МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

«НКВД - ГЕСТАПО: брати по крові»

09/16/2009 | keymaster
18 вересня, в п’ятницю, о 19:00, в Центрі національного відродження (м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9) відбудеться показ документального фільму білоруського режисера Володимира Самойлова «НКВД-Гестапо: брати по крові», випущеного білоруським каналом «БелСат», який надав УІС офіційний дозвіл на його демонстрацію в Україні.

Показ фільму проводиться з нагоди 70-х роковин окупації західноукраїнських земель Радянським Союзом, що розпочалася 17 вересня 1939 року

Сюжет фільму ґрунтується на реальних історичних документах, що свідчать про співпрацю НКВД і Гестапо в різних сферах – зокрема щодо обміну в’язнями. СРСР відправляв у Німеччину антифашистів та євреїв, які там підлягали знищенню. Взамін нацисти видавали Москві людей, котрі до цього емігрували в Німеччину і виступали проти Радянського Союзу. Вражає подібність методів Гестапо і НКВД у боротьбі з інакомислячими та фактична тотожність ідеологій нацизму і комунізму.

Ця кінострічка, випущена у 2009 році, в Україні для широкого загалу демонструється вперше. Тривалість фільму – 31 хвилина.

По закінченні показу журналісти матимуть змогу поспілкуватися із керівником Центру досліджень документів визвольного руху Галузевого державного архіву СБУ, кандидатом історичних наук Олександром Іщуком та керівником Української Інформаційної Служби Андрієм Левусом щодо актуальності тематики фільму в наш час та історичних аналогій між 30-ми роками ХХ ст. і нинішнім часом.

Українська Інформаційна Служба

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua