МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відбувся показ фільму «НКВД - Гестапо: брати по крові»

09/20/2009 | keymaster
18 вересня в Центрі національного відродження (м. Київ) Українською Інформаційною Службою було організовано показ документального фільму білоруського режисера Володимира Самойлова «НКВД-Гестапо: брати по крові», випущеного білоруським каналом «БелСат».

Показ фільму проводився з нагоди 70-х роковин окупації західноукраїнських земель Радянським Союзом, що розпочалася 17 вересня 1939 року. Кінострічка, випущена у 2009 році, в Україні для широкого загалу демонструвалася вперше.

В основі фільму постали реальні історичні документи, що свідчать про співпрацю НКВД і Гестапо в різних сферах – зокрема щодо обміну в’язнями. СРСР відправляв у Німеччину антифашистів та євреїв, які там підлягали знищенню. Взамін нацисти видавали Москві людей, котрі до цього емігрували в Німеччину і виступали проти Радянського Союзу.

По закінченні показу присутні змогли поспілкуватися із керівником Центру досліджень документів визвольного руху Галузевого державного архіву СБУ, кандидатом історичних наук Олександром Іщуком, головним редактором газети „Шлях Перемоги”, істориком і публіцистом Віктором Рогом та керівником Української Інформаційної Служби Андрієм Левусом щодо актуальності тематики фільму в наш час.

Як зазначив О.Іщук, патріотичні організації й державні інституції, зокрема, Інститут Національної Пам’яті, СБУ та інші, будуть робити все можливе, аби доносити до суспільства подібні історичні факти, які до цього часу ретельно приховувалися.

Цю тезу підтримав і Віктор Рог, який сказав, що подібні фільми треба широко транслювати на українському телебаченні, аби якомога більше українців дізналися історичну правду, зокрема - про колабораціонізм сталінського СРСР з гітлерівською Німеччиною.

Керівник УІС Андрій Левус підкреслив, що значення кінострічки «НКВД-Гестапо: брати по крові» полягає в тому, що вона може стати адекватною відповіддю на інформаційні атаки, інспіровані Кремлем.

„Москва викидає мільйони доларів, аби провадити інформаційну війну проти України. На ці гроші знімаються українофобські фільми, відкриваються нові антиукраїнські інформаційні ресурси. Російська пропаганда у кінострічках, знятих на замовлення Кремля, вихваляє працівників радянських спецслужб, реабілітовує сталінізм.

На це, в світлі 70-ї річниці окупації західноукраїнських земель збоку СРСР, треба звернути особливу увагу і зробити все можливе, аби не допустити повторення історії. Для цього конче необхідно захистити вітчизняний інформаційний простір, а крім того, й самим наносити ефективні контр-удари”, - підсумував А. Левус.

Додамо також, що показ відбувся за сприяння Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

Українська Інформаційна Служба

Відповіді

 • 2009.09.21 | zmej_gorynych

  Re: Відбувся показ фільму «НКВД - Гестапо: брати по крові»

  Ну і чому не взяти на озброєння ці вбивчі факти і не використовувати їх сповна? Зокрема називаючи речі своїми іменами: комуняки - фашисти, кремляді - фашисти і т.д.. Вони ж не відмежувалися від свого славного минулого. Ну то ось воно ваше, "славне минуле". Насолоджуйтесь ним.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.21 | AxeHarry

   Re: Відбувся показ фільму «НКВД - Гестапо: брати по крові»

   zmej_gorynych пише:
   > Ну то ось воно ваше, "славне минуле". Насолоджуйтесь ним.

   Прикол (якщо так можна сказати) самe в тому що совкуючі якраз насолоджуюцця і іх такими кадрами нe проймeш і ніц нe докажeш. Cхожe шо у них у мозковій порожнині залито бeтон, бо природа таки нe тeрпить пустоти.
 • 2009.09.21 | Громадянин

  Фільм треба викласти в інтернет, показати на різних каналах ТБ!

 • 2009.09.21 | kotygoroshko

  де скачати фільм цей можна?Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua