19 років тому розпочалося політичне голодування студентів
2 жовтня 1990 розпочалося політичне 15-добове голодування українських студентів в Києві. Тоді більше ста студентів із різних вузів України вийшли на площу Жовтневої революції (нині Майдан Незалежності). Вони вимагали відставки уряду Української Радянської Соціалістичної Республіки, прийняття законів про політичні партії та громадські організації, нового Закону про вибори, повернення в Україну всіх її громадян, які служать в армії за межами республіки, забезпечення проходження військової служби в Україні. В акції взяли участь близько 30 тисяч студентів київських вузів. Це була перша відчутна перемога сил, що виступили за державну незалежність України. Київрада 2002 року для щорічного відзначення студентського голодування ухвалила рішення про свято: 5 жовтня - День київського студента.
02.10.2009 -- "Хрещатик"
Відповіді
2009.10.02 | Михайло Свистович
Не вимагали ми ніяких законів ні про партії, ні про ГО, ні про
вибори. І відставки уряду не вимагали, лише прем"єра. Ніякого повернення громадян, які служать в армії за межами України теж не вимагали. Таке повернення логічно витікало з вимоги проходження військової служби мешканцями (не громадянами, бо всі ми були тоді громадянами СРСР) України лише на території України. Але головною вимогою було непідписання союзного договору. Були також іще вимоги націоналізації майна КПРС і комсомолу та закриття Чорнобильської АЕС.2009.10.03 | Pavlo Z.
100%!
2009.10.03 | Koala
А мені сказали з прямим посиланням на Олега Медуницю
що саме такі були вимоги. Прокоментуєте?2009.10.05 | Михайло Свистович
Re: А мені сказали з прямим посиланням на Олега Медуницю
Koala пише:> що саме такі були вимоги. Прокоментуєте?
Я вже все прокоментував. Перші, узгоджені, вимоги були такими, як я написав. Окрім, здається, закриття ЧАЕС, яка додалась потім. Була також вимога розпуску ВР та дострокових виборів, а потім вже кожен вставляв свої вимоги, в т.ч. і на плакатах малював, і виходило, хто давав інтерв"ю чи вів переговори, ті вимоги і звучали. Але вимоги непідписання союзного договору, відмови від армійської служби мешканців України за межами України, націоналізації майна КПУ та ЛКСМУ та відставки Масола завжди залишались у всіх варіантах.
Я був одним з тих, хто брав безпосередню участь у розробці цих вимог ще до початку голодування, хоч і був його противником. Не пам"ятаю, чи був там Медуниця, може і був. Там до двох десятків людей було на різноманітних посідєлках.
2009.10.03 | ОКО
Найширша збірка фоток з голодування (/)
Тут є понад 800 фоток з тих буремних подій! Насолоджуйтеся, пригадуйте, ностальгуйте...http://photo.i.ua/user/678321/103341/