МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Помер Петро Васкул

09/24/2009 | Via
Сьогодні вночі за незрозумілих обставин на 31-му році життя помер Петро Васкул - представник громадян Ясногородки у суді, який зовсім недавно таки виграли, син Ореста Васкула.
Висновок медичної експертизи "Ішемічна хвороба серця".
Похорон завтра, 25 вересня, о 13-й годині у с.Ясногородка Київської області.

Відповіді

 • 2009.09.24 | Via

  У рейдерів, що хотіли виселити мешканців будинків на вулицю

  Націоналісти перемогли грошових мішків: Орест Васкул та ясногородці виграли у рейдерів останній суд

  10 вересня 2009 року Апеляційний суд Київської області ухвалив рішення про припинення та закриття провадження у справі незаконного виселення 50 жителів селища Ясногородка, серед яких голова Крайового Братства ОУН-УПА Орест Васкул.

  Після винесення судового рішення до пікетувальників вийшов ветеран УПА Орест Васкул та подякував за підтримку "свободівцям", які були присутні на кожному засіданні суду.

  "Наша апеляція тривала 3,5 роки, починаючи від 20 жовтня 2006 року, коли Шевченківський районний суд своїм рішенням фактично викинув 50 громадян України просто на вулицю без надання їм іншого житла.

  Ця справа пройшла багато кабінетів і 8 вересня 2009 року Апеляційний суд міста Києва поставив у ній першу крапку. Суддя Лапчевська Олена Федорівна прийняла сторону ясногородців і ухвалила рішення, у якому відмовила претензіям ТОВ "Емос" та скасувала рішення Шевченківського райсуду від 20 жовтня 2006 року. У цьому ж рішенні чітко зазначається про те, що не можна виселяти людей із домівок без надання їм рівноцінного житла у місцевості, зручній для них.

  І якщо напередодні суду рейдери казали, що викинуть нас із домівок 10 вересня, ухвала від 8 вересня зв‘язала їм руки.

  10 вересня Апеляційний суд Київської області ухвалив рішення про припинення і закриття провадження у зв’язку з відмовою ТОВ "Емос" від їхніх апеляційних претензій.

  Цю справу ми виграли без жодної допомоги держави, хоча і Прокуратура, і СБУ, і УБЕЗ мали би захищати нас. Єдиний раз, коли держава стала на наш бік – це 8 вересня, коли суддя Лапчевська Олена Федорівна ухвалила рішення на користь ясногородців.

  Цю справу ми би не виграли без підтримки ВО "Свобода", пікетів судових установ та політичного тиску, який доводилося чинити на державні органи, які відвернулися від громадян", - зазначив представник громадян у суді Петро Васкул.

  "Свободівці протягом 3,5 років були присутні на кожному засіданні суду і рішучо протистояли рейдерам та суддівському беззаконню. Ми стояли до кінця і ця перемога заслужена. "Свобода" довела, що українські націоналісти вміють відстоювати права ветеранів УПА та права тих громадян, з ким незаконно обійшлися.

  Ця перемога довела, що навіть великі гроші, коли їм протистоїть Ідея, нічого не можуть зробити", - зазначив заступник голови Київської міської організації ВО "Свобода" Руслан Андрійко.
  Прес-служба Київської міської організації ВО "Свобода


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua