МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кримська "Свобода" заявляє про свавільне втручання МВС у свою(/)

10/02/2009 | Дар Ветер
http://www2.maidanua.org/news/download_thread.php3?bn=maidan_krym&thread=1254466683&trs=-1

Кримська "Свобода" заявляє про свавільне втручання МВС у свою політичну діяльність

Правоохоронні органи?
1 жовтня 2009

Кримська обласна організація ВО "Свобода" вимагає від прокуратури Криму розслідувати факт незаконного проникнення працівників Київського районного відділенні міліції Сімферополя в офіс ВО "Свобода" і затримання ними прихильника "Свободи" Іллі Захаренка та притягнути до відповідальності винних у безчинстві.

30 вересня 2009 року близько 23 години працівники спецпідрозділу "Беркут" Київської районної міліції Сімферопільського МВС Крима Шпирний Дмитро Вікторович та Кітунов Олег Іванович, застосовуючи фізичну силу, без будь-яких пояснень вдерлися в офіс Київської районної організації Сімферопольської "Свободи" (помешкання є приватною власністю голови Кримської обласної організації ВО "Свобода", депутата Тернопільської обласної ради Едуарда Леонова) та без жодних законних підстав затримали прихильника "Свободи" Іллю Захаренка, який у цей час чергував в офісі.

Цей інцидент відбувся саме в той час, коли голова Кримської організації ВО "Свобода" Едуард Леонов знаходиться в Тернополі, де бере участь у підготовці позачергової сесії Тернопільської обласної ради, яка розглядатиме питання про недовіру голові Тернопільської обласної державної адміністрації Юрію Чижмарю.

Голова Кримської обласної організації ВО "Свобода" Едуард Леонов: "Нічний інцидент – це спроба політичного тиску на Кримську організацію напередодні чергових виборів до Верховної Ради Криму, які відбудуться навесні. Необхідність політичного тиску на "Свободу" є відлунням кризи, яка наразі вразила увесь кримський політикум. Слід підкреслити, що напад на офіс стався відразу після заяви нашої організації щодо необхідності розпуску Верховної Ради Криму.

У діях працівників "Беркуту" Київського райвідділу Сімферопольської міліції містяться ознаки кримінального злочину, а саме: "незаконний привід в міліцію або незаконне позбавлення волі". Очевидно, що таке свавілля не могло відбутися без вказівки очільника Кримської міліції Геннадія Москаля. Оскільки пан Москаль, який обіймає посаду заступника міністра МВС України, досі незаконно тримає депутатський мандат, то навряд чи можна очікувати від нього законних дій на міліцейській посаді. Підозрюю, що він буде покривати міліціонерів, які вчинили протиправні дії щодо "Свободи".

Цілком зрозуміло, що міліція діє за вказівкою правлячих на Кримському півострові антиукраїнських сил. Очільники Міністерства внутрішніх справ втягнулися в політичні ігрища замість того, щоби насправді захищати інтереси громадян", – прокоментував телефоном ситуацію Едуард Леонов.

Кримська обласна організація ВО "Свобода" вимагає від прокуратури Криму розслідувати факт незаконного проникнення працівників Київського районного відділенні міліції Сімферополя в офіс ВО "Свобода" і затримання ними прихильника "Свободи" Іллі Захаренка та притягнути до відповідальності винних у безчинстві.

Нагадаємо, що 11 вересня 2009 року в офісі Київської міської організації ВО "Свобода" працівники Головного управління МВС у м. Києві провели незаконний допит присутніх у приміщені членів "Свободи". На неодноразові вимоги представників ВО "Свобода" пред’явити законні письмові підстави для проведення процесуальних дій, працівники міліції відповідали свободівцям погрозами.

У зв’язку з продовженням протиправної діяльності правоохоронців щодо ВО "Свобода" вимагаємо від Міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка припинити чинити політичний тиск на Всеукраїнське об’єднання "Свобода".
Прес-служба ВО "Свобода"

http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/012172/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua