МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Президент Польщі про ПРО: американці роблять стратегічну помилку

09/18/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Представники польської влади по різному оцінюють ідею нової адміністрації президента США Барака ОБАМИ замінити плановане встановлення стаціонарної системи ПРО у Польщі та Чехії на мобільні установки.

Як передає кореспондент УНІАН, Президент Польщі Лех КАЧИНСЬКИЙ та його підлеглі критикують це рішення на відміну від прем’єра Дональда ТУСКА та членів його уряду, котрі заявляють, що нова система «може бути кращою» за попередню.

Таку заяву, зокрема, озвучив вчора міністр закордонних справ Польщі Радослав СІКОРСЬКИЙ, котрий кількома годинам раніше називав просто «цікавою» нову пропозицію американців.

«Для нас це була б цікавіша пропозиція, ніж система проти міжконтинентальних ракет», - сказав він у вечірній програмі „Kropka nad I” на TVN24.

Р.СІКОРСЬКИЙ додав, що нова система може почати діяти раніше, ніж та, про яку в серпні 2008 році домовився польський уряд із адміністрацією президента Джорджа БУША, і котра мала бути введена в експлуатацію до 2013 року.

Глава польського уряду Д.ТУСК, котрий вчора детально не коментував ситуацію, заявив, що Польща не програла від нового рішення американців.

«Це не поразка Польщі. Наша держава після зміни рішення щодо ПРО має шанс отримати ексклюзивну пропозицію», - сказав він, однак не уточнив, у чому мала б полягати ця ексклюзивність.

Президент Польщі, котрий у липні прогнозував «катастрофічні наслідки» у випадку відмови американців від ПРО, вчора назвав «помилкою» відмову нової адміністрації від стаціонарної ПРО та розкритикував принагідно свого конкурента на виборах президента 2010 року Д.ТУСКА.

«Уряд Дональда ТУСКА зробив серйозні помилки. Історичну помилку роблять американці», - сказав він.

Глава президентської канцелярії Владислав СТАСЯК, котрий раніше очолював Бюро національної безпеки, висловив думку, що польський уряд не повинен був затягувати переговори з адміністрацією Дж.БУША.

Як повідомляв УНІАН, Р.СІКОРСЬКИЙ після оголошення Б.ОБАМОЮ рішення про намір замінити стаціонарне ПРО у Польщі та Чехії на мобільні комплекси висловив думку, що для поляків за великим рахунком може нічого не змінитися.

Він сказав, що американці підтвердили, що поставлять до Польщі озброєні ракети «Патріот», які можуть бути включені в національну систему ПРО.

«Не виключаю, що умова (від серпня 2008 року про елементи ПРО у Польщі) буде виконуватися. Можливо, єдине, що зміниться, це назва ракет у додатку», - сказав Р.СІКОРСЬКИЙ.

Довідка УНІАН. США офіційно розпочали переговори з польським урядом про розміщення 10 ракет перехоплювачів в країні в січні 2007 року.

Після підписання американсько-польського договору росіяни пригрозили, що встановлять у відповідь ракети Іскандер у Калініградській області, котра безпосередньо межує з Польщею на північні.

Б.ОБАМА, котрий виграв вибори Президента США у листопаді 2008 року, на початку 2009 оголосив «перезавантаження» американсько-російських відносин.

У липні представник його адміністрації заявив публічно, що США розглядають альтернативну систему ПРО тій, яку підготувала попередня адміністрація Дж.БУША.

http://www.unian.net/ukr/news/news-336727.html

sean

Відповіді

 • 2009.09.19 | Историк

  Москва не купила эту пустышку (хотя делала вид) -

  вот янки ее и отбросили. С СОИ Рейгана получилось ловчее - тогда советкий ВПК охотно откликался на такие "угрозы"...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.19 | Хвізик

   не пойняв?

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.19 | Историк

    если размещение ракет в Польше считали необходимым

    как-то оправдывать, да еще ссылками на КНДР, то за таким решением не было ни стратегии, ни твердой политической воли.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.20 | Хвізик

     виходить, що Буш Обамі добрячу свиню підклав

     За стільки років свого правління так і не зумів пояснити людям, навіщо тая ПРО потрібна
     Отже Обамі тепер хоч круть-верть, хоч верть-круть - все одно винним буде

     Багато Буш зла приніс Америці. Може він також КГБ завербований?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.09.20 | Хвізик

      я пожартував. Буш - не агент КГБ. але без жартів, він був дуже м

      маніпульованим. КГБ знало всі його болючі точки і вправно тисло на них. От він і втягнув свою країну у 2 безнадійні війни, а ціни на нафту поперли вгору.
      Обама ж, або тупий дурень, або свідомий ворог, бо оголосив своє рішення точно 17 вересня - у болючий для поляків день
 • 2009.09.19 | yes

  Ця система ПРО у Польщі та Чехії була дуже потрібна Україні.

 • 2009.09.19 | Историк

  Она была бы прежде всего мощным политическим интегратором

  Польши и Чехии в НАТО. Теперь жди отката по всей Центральной Европе и Прибалтике, который не удастся компенсировать никаким "партнерством" с РФ по Ирану, Афганистану или новым сокращением СНВ. Янки крупно просчитались. Не исключено, что Москва выложила им какие-то козыри в виде угроз безопасности США (или их силам в Ираке и Афганистане). Кароче, холодную войну надо было доводить до логического конца (или хотя бы политически четко зафиксировать ее итоги), а не играть в сотрудничество с якобы поверженной и "демократической" Москвой. Был бы Ронни жив...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.20 | Vax

   Re: Она была бы прежде всего мощным политическим интегратором

   Историк пише:
   > Польши и Чехии в НАТО.
   Вот именно. Именно поэтому американцы так старались.

   > Теперь жди отката по всей Центральной Европе и Прибалтике, который не удастся компенсировать никаким "партнерством" с РФ по Ирану, Афганистану или новым сокращением СНВ. Янки крупно просчитались.
   Янки все досконально просчитывают, и никогда не просчитываются.

   > Не исключено, что Москва выложила им какие-то козыри в виде угроз безопасности США (или их силам в Ираке и Афганистане).
   Как не прискорбно, но роль Москвы в этом деле, практически нулевая. Как известно, против ПРО выступали основные игроки НАТО - Франция и Германия, и на кону у американцев стояло гораздо больше - целостность самого блока НАТО. Пришлось пожертвовать меньшим, ради бОльшего.
   А высказывания о том, что "в своем решении отказаться от ПРО, мы принимали во внимание мнение России" - это все слова для отвода глаз.

   > Кароче, холодную войну надо было доводить до логического конца
   Устроить вторые Хиросиму и Нагасаки? :ouch:

   > Был бы Ронни жив...
   Вы полагаете, наделал бы глупостей побольше Буша? :lol:


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua