МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи можливий Майдан-2010 після зміни Закону про масові заходи

09/21/2009 | Майдан-ІНФОРМ
23 вересня, середа, о 12-й годині в Центрі національного відродження (м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9) відбудеться прес-конференція, присвячена скандальному проекту Закону України «Про порядок організації та проведення мирних заходів», який може відродити найгірші традиції кучмізму.

Учасники – керівник УІС Андрій Левус, народні депутати України Олесь Доній, Юрій Гнаткевич та Андрій Парубій, а також політв’язні акції «Україна без Кучми!» Ігор Мазур та Руслан Зайченко.

Нагадаємо, 3 червня 2009 р. Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект № 24/50 «Про порядок організації та проведення мирних заходів», яким передбачено обмеження прав і свобод громадян і громадських об’єднань: обмеження місць для мітингів, встановлення термінів для проведення акцій (в дусі брежнєвських часів), збільшення повноважень міліції та чиновницького апарату для перешкоджання волевиявлення громадян і т.д.

Оскільки на Україну невдовзі чекають президентські, а, можливо, і дострокові парламентські вибори, караючі положення цього закону можуть призвести до політичних репресій і появи нових політв’язнів.

Положення проекту закону порушують норми Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка вже давно ратифікована Україною.

В свою чергу запрошені на прес-конференцію народні депутати внесли пропозиції до Закону «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» з метою не допустити притягнення до кримінальної відповідальності за участь в мітингах та демонстраціях.

Українська Інформаційна Служба

Відповіді

  • 2009.09.22 | Ігор

    Re: Чи можливий Майдан-2010 після зміни Закону про масові заходи

    Депутати марно витрачають час. Якщо Майдан-2010 буде, то цей закон до нього стосунку не матиме. Бо це вже не буде мирний масовий захід.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua