МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Савченко долучився до хору відбілювачів Тимошенко.

09/11/2009 | Майдан-ІНФОРМ
До галасу „тримай злодія” який був розпочатий цього тижня БЮТом та його сателітами долучився заступник голови НБУ Олександр Савченко. Ціна участі у шоу - можливість посісти посаду голови НБУ замість Стельмаха..
Сьогодні він дав прес-конференцію , в якій заявив що йде з посади заступника голови НБУ, за його словами „в знак протесту проти відсутності незалежності у діях НБУ”
Згідно його подальших пояснень випливало що цю незалежність обмежує виключно Президент і ніхто інших. Втім переконливих доказів цієї залежності він не навів, попри те що розповів багато цікавих речей про емісію та рефінансування банків.
Однак він не сказав жодного слова про ключову роль у нагнітанні інфляції фінасової політики уряду та одержавлених ним банків .
Вчора подібну прес-конференцію дав колишній інший заступник голови НБУ Яременко, який правдоподібно також приймає участь у „кастингу” на право посісти крісло Стельмаха.
Ще перед тим грізні заяви про корупцію в НБУ оприлюднив Луценко.

Як повідомили „Майдану” джерела у фіннасов- банківському секторі причиною істерики оточення Тимошенко може бути загроза ламання валютної-спекулятивної схеми , яка ґрунтується на використанні валютних кредитів, які надаються одержавленими Тимошенко банками для учасників спекулятивних операцій на валютному ринку. Припускають також що активізація зокрема Савченка могла бути спричинена наявністю в руках Луценка реальних доказів його причетності до корупційних оборудок в НБУ. Згідно цих же джерел сповільнення падіння гривни, яке сталося останніми днями спричинене не погрозами Луценка і заявами Тимошенко, а намірами НБУ обмежити подальше надання валютних кредитів та невихід „Нафтогазу” на валютний ринок для закупівлі доларів, який очікували цього тижня.. Причиною останнього стала обіцянка МВФ все таки надати найближчим часом Україні наступний транш свого кредиту у сумі 4-х мільярдів доларів. Окрім цього повідомлення про можливість надходження такої суми саме по собі сприяло падінню ажіотажного попиту на долари.

Відповіді

 • 2009.09.11 | Мартинюк

  О і "безсоромний" Коля Катеринчук туди ж (/)

  Катеринчук пропонує змінити керівництво НБУ
  8 сентября 2009

  "Давно прийшов час поставити питання про зміну керівництва НБУ", - вважає народний депутат, лідер Європейської партії України Микола Катеринчук, повідомляє прес-служба політика.

  За словами Н.Катеринчука, ініціатива Володимира Стельмаха витратити 1 млрд дол. на підтримку гривні є швидше дивною, ніж доцільною. "Якщо розібратися по суті такої ініціативи, то крім того, що ці витрати зменшать в черговий раз обсяг золотовалютного резерву країни, нічого окрім підвищення курсу долара ми не побачимо", - зазначив Н.Катеринчук.

  На думку політика, доцільніше в цій ситуації були б зовсім інші інструменти регуляції курсової політики національної валюти. Одним з ефективних способів вмісту курсу долара лідер ЄПУ назвав забезпечення в повному обсязі потреб "Нафтогазу України" в покупці американського долара. (!!!) то це як ?- просто у "Газпром" везти мішки з гривнами примітка Мартинюк

  "Якщо і надалі Нацбанк такими драконівськими методами вестиме фінансову політику держави, то нас чекає не найсвітліше майбутнє", - додав Н.Катеринчук
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.11 | Bogun

   Люди - насправді це жах!

   Скоро вони будуть розповідати,що усю світову економ кризу затіяв Ющенко і СП. Уявляєте який хор зібрався, я вона в центрі дерижує.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.11 | Мартинюк

    За Савченка "уточнили"

    УНІАН переробила новину про прес-конферtнцію Савченка і додала туди наступне :

    >При цьому він високо оцінив професійні якості правління і працівників Нацбанку. О.САВЧЕНКО відзначив, що сьогодні на Національний банк тиснуть з боку Президента України Віктора ЮЩЕНКА і Секретаріату Президента. Банкір просить «відійти, не втручатися у діяльність Національного банку". "Повірте, рядовий фахівець Національного банку знає і вміє на порядок більше, ніж кращі працівники Секретаріату. Дайте їм працювати, не тисніть на них, не вимагайте неадекватних дій», - сказав О.САВЧЕНКО.
 • 2009.09.11 | Bogun

  Я так розумію на всіх рівнях був даний наказ мочити Юща

  а вона щоб залишатися білою, зі сторони тільки скрушно хитає головою.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.11 | GreyWraith

   "Послєдній і рєшитєльний бой"?

   А що вони можуть сказати? :)

   Ой із парламентом, до якого вони довели самі, без будь-якої участі Ющенка, каже сам за себе достатньо...
  • 2009.09.11 | Мартинюк

   Це мені нагадує вдосконалений аналог 18 грудня минулого року.

   Тоді Тимошенко "зненацька" ( для більшості громадян) виступила з істеричним звинувачення в бік Ющенка і Стельмаха у причетності до інфляції. Цікаво що до цього вона ( як і зараз) просто відмовчувалася стосовно проблеми падіння курсу гривни. Однак фінансисти тоді добре знали, що того дня вранці у Борисполі Ющенко з Стельмахом і Пинзеником остаточно узгодили план заходів по стабілізації гривни і запустили його в дію.

   Те що зараз дійсно є класичною реакцією Тимошенко і її клевретів - "Тримай злодія" на ситуацію коли в неї з під рук спливає бажана здобич.

   Гадаю перешкодою отримати бажане для Тимошенко зараз таки дійсно є якесь обмеження валютних спекуляцій через обмеження важелями НБУ можливості брати нові валютні кредити. А хто зараз у стані таке зробити - це виключно "рефінансовані" під наглядом Тимошенко банки які зараз стали державним, або просто знаходяться під контролем уряду, наприклад банки таких як Коломойський чи Жеваго, олігархів-союзників.

   Вдосконаленням минулорічної схеми є лише те, що Тимошенко цього разу верещить не сама, а посилає в атаку своїх "перетравлених" холопів з числа колишніх НУНСівців - Мартиненка, Луценка, Катеринчука. Ну а зами Савченко та Яременко повинні довести свою відданість ідеям тимошизму і надати всій затії бракуючої респектабельності .
 • 2009.09.11 | Арій.

  Молодець!

 • 2009.09.11 | observеr

  воно то так. але і його слова великою мірою є правдивимиCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua