МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Москва несе відповідальність за розв'язанні ІІ Світової війни

09/17/2009 | Via
Москва несе відповідальність за розв'язанні ІІ Світової війни


17 вересня 2009 року у інформаційній агенції "Укрінформ" відбувся круглий стіл на тему "Роль Москви у розв'язанні Другої світової війни: проекція на сучасність та відповідальність".

Учасники круглого столу - українські історики, політологи, журналісти та політики обговорили ідейні джерела московської та комуністичної експансії, політичну та військову роль СССР у розв'язанні Другої світової війни, а також моральну та політичну відповідальність Російської Федерації як спадкоємиці СССР.

Голова Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок під час круглого столу зазначив: "ІІ Світова війна була передусім війною за Україну. Метою і Гітлера, і Сталіна було фізичне знищення української нації і боротьба за світове панування. Українські націоналісти - члени ОУН та УПА - метою власної боротьби означили постання незалежної української держави. З огляду історії - існування нинішньої незалежної України є найвищим підтвердженням на чиєму боці була правда. Сьогодні обов'язком Української держави і Президента Ющенка є присвоєння Степанові Бандері звання Героя України".

Заступник голови Київської міської організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Андрій Іллєнко у своїй доповіді заявив:

"Хто прагнув розпочати Другу світову війну одразу після завершення Першої світової? Чия ідеологічна, політична та військова доктрина від початку була спрямована на розпалювання світової війни як запоруки власного існування? Відповідь на всі ці та багато інших питань має бути однозначною.

Одразу після захоплення влади у 1917 році московські більшовики відкрито заявили - їх мета - світова революція. Більшовицька ідеологія та практика з самого початку свого існування була запрограмована на світову експансію. Більшовизм поєднав у собі всесвітні претензії та універсалізм марксизму із традиційною імперіалістичною максимою московської політики ("Москва - Третій Рим").

Спроби більшовиків "з ходу", не закріпившись як слід навіть на території колишньої Російської імперії, розпочати "світову революцію" провалились. Сталін обирає другий шлях і йде на зближення з Німеччиною.

Втіленням цієї політики стає підписаний у Москві 23 серпня 1939 року Договір про ненапад між СРСР та Німеччиною, більше відомий як Пакт Молотова-Ріббентропа. Цей документ означав початок Другої світової війни. 17 вересня 1939 року СССР, виконуючи пункти того ж Пакту, вводить свої війська в Польщу і фактично вступає у Другу світову війну як агресор. Закріплення тісної співпраці СССР і Німеччини відбулося 28 вересня 1939 року в Москві, де було підписано Договір про дружбу і кордони, який остаточно закріпив новий політичний лад у Східній Європі.

Намагання виставити СССР невинною жертвою агресії, мирною державою, на яку "віроломно напали", сьогодні не витримують жодної політологічної та історичної критики. Очевидно, що СССР був головним розпалювачем Другої світової війни, це була його доктринальна установка ще з 1917 року, підкріплена традиційним московським месіанізмом та експансіонізмом".

Прес-служба ВО "Свобода"

Відповіді

 • 2009.09.18 | kom8407

  Re: Москва несе відповідальність за розв'язанні ІІ Світової війни

  А також за приєднання до України третини її нинішньої території. А також за навчання дітей Галичини в українських школах починаючи з 1939 року.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.18 | Isoлято

   Пашлі стариє пєстні? ню-ню, тафайцє...

   Уявляю, як би старанно такий kom8407® вислужувався у відомстві дохтура Ґьоббєльса! Ой, як би у нього українці мусили б бути вдячні Німеччині за звільнення від більшовиків і за приєднання третини території (Північного Полісся, Стародубщини, Курщини та Білгородщини...)!
 • 2009.09.18 | Graymur

  Re: Москва несе відповідальність за розв'язанні ІІ Світової війни

  > ІІ Світова війна була передусім війною за Україну

  ыыыыыыыыыыыыыыыыы
 • 2009.09.18 | 123

  а де позначка "передрук"?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.18 | Sean

   підтримую запитання. Via, Ви ж не перший рік

   на Майдані. Будь ласка, дотримуйтеся правил


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua