МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

кроти в ГПУ підставляють Україну? (/)

09/18/2009 | Sean
http://pravda.com.ua/news/2009/9/18/101756.htm

Генпрокуратура встановила, що українські фахівці обслуговували системи ППО під час війни в Грузії.


Про це йдеться у висновках проведеної Генпрокуратурою перевірки інформації про законність постачання зброї і військової техніки до Грузії, пише газета "Сегодня" з посиланням на джерела в правоохоронних структурах.

За даними перевірки, українські фахівці рік тому перебували на території Грузії під час грузино-осетинського збройного конфлікту, обслуговуючи продані цій країні зенітно-ракетні комплекси "Бук-М1".

"У процесі перевірки ГПУ встановила низку грубих порушень, про які раніше заявляв голова тимчасової слідчої комісії ВР Валерій Коновалюк. Так, Україна не тільки продала Грузії за заниженою ціною ЗРК "Бук-М1", але також направила туди групу цивільних фахівців із міста Балаклія Харківської області, які обслуговували ці комплекси, за допомогою яких грузини обстрілювали російські бойові літаки", - сказав один з учасників групи перевірки ГПУ.

"Валерій Кабанець, Дмитро Пилипчук, Володимир Пономаренко, інші фахівці, які перебували на території Грузії з 5 по 13 серпня минулого року, тобто до початку, під час і після збройного конфлікту з Південною Осетією, написали власноручні пояснення про своє перебування в Грузії", - додав він.

За словами співрозмовника, участь у бойових діях ці люди спростовують, але не заперечують, що обслуговували техніку.

"Однак чи відповідає це дійсності, можна встановити тільки з виїздом на місце. А цьому чиняться серйозні перешкоди. Як і роботі всієї групи, яка встановила, що ЗРК, а також інша зброя і військова техніка продавалися Грузії за цінами в 8 і більше разів менше за реальні. Перевірка триває, але людям вже натякають на звільнення за скороченням штатів ", - сказав він.

Заступник генпрокурора Ренат Кузьмін підтвердив, що перевірка дійсно проводиться, проте інших подробиць не розповів.

Прес-секретар шефа СБУ Марина Остапенко сказала, що інформація про участь українців у війні в Грузії не відповідає дійсності, а інших даних вона не має.

"Але в ГПУ кажуть, що мова йде не про одну, а про 10 кримінальних справ за фактом участі наших громадян у бойових діях в Грузії, постанови на які чекають на підпис Медведька", - пише газета.

Відповіді

 • 2009.09.18 | Tamerlan

  Re: кроти в ГПУ підставляють Україну? (/)

  Sean пише:
  > "Валерій Кабанець, Дмитро Пилипчук, Володимир Пономаренко, інші фахівці, які перебували на території Грузії з 5 по 13 серпня минулого року, тобто до початку, під час і після збройного конфлікту з Південною Осетією, написали власноручні пояснення про своє перебування в Грузії"...

  Наскільки законним є оприлюднення прізвищ цих людей?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.18 | Koala

   Оприлюднення, перепрошую, ким? Сявотня?

 • 2009.09.18 | Koala

  Москалі через Сявотня переходять в наступ.

  > Так, Україна не тільки продала Грузії за заниженою ціною ЗРК "Бук-М1", але також направила туди групу цивільних фахівців із міста Балаклія Харківської області, які обслуговували ці комплекси, за допомогою яких грузини обстрілювали російські бойові літаки", - сказав один з учасників групи перевірки ГПУ.
  > "Але в ГПУ кажуть, що мова йде не про одну, а про 10 кримінальних справ за фактом участі наших громадян у бойових діях в Грузії, постанови на які чекають на підпис Медведька", - пише газета.
  Може, це в мене щось з мовою, але не можуть цивільні фахівці фахово обслуговувати зброю в бойових діях. Тобто я цілком можу припустити, що вони там були (хоча джерело - ОБС з ГПУ за словами Сявки - не викликає довіри) - але або вони цивальні фахівці, і тоді обслуговували зброю не для участі в бойових діях, або вони обслуговували її саме як бойову, але не за фахом.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.18 | Sean

   Можливо

   але

   Koala пише:
   > Може, це в мене щось з мовою, але не можуть цивільні фахівці фахово обслуговувати зброю в бойових діях.
   Можуть. Бачив (не в Грузії, звісно). Знаю.

   Звісно, можливо що це регіональна провокація і брєд - тоді на нього має реагувати той, хто має. СБУ маю на увазі.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.18 | Koala

    Re: Можливо

    Sean пише:
    > але
    > Koala пише:
    > > Може, це в мене щось з мовою, але не можуть цивільні фахівці фахово обслуговувати зброю в бойових діях.
    > Можуть. Бачив (не в Грузії, звісно). Знаю.
    Я маю на увазі, що поняття "фахово" для ГПУ встановлюється не фактично, а за наявності відповідних документів. Звісно, людина без відповідної освіти, але затята, може знати БУК значно краще з офіцерів з папірцем про "оволодіння" технікою, але ГПУ не може робити такі висновки без детальної експертизи - якої, як зазначається в статті, не було.
    > Звісно, можливо що це регіональна провокація і брєд - тоді на нього має реагувати той, хто має. СБУ маю на увазі.
    +1
  • 2009.09.18 | 123

   Re: Москалі через Сявотня переходять в наступ.

   Koala пише:
   > > Так, Україна не тільки продала Грузії за заниженою ціною ЗРК "Бук-М1", але також направила туди групу цивільних фахівців із міста Балаклія Харківської області, які обслуговували ці комплекси, за допомогою яких грузини обстрілювали російські бойові літаки", - сказав один з учасників групи перевірки ГПУ.
   > > "Але в ГПУ кажуть, що мова йде не про одну, а про 10 кримінальних справ за фактом участі наших громадян у бойових діях в Грузії, постанови на які чекають на підпис Медведька", - пише газета.
   > Може, це в мене щось з мовою, але не можуть цивільні фахівці фахово обслуговувати зброю в бойових діях.

   Тільки вони й можуть. Користуватися ЗРК військові мають навчитися, а навчитися цьому вони можуть лише від цивільних інженерів, які цю зброю створили.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.18 | Shooter

    Re: Москалі через Сявотня переходять в наступ.

    123 пише:
    > Koala пише:
    > > > Так, Україна не тільки продала Грузії за заниженою ціною ЗРК "Бук-М1", але також направила туди групу цивільних фахівців із міста Балаклія Харківської області, які обслуговували ці комплекси, за допомогою яких грузини обстрілювали російські бойові літаки", - сказав один з учасників групи перевірки ГПУ.
    > > > "Але в ГПУ кажуть, що мова йде не про одну, а про 10 кримінальних справ за фактом участі наших громадян у бойових діях в Грузії, постанови на які чекають на підпис Медведька", - пише газета.
    > > Може, це в мене щось з мовою, але не можуть цивільні фахівці фахово обслуговувати зброю в бойових діях.
    >
    > Тільки вони й можуть. Користуватися ЗРК військові мають навчитися, а навчитися цьому вони можуть лише від цивільних інженерів, які цю зброю створили.

    Але в будь-якому випадку це не є участь в бойових діях.

    Данєцкі ще раз яксраво демонструють, що вони важко на голову йоб*уті. Настаящі бандюки, яким, у принципі, держава Україна - абсолютно по-барабану.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.18 | 123

     Re: Москалі через Сявотня переходять в наступ.

     Shooter пише:
     > 123 пише:
     > > Koala пише:
     > > > > Так, Україна не тільки продала Грузії за заниженою ціною ЗРК "Бук-М1", але також направила туди групу цивільних фахівців із міста Балаклія Харківської області, які обслуговували ці комплекси, за допомогою яких грузини обстрілювали російські бойові літаки", - сказав один з учасників групи перевірки ГПУ.
     > > > > "Але в ГПУ кажуть, що мова йде не про одну, а про 10 кримінальних справ за фактом участі наших громадян у бойових діях в Грузії, постанови на які чекають на підпис Медведька", - пише газета.
     > > > Може, це в мене щось з мовою, але не можуть цивільні фахівці фахово обслуговувати зброю в бойових діях.
     > >
     > > Тільки вони й можуть. Користуватися ЗРК військові мають навчитися, а навчитися цьому вони можуть лише від цивільних інженерів, які цю зброю створили.
     >
     > Але в будь-якому випадку це не є участь в бойових діях.
     >
     > Данєцкі ще раз яксраво демонструють, що вони важко на голову йоб*уті. Настаящі бандюки, яким, у принципі, держава Україна - абсолютно по-барабану.

     Ну в статті й не написано що вони брали участь в бойових діях.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.09.18 | GreyWraith

      А про що взагалі суперечка?

      ООН наклала на Грузію санкції? Ні. От і все. А коритися тим санкціям, які одноосібно понакладала Росія, ми не зобов'язані.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.09.18 | Koala

       Та й взагалі - Сявотня - джерело не інформації, а дезінформації

     • 2009.09.18 | Koala

      Re: Москалі через Сявотня переходять в наступ.

      123 пише:
      > > > Koala пише:
      > > > > > "Але в ГПУ кажуть, що мова йде не про одну, а про 10 кримінальних справ за фактом участі наших громадян у бойових діях в Грузії, постанови на які чекають на підпис Медведька", - пише газета.
      > Ну в статті й не написано що вони брали участь в бойових діях.
      Промовчу
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.09.18 | 123

       соррі

       Koala пише:
       > 123 пише:
       > > > > Koala пише:
       > > > > > > "Але в ГПУ кажуть, що мова йде не про одну, а про 10 кримінальних справ за фактом участі наших громадян у бойових діях в Грузії, постанови на які чекають на підпис Медведька", - пише газета.
       > > Ну в статті й не написано що вони брали участь в бойових діях.
       > Промовчу

       Останній абзац я не дочитав :)
     • 2009.09.18 | Shooter

      Re: Москалі через Сявотня переходять в наступ.

      123 пише:
      > Shooter пише:
      > > 123 пише:
      > > > Koala пише:
      > > > > > Так, Україна не тільки продала Грузії за заниженою ціною ЗРК "Бук-М1", але також направила туди групу цивільних фахівців із міста Балаклія Харківської області, які обслуговували ці комплекси, за допомогою яких грузини обстрілювали російські бойові літаки", - сказав один з учасників групи перевірки ГПУ.
      > > > > > "Але в ГПУ кажуть, що мова йде не про одну, а про 10 кримінальних справ за фактом участі наших громадян у бойових діях в Грузії, постанови на які чекають на підпис Медведька", - пише газета.
      > > > > Може, це в мене щось з мовою, але не можуть цивільні фахівці фахово обслуговувати зброю в бойових діях.
      > > >
      > > > Тільки вони й можуть. Користуватися ЗРК військові мають навчитися, а навчитися цьому вони можуть лише від цивільних інженерів, які цю зброю створили.
      > >
      > > Але в будь-якому випадку це не є участь в бойових діях.
      > >
      > > Данєцкі ще раз яксраво демонструють, що вони важко на голову йоб*уті. Настаящі бандюки, яким, у принципі, держава Україна - абсолютно по-барабану.
      >
      > Ну в статті й не написано що вони брали участь в бойових діях.

      Тоді що, власне, розслідують данєцкі бандюки в ГПУ?

      І хто має відповідати за витік в пресу "негативного" результату розслідування? про бізнес-відрядження українських громадян в Грузію?
  • 2009.09.18 | Адвокат ...

   А вот і вапрос рітаріц`цкій: "А кто же хозяін етой "Сявотні"?"

   Як що си не помиляю,-- така собі "най багатша в Україні особа, "народній" депутат"... борєц з мацькальською експансією у Криму... борєц с раком і тубєркульозм... і прочяя, прочяя, прочяя...
 • 2009.09.18 | observеr

  а в чому полягає підстава, до речі?

  я так і не зрозумів "що такого", якщо виявиться що наші військові й правді обслуговували грузинські ППО під час російської агресії? з точки зору міжнародного права здається ніяких порушень немає, нє?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.18 | Shooter

   В тому, що данєцкі долбойоби

   Прастиє далбойоби, на відміну від БЮтовскіх хитрих долбойобів.

   І напрягають відверто "лузерні" теми - типу "не-отруєння" Ющенка (Кошкіна - на рівні котячого ж лайна) та відрядження укр. цивільних спеціалістів для обслуговування техніки. Надіючись на "ріст рейтингу".

   А росту не буде - бо прахвєсор сібя ісчєрпал. Як, в принципі, і тов. Ю.В.Кучма. Тепер все може бути якраз від зворотнього: хто більше своїм відвертим публічним долбоїбізмом достане - ПРОТИ того й частина виборців проголосує.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.18 | Адвокат ...

    Вірно!

    Shooter пише:
    > ... Тепер все може бути якраз від зворотнього: хто більше своїм відвертим публічним долбоїбізмом достане - ПРОТИ того й частина виборців проголосує.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua