МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Міліціонери Одещини підпрацьовують у Придністров’ї

09/23/2009 | Майдан-ІНФОРМ
3 липня до фермерського господарства села Самойлівки Фрунзенського району Одеської області прийшли двоє міліціонерів – Корнійчук та Хоменко. Міліціянти підійшли до місцевих мешканців Ігоря Коваля і Романа Готка та сказали, що забирають їх для впізнання в село Красна Бесарабка, що розташоване на території Придністровської Молдавської Республіки в кількох кілометрах від Самойлівки. Далі міліціонери примусили Коваля та Готка перетнути державний кордон.

Чоловіки були без паспортів, які залишились у них вдома в батьків. Їх звинуватили в тому, що вночі 30 липня вони прийшли на подвір’я мешканця села Красна Бесарабка Маслова і розбили шибку. Потім звинуватили в замаху на підпал будинку та розбійному нападі. Суд придністровського Григоріополя 31 серпня видав санкцію на арешт на два місяці цих двох українців, а також третього – Юрія Бондаренка. Українські міліціонери Хоменко та Корнійчук забрали вдома Юрія, якого також звинувачують у Придністров’ї в розбійному нападі на будівлю Маслова.

Ігор Коваль на сьогоднішній день знаходиться в Григоріопольському ізоляторі тимчасового утримання. Як стало відомо Центру захисту прав людини "Свобода", Ігоря дуже побили, вибиваючи явку з повинною (в Коваля травма ноги), але йому не надається медична допомога.

На початку вересня у скоєнні хуліганства на подвір’ї Маслова зізналися неповнолітні мешканці сусіднього з Самойлівкою села Осипівна брати Роман та Руслан Дуди. 13-річний Роман та на рік старший його брат Руслан захотіли поласувати меду на пасіці Маслова, але меду не взяли, бо їх покусали бджоли. Собака на подвір’ї Маслова почав кидатись на дітей, Руслан запалив ганчірку й кинув в собаку. Дід Маслов став кричати на дітей, залякувати, що вискочить з сокирою, а коли вони тікали, Руслан наступив на граблі та ручкою розбив шибку в будинку Маслова.

Явку з повинною братів Дудів міліціянти не взяли до уваги, і тільки 21 вересня 2009 року Фрунзевський районний суд Одеської області взяв до уваги свідчення дітей, які вони дали голові сільради. Як буде далі розслідуватися ця справа, поки що невідомо. Місцеві правозахисні організації звертаються до Президента України, Генерального прокурора, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини з вимогою захистити ув’язнених українців, які в нелюдських умовах перебувають в підвалах Григоріопільського ІТУ. За кримінальним кодексом Придністровської Молдавської Республіки українським громадянам загрожує ув’язнення від 5 до 7 років. Правозахисники наголошують, що, згідно ст. 25 Конституції України, громадяни України не можуть бути видані іншій державі. Також громадяни України, що вчинили злочин за межами України, не можуть бути видані іншій державі для притягнення до кримінальної відповідальності та віддання до суду за винятком випадків, передбачених міжнародними угодами. Ніким не визнане Придністров’я під дії жодних угод не підпадає, оскільки юридично є частиною Молдови, правоохоронці якої жодних претензій до вищевказаних громадян України не мають.

То якій державі служить українська міліція?

Відповіді

 • 2009.09.23 | Koala

  А що прикордонники? Гарад, міліція тупа і законів не знає.

  Якщо міністр такий, звідки візьмуться інші підлеглі? :) Але ж їх мали перестріти на кордоні і завернути назад. А тут - ходять туди-сюди, ніби жодного кордону нема.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.23 | Михайло Свистович

   Re: А що прикордонники? Гарад, міліція тупа і законів не знає.

   Koala пише:
   > Якщо міністр такий, звідки візьмуться інші підлеглі? :) Але ж їх мали перестріти на кордоні і завернути назад. А тут - ходять туди-сюди, ніби жодного кордону нема.

   Там дійсно нема суцільного кордону, як і з Росією, Білорусю, Молдовою.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.23 | Koala

    Тоді ганьба прикордонній службі, МЗС і всім, хто за це відповіда

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.23 | Михайло Свистович

     Прикордонній службі не ганьба

     В тих рамках, у які вона поставлена, вона не може контролювати весь кордон
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.09.23 | Koala

      В такому разі тим, хто її в ці рамки поставив.

      До речі - а румунський кордон вони контролюють так само, як і придністровський?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.09.23 | Михайло Свистович

       Вона в цих рамках з дня її утворення

       Koala пише:
       > До речі - а румунський кордон вони контролюють так само, як і придністровський?

       Ні, значно краще, хоча й гірше, ніж у радянькі часи
 • 2009.09.23 | ziggy_freud

  то може для початку видати тих міліціонерів Молдові?

  хай посидять, поки придністровці не випустять вкрадених ними людей. І розкажуть, на кого в ПМР вони працюють. Гіпотетично, крім безпосередньо викрадення людей та переміщення за кордон України, їм можна пришити антидержавну діяльність і участь в провокації.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua