МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

УНП просить присвоїти Кирилові Осьмаку звання Герой України

09/30/2009 | nastya_topolya
Полтавська обласна організація Української народної партії звернулася до Президента України з проханням присвоїти Кирилові Осьмаку – президентові Української головної визвольної ради, уродженцеві селища Шишаки на Полтавщині – звання Герой України (посмертно) за мужність, героїзм і самопожертву, проявлені в боротьбі за незалежність України.

«Життя Кирила Осьмака – яскравий приклад служіння Україні, боротьби за незалежність нашої Вітчизни, - ідеться у зверненні обласної організації УНП. - Учений-аграрій, діяч Центральної Ради, громадський і політичний діяч, він неодноразово зазнавав переслідувань комуністичного режиму, кілька разів був заарештований у 20-30-і роки ХХ століття, пережив роки заслання в Республіку Комі. У роки Другої світової війни саме його, уродженця Полтавщини, на Великому зборі ОУН було обрано Президентом УГВР – парламенту воюючої за незалежність України».

У травні 2010 року виповнюється 120 років від дня народження Кирила Осьмака і цього ж місяця - 50 років з дня його смерті у Володимирській тюрмі в Росії, де він провів останні 16 років життя.

Ім’я Кирила Осьмака тривалий час було незаслужено забуте і лише в останні 10 років завдяки дослідженням, проведеним в Україні й за кордоном, повертається до нас.

У селищі Шишаки, завдяки перемозі на виборах 2006 року до селищної ради представників Української народної партії та міцним позиціям партії в районних органах влади, центральну площу названо ім’ям Кирила Осьмака. У центрі селища споруджено і у 2007 році відкрито пам’ятний знак на його честь. Створено оргкомітет зі спорудження пам’ятника Кирилові Осьмаку, куди увійшли, зокрема, його донька Наталія Осьмак, голова Полтавської обласної організації УНП Сергій Соловей, голова ради директорів ЗАТ «Оболонь» Сергій Блощаневич та інші.

Джерело: прес-служба ПОО УНП.

Відповіді

  • 2009.10.01 | Тарас Токар

    Кирило Осьмак на це заслуговує.

  • 2009.10.01 | О'Тарнавський

    осьмак - людина, яка заслуговує на найбільшу шану

    сидіти 20 років у володимирському централі і не піти на сотруднічество - це подвиг. він залишився головою підпільного парляменту до смерті.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua