МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

І знову кіношники. І знову Крим…

09/22/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Природоохоронні організації виступають проти чергових зйомок гостросюжетного фільму на території природних заповідників Криму. Цього разу в Караларському нацпарку та Опукському заповіднику росіяни збираються знімати бойовик «Сорок третій номер».

«Свобода» вже писала про порушення природоохоронного законодавства на території Криму численними кіностудіями (стаття Всеволода Андрієвського «По Казантипу пронеслась ядерная война», № 9 (373), 9 березня 2008 р., Олега Андроса «Российские киношники очередной раз наследили в Крыму», № 41 (405), 10 листопада 2008 г.). У 2009 р. «сигнал тривоги» надійшов від Всеукраїнської громадської організації «Національний екологічний центр України» (НЕЦУ).

Олексій Василюк, заступник голови НЕЦУ, повідомляє, що на території Регіонального ландшафтного парку «Караларський» (територія Генеральських пляжів) у Ленінському районіні АР Крим кінокомпанією «Гераплат» та кіностудією «Ялтафільм» плануються зйомки 8-мисерійного гостросюжетного художнього фільму «Сорок третій номер». Режисер фільму Рауф Кубаєв відомий глядачу по іншим (у т.ч. гостросюжетним) фільмам, насиченим видовищними сценами в умовах дикої природи («Псевдонім «Албанець»», «Красная площадь», «Кармеліта»).

На вересень 2009 р. заплановані зйомки одного з епізодів фільму в Криму, на території Опукського природного заповідника. При зйомках «Сорок третього номера» планується застосування піротехніки, заїзд знімальної групи та техніки на територію заповідника. Крім того, як стверджують природоохоронці із посиланням на кінобізнесменів, планується «використання вогнепальної зброї, підпалювання субстанції із каучука, бензину та інших речовин», що неминуче призведе до пошкодження рослинності на заповідній території.

Звертаючись до норм чинного законодавства, бачимо, що зйомка бойовика на території Опукського природного заповідника та регіонального ландшафтного парку «Караларський» є грубим порушенням статей 16, 23 Закону України про природно-заповідний фонд України і тягнуть відповідальність відповідно до Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», або й ст.252 Кримінального кодексу України. Збитки, нанесені державі здійсненими порушеннями, додатково нараховуються відповідно до спеціальних постанов Кабінету Міністрів України.

Щоб не припустити цього порушення, НЕЦУ звернувся до Мінприроди України, Державної екологічної інспекції України, МВС України, Рескомприроди АР Крим та екологічної інспекції Керченського регіону з проханням вжити всіх можливих заходів щодо неприпущення таких зйомок на території природно-заповідного фонду АР Крим та притягти до відповідальності осіб-порушників заповідного режиму та осіб, що надали погодження на проведення таких зйомок. Кампанію проти зйомок кінофільмів на території природних заповідників Криму підтримують і інші громадські організації України та Білорусі, які також надіслали до українських органів влади скарги з цього приводу.

Прикро, що це вже далеко не перший прецедент. Де б ще могли зняти бойовик винахідливі росіяни, як не у заповіднику? Тим більше за плечима приклад великомасштабного «шедевру» Федора Бондарчука «Населений острів», котрий від початку до кінця є фіксацією порушення законодавства України в Казантипському природному заповіднику. Наприкінці 2008 р. природоохоронці закликали до бойкоту цього фантастичного бойовика в Україні, а посадовців, що надали погодження на зйомки фільму в Казантипському заповіднику, було притягнуто до дисциплінарної відповідальності та оштрафовано на значну суму.

Чергової спробою сплюндрування українських заповідників може стати зйомка кінофільму «Сорок третій номер».

Джерело: газета «Свобода», №34 (445), 21 вересня 2009 р.
Олег Андрос

Відповіді

 • 2009.09.22 | kotygoroshko_00X

  наші екологи просто заздрять росіянам, що ті вміють фільми зніма

  ти


  от і капостять, щоб ті ручку позолотили


  а от наші кіношніки знімати не вміють

  зато в нас є чудова діаспора, яка чекає-недочекається виходу нового росіянського кінофільму, щоб заявити про свроє існування

  діаспора також не може, не вміє і не хоче знімати українські фільми

  тому може лише подрочити на українських форумах коли виходить новий росіянський гівношедевр


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua