МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

І дим "Москви"

09/11/2009 | Майдан-ІНФОРМ
На Флагмані російського Чорноморського флоту в Севастополі сталася велика пожежа
Олег СНІГУР
http://umoloda.kiev.ua/number/1488/116/52347/


«Надзвичайна подія» трапилася ще у понеділок, 7 вересня, проте командування ЧФ РФ у найкращих традиціях радянсько–російської «воєнщини» до останнього намагалося приховати факт аварії, у якій, за деякими даними, постраждали люди. Пожежа, в результаті якої вигорів цілий відсік, сталася на флагмані ЧФ, гвардійському ракетному крейсері «Москва», який називають «убивцею авіаносців», він здатний нести ядерну зброю і не виходячи з бухти в Севастополі досягати своїми ракетами цілі в бухтах Стамбула. Корабель, який ще минулого року брав участь в агресивному «примушуванні до миру» Грузії, найближчі місяці чи й роки проведе, швидше за все, на ремонті, біля стінки Миколаївського суднобудівного заводу імені 61–го Комунара.

Спочатку в ЗМІ розійшлася інформація, що на борту «Москви» стався вибух, однак пізніше виявилося, що лише пожежа, а офіційні представники командування ЧФ РФ поспішили заявити, що сталося тільки задимлення. Проте пізніше з різних джерел стали відомі окремі деталі цього задимлення: близько 15.00 у понеділок на крейсері «Москва» зайнявся допоміжний котел носового машинного відділення. Як повідомляє видання «Флот 2017», керівництву ЧФ удалося приховати цей факт від громадськості Севастополя й українських аварійних служб, адже ні вогню, ні диму над кораблем не було видно — все відбувалося в його надрах. Допомоги в українських пожежників не просили, а тим часом екіпажу довелося тричі застосувати корабельну систему об’ємного пожежогасіння, аби вгамувати полум’я. Відтак вигорів відсік, пошкоджені допоміжний котел, холодильна установка і два компресори. Інформація про постраждалих теж приховується, раніше деякі ЗМІ повідомляли, що принаймні семеро російських моряків отримали опіки.

Найімовірнішою причиною займання вважають традиційне «головотяпство» і порушення екіпажем техніки безпеки. За попередніми даними, під металевим настилом машинного відділення «Москви» зібралися так звані льяльні води, або льяли — вода, насичена нафтопродуктами з високим вмістом паливно–мастильних матеріалів, які могли зайнятися при попаданні іскри від котла. Перед запуском котла це треба було перевірити, чого, очевидно, матроси не зробили.

sean

Відповіді

 • 2009.09.11 | kotygoroshko

  чому новина на першій сторінці позначена як "Росія"?

 • 2009.09.11 | Illia

  Побільше б у них всього корабельно горіло

  І ремонтувалось в Миколаєві.
  Заоводам робота
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.11 | Историк

   а вдруг это дымовая завеса?..Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua