривню було, все одно за нинішньої безвідповідальності це нічого не змінить. А от п'ять років у в'язниці, але гарантованих - змінять. Треба не посилювати відповідальність, а примушувати ГПУ працювати.
  > 5) обмежити право бути обраним до парламенту особам з кримінальним минулим та досвідом співпраці з КГБ – ФСБ;
  Так.
  > 6) заборонити політичні партії, які прямо виступають проти державності України;
  Формально вони і зараз заборонені. Див. п. 4.
  > 7) «прив’язати» кожного депутата до територіального округу та зробити можливим відкликання його з парламенту виборцями.
  Так, і найоптимальніший спосіб - це повернутися до мажоритарки.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.07 | Lewus

   Re: Верховний Цирк України

   1) скасувати депутатську недоторканість;

   Навіщо?

   Щоб Лозінські не змогли втікати

   > 2) відкрити виборчі списки;

   А ще краще - повернутися до мажоритарних виборів.

   Мажоритарки це олгіархи купуватимуть округа вроздріб.Знову д тіж Лозинські і Колєснікови. А як тоді УРяд призначати. Скільки буде фракцій.? 34?
 • 2009.09.07 | Pianist

  Re: Верховний Цирк України

  Прийде час і цих ублюдків, що називають себе нині депутатами, будемо судити. Як звичайних злодюжок.
 • 2009.09.08 | SergeS

  Re: Верховний Цирк України

  Згоден із автором щодо наявності проблеми ефективної роботи парламенту. Проте для опрацювання порад, спрямованих на виправлення ситуації, вважав би доречним спочатку визначитися із головними критеріями за якими має прийматися те або інше рішення.
  Як на мене, то одними із головних критерієв є кількісний склад парламенту (вважаю, що його необхідно суттєво скоротити, оскільки країні нема для чого "годувати" таку кількість нероб) та термін однієї каденції (вважаю, що треба скоротити до 3-х років або навіть до 2-х). Після цього дійсно важливими є територіальна прив'язка депутата до округу та обмеження імунитету (відмовитись від нього на 100%, можливо є зарано), а також чітка та прозора процедура відкликання депутата, який неналежним чином не виконує свої обов'язки. Далі можна зпропонувати багато чого, але, як для початку, то досить.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua