МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Політрада ВО "Свобода" звернулася до Президента України з (/)

09/29/2009 | Дар Ветер
приводу україножерської політики Міністерства освіти та науки АР Крим

23 вересня 2009 року Політрада Всеукраїнського об’єднання "Свобода" направила заяву до Президента України із вимогою негайно реорганізувати Міністерство освіти та науки АР Крим в Управління освіти Криму із прямим підпорядкуванням МОН України. "Свобода" обурена намірами Президента України присвоїти почесне звання "Заслужений працівник освіти України" заступнику міністра освіти та науки Каврайському В.Ю. Об’єднання вимагає не подовжувати термін його перебування на державній службі після нещодавнього досягнення останнім пенсійного віку.

У тексті заяви зокрема йдеться:

"У Криму багаторічними зусиллями міністерства освіти і науки АРК фактично створено мовноосвітню резервацію.

Про це свідчать навіть офіційні дані цього міністерства (наказ № 546 від 4 грудня 2008 року). На сьогоднішній день діє 605 дошкільних навчальних закладів (ДНЗ), де перебуває 48144 дитини. В групах з українською мовою навчання перебуває 1672 дитини, що складає 3,47 %.

Діє 621 загальноосвітній навчальний заклад, з них 594 денних, 18 спеціальних, 9 вечірніх. В 340 школах з російською мовою викладання в 4 205 класах перебуває 84 165 учнів, ще 75 403 учня навчаються російською мовою в 3 602 класах, в тому числі, в школах - з українською та російською мовами навчання 2 672 класи (56 490 учнів), - з кримськотатарською та російською мовами навчання 340 класів (6 305 учнів), - з кримськотатарською, російською та українською мовами навчання 590 класів (12 608 учнів). Разом російською мовою навчається 159 568 учнів (89,6%). Функціонує 7 загальноосвітніх шкіл з українською мовою навчання, де в 105 класах навчається 2 246 учнів (1,26%). Діє 784 класи (10 614 учнів) з українською мовою викладання в інших школах: 593 класи (8037 учнів) – в школах з російською та українською мовами навчання, 178 класів (2 344 учнів) – в школах з кримськотатарською, російською та українською мовами навчання, 13 класів (233 учня) – в школі з кримськотатарською навчання і класами з українською мовою навчання. Разом українською мовою навчається 12860 учнів, тобто 7,2%.

Реально повноцінну освіту українською мовою отримують 2 246 учнів (1,26%), які навчаються в 7 школах з українською мовою викладання. Кількість таких шкіл не збільшується вже багато років.

За такий ганебний стан з навчанням державною мовою несе відповідальність, згідно із займаною посадою, особисто перший заступник міністра освіти АР Крим Каврайський В.Ю. Адже міністри освіти Криму змінювались, а Каврайський В.Ю. залишався на своїй посаді більше 10 років. Громадські організації, кримчани з багатьох міст та районів Криму сотні разів за останні десять років зверталися до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, Секретаря РНБО України, Головдержслужби України, Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим з вимогою звільнити з посади Каврайського В.Ю. як людину, яка особисто відповідальна за те, що мережа шкіл з державною мовою викладання у Криму не збільшується вже багато років.

Як знущання над українцями та над елементарним здоровим глуздом розцінюємо інформацію про те, що МОН України у особі міністра Вакарчука зробило подання щодо присвоєння Каврайському В.Ю. почесного звання "Заслужений працівник освіти України".

Ми вимагаємо від Президента України у жодному випадку не присвоювати Каврайському В.Ю. почесне звання "Заслужений працівник освіти України" і не подовжувати термін його перебування на державній службі після нещодавнього досягнення останнім пенсійного віку.

Ми також вимагаємо негайно реорганізувати Міністерство освіти та науки АР Крим в Управління освіти Криму із прямим підпорядкуванням МОН України".

Прес-служба ВО "Свобода

http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/012073/

Відповіді

 • 2009.09.29 | yes

  Якісь потішні стають свободівці, якщо не ідіотами

  Невже працівник школи з російською, румунською чи єврейською мовою викладання предметів не може бути "Заслужений працівник освіти України"?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.29 | Дар Ветер

   Каврайский не "працівник школи"...

   yes пише:
   > Невже працівник школи з російською, румунською чи єврейською мовою викладання предметів не може бути "Заслужений працівник освіти України"?

   А ви текст заяви до кінця (чи хотя б до середини) дочитали?

   Гр. Каврайський не "працівник школи".

   Гр. Каврайський україноненависник та русифікатор, який працює першим заступником міністра освіти Криму вже при десятому міністрі освіти Криму. Це завдяки йому у Криму досі тільки 7 (СІМ) шкіл з українською мовою викладання з більше ніж 600 (ШЕСТИСОТ) шкіл Криму. Це завдяки йому (він є головою атестаційної комісії МОН АРК) одинадцять років при атестації викладачів шкіл брутально ігнорується пункт 1.3. "Положення про атестацію" стосовно знання державної мови.

   То ж, на вашу думку він давно заслужив на звання "Заслуженого працівника освіти України"? Я правильно вас зрозумів?

   P.S. До речі Постійний Представник Президента України в АРК не підписав, зваживши на численні звернення громадян, відповідне подання. Так місцеві прихильники Каврайського зробили це манівцями, підсунули у загальному списку Вакарчуку. Той підмахнув не читаючи.

   Крім того в листопаді Каврайському виповнюється 60 років. Має піти на пенсію.
   Маєте шанс написати листа до головдерслужби щоб йому подовжили термін перебування на державній службі. Бо знов таки той самий клятий Представник Президента України в АРК став на заваді.

   Хай він і далі лежить колодою на шляху створення шкіл з українською мовою викладання.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua