МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Нафтогаз" готує дефолт? (л)

09/23/2009 | ak1001
http://www.epravda.com.ua/news/4ab9be97bdf17/

"Нафтогаз" готує дефолт?
НАК "Нафтогаз України" може оголосити дефолт за єврооблігаціями.

Компанія повинна виплатити за цінними паперами 500 млн. дол. вже 30 вересня. Це означає, що держкомпанія змушена буде оголосити дефолт за єврооблігаціями, пише видання "Дело".

Як повідомлялося, Кабінет міністрів дозволив НАК "Нафтогаз України" вести переговори з власниками євробондів про реструктуризацію заборгованості за єврооблігаціями до 20 жовтня.

У Кабміні розуміють, що консультанти "Нафтогазу" не встигнуть домовитися з власниками єврооблігацій НАК до 30 вересня і згодні на дефолт щодо паперів компанії на 500 мільйонів.

....

Відповіді

 • 2009.09.30 | ak1001

  Люксембургская биржа сняла с торгов долги "Нафтогаза" (/)

  http://www.lenta.ru/news/2009/09/30/nafta/

  Люксембургская биржа сняла с торгов долги "Нафтогаза"

  Люксембургская фондовая биржа исключила из котировочного списка еврооблигации "Нафтогаза Украины" на 500 миллионов долларов, сообщает УНИАН. Срок погашения облигаций истекает 30 сентября 2009 года.

  24 сентября 2009 года Люксембургская биржа приостановила торги облигациями "Нафтогаза" из-за нарушения внутренних правил, однако не уточнила каких именно. В тот же день торги были возобновлены. Это произошло после того, как компания обнародовала предложение к держателям облигаций о реструктуризации долговых выплат.

  Владельцам еврооблигаций было предложено обменять ценные бумаги с доходностью 8,125 процента на облигации с доходностью 9,5 процента. Срок погашения новых бумаг намечен на 2014 год. При этом правительство Украины заявило, что если инвесторы согласятся на обмен ценных бумаг, государство выступит гарантом по облигациям "Нафтогаза на сумму более двух миллиардов долларов.

  "Нафтогазу" пока не удалось договориться с держателями облигаций. Инвесторы, которым принадлежат еврооблигации украинской компании, ранее высказали недовольство попыткой "Нафтогаза" отсрочить выплату долгов. В частности, компания Corlblow начала формировать группу инвесторов, которая бы наложила вето на инициативу компании по реструктуризации долгов.

  30 сентября 2009 года министр топлива и энергетики Украины Юрий Продан заявил, что "Нафтогаз" вовремя выплатит купон (ежегодную процентную ставку) по своим еврооблигациям. При этом сумму платежа министр не уточнил. Ранее некоторые СМИ писали, что размер выплат по купону составит 20 миллионов долларов. Последний срок погашения облигаций "Нафтогаза" истекает 30 сентября, однако компания, скорее всего этого сделать не сможет.

  Если выплата осуществлена не будет, "Нафтогаз" вынужден будет объявить технический дефолт. Это не означает банкротства компании, однако негативно отразится на ее репутации, в результате чего кредиты для "Нафтогаза" станут существенно дороже. Кроме того, технический дефолт "Нафтогаза" может привести к снижению суверенного рейтинга Украины.
 • 2009.09.30 | observеr

  так, він ВЖЕ стався. з чим я всіх і вітаю

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.30 | ak1001

   ще 30 вересня не скінчилось

 • 2009.10.07 | ak1001

  Нафтогаз отримав "технічний дефолт". Йуля- вперьод! (/)

  http://www.epravda.com.ua/news/4acb754144d39/

  Moody's погіршило рейтинг імовірності дефолту "Нафтогазу"

  Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service погіршило рейтинг імовірності дефолту НАК "Нафтогаз України" на один щабель - з "Ca" до "Ca/LD", відображаючи дефолт компанії за зобов'язаннями погасити єврооблігації на 500 млн. доларів у визначений термін 30 вересня.

  Про це ідеться у повідомленні прес-служби Moody's.

  У той же час, згідно з повідомленням, корпоративний рейтинг "Нафтогазу" в іноземній валюті та його боргові рейтинги залишені без змін - на рівні "Caa2".

  Вони як і раніше знаходяться у списку на перегляд з невизначеним напрямком в очікуванні реакції кредиторів "Нафтогазу" на його пропозицію про реструктуризацію.

  Як повідомлялося, 1 жовтня міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings понизило довгострокові рейтинги дефолту емітента в іноземній і національній валюті НАК "Нафтогаз України" з С до RD ("технічний дефолт").

  Представник президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський на прес-конференції у вівторок висловив упевненість, що 9 жовтня тримачі облігацій НАК "Нафтогаз України" висловлять попередню згоду з умовами реструктурування єврооблігацій, запропонованими НАКом

  ---

  Йуля змогла обанкрутити Нафтогаз! Вона - працює!
  Видатне досягнення нашої премєрки чомусь скромно замовчується піар відділом! Агов, пане Уколов! Не спіть!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua