МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Полтаві на школярів пустили озброєну охорону

09/10/2009 | Майдан-ІНФОРМ
У навчально-виховному комплексі №16 стадіон від юних футболістів звільняли брязкаючи зброєю. Директор школи вирішив не впускати туди дітей після уроків, щоб не витоптували штучне покриття. Клацання автоматних затворів справило враження - налякані школярі подолали триметровий паркан, як справжні атлети, а потім - не спали в ночі. На стадіоні зі штучним покриттям ганяти м’яча куди безпечніше, ніж поміж машинами. Та він, наче режимний об’єкт, під охороною. На дверях хоч і замок, але пробратися можна – через паркан. На стадіон потайки ходить вся школа. Та востаннє гравці звідти ледве ноги винесли.

«Один, я бачив добре, що був з автоматом. А другий з діжурної з пістолетом тут уже - чік-чік"», - розповідає школяр.
Перше, що спало на думку юним футболістам, тікати, адже стріляти не будуть. З переляку школярі подолали паркан швидше, аніж його оббігли охоронці.

Батьки приголомшені: "Дитина всю ніч просто не спала. Старший прийшов і каже: Мамо, реально було страшно", - говорить мама школяра Іванна Сердюченко. «Мене турбує те, що на моїх дітей, які просто грають у футбол, приїжджає охорона з автоматами, пістолетами, ніби це якісь потенційні злочинці чи терористи",  - каже батько Станіслав Сердюченко.

Директор школи - непохитний. Каже, він - за спорт. Показує грамоти та переконує, що дбає, аби покриття стадіону не зношувалося. Для того і найняв охорону. "Уроки закінчилися - все. Це повинні бити жеківські площадки, райвиконкомівські. А це навчальний процес", - говорить Директор школи Віктор Явтушенко.

От тільки учням невтямки: чому дорослим дядькам з дорогих авто можна грати на стадіоні, а їм - ні. "Ми питали у цих дядьків, щоб взяти на півдня майданчик - 20 грн. з кожного. А їх приїжджає по десять чоловік грають. Точніше - 200 грн. зразу собі в карман. І удар там не такий як у нас - там "ламають" з подачею", - розповідає школяр.

Приватна охоронна фірма досі тримає паузу. Обіцянки прокоментувати дії своїх підлеглих так і залишилися за зачиненими дверима.

Натомість, в обласному управлінні міліції кажуть, приватні охоронці взагалі не мали права носити зброю. " Якщо була будь-яка демонстрація зброї і погрози на адресу дітей, то це без сумніву є протизаконним", - зазначив начальник відділу по зв’язках з громадськістю ГУ МВС в Полтавській області Юрій Сулаєв. Нерідко, приватні охоронні фірми задля солідності практикують використання муляжів та пневматичної зброї. Чим погрожували школярам цього разу - покаже перевірка. Після офіційного звернення батьків до міліції, фірму можуть навіть позбавити ліцензії.

Школярі прагнуть одного - щоб їх так більше не лякали.

За матеріалами ТСН та ОКІА "Новини Полтавщини".

Відповіді

 • 2009.09.10 | Koala

  Якби школярі дійсно прагнули того, про що написано

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Школярі прагнуть одного - щоб їх так більше не лякали.
  то не ходили б туди грати. Все.
  А насправді вони хочуть на халяву грати на дорогому покритті. І не бачу нічого протизаконного в тому, що їх ганяють всіма наявними засобами.
  А от стосовно наявності автоматичної зброї в охоронця - так, слід перевірити, чи мав він право на її носіння. Все інше - від лукавого.

  Що очікувати від новин Майдану надалі? "Поганий прораб матюкав школярів, що лазили по балках 4-го поверху на будівництві нового будинку, матері обурені, де СБУ і ООН"?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.10 | Тарас Токар

   Re: у Вас, напевно, немає дітей

   У мене, до речі, немає своїх дітей. Але я не можу стояти осторонь тоді, коли на дітей кидаються зі зброєю у руках (хай то, навіть, будуть муляжі).

   Koala пише:
   > Майдан-ІНФОРМ пише:
   > > Школярі прагнуть одного - щоб їх так більше не лякали.
   > то не ходили б туди грати. Все.
   > А насправді вони хочуть на халяву грати на дорогому покритті. І не бачу нічого протизаконного в тому, що їх ганяють всіма наявними засобами.
   Ви, раптом, не людожер? :gun:

   > А от стосовно наявності автоматичної зброї в охоронця - так, слід перевірити, чи мав він право на її носіння. Все інше - від лукавого.
   Лукавий - коментує.
   >
   > Що очікувати від новин Майдану надалі? "Поганий прораб матюкав школярів, що лазили по балках 4-го поверху на будівництві нового будинку, матері обурені, де СБУ і ООН"?
   Від Майдану слід очікувати те, що було і є - громадянського спротиву.
  • 2009.09.10 | Тарас Токар

   Re: ще рекомендую Вам почитати коментарі (л)

   http://regionnews.poltava.ua/index.php?go=News&in=view&id=16621


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua