МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

09/09/2009 | hotel
Генеральному прокурору України
п. Медведько О. І.
Голові Служби безпеки України
п. Наливайченко В. О.
Міністру внутрішніх справ України
п. Луценко Ю. В.

Звертаюся до Вас, як до керівників вищих державних інстанцій щодо нагляду за додержанням Законів України, оскільки порушено не тільки права ТОВ «Бережани-готель ЛТД», але й відверто знехтувані правові норми чинного законодавства України, чим завдано шкоди державі.

Коротко ознайомлю із ситуацією, яка змусила мене звернутися до Вас.
ТОВ «Бережани-готель ЛТД» розташоване за адресою: пл. Ринок, 9 у м. Бережани, Тернопільської області, по сусідству з кафе-баром «Заїжджий двір» підприємця Ковальської Ніни Іванівни.
Весною 2008 року за адресою пл. Ринок, 9 у м. Бережани, Тернопільської області даним підприємцем, Ковальською Ніною Іванівною, розпочато будівельні роботи щодо зведення добудови до кафе-бару «Заїжджий двір» за адресою пл. Ринок, 9 у м. Бережани, Тернопільської області. Проте, з самого початку будівництва даної добудови виник сумнів у його законності, так як дане будівництво велося із значними порушеннями на комунікаціях готелю(водопостачання і каналізації)
10 квітня 2008 року ТОВ «Бережани-готель ЛТД» звернулося із листом до Бережанської міської ради із проханням надати інформацію, чи надавався дозвіл на проведення добудови до бару «Заїжджий двір» за адресою пл. Ринок, 9 у м. Бережани, Тернопільської області.
У відповідь 06 травня 2008 року за № 1209 (копія додається) ТОВ «Бережани-готель ЛТД» отримало лист від Бережанської міської ради про те, що дозволу на добудову до бару «Заїжджий двір», за адресою пл. Ринок, 9 у м. Бережани, Тернопільської області, міська рада не давала та про те, що Ковальській Н. І. направлено припис про негайне припинення самочинного будівництва.
У свою чергу Ковальська Н. І. припис Бережанської міської ради відверто знехтувала і продовжувала й надалі проводити будівельні роботи.
З проханням вирішити ситуацію із самочинним будівництвом, ТОВ «Бережани-готель ЛТД» та мешканці дотичного до приміщення кафе-бару «Заїжджий двір» будинку по вул. Вірменській № 1 у м. Бережани, Тернопільської області, звернулися до Бережанської районної державної адміністрації.
У відповідь 18 червня 2008 року за № 02-913/01-13 отримано лист (копія додається) і з наступною інформацією:
будівництво літнього майданчика провадиться Ковальською Н. І. на орендованій земельній ділянці, площею 132,7 кв. м для обслуговування будівлі кафе-бару та влаштування літнього майданчика (договір оренди земельної ділянки від 04.11.2003 року – між орендодавцем – Бережанською міською радою та орендарем – Ковальською Н. І.);
літній майданчик споруджується у відповідності до проектної документації 28-2004 ТОКП «Містобудівельник» м. Тернопіль.
Так, справді, п. 1.1. Договору оренди земельної ділянки від 04.11.2003 року (копія додається), на який посилається у своєму листі Бережанська РДА, зазначає, що Орендодавець (Бережанська міська рада) надає в оренду земельну ділянку, яка знаходиться в спільному використанні співвласників житлових будинків, а також і співвласників нежитлових будинків за адресою пл. Ринок, 9 у м. Бережани, Тернопільської області.
П 3 ст. 42 Земельного кодексу України зазначає, що порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначається співвласниками. Проте у співвласників про згоду провадження будівництва добудови до кафе-бару «Заїжджий двір» Ковальська Н. І. не питала.
Також, початок будівництва, його подальше провадження та завершення постійно супроводжуються необхідністю підготовки та отримання документального забезпечення. Під документальним забезпеченням розуміють сукупність різного роду документів, проектів, дозволів, погоджень на будівництво чи реконструкцію.
По даному факту ТОВ «Бережани-готель ЛТД» було направлено звернення в Прокуратуру Бережанського району Тернопільської області і отримано 26 червня 2008 року за № 109с (копія додається) відповідь за підписом Прокурора Бережанського району Гордєєва Ю. В., де вказано, що Ковальською Н. І. роботи розпочато без дозволу на початок робіт.
Крім того, під літнім майданчиком розуміють: стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт громадського харчування, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 березня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей. Важко ототожнювати конструкцію з улаштуванням заглиблених у ґрунт фундаментів, капітальними стінами та дахом, як літній майданчик.
Замість того, щоб перешкодити самочинному будівництву та притягнути винну особу, Ковальську Н. І. до відповідальності, органи державної влади займалися банальним листуванням, а пані Ковальська Н. І. продовжувала самочинно розбудовувати свої маєтки, ігноруючи всі заборони та приписи.
Окрім того, на ТОВ «Бережани-готель ЛТД» з подачі Прокуратури Бережанського району направлено численні перевірки господарської діяльності (копія направлення на перевірку - додається).
Про роботу вельмишановного прокурора п. Гордєєва Ю. В. у січні 2009 року почула вся Україна. Співробітниками обласного СБУ було затримано пана прокурора під час отримання хабара.
Внаслідок своєї безкарності у здійсненні самочинного будівництва добудови до кафе-бару «Заїжджий двір», у квітні 2009 року Ковальською Н. І. проведено роботи з реконструкції в приміщенні зазначеного вище бару із зміною цілісності несучих стін (конструкцій) ТОВ «Бережани-готель ЛТД», чим завдано значної майнової шкоди останньому. Після огляду та рекомендацій комісії, створеної за дорученням голови Бережанської РДА, бар ТОВ «Бережани-готель ЛТД» припинив свою роботу, і, як наслідок, не приносив доходу, та четверо працівників залишились без роботи у кризовий для всієї держави час (копія Акту розгляду звернення від 23.04.2009р. - додається).
Окрім того, дана самочинна добудова (реконструкція) проводилася п. Ковальською Н. І. на комунікаціях ТОВ «Бережани-готель ЛТД», а саме водопроводі та каналізаційному стоці, що в подальшому робила неможливим ремонт чи заміну в разі виникнення аварійних ситуацій.
Про даний факт ТОВ «Бережани-готель ЛТД» своїм листом № 12 від 12.05.2009р. (копія додається) було проінформовано Міського голову п. Токарського С. В.. 09.06.2009 року № 1114 (копія додається) і отримано відповідь про те, що жодного дозволу Ковальській Н. І. на добудову та реконструкцію кафе-бару «Заїжджий двір» Бережанська міська рада не надавала.
ТОВ «Бережани-готель ЛТД» направило звернення до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Тернопільській області з питання законності здійснення п. Ковальською Н. І. реконструкції кафе-бару «Заїжджий двір», що призвело до руйнування бару ТОВ «Бережани-готель ЛТД».
У відповідь № 01-14/960 від 26.05.2009 року (копія додається) Інспекцією ще раз встановлено факт самочинності виконання будівельних робіт Ковальською Н. І., руйнування несучих конструкцій. Постановою інспекції від 13.05.2009 року № 26-01/09 Ковальську Н. І. притягнуто до адміністративної відповідальності та зобов’язано останню негайно припинити виконання будівельних робіт на об’єкті.
Проте і це не зупинило самочинного будівництва та реконструкції на об’єкті пані підприємця.
11.07.2009 року за усним зверненням директора ТОВ «Бережани-готель ЛТД» комісією у складі депутатів Бережанської міської ради виявлено подальше проведення самочинних будівельних робіт в приміщенні бару «Заїжджий двір», про що складено Акт (копія додається).
13.07.2009 року №32 за письмовим зверненням директора ТОВ «Бережани-готель ЛТД» до прокурора Бережанського району п.Бурика О.М. просили вжити негайні заходи до ПП Ковальської Н.І., яка незважаючи на попередження Державної архітектурно-будівельної інспекції №11-14/960 від 26.05.2009року про припинення самочинного будівництва продовжеє самочинне будівництво (копія додається).
14.07.2009 року листом № 69 адресовано Прокурору Тернопільської області п. Мельничуку І. І. відповідно, про те, що пані Ковальська Н. І. не реагуючи на жодні приписи та заборони, не маючи жодної дозвільної документації, продовжує самочинно виконувати будівельні роботи, а районна прокуратура не приймає жодних мір до припинення самочинного будівництва.
20.07.2009 року за № 01-14/1531 Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області на ім’я Заступника міського голови Бережанської міської ради п. Валова О. В. та в. о. прокурора Бережанського району п. Бенедюка М. В. направлено лист із пропозицією невідкладно вжити всіх необхідних заходів щодо дієвого припинення самочинних будівельних робіт пані Ковальською Н. І..
Проте, станом на 01.09.2009 року жодних заходів щодо врегулювання ситуації із порушенням Ковальською Н. І. норм чинного законодавства України, вимог органів державної влади, проведено не було, а будівельні роботи, в свою чергу, виконуються і надалі.

Все підсумовує наступне:

По-перше:
Ковальською Н. І. за адресою пл. Ринок, 9 у м. Бережани, Тернопільської області будівельні роботи здійснюються самочинно, без жодних дозвільних документів, за вищевказаною адресою із добудовою до кафе-бару «Заїжджий двір», із порушення режиму використання спільної земельної ділянки, на якій ця самочинна добудова зведена.
Відповідно до перехідних положень Земельного кодексу України (далі ЗК України) та ст. 12 ЗК України, Бережанська міська рада здійснює повноваження щодо розпорядження землями комунальної власності в межах міста. Статтею 96 ЗК України визначено обов'язки землекористувачів. Відповідно до цієї статті землекористувачі зобов'язані забезпечувати використання земельних ділянок за цільовим призначенням. Ковальською Н. І. було самовільно змінено цільове призначення земельної ділянки за адресою пл. Ринок, 9 у м. Бережани, Тернопільської області.
Відповідно до ч. З ст. 125 ЗК України приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та його державної реєстрації забороняється. Згідно з ст. 39 ЗК України, використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням державних стандартів і норм, регіональних та місцевих правил забудови.
Згідно ст. 124 ЗК України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Так, договір оренди земельної ділянки, укладений 4 листопада 2003 р., містить п. 1.2., де вказано, що земельна ділянка за адресою пл. Ринок, 9 у м. Бережани, Тернопільської області передається в оренду для здійснення обслуговування будівлі та влаштування літньої площадки. Наступний договір про земельний сервітут, укладений 26 листопада 2008 р., містить у п. 4.2. наступну умову використання: «договір не дає права здійснювати добудову (прибудову) приміщень за рахунок прибудинкової території».
Ковальською Н. І. без відведення в установленому порядку земельної ділянки для будівництва, було виконано самочинну прибудову до належних йому приміщень на земельній ділянці спільного використання.
Самовільне зайняття Ковальською Н. І. земельної ділянки за адресою пл. Ринок, 9 у м. Бережани, Тернопільської області, обмежує законні права співвласників житлових будинків, у спільному використанні яких дана земельна ділянка перебуває.
Проте це не перший випадок самовільного зайняття земельної ділянки саме Ковальською Н. І., а потім її узаконення через місцевий суд. Такий випадок вже мав місце у грудні 2008 року, щодо земельної ділянки площею 200 кв. м. по вул. Б.Хмельницького на території Бережанської районної лікарні (копія постанови Бережанського рай суду додається).
В даній ситуації дивує позиція Бережанської міської ради, Бережанської районної державної адміністрації та Прокуратури Бережанського району, котрі жодним чином не намагалися перешкодити Ковальській Н. І. порушувати чинне законодавство України. Виникає сумнів, чи немає зацікавлених серед службовців даних установ, у такому розвитку ситуації.
Бережанська міська рада мала б першою звернуться до суду з позовом до Ковальської Н. І. про негайне припинення самочинного будівництва, так як велося воно на земельній ділянці із земель запасу Бережанської міської ради без жодного дозволу на це.
Зі свого боку, Прокуратура Бережанського району, отримавши документи про те, що дане самочинне будівництво потребує негайного припинення, мала б негайно оперативно провести заходи, щодо недопущення продовження будівельних робіт, зокрема і шляхом опечатування об’єкту самочинного будівництва.

По-друге:
Відповідно до ст. 24 Закону України «Про планування і забудову територій», ст. ст. 125, 126 Земельного Кодексу України, ст. 10 Закону України «Про архітектурну діяльність», «Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт», затвердженого наказом Держкомітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.2000р. № 273 виконання будівельних робіт до отримання відповідного дозволу забороняється.
Ковальською Н. І. такий дозвіл отримано не було, будівельні роботи здійснюються самочинно, без відповідної і належним чином погодженої проектної документації.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність» будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил, місцевих правил забудови населених пунктів.
Проектна документація для здійснення будівельних робіт на зазначеному об'єкті не була розроблена.
Аналізуючи зміст документального забезпечення у сфері будівництва, процес оформлення необхідних документів можна розділити на ряд послідовних етапів, які є обов'язковими як для підрядного, так і для господарського способу будівництва.
Етапи Процедури
1. Оформлення дозволу на будівництво
2. Отримання вихідних даних на проектування
3. Підготовка проектної документації
4. Державна експертиза проекту
5. Погодження та затвердження проекту
6. Отримання дозволу на виконання будівельних робіт
7. Завершення будівництва
Кожний з цих етапів необхідно пройти через органи дозвільних центрів для того, щоб отримати дозволи для проведення будівництва. За умови надання всіх необхідних документів на будівництво, дозвільні центри опрацьовують дані і видають та реєструють документальне забезпечення у визначені законодавством терміни. Одним із основних етапів вважається державна експертиза проекту.
Передпроектна документація і проектно-кошторисна документація перед їх затвердженням підлягають комплексній державній експертизі, яка охоплює:
• державну інвестиційну експертизу;
• державну санітарно-гігієнічну експертизу;
• державну екологічну експертизу проектів будівництва об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку;
• державну експертизу проектно-кошторисної документації у частині пожежної безпеки;
• державну експертизу проектів будівництва об'єктів виробничого призначення у частині охорони праці;
• державну експертизу інвестиційних програм, що стосуються енергозбереження та енерготехнологічної частини проектно-кошторисної документації;
• державну експертизу проектів будівництва потенційно небезпечних об'єктів виробничого призначення у частині протиаварійного захисту.
Проектна документація Ковальської Н. І., на яку посилається і Бережанська РДА і Прокуратура Бережанського району Тернопільської області, не пройшла державної експертизи, а тому взагалі не може вважатися документом, що має юридичний наслідок.
Звідси і відсутність дозволу у Ковльської Н. І. на виконання будівельних робіт.
Невже про це невідомо посадовим особам у Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, зокрема п. Шенгері В. І. – заступнику начальника, який наполегливо писав у кожній відповіді, що будівельні роботи здійснюються на основі проекту?

По-третє:
Згідно ст. 376 ЦК України зазначений об'єкт нерухомого майна (добудова до кафе-бару «Заїжджий двір») є об'єктом самочинного будівництва, оскільки збудований на земельній ділянці, що не відводилася для цієї мети, без належного дозволу та належно затвердженої проектної документації.
Відповідно до ч. 2 ст. 376 ЦК України особа, яка здійснила самочинне будівництво (реконструкцію) нерухомого майна, не набуває права власності на нього.
Згідно ч.4 ст. 376 ЦК України:
якщо власник (Бережанська міська рада) заперечує проти визнання права власності на нерухоме майно, що за особою, яка здійснила самочинне будівництво на його земельній ділянці, а Бережанська міська рада не надавала дозволу на будівництво і тим самим на зміну цільового призначення земельної ділянки за адресою пл. Ринок, 9 у м. Бережани, Тернопільської області, що є предметом договору оренди земельної ділянки від 04 листопада 2003 року.,
або якщо це порушує права третіх осіб, (своїми діями Ковальська Н. І. порушила право співвласників житлових будівель та ТОВ «Бережани-готель ЛТД» спільного використання земельної ділянки за адресою пл. Ринок, 9 у м. Бережани, Тернопільської області, у спільному використанні яких дана земельна ділянка була),
майно підлягає знесенню особою, яка здійснила самочинне будівництво.
Бережанською міською радою не надавалася згода на будівництво та/або збереження об'єкту самочинного будівництва.
Згідно ст. 212 Земельного кодексу України самовільно захоплені земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі без відшкодування витрат за час незаконного користування ними.
Знову ж дивує, чому Бережанська міська рада не позивалася до суду з метою повернення земельної ділянки, що була самовільно захоплена Ковальською Н. І. під самочинне будівництво.

По-четверте:
Обурює факт безкарності та бездіяльності місцевих органів влади.

ПРОШУ ВАС:
1. Припинити самочинне будівництво та реконструкцію кафе-бару «Заїжджий двір» за адресою: пл. Ринок, 9, м. Бережани, Тернопільська область;
2. Порушити кримінальну справу проти Ковальської Н.І. на підставі ст. 197 п. 4 Кримінального кодексу України, оскільки вона уже притягувалась до адміністративної відповідальності за самочинне будівництво, а шкода, передбачена частиною першою цієї статті, у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян;
3. Зобов’язати Ковальську Н. І. звільнити самовільно зайняту земельну ділянку на пл. Ринок, 9 в м. Бережани, Тернопільської області, з приведенням її у придатний для подальшого використання стан шляхом знесення (демонтажу тощо) за власний кошт самочинно збудованої на ній добудови (прибудови);
4. Провести службове розслідування та порушити кримінальну справу проти прокурора Бережанського району п. Бурика О. М. на підставі ст. 364 Кримінального кодексу України щодо зловживання владою або службовим становищем; ст. 367 п. 2 Кримінального кодексу України про службову недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки
5. Порушити кримінальну справу проти заступника начальника Інспекції державної архітектурно-будівельної інспекції Тернопільської області п. Шенгери В. І. на підставі ст. 364 Кримінального кодексу України щодо зловживання владою або службовим становищем; ст. 367 п. 2 Кримінального кодексу України про службову недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки
6. Порушити кримінальну справу проти Начальника відділу контролю забудови північного регіону Тернопільської області у Бережанському районі п. Ольшанського І. Я. (кримінальну справу за хабарництво якого вже було порушено) на підставі ст. 364 Кримінального кодексу України щодо зловживання владою або службовим становищем, ст. 367 п. 2 Кримінального кодексу України про службову недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки

Додатки:
1. Копія Пояснюючої записки (до робочого проекту) Реконструкція нежитлових приміщень під бар-кафе на пл. Ринок, 9 у м. Бережани, Тернопільської області від 2004 року;
2. Копія Робочого проекту по реконструкції нежитлових приміщень під бар-кафе на пл. Ринок, 9 у м. Бережани, Тернопільської області від 2004 року;
3. Фотографії об'єкта самочинного будівництва Ковальської Н. І.;
4. Фотографії аварійного стану бару ТОВ «Бережани-готель ЛТД», завданого самочинним будівництвом Ковальською Н. І.;
5. Копії листів органів державного управління, на які є посилання в тексті відкритого листа.
6. Копії договору оренди земельної ділянки і договору про земельний сервітут.


Директор ТОВ «Бережани-готель ЛТД» Кленик С. Т.
04 вересня 2009 року


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua