МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко подякував Інституту національної пам'яти Польщі

09/25/2009 | Майдан-ІНФОРМ
КИЇВ, 25 вересня. /УКРІНФОРМ/. Президент України Віктор Ющенко зустрівся з головою Інституту національної пам'яті Польщі Янушем Куртикою, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на прес-службу Глави держави.

В.Ющенко подякував Інституту національної пам'яті Польщі за внесок у відновлення історичної правди про українсько-польські відносини. "Хочу подякувати Вам за внесок у відновлення історичної правди наших народів", - сказав він.

Під час розмови сторони особливо відзначили важливість активного продовження процесу історичного примирення та єднання між українським та польським народами як важливої складової ефективної розбудови наших партнерських та дружніх відносин у майбутньому.

Йшлося також про актуальність теми продовження обміну історичними документами, які висвітлюють історію двох народів та усувають негативні історичні стереотипи. У цьому контексті В.Ющенко також позитивно оцінив підписання у серпні 2009 року Договору про співробітництво між Інститутом національної пам'яті Польщі та Службою безпеки України.

Глава держави назвав важливим здобутком наших двосторонніх відносин той процес історичного примирення, що відбувається протягом останніх років. "Ми зацікавлені у збереженні існуючої формули історичного примирення - "пробачаємо і просимо пробачення", запровадження якої виводить двосторонні конфлікти минулого за межі сучасної політики", - сказав він.

Президент, крім того, відзначив: українська сторона зацікавлена в отриманні згоди на публікацію архівних документів Інституту національної пам'яті Польщі про злочини комуністичної влади проти етнічних українців (концентраційний табір праці у Явожно 1947-1949 рр.).

Окремо В.Ющенко та Я.Куртика обговорили можливість стажування в Інституті національної пам'яті Польщі представників Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни й політичних репресій та Інституту національної пам'яті України. Глава держави також позитивно оцінив співробітництво між українським і польським Інститутами національної пам'яті.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=838348

sean

Відповіді

 • 2009.09.26 | Юрій

  Re: Ющенко подякував Інституту національної пам'яти Польщі

  Правильно і нормально(To jest prawidlowo i normalnie). Za wasza i nasza swoboda! Prosze zobaczenia u Polakow, ze nie moge znalezc na klawiaturze wszystkich polskich liter.
  YurY, Donecka oblasc.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.28 | Мартинюк

   Чи матиме Інституту національної пам'яти Росія?

   Може тоді вдастся помиритися?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua