МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Важкий вибір

09/14/2009 | Валерій Ємченко
Мабуть рішення кого підтримувати на президентських виборах 2010 року було і залишається чи не складнішим в сучасному політичному порядку денному.

Відповідь на пропозицію ігнорувати/бойкотувати класична. Якщо немає потенціалу зірвати вибори, а його таки немає, позиція невтручання призведе до того, що виберуть за нас, і будемо з цим вибором жити. Як, це вже інше питання.

Можна скільки завгодно тішити себе вирахуванням мізерних шансів на перемогу Віктора Ющенка. Але вже нині чітко зрозуміло, він не продовжить своє правління попри завзяту допомогу з боку Кремля і особисто в.о. царя Дмитра Олександровича Мєдвєдєва.
Вантаж помилок, свідомих і несвідомих, що було здійснено за ці роки, невжитих заходів, не проведених реформ тощо, впевнено тягне донизу, у політичне небуття. Серед цих помилок чи не найважливіша – нерозуміння значення інститутів, щире прагнення покладатися на вірних людей, а не на процедури і закон. Зрештою люди виявилися не такими вже й вірними…, а результати правління – муляж у Батурині не є достатнім для підтвердження президентської дієздатності і відповідних амбіцій. Отже, станом на тепер, ліпший можливий для Президента В.Ющенка результат – третє чи четверте місця після чи перед А.Яценюком у першому турі виборів. Побажаємо же Віктору Андрійовичу успіхів на парламентській, або будь-якій на його розсуд, ниві…

Можна вірити у зірку Арсенія Петровича. Молодий, для когось привабливий, чому ж ні… Ось тільки єдиний інтерес, який відстоює молодий претендент – це особистий інтерес Арсенія Петровича Яценюка. І тут не варто помилятися і олігархічному пулу. Шановні панове колишні м.н.с., цеховики та червоні директори – кине він вас, обов’язково кине, як кидав усіх своїх попередніх покровителів. А доля ж і інтереси України для А.Яценюка то взагалі щось дивне і незрозуміле. Інакше б не було радянської ностальгії в пропаганді колишнього спікера, не змінювалась би позиція за принципом «куди вітер повине, пляшка візьме та й кивне» (наочний приклад НАТО), та й ще багато чого у доволі звивистій біографії «чесного і незаплямованого політичного коника» було б відсутнє, або, навпаки, присутнє.

На контрасті, згадується ліпший з непрохідних – А.Гриценко. Ця, практично, самохарактеристика чітко визначає шанси і горизонт бажань колишнього міністра оборони. І хоча і до Анатолія Степановича немало претензій, але дай Боже йому успіху у формуванні команди до парламентських виборів. Далі побачимо, може він і зможе подолати свої комплекси «ну, справжнього полковника», і стати ефективним політичним діячем. Чого на світі не бува, га?

Вельможний плагіатор Володимир Литвин. Ну що тут можна сказати? Інші злочини, які йому приписують поки-що не підтверджені судом. А от плагіат і не лише в Карозерса – факт, як казав Остап Марія Бендер бей, медичний, доведений документально і ніким досі не лише не спростований, а й не заперечений. Та й неприкрите бажання аж до нестями сподобатися Москві, що прокинулося останнім часом, мабуть, не залишають йому шансів на підтримку з боку мислячих українців. Ну та й Бог з ним.

Олег Тягнибок. Великий дід і чудові актори та люди мистецтва у почті то звичайно не є мало, але й далеко не достатньо для претензій булаву. Додати ще б крихту розуму, розуміння що в Україні 27 регіонів, а не 5, виваженості, такту і відчуття реальності, позбавитись акцентуйованості, віри у теорію змови etc., і можна було б про щось говорити, а так… Поки що його дії і особливо слова наносять його, без сумніву, любимій Україні набагато більше шкоди, аніж користі.

Сергій Тигипко – достеменно невідомо, чи зміг він отримати мільярд доларів, про який мріяв після першого фіаско політичної кар’єри в 2004 році, але чітко зрозуміло, що Сергій Леонідович не та людина, що буде жертвувати чимось для себе важливим заради інтересів України. І ще важливіше, ну не прохідний він, непрохідний…

Інші претенденти, як от пані І.Богословська, товариш П.Симоненко, пані В.Семенюк-Самсоненко взагалі-то не заслуговують на окрему згадку. З ними все і всім давно зрозуміло, вердикт однозначний. Як писав Джером К.Джером: «у сад, всі у сад».

Залишилися два основні претенденти: Віктор Федорович Янукович та Юлія Володимирівна Тимошенко. Перше, що проситься на язик – обидва цвай, як казав колись мій покійний дід. І він і вона плоть від плоті облудного сьогодення, обидва лідери минулого дня, ні від нього, ні від неї чекати на перезрілі реформи не варто, нарешті, в обох такі слуги, що, мабуть за висловом В.Висоцького, самим лідерам лячно.

Про колишнього кримінального злочинця сказано більш ніж достатньо вже у 2004 році. Про екс-комсомолку також відомо не так вже і мало. Загалом, режим ЮВТ, сподіваюсь, буде не страшний, але обов’язково облудний, лицемірний і, до біса, гидкий. Це буде ще один час втрачених можливостей. Це буде сутнісне проросійське, москвофільське правління, майже як і у ВФЯ. Все так. Принципової різниці між двома вождями і відповідно правліннями було годі шукати. До недавно це було моє стійке і виношене переконання.

Але 12.09.09 шанована газета «Дзеркало тижня» оприлюднила фахову статтю А.К. Орла, близького зовнішньополітичного радника В.Ф.Януковича. Після прочитання цього без сумніву у своєму роді досконалого тексту стає зрозуміло: визнання Абхазії і Південної Осетії, вітання звернення Дм.Мєдвєдєва до В.Ющенка від 13.09.09 це не чергові дурнуваті епізоди на кшталт великої російської поетеси Ахметової чи революційного поета Безсмертного. Ні, це чітка і послідовна лінія не васального москвофільського князівства, а малоросійської сатрапії, в якій розжареним залізом буде витравлюватися все українське, все прозахідне, все мисляче. Жити в такій країні буде не просто неприємно і противно як при Тимошенко, а відверто складно.

Отже, обираючи між москвофілією Юлії Володимирівни і малоросійством Віктора Федоровича слід поставити на перше, бо у цьому випадку залишатиметься хоч і примарна, але надія, а у другому, вже все зрозуміло. Змушений це написати, хоч би як неприємно це мені не було, але за 5 років спромоглися лише на такий гидкий вибір. І саме у цьому найбільша претензія до Віктора Андрійовича. Втім завдання у тому, щоб у черговий раз не проґавити тепер вже наступну п’ятирічку.

Відповіді

  • 2009.09.14 | Sean

    ну, хто перший крикне: "Майдан продався Тимошенко"?

  • 2009.09.14 | 123

    Єдина аргументація - Орел. А хто такий той Орел?

    Орел був радником у Януковича, а Грищенко був у Януковича міністром і в Кабміні, і в тіньовому Кабміні. Мабуть, не менш впливовим був у Януковича.

    А Грищенко зовсім не такий страшний як Орел. Он зараз посол в Росії і досить жорсткі заяви робить, коли треба.

    Чому ж не аналізувати Януковича через, наприклад, Грищенка, а не через Орла? Звідки відомо про визначальність впливу Орла на Януковича?

    Я вже не кажу про те, що нічого такого, чим лякає автор, за часів, коли Орел керував у Кучми в АП зовнішньою політикою (а не просто щось "радив"), не трапилося. А реальні інтеграційні результати не сильно відрізнялися від тих, що досягнуто мегазападниками з теперішньої адміністрації (плюс-мінус поправка на різні часи і різні реалії).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.14 | Shooter

      Re: Єдина аргументація - Орел. А хто такий той Орел?

      123 пише:

      > Я вже не кажу про те, що нічого такого, чим лякає автор, за часів, коли Орел керував у Кучми в АП зовнішньою політикою (а не просто щось "радив"), не трапилося. А реальні інтеграційні результати не сильно відрізнялися від тих, що досягнуто мегазападниками з теперішньої адміністрації (плюс-мінус поправка на різні часи і різні реалії).

      Більше того: саме за Кучми (та згідно Кучми і його адміністрації) Україна мала вже бути в НАТО.

      З практичної ж точки зору Україна в НАТО і так не буде (принаймі, найближчих 10 років) - навіть якби Ющенка ще 3 підряд обирали президентом.

      Такщо змушений погодитися: гімнистість БЮТу поки-що для мене нічим не відрізняється від гімнистости ПРУ.

      Більше того, можна нагадати, що за останніх два роки ПРУ пішла на вибори - Юля їх зірвала. Чи те, що ідею про узурпацію влади (ВР плюс уряд) політичною силою, яку підтримає, скажімо, 25% виборців просувала активно в ширку саме тов. Ю.В.Кучма, а не тов. Бивалий.

      І це ще питання що краще: мати за президента "бацьку в юпкє" (2 рази - точно. а мо'й більше - за рішенням Подільського райсуду, наприклад) чи перетерпіти один термін Яника - він ще більший "барін" ніж Ющ. Але ж і суттєво дурніший від Юща.
      Тому навряд чи йому 2 термін світитиме.
    • 2009.09.15 | observеr

      орел був в АП по "квоті кгб" (с) мостова

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.09.15 | 123

        ну був, і що? щось жахливе він там зробив?

        паралельно з тим як він був у АП, міністрами ЗС Кучма призначав Удовенка чи Тарасюка.
  • 2009.09.14 | yes

    Один говорить "проект Україна" інший "муляж у Батурині"...

    І воно ще має слово вголос в Україні?????
  • 2009.09.14 | Sean

    Легкий вибір

    Базований на принципі "завжди вчиняй правильно".

    Говорячи юридичною мовою (стаття така-то КАСУ) висновок не відповідає обставинам справи.

    Так от обставини викладені вірно, я практично з усім згоден з автором щодо оцінки кандидатів, а висновки вступають з ними у протиріччя.

    Бо автор дорікає Ющенку неповагою чи то неувагою до інституцій, при тому що неповага до інститутів та процедур з боку ТЮ та БЮТ є тотальною.

    Хто має бажанння, може почитати на Майдані чи поза ним, погуглити тощо про те, як ТЮ "фінансує" армію, суди. Як, мабуть вставши не з тієї ноги, знищила галузь. Як її зольдати штурмували суди і блокували Раду, як вони багаторазово хором і порізно чхали на закон. Як планували дерибан Конституції. Як зміщували міністра ні за що і не зміщували міністра-клоуна. Тощо.

    Іншими словами - це людина, котра знищує українську державу. Бо держава це процедура, закон, армія, суд і так далі.

    Так от. Можливо, як пише автор, у ТЮ - москвофільство, а у
    ЯнукОїда - малоросійство. Але він помиляється, вважаючи це діагнозами, а це - симптоми. А діагноз фактичний (чим би він не обумовлювався) - московство в голові, московство і совок на справах.

    Можливо, на відміну від Януковича, вона руйнуватиме державу і впроваджуватиме большевицьку сваволю українською мовою і співаючи "Ще не вмерла" та тримаючи руку на серці. Тільки те - не краще. Можливо навіть гірше, бо є маніпуляцією, підміною понять і сенсів.

    Ну а про, зрештою, ТЮленоміку "мадам Кризи" кожен має свої враження.

    Обидва негідні, обидва "в сад". Пам'ятаймо про гігієну виборця.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.14 | GreyWraith

      А хто сказав, що вибір обов'язково буде із цієї пари?

      Я бачив результати якихось закритих соціологічних досліджень, із яких випливає, що з одного боку - Ющенко ніякий не задохлик, як тут нам силуються довести, бо, скажімо, на Заході він набирає чи не більше і за Тимошенко, і за Яценюка. А з іншого - у Януковича може вийти епічний фейл, бо його потенційні виборці дуже не хочуть іти на вибори...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.09.14 | Оглядач

        Re: А хто сказав, що вибір обов'язково буде із цієї пари?

        Згоден, шанси Ющенка зовсім не примарні. От уже й рівненський голова ОДА заявив, що "буде агітувати за Ющенка". Що то буде за "агітація" - дурневі ясно (тим більше, що державним чиновникам передвиборча агітація прямо заборонена законом). Думаю, й інші "губернатори", яких Ющенко зараз одноосібно ставить і звільняє (до речі, порушуючи Конституцію), теж підтягнуться. А це неабияка сила.
      • 2009.09.14 | Д. А.

        Як це "хто"?

        Пам"ятаєте бандар-логіку: "Ми всі так кажемо, значить, це правда!"?

        Але ж ми не Бандар-логи, щоб ловитися на таку дешеву "розводку", придуману кремлівськими політтехно-логами.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.09.15 | Woodstock generation

          А хто буде на Вашу думку?

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.09.15 | Марія

            Оптимістична трагедія

            Пясля цієї статті і форуму бачу що нам треба ще довго доростати до нормальної влади, ми ж також не святі, то звідки взятися владі? в тій політичній ситуації що склалася в Україні найкраще би справлялася зі своїми завданнями опозиція. А при владі найкращим може бути Янукович. Слабка влада і сильна опозиція.
    • 2009.09.15 | Наталка

      А ВОНА таки працює!

      І цей автор з нею...працює.
  • 2009.09.14 | ak1001

    ню ню

    >обираючи між москвофілією Юлії Володимирівни і малоросійством Віктора Федоровича слід поставити на перше,

    слід послати їх обох
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.14 | Woodstock generation

    БЮТопроп

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.15 | observеr

      угу. але не найгірший зразок. обкатують на кроликах

  • 2009.09.14 | Ghost

    Джером не писав «у сад, всі у сад»



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".