МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українці чи громадяни України?

09/12/2009 | Леонід Пінчук
Прочитав чудову статтю Северина "Будьмо":добрі побажання,ось тільки незрозуміло,кому вони адресовані,етнічним українцям,скажемо для ясності,чи українцям в розумінні В.Ющенка -громадяни Укрраїни,а українська нація-то весь народ України.Северин,скоріше,бачить українців як громадян України і кличе всіх бути єдиними,забуваючи,що записано в Конституції України,ст11,зокрема:"держава сприяє ровиткові і КОНСОЛІДАЦІЇ української нації....розвиткові ЕТНІЧНОЇ.мовної ,культурної,релігійної САМОБУТНОСТІ .. всіх народів і національних меншин".Це те,про що писав М.Грушевський,визначаючи українську національну державу як наявність в ній української більшості із Українців з великої літери,а національну ідею бачив в словах Т.ШЩевченка"обнімітеся,брати мої."Сьогодні ураїнської більшоті в суспільстві,80% населення(!!) ,не маємо і не працюємо в напрямку її створення-і маємо безвладдя.То саме до етнічних українців,до єдності української титульної нації мав би гукати пан Северин "БУдьмо",бо плутанина слів "українець-громадянин","українська нація -народ України" привела до ющенківщини,до спотворення принципових положень про українську націю,українську національну ідею,українську національну державу,як єдино можливі,які В.Ющенко оприлюднив в промові до Дня незалежності як ноу-хау ,закликавши всіх в єдину націю,єдину національну ідею,єдину модерну національну державу вже без українців,без націй.Чи усвідомлює пан Северин,що він з отим "будьмо "до всіх працює на ющенківщину.Для чого?Адже,без сумніву,його "будьмо "щире і має на меті добро Україні і українцям,а з останніми і всім громадянам України.То ж "будьмо" українцями з ураїнською більшістю в супільстві,з миром і стабільністю ,з українською владою і Україною для всіх,а не тільки для Українців,як знову ж таки казав М.Грушевський.

Відповіді

 • 2009.09.12 | Sean

  Українці - громадяни України

  в юридичному розумінні. А в "філософському" - всі, хто українцем себе відчуває.


  Леонід Пінчук пише:
  > Прочитав чудову статтю Северина "Будьмо"
  дякую!

  > :добрі побажання,ось тільки незрозуміло,кому вони адресовані,етнічним українцям,скажемо для ясності,чи українцям в розумінні В.Ющенка -громадяни Укрраїни,а українська нація-то весь народ України.
  Всім тим, хто себе українцем вважає

  > Северин,скоріше,бачить українців як громадян України і кличе всіх бути єдиними,
  див. вище

  > забуваючи,що записано в Конституції України,ст11,зокрема:"держава сприяє ровиткові і КОНСОЛІДАЦІЇ української нації....розвиткові ЕТНІЧНОЇ.мовної ,культурної,релігійної САМОБУТНОСТІ .. всіх народів і національних меншин"
  повірте, я знаю, що написано в Конституції і я рішуче за консолідацію яко же і самобутність

  >.Це те,про що писав М.Грушевський,визначаючи українську національну державу як наявність в ній української більшості із Українців з великої літери,а національну ідею бачив в словах Т.ШЩевченка"обнімітеся,брати мої."Сьогодні ураїнської більшоті в суспільстві,80% населення(!!) ,не маємо і не працюємо в напрямку її створення-і маємо безвладдя.
  українець це не той, у кого якась особлива кров, а хто українцем себе відчуває і вважає. А у безвладдя причина - не кров, а глупство, нездарність, крадійство, поцимбалізм і так далі.

  > То саме до етнічних українців,
  нема етнічних українців, є українці

  > до єдності української титульної нації мав би гукати пан Северин
  не мав би, нема у мене такого обов'язку

  > "БУдьмо",бо плутанина слів "українець-громадянин","українська нація -народ України" привела до ющенківщини,
  я не знаю, що таке "ющенківщина", але якщо Ви про те, що надворі, то у того зовсім інші причини. Котрі, до речі, від мого гукання аж ніяк не залежать :)

  > до спотворення принципових положень про українську націю,українську національну ідею,українську національну державу,як єдино можливі,які В.Ющенко оприлюднив в промові до Дня незалежності як ноу-хау ,закликавши всіх в єдину націю,єдину національну ідею,єдину модерну національну державу вже без українців,без націй.
  Ні. З українцями. Українці - всі, хто себе вважає українцями. Оце - нація. А серед "кровних" (хоча хто це такі у XXI столітті та за відсутности довідок від Бога) трапляються рідкісні гади.

  > Чи усвідомлює пан Северин,
  не усвідомлює

  > що він з отим "будьмо "до всіх працює на ющенківщину.
  бо не працюю. Я працюю на себе.

  > Для чого?Адже,без сумніву,його "будьмо "щире і має на меті добро Україні і українцям,а з останніми і всім громадянам України.
  це і є українці. Плюс діаспоряне, котрі вважають себе українцями.

  > То ж "будьмо" українцями з ураїнською більшістю в супільстві,з миром і стабільністю ,з українською владою і Україною для всіх,а не тільки для Українців,як знову ж таки казав М.Грушевський.
  Будьмо - українцям.

  p.s. А ніж Грушевський, мені куди більше до вподоби Скоропадський, який, за його словами, "будував Україну назло українцям" і шукав в Україні українців, котрі хотіли б робити те саме. На жаль, йому в тому не пощастило.

  З повагою,
  о.с.
 • 2009.09.12 | Наталка

  Громадяни України та українці - це різні речі.

  Спитайте Колю з Донбасу-громадянина України, чи він -українець. Він вам відповість, що він - рускій.

  Те що немає етнічних українців - заперечення нації і чесно кажучи - повна ахінея, яку цілеспроямовано втовкмачували в голову савєтскім людям у минулому столітті в савєтском гасударствє.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.12 | Sean

   ні це ті самі речі

   окрім як може у вашій уяві :)

   Наталка пише:
   > Спитайте Колю з Донбасу-громадянина України, чи він -українець. Він вам відповість, що він - рускій.
   Юридично - такий хріновій українець

   > Те що немає етнічних українців - заперечення нації
   ні, це ствердження сучасної нації. Замість невимірюваного "етно" чи то "крови" (до речі, у Вас є довідка від Бога, що Ви українка? Якщо є - надішліть б/ласка скан на admin@maidan.org.ua) - самоусвідомлення

   > і чесно кажучи - повна ахінея, яку цілеспроямовано втовкмачували в голову савєтскім людям у минулому столітті в савєтском гасударствє.
   ні, повна ахінея - це совкова детермінованість "належати", а не усвідомлений і відповідальний вибір. А про наміри досліджувати кров чи міряти черепи я промовчу.

   Я з Вами з задоволенням продовжу бесіду про українців, до речі, зустрівши Вас у Борисполі, коли Ви приїдете сюди жити, українко ;)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.13 | Георгій

    А я згодeн з вами обома

    Дійсно, є і eтнічні українці, і українці в розумінні "громадяни України." Так само як є eтнічні французи, а є громадяни Франції інших eтнічностeй (як-от Ніколя Cаркозі, Франсуаза Cаган, Альбeр Камю, ..., ..., ...).

    Колись всe-таки і Коля з Донбасу скажe про сeбe, що він українeць. Яка б його eтнічність нe була.

    Інакшe нeма сeнсу за щось боротися, ІМХО.
   • 2009.09.15 | Наталка

    Жодних сумнівів, Шоне, що для вас - це так.

    Скажіть будь-ласка, а такий собі Інь-Вінь Пень Лі, з Китаю, який прожив в Україні 5 років та автоматично отримав громадянство України - теж українець?

    І коли ваша донька приведе його до вашої хати та з радістю повідомить, що виходить за цього "українця" заміж - ви з нею погодитесь?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.15 | Sean

     саме так, жодних

     Наталка пише:
     > Скажіть будь-ласка, а такий собі Інь-Вінь Пень Лі, з Китаю, який прожив в Україні 5 років та автоматично отримав громадянство України - теж українець?
     Безперечно. Юридично - українець. На відміну від тих, хто живе поза Україною і не має українського громадянства.

     > І коли ваша донька приведе його до вашої хати та з радістю повідомить, що виходить за цього "українця" заміж - ви з нею погодитесь?
     Звісно погодився б, бо це її справа, а не моя. Хоча це малоймовірно через різну ментальність.

     А у Вас, українко, є українське громадянство? І коли в Україну жити приїдете?

     Людина з Китаю, котра обирає Україну і приймає українське громадянство, платить Україні податки і працює на благо України, може бути куди "справжнішим" українцем ніж людина, предки якої були з України, але котра сама сидить за окіяном і має заокіянський пашпорт, а весь стосунок до України полягає в писанні фігні на форумах.

     Я не про Вас, до речі, нічого персонального, абсолютно припускаю, що Ви маєте українського паспорта, українську ментальність і робите корисні для України речі. Але з задоволенням продовжу з Вами дискусію про українців саме тоді і лише тоді, коли Ви приїдете в Україну жити.
  • 2009.09.14 | Сахаров

   Критерій, за яким ви визначаєте хто є українцем, існує?

 • 2009.09.13 | Тарас Токар

  Українець - це той, у кого Україна в серці

  Всі інші - громадяни України...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.15 | Наталка

   У Кіріла вона - в самій серединці серця. Любить її до болю!

 • 2009.09.14 | Мірко

  Плутанина

  Мішаєм населення України з українським народом.
  Скажім, пісьля успішнього ґеноциду, якесь населення на терені таки буде, але народу ні. І якщо пороздають громадянство москалям, чи пак китайцям то може по вашому український народ знов повстане? (лиш тепер москвомовний чи пак мандариномовний?) Сміх на залі! (чи плач і ридання)

  А нація це по латині народ. І не плутаймо це ані з населенням ані з громадянством.

  А в мене свідоцтво української народности (національности) таки є.
  (самовизначення + знання і повага до мови) (це мінімум sine qua non)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.14 | Sean

   жодної

   українець - той хто вважає себе українцем. Юридично він може (і нмд мав би) оформити це українським громадянством.

   От і вся премудрість. Dixi
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.14 | Мірко

    Re: жодної

    Sean пише:
    > українець - той хто вважає себе українцем. Юридично він може (і нмд мав би) оформити це українським громадянством.
    >

    А коли 20 років тому не було українського громадянства, то й українців не було?
    Боюсь що і Медведеєв і Кирилл уважають себе українцями.

    > От і вся премудрість. Dixi
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.15 | Sean

     Re: жодної

     Мірко пише:
     > А коли 20 років тому не було українського громадянства, то й українців не було?
     Були, бо було багато людей, що ідентифікували себе українцями


     > Боюсь що і Медведеєв і Кирилл уважають себе українцями.
     Не бійтеся, це їхні проблеми, не наші з Вами.


     От і вся премудрість. Dixi
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.09.15 | Мірко

      Без жодного об'єктивного мірила

      Скажуть завтра 50 мільйонів китайців (чи гіндусів, чи москалів) що вони українці і ми з вами за день станемо меншиною у свої нації.
      Це дещо легше ніж наїзджати танками.

      Це нагадує Сталінський проєкт насильного змішування народів і на кінець витворення десятки московськомовних громадянських "націй" на терені давної монголської імперії.
      Чи це не якраз той совок від котрого так тяжко нам тепер відбитися? Сказав.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.09.15 | Sean

       ні, з чудовими об'єктивними мірилами

       1. Ідентифікацією себе як українця
       2. Наявність українського громадянства


       Мірко пише:
       > Скажуть завтра 50 мільйонів китайців (чи гіндусів, чи москалів) що вони українці і ми з вами за день станемо меншиною у свої нації.
       > Це дещо легше ніж наїзджати танками.
       Не скажуть.


       > Це нагадує Сталінський проєкт насильного змішування народів і на кінець витворення десятки московськомовних громадянських "націй" на терені давної монголської імперії.
       Може Вам і нагадує, але дарма, бо нічого насильницького. Тільки свобода. Хто відчуває себе українцем - українець.

       > Чи це не якраз той совок від котрого так тяжко нам тепер відбитися? Сказав.

       Совок - це "етнічний" принцип. "Етнічности" попри самоідентифікацією, про котру я кажу - нема і бути не може. Всі хто не згоден, хай спочатку покажуть довідку від Господа Бога що є "етнічними українцями" :)

       dixi :)
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.09.15 | Мірко

        Re: ні, з чудовими об'єктивними мірилами

        Sean пише:
        > 1. Ідентифікацією себе як українця
        > 2. Наявність українського громадянства
        >

        Перше не об'єктивне, а друге штучне (забули П. Осетію та Абхазію з великою кількісттю московських громадян?)

        >
        > Мірко пише:
        > > Скажуть завтра 50 мільйонів китайців (чи гіндусів, чи москалів) що вони українці і ми з вами за день станемо меншиною у свої нації.
        > > Це дещо легше ніж наїзджати танками.
        > Не скажуть.
        >
        >
        > > Це нагадує Сталінський проєкт насильного змішування народів і на кінець витворення десятки московськомовних громадянських "націй" на терені давної монголської імперії.
        > Може Вам і нагадує, але дарма, бо нічого насильницького.<

        Насильство не потрібне. Можна підплатити, чи роздати землі, чи заманити кліматом.

        >Тільки свобода. Хто відчуває себе українцем - українець.<

        Знов проблєма об'єктивности. Що значить почувати себе українцем? А якщо завтра я почуватимуся жирафою?

        >
        > > Чи це не якраз той совок від котрого так тяжко нам тепер відбитися? Сказав.
        >
        > Совок - це "етнічний" принцип.<

        Совок це викорінення усього що справді звязувало одиницю із нацією-народом, і влиття в цю порожнечу московську мову, лже-історію, і штучну-фальшиву ідентичність гомо-совієтікуса. З паперовою національністтю.

        >"Етнічности" попри самоідентифікацією, про котру я кажу - нема і бути не може.<

        Є. Самовизначення ПЛЮС мова. (як мінімум) (не плутайте з якоюсь ґенетичною етнічністтю)

        >Всі хто не згоден, хай спочатку покажуть довідку від Господа Бога що є "етнічними українцями" :)
        >

        Бога нема.
        А я етнічний українець БО ТАК СКАЗАВ. І ЗНАЮ МОВУ. Це моя довідка.

        > dixi :)
        СКАЗАВ. :p
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.09.15 | Sean

         Та на здоров'я

         кожен вірить у що хоче. Я сказав, Ви сказали, істина залишилася. Ви що зробили - ідентифікували себе як українця ("Бо так сказав і знаю мову"). І тим самим підтвердили те, що сказав я. За що Вам і дякую. Це - чудово

         З повагою!
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.09.15 | Мірко

          Re: Та на здоров'я

          Sean пише:
          > кожен вірить у що хоче. Я сказав, Ви сказали, істина залишилася. Ви що зробили - ідентифікували себе як українця ("Бо так сказав і знаю мову"). І тим самим підтвердили те, що сказав я.<

          Як? якщо ви казали:
          "1. Ідентифікацією себе як українця
          2. Наявність українського громадянства"

          >За що Вам і дякую.<
          Нема защо.

          >Це - чудово<
          Чуда теж нема.

          > З повагою!<
          І Вам.
 • 2009.09.14 | ziggy_freud

  обидва варіанти. Культурний та політичний.

  цілком можу уявити людину, що лише частково поділяє українську культуру, тобто утримується від очевидно згубних для репутації в укр. соціумі дій. При тому говорить переважно російською (крим.татарською, угорською, тощо), але є лояльним до держави громадянином. Це досить багато людей, приблизно до чверті всього населення...

  також можу (хоч це і важче) уявити україномовного совіта, який, попри любов до рідної мови, сала та горілки ладен за певні соціальні бонуси продати Неньку хоч дідьку лисому. Згадайте укр. соціалістів та націонал-комуністів, що колективно лягли під СРСР у 1918-1920му. І чим це для них закінчилось.

  Або згадайте агентів іноземного впливу серед націоналістів взірця 1990х. Багато з них зовсім не придурювались, що люблять носити вишиванку та співати "Ти ж мене підманула". І - чим це закінчилось для Народного Руху та нацдемів...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.14 | Мірко

   Re: обидва варіанти. Культурний та політичний.

   ziggy_freud пише:
   > цілком можу уявити людину, що лише частково поділяє українську культуру, тобто утримується від очевидно згубних для репутації в укр. соціумі дій. При тому говорить переважно російською (крим.татарською, угорською, тощо), але є лояльним до держави громадянином. Це досить багато людей, приблизно до чверті всього населення...
   >

   Уболювач, прихильник, чи як там по анґлійськи fan. Дай нам побільше таких від Танзанії по Корею, і в Україні теж. Але як бачите, брати безпосередну участь в розвитку тої чотиривимірної істоти, чим являється нація, - такий не може. (щось подібне як мені спробувати писати програму на Мак, - немаю кодування)

   > також можу (хоч це і важче) уявити україномовного совіта, який, попри любов до рідної мови, сала та горілки ладен за певні соціальні бонуси продати Неньку хоч дідьку лисому. Згадайте укр. соціалістів та націонал-комуністів, що колективно лягли під СРСР у 1918-1920му. І чим це для них закінчилось.
   >

   Демократія. Як самовизначився і знає мову, то українець. Це не перешкаджає йому бути дурним українцем, чи зрадником.

   > Або згадайте агентів іноземного впливу серед націоналістів взірця 1990х. Багато з них зовсім не придурювались, що люблять носити вишиванку та співати "Ти ж мене підманула". І - чим це закінчилось для Народного Руху та нацдемів...<

   Аґенти себе самовизначили. І то не українцями.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua