МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи довго можна будувати виборчу кампанію на безглузді

09/10/2009 | cipt.kontakt
І.Богословська дала відповідь на заяву голови СБУ В.Наливайченка про порушення нею Конституції України, що проявився у заклику народного депутата до спільного управління Україною та Росією містом Севастополем. У цій відповіді Інна Германівна заявила, що запропонований нею варіант - це єдино можливий вихід з ситуації, що склалася.

Виникає запитання? В чому ж полягає особливість цієї ситуації і чому саме зараз піднімається це питання? Адже немає жодного сильного загострення у стосунках, ситуація досить навколо Севастополя досить стабільна, не містить особливих підстав для занепокоєння, ні з погляду інтересів Україні, ні інтересів Росії, ні інтересів мешканців Севастополя. Севастопольці змирилися з економічними втратами пов'язаними з перебуванням ЧФ РФ. Це і занижена ціна за землю, яка використовується. Як компенсацію вони, очевидно, одержують задоволення від того, що є чи не останнім уламком колись могутньої імперії, відчувати свою причетність до флоту колись великої держави, і взагалі отримувати задоволення від особливої уваги до свого міста. Виведення ЧФ РФ позбавило б їх цього задоволення, а фактичне приєднання до Росії, як це пропонує Інна Германівна призвела б до повного краху міста. Як людина компетентна в економіці, І.Богословська очевидно добре розуміє це, тому і пропонує подвійне підпорядкування: Україна має годувати, а Росія - керувати.

Проте, дуже сумнівним виглядає не тільки те, чому Україна має годувати "спільне місто", але й те, чи потрібно Росії управляти цим містом. Адже на це теж потрібні певні ресурси. Це накладає певну відповідальність. Застарілі кораблі явно не можуть протистояти модерним ВМС країн НАТО. Геополітичні ж інтереси зводяться до того, щоб показати російському народу, що Росія й надалі сильна та могутня, хоча ЧФ РФ не може сприяти навіть цій показовій "могутності", а, швидше за все, є індикатором послаблення геополітичної сили Росії.

Росія не має ані коштів, ані технічних можливостей, ані реальної потреби модифікувати свій Чорноморський флот. Тому проблема виведення його з Севастополя у 2017 році може відпасти автоматично через реальну відсутність самого флоту. Участь РФ у конфлікті у Грузії призвело до значного відвернення ресурсів з Пн.Кавказу і призвело до послаблення влади Росії у цьому регіоні і відновлення там активних бойових дій різних збройних угрупувань, що воюють, як між собою, так і проти проросійських сил. При цьому такі процеси відбуваються попри те, що російська адміністрація крізь пальці дивляться на вседозволеність у діях місцевих кланів: їм дається реальна влада, а від них вимагається лише формальна лояльність до Росії. Використовуючи слабкість російської влади лідери місцевих груп інтересів намагаються добитися для себе ще ширших можливостей. Невже у цих умовах Росії потрібно втягуватися в суперечку за Севастополь, який їй буде і не потрібен і управляти ним вона буде не в стані.

Невідомо, наскільки Інна Германівна усвідомлює інтереси Росії, але очевидно, вона добре відчуває свої власні інтереси. В Україні починається передвиборча кампанія. Чим екстравагантніші та скандальніші заяви політиків, тим більший інтерес до них громадськості, а отже і потенційних виборців. І.Богословська вже оголосила про своє бажання поборотися за булаву президента. Очевидно, що ця ноша їй не під силу, проте посада міського голови одного з міст з традиційно сильною орієнтацією на Росію, хоча б того ж Севастополя, для такого яскравого політика цілком реальна. Тому початок слідчих дій стосовно її закликів щодо порушення територіальної цілісності України - добра реклама для неї. Проте, можливо, що ця досвідчена, але не надто передбачлива діячка не врахувала, що севастопольцям, як і іншим мешканцям України, в якийсь момент може набриднути слухати цікаві, але безглузді ідеї. Крім того, навіть у теперішньому правовому хаосі, що панує в Україні, за незаконні дії може наступити реальна правова відповідальність. Тим більше, що заклики до порушення територіальної цілісності країни не мають строку давності.

Лабораторія суспільно-політичного аналізу
Центру з інформаційних проблем територій
Національної Академії Наук України
Львів, вул. Джохара Дудаєва 15, к.32
тел./факс: +38 (032) 2611887

Відповіді

  • 2009.09.10 | AreySkif

    Re: Чи довго можна будувати виборчу кампанію на безглузді

    Інна це продажна прокремлівська ... Вірити їй = це не поважати себе. Вона - масонський рупор з чорною горлянкою без совісті. Стережіться таких данайців.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua