МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Гарячий генерал їде до Києва

09/09/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Грузинський генерал Курашвілі, який минулого року оголосив військову операцію в Південній Осетії, призначений військовим аташе у Києві
Олег СНІГУР
http://umoloda.kiev.ua/number/1486/158/52265/


Бригадний генерал Мамука Курашвілі, який 7 серпня 2008 року заявив про те, що Грузія «вирішила відновити конституційний порядок у всьому регіоні» Південної Осетії, і цим, фактично, оголосив початок військової операції грузинської армії, призначений на посаду військового аташе у посольстві Грузії в Україні. Цю інформацію підтвердив у коментарі для «УМ» речник амбасади Бачо Корчилава: «Так, Мамуку Курашвілі справді призначено на цю посаду. Зараз він ще у Грузії, але найближчим часом приїде до Києва». До останнього часу генерал Курашвілі був заступником начальника Об’єднаного штабу Збройних сил Грузії. За даними тбіліської газети «Аліа», зміщення його з цієї посади і призначення до Києва пов’язане з кадровими перестановками в грузинському оборонному відомстві, які почалися після призначення нового міністра Бачани Ахалая.

Мамука Курашвілі народився 1970 року. Після строкової служби в армії СРСР, у 1990 вступив до лав Національної гвардії Грузії, де дослужився до заступника начальника групи безпеки. У 2004—2005 рр. командував військовим гарнізоном Тбілісі, у 2005–му — бригадою спеціального призначення Міноборони, а наступні два роки Курашвілі був командиром грузинського миротворчого батальйону у структурі спільних із Росією миротворчих сил у Південній Осетії. У 1996–му він закінчив правничий факультет Тбіліського університету, а в 1999 — Московську військову академію імені Малиновського.

Всесвітньо відомим генерал Курашвілі став після своєї заяви 7 серпня минулого року, яку російські медіа і державна пропаганда використали, щоб виставити Грузію «розпалювачем війни». Пізніше Мамука Курашвілі визнав, що його заява була «імпульсивною» і що його ніхто не вповноважував таке казати: «Я вийшов із бою і журналіст, який зустрівся зі мною — брифінг не було підготовлено — відповідно я не був готовий і зробив імпульсивну заву, яку, до речі, якби я був готовий — то зробив би по–іншому». Генерал, який у тій війні отримав контузію, додав також, що в Генеральному штабі йому оголосили догану за ту заяву.

sean


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua