МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

США відмовляються розміщувати ПРО у Східній Європі

09/17/2009 | GreyWraith
Здавалося б, при чому тут інцидент із "Arctic Sea"?

І які поступки вони в обмін на це "виведення кози" вибили із Росії?

Відповіді

 • 2009.09.17 | Пан Коцький

  Жодних нових поступок офіційно не буде (л)

  GreyWraith пише:
  > Здавалося б, при чому тут інцидент із "Arctic Sea"?
  >
  > І які поступки вони в обмін на це "виведення кози" вибили із Росії?
  Жодних нових поступок офіційно не буде, крім вже недавно оголошеного дозволу на використання повітряного простору РФ...

  http://online.wsj.com/article/SB125318500172519199.html

  P.S. 75% читачів WSJ вважають помилкою відмову США розміщувати систему ПРО... Раджу також глянути на коментарі.
 • 2009.09.17 | Хвізик

  Re: США відмовляються розміщувати ПРО у Східній Європі

  GreyWraith пише:
  > Здавалося б, при чому тут інцидент із "Arctic Sea"?
  Мда. Гадаю, Арктік Сі їм продемонсрувало, що ракети у Східній Європі Америку їх не врятують.
  Ми ж з Вами не знаємо, що там було. А Вони знають
 • 2009.09.17 | Хвізик

  дата прийняття рішення символічна. не іначе, подарунок полякам

 • 2009.09.17 | АБВГ

  Трошки не так. Америка гнучка. І системи озброєнь розвиваються.

  Тому США відмовляються тільки від конкрктних планів Буша розміщувати ПРО у Східній Європі. Як пояснив Обама, у нього свої плани по тих же ракетах. Вони просто будуть розміщені по-іншому.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.17 | Хвізик

   добре, якщо Ви праві. Але не забувайте бандюківську психологію К

   Кремля.
   Для них оголошення Обамою про відмову від якогось рішення є нічим іншим, як ознакою його слабкості. Це означає, що вони пробуватимуть тую слабкість використати і при цьому можуть накоїти багато лиха
 • 2009.09.17 | Хвізик

  Обама явно пішов дурниці робити (/)

  17.09.2009 19:31 : Барак Обама приглашает Россию к сотрудничеству в сфере разработки новейшей системы ПРО

  Президент США Барак Обама приглашает Россию к сотрудничеству в сфере разработки новейшей системы ПРО. В своем выступлении перед журналистами в Вашингтоне Обама сказал: "Я не раз говорил, что опасения России касательно прежних планов по ПРО были совершенно необоснованны". Американский лидер подчеркнул, что система будет направлена на отражение потенциальной угрозы со стороны Ирана.
  Вопрос о ПРО оставался единственным серьезным разногласием между Москвой и Вашингтоном после того, как Обама занял Овальный кабинет.


  Решение США уже активно начали комментировать в России. "Москва никому не выкручивала руки, это нормальное прагматичное решение Вашингтона, который просчитал все риски и все бонусы и понял, что в политическом плане система ПРО в Чехии и Польше приведет к усилению напряженности с Москвой", - так заявил постпред России в НАТО Дмитрий Рогозин.

  http://www.echo.msk.ru/news/620839-echo.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.18 | Sean

   угу (с), причому давно.

  • 2009.09.18 | Isoлято

   Я собі уявляю, що б почалося у тій "Маскві"...

   ...якби Обама до такого "співробітництва" запросив Україну.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.21 | GreyWraith

    Або США домовилися б продати Україні в борг...

    ... зброю у кількості і якості, співвимірній із тим, що Росія продає Венесуелі. :)

    Але чим мені русофільчики подобаються - це готовими відмазками на всі випадки життя і неспотвореною подвійною мораллю. У випадку України таке співробітництво вони обзивають, згадуючи багатий досвід сексуальних збочень ( певно, особистий :) ), а до співробітництва із США Росії вонис таляться із великою пошаною, при тому не забуваючи лаятися на цих самих американців...
 • 2009.09.17 | observеr

  замість радарів будуть ракети (/)

  Американські ракети все одно будуть у Польщі

  Вашингтон зробив нову пропозицію Варшаві - в Польщі з`являться оснащені боєголовками ракети Patriot, заявив у четвер увечері міністр закордонних справ Польщі Радослав Сикорський.
  За його словами, США запропонували, щоб елементи нової американської оборонної системи з`явилися на території Польщі.
  "Новим елементом тут є те, що американська сторона запевнила нас, що ракети Patriot будуть боєздатні і оснащені системами зв`язку і управління, які роблять можливим включення цієї системи до структури польської протиповітряної і протиракетної оборони, тобто те, чого ми давно хотіли досягти", - пояснив керівник польського зовнішньополітичного відомства.
  Сикорський сказав, що Вашингтон має намір реалізовувати політичну декларацію про співпрацю між США і Польщею, незважаючи на зміну концепції щодо ПРО.
  Глава МЗС Польщі повідомив також, що саме вирушає до президента Лєха Качиньського, щоб поінформувати голову держави про ситуацію навколо ПРО.
  Таким чином, американські ракети Patriot будуть розміщені в Польщі незалежно від зміни планів США замість розміщення ракет-перехоплювачів на польській території розміщувати їх на кораблях біля берегів Північної і Південної Європи, підсумовує РІА "Новости".
  постiйна адреса статтi:
  http://www.unian.net/ukr/news/news-336665.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.18 | GreyWraith

   Я звернув увагу...

   ... що це розміщення ПРО спеціально було затіяне таким чином, щоб роздратувати Росію і потім-врешті решт в обмін на відмову щось суттєве виторгувати. По-перше, Польща і Чехія - члени НАТО, зв'язані із США союзницькими зобов'язаннями. Вони можуть запросто розміщувати одне у одному на підставі двосторонніх угод будь-які воєнні цяцьки і нікому не звітувати. Якби Росію просто поставили перед фактом, вона б просто заткнулася, як затикалася досі. Але почали з великим шумом і тріском торгуватися з Росією, причому таким чином, щоб останній почало зривати дах. По-друге, я чув, що дуже серйозна мобільна система ПРО вже встановлена на есмінцях класу "Ерлі Бьорк", які запросто можна підвести в тривожний район і поставити на чергування. Тобто, США аж ніяк не беззахисні.

   А тепер співставимо цей факт відмови із тим, після яких фактів він відбувся:
   - після лише часткового успіху Росії у війні з Грузією;
   - після того, як погрози Росії розмістити в Калініградській області батареї тактичних ракет виявилися пшиком; більше того, Росія вивела звідти всі боєздатні частини армії, залишивши лише бази флоту;
   - Росія розформувала 16-у повітряну армію, що базувалася на аеродромний комплекс Кубінки; в результаті між Москвою і білоруським кордоном у них не залишилося великих авіаційних з'єднань;
   - Росія оголосила, що буде закуповувати зброю у європейців, зокрема, десантні вертольотоносці у Франції та Нідерландів ( до речі, цікаво, для яких бойових дій? Невже для десанту у Поті, Батумі, Феодосію, Севастополь, Миколаїв, Одесу? ;) );
   - Росія цього літа утилізувала один із підводних човнів проекту 941. Враховуючи, що цих унікальних, дуже потужніх і неймовірно дорогих кораблів, фактично "підводних "Ямато" у неї і так було, здається, штуки 3 проти двох десятків американських "Огайо", це виглядає дивним. Зауважу, що американці не поспішають розбирати ні ті ж "Огайо" (першого човна із серії недавно модернізували, переробивши на носія "Томагавків" ... і для підтримки дій морського спецназу), ні ті ж "Німіци" ні навіть "Айови" (декілька раз виводили в резерв ... а потім знову вводили в стрій);
   - американці кажуть, що ініціатива скоротити ядерні арсенали до 500 носіїв виходить саме від Росії. Це теж дивно, враховуючи, що у американців повна перевага у звичайних озброєннях ( був би тут пан Кабуд, він би негайно написав, що і я, і американці - йолопи, які не бачать сто тищ мульйонів ядерних боєголовок, які сховано Росією :lol: ).
   - нарешті останнє - інцидент із "Арктік Сі".
   - після того, що Росія не тільки не виконала свої гучні погрози
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.18 | АБВГ

    Була Верхня Вольта з ракетами, зараз з ...

    брехунами-пропагандистами.
    У Росії реально нема ресурсів протистояти Заходу.
    А грізний збройний спадок від СССР приходить в стан металолому.
    Якщо ноги СССР підломились від військових видатків, коли він володів третиною світу, то зараз про паритет говорити просто смішно.
    По гамбурзькому рахунку у Росії зараз два ресурси: корисні копалини і ... вишколені брехуни.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.18 | GreyWraith

     Re: Була Верхня Вольта з ракетами, зараз з ...

     АБВГ пише:
     У Росії реально нема ресурсів протистояти Заходу.
     А грізний збройний спадок від СССР приходить в стан металолому.
     Якщо ноги СССР підломились від військових видатків, коли він володів третиною світу, то зараз про паритет говорити просто смішно.

     Я читав кигу одного російського історика про Першу Світову війну. Автор приходить до висновку, що Другий Рейх накрився від занадто мілітаризованої економіки, якій довелося протистояти державам із куди більшими ресурсами. Точно так само, як і СРСР через 70 років, тільки у останнього війни не було.

     По гамбурзькому рахунку у Росії зараз два ресурси: корисні копалини і ... вишколені брехуни.
     Я вважаю російських дезінформаторів неперевершеними. Хрестоматійний Гебельс просто не дуже вправний аматор порівняно із ними...
   • 2009.09.18 | atlant

    Re: Я звернув увагу...

    GreyWraith пише:
    >А тепер співставимо цей факт відмови із тим, після яких фактів він відбувся: - після лише часткового успіху Росії у війні з Грузією;
    Нічого собі, "часткового успіху". Росія загарбала частину демократичної країни на очах всієї світової спільноти. Та після цього логічно було б розмістити ситему ПРО (чи її аналоги) скрізь, де тільки можна. Натомість американці домовляються з росіянами за спиною в європейців. Щось тут дуже схоже на пакт Ріббентропа-Молотова.
    >після того, як погрози Росії розмістити в Калініградській області батареї тактичних ракет виявилися пшиком; більше того, Росія вивела звідти всі боєздатні частини армії, залишивши лише бази флоту;
    Скільки часу потрібно для того, щоб ввесети віська в Калінінградську область при необхідності? А стостовно тактичних ракет-так вони просто чекали, що будуть робити американці.
    >- Росія розформувала 16-у повітряну армію, що базувалася на аеродромний комплекс Кубінки; в результаті між Москвою і білоруським кордоном у них не залишилося великих авіаційних з'єднань;
    Росія РЕФОРмувала 16 армію, добавивши до її складу засоби ППО в 2009 р. Ось лінк: http://www.mil.ru/848/1045/1273/vvs/19207/index.shtml?id=40939
    >- Росія оголосила, що буде закуповувати зброю у європейців, зокрема, десантні вертольотоносці у Франції та Нідерландів ( до речі, цікаво, для яких бойових дій? Невже для десанту у Поті, Батумі, Феодосію, Севастополь, Миколаїв, Одесу? );
    Це говорить лише про те, що вони хочуть отримати доступ до технологій (та мають, на жаль, гроші).
    >- Росія цього літа утилізувала один із підводних човнів проекту 941. Враховуючи, що цих унікальних, дуже потужніх і неймовірно дорогих кораблів, фактично "підводних "Ямато" у неї і так було, здається, штуки 3 проти двох десятків американських "Огайо", це виглядає дивним. Зауважу, що американці не поспішають розбирати ні ті ж "Огайо" (першого човна із серії недавно модернізували, переробивши на носія "Томагавків" ... і для підтримки дій морського спецназу), ні ті ж "Німіци" ні навіть "Айови" (декілька раз виводили в резерв ... а потім знову вводили в стрій);
    "в Северодвинске продолжено строительство новейшего ракетного подводного крейсера стратегического назначения «Юрий Долгорукий» проекта 955 типа «Борей», проведена модернизация атомохода проекта 941 типа «Тайфун» (2002 р., здається) в связи с испытаниями новой морской баллистической ракеты «Булава» и состоялась закладка еще одного атомохода «Александр Невский» проекта 955."
    Не можна недооцінювати загрозу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.21 | GreyWraith

     Re: Я звернув увагу...

     atlant пише:
     Нічого собі, "часткового успіху". Росія загарбала частину демократичної країни на очах всієї світової спільноти.
     Успіх частковий, бо сподівалася загарбати повністю.

     Натомість американці домовляються з росіянами за спиною в європейців. Щось тут дуже схоже на пакт Ріббентропа-Молотова.
     А як Ви думаєте, чому Росії/СРСР був потрібен цей самий пакт Молотова-Рібентропа? Та й попередні розділи Польщі? Бо самостійно Росія ніколи не могла побити Польщу. Останній епізод - "чудо на Віслі". Тому і йшла на змови із німецькими сусідами Польщі.

     Тому я б не вважав Польщу вже настільки беззахисною і безпорадною. Тим більше, що там збираються розгортати НМД куди потрібніші для протидії Росії речі - батареї ЗРК "Патріот" (на відміну від розпіареного С-300, вже перевірені у бойових діях).

     Скільки часу потрібно для того, щоб ввесети віська в Калінінградську область при необхідності?
     Як ввести? Через члена НАТО Латвію чи транзитом через Білорусь, з якою Росія вела і веде не менш запеклі торгівельні війни, ніж з нами?
     Чи морем? Вздовж узбережжя члена НАТО Естонії? Історія із "Арктік Сі", думаю, Росії добре показала, що її фокуси розпізнаються і знешкоджуються зразу...

     А стостовно тактичних ракет-так вони просто чекали, що будуть робити американці.
     А у росіян є ці самі боєготові батареї тактичних ракет у достатній кількості?

     Росія РЕФОРмувала 16 армію, добавивши до її складу засоби ППО в 2009 р. Ось лінк: http://www.mil.ru/848/1045/1273/vvs/19207/index.shtml?id=40939
     Я наводив іншу точку зору - із дуже антизахідного російського авіаційного форуму, де часто пишуть люди, що мають безпосереднє відношення до авіації, зокрема, до тієї армії. Вони саме і пишуть про скорочення. Може бути, що ті люди, люто ненавидячи США і Україну, а також вважаючи навіть Путіна з Мєдвєдєвим західними лакизами, із мухи слона роблять, а може бути, що вони і праві...

     Це говорить лише про те, що вони хочуть отримати доступ до технологій (та мають, на жаль, гроші).
     Ті самі вертольотоносці - це по суті просто великі десантні баржі, оснащені всім необхідним для висадки десантного батальйону, і його медичної та зв'язкової підтримки. Нічого надзвичайного в них нема (як, наприклад, парових катапульт авіаносців, які покійний СРСР так і не освоїв, через що довелося йому робити стартову рампу і обмежувати злітну масу літаків). СРСР такі кораблі не будував лише тому, що не мав для них задач, на відміну від тієї ж Франції... Мене куди більше бентежить саме те, що, схоже, у Росії такі задачі починають з'являтися.

     BTW воєнні кораблі різні країни світу купували і купуватимуть. Он той самий "Варяг" був збудований у США, а японський флот, що потопив російський у Цусімській протоці - у Великобританії. Технології це не дає. Технології беруться від купівлі ліцензій та підготовки фахівців...

     "в Северодвинске продолжено строительство новейшего ракетного подводного крейсера стратегического назначения «Юрий Долгорукий» проекта 955 типа «Борей», проведена модернизация атомохода проекта 941 типа «Тайфун» (2002 р., здається) в связи с испытаниями новой морской баллистической ракеты «Булава» и состоялась закладка еще одного атомохода «Александр Невский» проекта 955."
     "Булава" тут, здається, вже стала петросянщиною та офтопіком. Але не варто забувати, що підводний човен сильний не сам по собі, а вимагає для своєї підтримки розвиненої берегової інфраструктури. Навіть американці скаржаться, що у них, із їхніми прекрасними портами, ремонтними заводами і базами на двох океанах, із цією інфраструктурою погано, бо замала. у покійного СРСР було все куди гірше через об'єктивну причину злиднів. Я не чув, щоб Росія проводила якісь масштабні роботи у цьому напрямку...

     Не можна недооцінювати загрозу.
     Згоден, не можна. Але і переоцінювати цю загрозу так само небезпечно. Треба старатися добувати достовірну інформацію...
 • 2009.09.18 | Illia

  Та ж новина на неполітичному сайті

  http://www.popsci.com/military-aviation-amp-space/article/2009-09/white-house-scrap-eastern-european-missle-defense-shield
 • 2009.09.18 | Isoлято

  Мені сподобалася зміна тональності на русофілітичних сайтах.

  Зараз там іде сплашним патокам одна тема: "Шооо, паимели, бывшие наши сасиалистицкие братья? Кинули вас заокенаские саюзнички! А вы, когда в НАТО вступали - думали, они вас защищать будут?"

  Але ж, дозвольте... ще рік тому не було жодної мови про "защищать"! Європейські протиракети були виключно "частью агрессивных антироssийских планов Вашингтона"!

  Ністиковачька?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.20 | Пан Коцький

   Самі ж знаєте, це як у тому старому анекдоті про пох*стів...

   Isoлято пише:
   > Зараз там іде сплашним патокам одна тема: "Шооо, паимели, бывшие наши сасиалистицкие братья? Кинули вас заокенаские саюзнички! А вы, когда в НАТО вступали - думали, они вас защищать будут?"
   >
   > Але ж, дозвольте... ще рік тому не було жодної мови про "защищать"! Європейські протиракети були виключно "частью агрессивных антироssийских планов Вашингтона"!
   >
   > Ністиковачька?
   Різні "нєувязочькі" / "ністиковачькі" їм були і є пох, докторові Ґеббельсу можна й далі відпочивати...
  • 2009.09.20 | Vax

   О чем вы?

   Isoлято пише:
   > Зараз там іде сплашним патокам одна тема: "Шооо, паимели, бывшие наши сасиалистицкие братья? Кинули вас заокенаские саюзнички! А вы, когда в НАТО вступали - думали, они вас защищать будут?"
   > Але ж, дозвольте... ще рік тому не було жодної мови про "защищать"!
   Защищать союзников с помощью системы ПРО - это был пропагандистский конек Вашингтона.

   > Європейські протиракети були виключно "частью агрессивных антироssийских планов Вашингтона"!
   Об этом вам доводили те, кого вы называете русофилами. И как показали события, были правы.

   > Ністиковачька?
   Никаких нестыковок.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.20 | Isoлято

    А Вы?

    Vax­® пише:
    > Защищать союзников с помощью системы ПРО - это был пропагандистский конек Вашингтона.
    Та шо Ви гаварыце... А я, почитамши ентого Вашингтона, как-то сразу уразумел, что эта система ПРО должна защищать СОЕДИНЁННЫЕ ШТАТЫ - никаких "европейских союзников" она не в состоянии защитить чистатихницки (собсно, при наличии мозгов и элементарных знаний по баллистике сие понятно без лишних объяснений)... Тут Вы явно чью-то другую пропаганду цЫтируете!

    > > Європейські протиракети були виключно "частью агрессивных антироssийских планов Вашингтона"!
    > Об этом вам доводили те, кого вы называете русофилами. И как показали события, были правы.
    Какие "события"? Американские танки уже на Красной площади?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.20 | Vax

     Re: А Вы? (л)

     Isoлято пише:
     > Та шо Ви гаварыце... А я, почитамши ентого Вашингтона, как-то сразу уразумел, что эта система ПРО должна защищать СОЕДИНЁННЫЕ ШТАТЫ
     Это от того, что вы, элементарно, не умеете читать.

     http://www.inosmi.ru/translation/240693.html
     У США уже имеются элементы противоракетной обороны для защиты своей территории, а теперь они предлагают защитить и Европу с помощью 'третьего позиционного района', в рамках которого в Чехии должен быть развернут радар, а в Польше - ракеты-перехватчики.
     The Wall Street Journal, США, редакционная статья, 08 апреля 2008

     >- никаких "европейских союзников" она не в состоянии защитить чистатихницки (собсно, при наличии мозгов и элементарных знаний по баллистике сие понятно без лишних объяснений)...
     Кого интересуют технические детали и размышления чьих-то мозгов, когда работает мощная пропагандистская машины Вашингтона? Защищать США от ракет КНДР, размещая противоракеты в Европе - вообще беспримерная глупость. Но именно эту мысль проталкивали нам вашингтонские пропагандисты.

     > Тут Вы явно чью-то другую пропаганду цЫтируете!
     Правда глаза колет? ;)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.09.20 | Isoлято

      А на первоисточнег слабо сцылачьку найти?

      Vax® пише:
      > Это от того, что вы, элементарно, не умеете читать.
      А Вы даже не знаете, что слово "вы" в данном случае нада писать с балшой буквы. Фу.
      > http://www.inosmi.ru/translation/240693.html
      > У США уже имеются элементы противоракетной обороны для защиты своей территории, а теперь они предлагают защитить и Европу с помощью 'третьего позиционного района', в рамках которого в Чехии должен быть развернут радар, а в Польше - ракеты-перехватчики.
      Оно б усё было красиво, но там, во первых, нету ссылочки на первоисточник (посему я не могу судить, было чего-то подобное в редакционной статье или пиривоччег напутал), а во-вторых... речь-то шла конь-кретно о ЗАЩИТЕ ПОЛЬШИ И ЧЕХИИ (типо их собирались защитить, но кинули), а не какой-то там обсрактной "Европы".

      > Кого интересуют технические детали и размышления чьих-то мозгов, когда работает мощная пропагандистская машины Вашингтона?
      Ух ти, апечака прям по Фройду... Значит, их у него таки не одна? Или такая "машины" есть не только у "Вашингтона"? А у кого ишшо, нипацкажыце?

      > Защищать США от ракет КНДР, размещая противоракеты в Европе - вообще беспримерная глупость. Но именно эту мысль проталкивали нам вашингтонские пропагандисты.
      Это не "вашингтонские пропагандисты" чего-то там "проталкивали", это Vax® нам тут проталкивает совершеннейшую БРЕХНЮ. Про КНДР там и речи не шло. Попытайтесь вспомнить, о ком шло - докажите, что у Вас от кремлёвских баек мозги пока не поплыли!

      > Правда глаза колет?
      Пропаганда - колет. Брехня - колет. А правды у Vax® ишшо поискать нада...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.09.21 | GreyWraith

       Сподіваєтеся знайти?

       Isoлято пише:
       А правды у Vax® ишшо поискать нада...
 • 2009.09.21 | BROTHER

  А вони й дійсно збиралися?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.21 | GreyWraith

   Я думаю, що це було не більше, ніж розводка Росії

   Аргументи навів у сусідній гілці. Розводка, схоже, була вдалою...
 • 2009.09.21 | АБВГ

  Больной таков, когда поздно обсуждать – не дорог ли доктор (/)

  http://www.echo.msk.ru/blog/radzihovski/621244-echo/

  Леонид Радзиховский, публицист : Мечтания в сугробе
  19.09.2009 | 16:19
  Бессмысленный, честно говоря, жест американцев – когда они отозвали назад другой свой бессмысленный жест, с размещением ПРО, вызвал бессмысленные дискуссии среди российских пикейных жилетов.
  Тема споров – классическая. Стоит ли класть палец в рот Обаме …

  Итак, дано. США не будут размещать свой металлолом, напичканный электроникой в Чехии и Польше.
  «Большая это победа Росси – или малая ?».
  «Обманут или не обманут ?».
  «Уменьшилась опасность для любимой Родины – или нет ?».

  Да. Кого Бог хочет наказать ? Нет. Не хочет. Наказал. Снес башку по самые плечи. Снес-таки России мозг на фиг ! Один хвастливый патриотизм (комплекс неполноценности) оставил – для потехи.

  Не Каспаров с Немцовыми, не кликуши-журналисты, а Путин с Медведевым, ВСЕ министры, ВСЕ эксперты, все, все, все ВОПИЮТ – каждый в меру своего чина … Все орут одно и то же : «ВСЕ, господа, приехали !». Не знаю, какие там Чубайс собирается за 10 лет увеличивать в 100 раз технологии, но в общем – приехали, друзья.
  Катастрофическая, НАРАСТАЮЩАЯ СИСТЕМНАЯ отсталость – технологическая, инфраструктурная (включая финансы), социальная, интеллектуальная (это – прежде всего !). По всем позициям – абзац. На фоне кризиса это стало, наконец, ОЧЕВИДНО.

  Но разруха, конечно же, прежде всего – в головах.

  ОНИ НЕ ВОСПРИНИМАЮТ. Эти – политически озабоченные, а таких очень много в России – головы просто не воспринимают ни себя, ни мир, в котором живет страна.

  Отсюда споры о : военной угрозе, о том, прогнемся – или не прогнемся, о Абхазии и Грузии, Белоруссии, о Молотове-Риббентропе-внуке Пугачевой, о том, кто главнее Путин или Медведев, о предателях-либералах, о Сталине, Власове и многих других столь же завлекательных сюжетах. Словом весь тот ТЯЖКИЙ ХЛАМ, которым забиты головы российские. Первый признак ТЯЖЕЛОЙ психической болезни (травмы) – непонимание своей болезни.

  Кризис показал : у России остался один путь. Медленного, нефте-сытного, с легким скрипом, усыхания энд умирания. Очень медленного – до нового быстрого оползня. Который случится с математической точностью. А вот когда – не скажет НИКТО.

  Не Каспаров с Немцовым, не несогласные, а Путин с Медведевым повторяют – СПАСЕНИЕ одно, в немедленном широком контакте с передовыми технологически и социально странами.

  Говорят – и не делается НИЧЕГО. Продолжается вкалывание антиамериканского наркотика – усыпляющего энд поднимающего в собственных слепых глазах. Замерзающий ворочается в сугробе – ищет позицию, где потеплее будет. Кто ищет – найдет !

  «А достаточно ли мы горды ? А не слишком ли мы кланяемся ? А зачем нам к ним идти на поклон ?! ВОН В 1990-е КЛАНЯЛИСЬ – И ЧТО ПОЛУЧИЛИ ?! Больше нас на это не разведешь !».

  Умно. Тонко. Жаль – так не рассуждал Петр, кланяясь голландцам, создавая им все ПРЕИМУЩЕСТВА перед своими. Жаль – так не рассуждали Вышнеградский с Витте, впуская ЛАВИНУ западного капитала в Россию. Жаль – так не рассуждал Сталин, продавая картины Эрмитажа за трактора, вырывая хлеб изо рта умирающих и покупая на него машины на Западе, копируя американскую Бомбу и создавая для немецких инженеров максимально райские условия в шарашках, занятых производством бомб и ракет.

  Кликушеское «а, так мы по-вашему, значит, глупый народ, унтерменши, поздравляю расистским бредом» - не катит. После Чайковского-Достоевского-Лобачевского и т.д. это даже не смешно. А вот СЛАБОСТЬ ЦИВИЛИЗАЦИИ – медицинский факт. О причинах которого спорят 200 лет. И влезать в этот спор уже в данном тексте не стоит.

  ДОГОНЯЮЩАЯ ЦИВИЛИЗАЦИЯ не может двигаться, не цепляясь за тех, кого она ДОГОНЯЕТ. По определению – не может. И мы тоже за них цепляемся – как консервная банка, привязанная к хвосту кошки. Мировой рынок – качели, на которых Россия раскачивается, не имея на сами качели НИКАКОГО влияния.

  Но нельзя ли прицепиться НЕ ТАК ЖАЛКО ? Нельзя ли прицепиться ПОУМНЕЕ ?

  Прицепиться не просто чтобы жить по закону «все – в обмен на Нефть», а чтобы МОДЕРНИЗИРОВАТЬСЯ ?

  Опыта модернизации без МАССОВОЙ опоры на иностранный, западный опыт в России – нет. И в мире – нет. Китай, Индия, Япония – это все модернизация пополам с США, в непрерывном контакте с США, в том числе с миллионами китайцев и индусов – граждан США. Как и модернизация шла США – с массовой опорой на европейских ученых, создавших Америке Бомбу и ракеты, а сегодня поднимающих американскую (а значит – мировую) науку и технологию.

  Успешный опыт модернизации своими силами есть – идеи чучхе.

  Есть у нас и свои чучхе – «от Калашникова», от других энтузиастов, объясняющих «Почему Россия не Америка». Да мы и так верим, видим даже …

  Может собственных Платонов и быстрых разумом Невтонов интернет российский рожать … Они объясняют, как нам самим себя за волосы вытащить на страх врагам – а не вытащим, так все одно, в сугробе ловчее повернемся. Замерзать теплее будет.

  НЕТ у России выбора.

  НЕТ спора : идти на выучку, идти КЛАНЯТЬСЯ - или своим умом справиться. Больной в том состоянии, когда поздно обсуждать – не дорого ли берет доктор, каковы его морально-этические качества и вообще, может сам набычусь – и встану и пойду.

  Есть спор один : смириться с своим окончательным историческим поражением и с пением гимна ложиться под одеяло тихо засыпать и видеть сны «об Империи» - или карабкаться, продираться к тем, кто только о может «поднять с колен». Поднять сдохшую технологию, пенсионную науку, карликовую финансовую систему …

  «А зачем они это для нас сделают ? Мы же СУЩНОСТНЫЕ враги !».

  А раз так – то и не сделают, не бойтесь. ГЕНИАЛЬНАЯ формула Ленина «Капиталисты нам продадут веревку, на которой мы же их и повесим !» почти осуществленная Сталиным, в которой ПО СЕЙ ДЕНЬ вся психология нашей элиты - больше не работает. Ширпотреб нам продают. Но «технологическую веревку» - не продадут нам, своим «врагам». Вот если изнасилуем себя, перестанем быть «врагами» - тогда втянемся в ту орбиту, куда втянулись Китай, Индия, Малайзия, Ю.Корея и т.д.

  «Перестанем быть врагами» - это как ? Отказаться от Православия ? Перейти на латиницу ? Уничтожить бомбы и ракеты ? Раздать территорию ? Поступиться принципами своей Цивилизации – например, ввести свободные выборы ?

  Нет, ничего такого страшного от нас враги не ждут. Смены ГЕНОТИПА не требуется, вполне достаточно сменить ПОВЕДЕНИЕ. Довольно ПЕРЕСТАТЬ ЧУДИТЬ – для начала. Не изображать «альтернативный центр силы», которой нет. Да, у России ОБЪЕКТИВНО трудная ситуация : слишком большая, чтобы пролезть «через окно в Европу», слишком слабая, чтобы БОРОТЬСЯ с Западом. Но в том самом многополярном мире не требуется – ни растворяться, ни противостоять.
  Вполне достаточно показать (только «по-честному», «надуть» тут никого нельзя !) что от России в Евразии исходит не угроза Западу, а является она, наоборот, стабилизирующим фактором, что вообще Россия – европейская страна. Не «как Швейцария», а как Чехия, или точнее – как Украина.

  «Но в Украину они как раз ничего и не вложили, еще меньше чем в Россию !». Это неправда, вложили, вкладывают – создают на той же Украине современную автомобильную промышленность, скажем. Правда, вложили немного – слишком велик бардак на Украине. Но Россия куда привлекательнее Украины. А главное – другого варианта ПРОСТО НЕТ.

  А вот так, по-ельцински – немножко попросить кредиты (куда они, кстати, делись ?), а потом взреветь «Пусть Клинтон помнит, понимашь, что он имеет дело с Великой Россией и что я могу перенацелить ракеты, понимашь !» - нет, это не прокатит. Клинтон-не Клинтон, но американцы, европейцы – поняли, как их и просили. НЕ ХОТИТЕ ? КАК ХОТИТЕ. Нефть, газ, металл – купим. А дальше – чудите, господа, как вам угодно, понимашь …

  Решение ставить эти станции ПРО в Чехии/Польше - НИЧТОЖНОЕ.

  Отказ от него – НИЧТОЖЕН.

  Светская хроника от политики – не больше …

  Но это приоткрывает для России щелочку возможностей – «изобразить улыбку» (для которой нет ни малейших причин), вставить в эту щелочку ногу и попытаться расширить политические, а затем военно-технические, а затем, наконец, технологические контакты.

  Это противно больному обществу России.

  Этого и не сделает власть чутко слушающая общество.

  Повернемся в своем сугробе и найдя более удобную позу помечтаем об – Империи, Русском пути, собственных силах, борьбе с врагами. И поможем материально Венесуэле с Сирией – как и надлежит Великой Державе. Ноблесс, сами понимаете, оближ …

  Все будет отлично. Сугроб большой – надолго хватит. Даже и не заме …

  Леонид РАДЗИХОВСКИЙ


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua