МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вона працює проти журналістів.Свобода слова по-БЮТівски у Львові

10/02/2009 | zik
Кореспондентів львівських мас-медії не допустили на прес-конференцію учасників Всеукраїнського туру «З Україною в серці!», – про цей одіозний скандал сьогодні, 2 жовтня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Нині учасники Всеукраїнського туру «З Україною в серці!» дадуть у центрі Львова естрадний концерт. Передбачалося, що о 13.00 учасники концерту Руслана, Олександр Пономарьов, Maxima, гурти ТІК та ТНМК дадуть прес-конференцію на пл.Ринок. Однак яким великим було здивування кореспондента ЗІКу, коли він побачив, що іще до початку прес-конференції фотокори місцевих ЗМІ йдуть геть. На запитання, чому вони це роблять, пролунала відповідь: «Там мєнти, і нас не пускають».

Перед брамою справді стояла охорона і чоловік у біло-сердечній футболці. Інший охоронець зайняв пост на сходовій клітці, іще один – на вході в конференц-зал.

Перед залом дві чарівні реєстраторки спитали: «Західно-інформаційна корпорація? Ні, вас у списках нема. А звідки ви довідалися про цю подію?». Довелося пояснити, що «подія» була відкритим анонсом, яка не передбачала жодної попередньої акредитації. До того ж ЗІК зробив послугу організаторам «події», подавши анонс. «На жаль, ми не можемо вас пустити на концерт, бо там державна охорона, оскільки передбачена присутність Прем’єр-міністра», – сказали чарівні реєстраторки.

«Мені не треба на концерт, бо редакційне завдання полягає не у рецензуванні програми виступів естрадних виконавців, а у висвітленні прес-конференції», – пояснив кореспондент ЗІКу і поцікавився: «А кого і від кого охороняє державна охорона на прес-конференції?». Адекватної відповіді не надійшло. Тому не лишалося нічого іншого, як розвернутися і піти. Хоча шкода, бо не довелося насолодитися цирком із подібним недопущенням на «подію» кореспондента сайту «Вголос» Олександра Ковальчука, який має практику нецензурною лексикою примушувати капітульовати будь-яких охоронців. А тут і його не пустили! Знали, очевидно, які журналісти зможуть напряму спитати: «Хлопці, за які гонорари туруєте?»

Тому хочеться порадити львів’янам: не йдіть на той концерт, адже вас туди все одно не пустить державна охорона, бо і там Вона працює. Працює «з Україною і журналістами в с…ці»?

Довідка ЗІКу.

30 вересня львівська газета «Високий замок» у рубриці «Моя думка» надрукувала матеріал Марії Кривенко, який стосується туру «З Україною в серці»:

«Нещодавно у Савика Шустера була передача під девізом «Зірки в студії». Розпочалася зустріч розмовою про те, що Елтон Джон вирішив усиновити ВІЛ-позитивного українського малюка з дитбудинку м. Макіївки, де співак побував як спонсор і друг. Обговорення цієї теми не вийшло, бо ніхто з присутніх у студії не мав наміру прямо висловлювати свого ставлення до цього факту, крім Валіда Арфуша. А це ж проблема, про яку з піною на губах дискутує світ! В інтернеті вже є фото: хлопчик тримає за руки двох чоловіків – і підпис: «Я люблю обох своїх татів». Чи ж хоче «цнотлива» Україна уникнути цієї проблеми, відгородитися від неї? Чи навпаки – вчинить, як із законодавством про сурогатне материнство, яке у нас, на відміну від цивілізованих країн світу, легальне? Щось воно так і виглядає, якщо вслухатися в белькотіння під час передачі Юрія Павленка, міністра сім’ї, молоді та спорту (це ж треба придумати таке міністерство!). Мовляв, і Елтон Джон молодець, і мати цього малюка чудова, і взагалі, хай живе мир у всьому світі…

Далі під час передачі було ще веселіше. Йшлося про тур «З Україною в серці». Питання до Руслани, просте й доступне: «Розкажіть, будь ласка, про умови туру. Який розмір гонорару?». Треба було чути, що прозвучало у відповідь! І те, що вона, Руслана, не має повноважень говорити про всіх, і те, що акцію надихає виключно ідея, бо сьогодні всі зірки за те, щоб перемогла на виборах президента Вона, і проти того, щоб переміг Він, і про те, що виступи в принципі безкоштовні…

Ситуацію, на щастя, прояснив Ян Табачник, теж присутній у студії, який сказав, що безкоштовно в Україні співають лише пташки. Руслана помітно нервувала, особливо після того, коли інший гість передачі обізвав її хорошою драматичною актрисою. Це був колишній громадянин України, а тепер – житель вільного світу. На жаль, не запам’ятала його прізвища – тільки чудове виконання романсу про те, що музика вища за все буденне.

Виходить, співати на підтримку політичного діяча у нас не соромно, ризикуючи зіпсувати собі імідж, а сказати відверто про розмір гонорару – соромно чи незручно?

У західних країнах співаки не мають звички одягати на себе футболки з портретами кандидатів у президенти чи губернатори, бо це вважається негідним людей мистецтва.

Отже, насамкінець – пропозиція: зірки, уподібніться до цивілізованих людей і не беріть участі в політиці, а якщо берете, то чесно це визнавайте! Відмовтесь від «мати», щоб «бути». Може, тоді й зарясніє особистостями на наших теренах? Познімають тоді наші поп-діви свої спіднички й одягнуться з натяком на інтелект та гідність? А то тепер всі схожі на дівчат «с Тверской», а котрі старші – на господинь будинків розпусти. Збилися в стадо й мукаєте, замість того, щоб демонструвати відданість вічному мистецтву?».

Відповіді

 • 2009.10.02 | Капітаан Немо

  Re: Вона працює проти журналістів.Свобода слова по-БЮТівски у Львові

  Це ще один доказ того, що Вона не гідна бути Президентом
 • 2009.10.03 | Мартинюк

  Для киян це зовсім не дивно.

  Напевно відбрали "ручних" писак, а інших вирішили на всяк випадок не підпускатиі близько.
  А з"їзди її партії, так це взагалі секретні "бункерні" зібрання. На деякі не впускали жодного журналіста. Новини дізнавалися потім розбалакуючи знайомих делегатів..
 • 2009.10.03 | Василь

  Re: Вона працює проти журналістів.Свобода слова по-БЮТівски у Львові

  Ну і ... ці журналісти. От коли їх би спитати за скільки вони статті пишуть та чому такі "демократичні"? На це "просте питання" не буде відповідати ніхто, а те що їм проплачено - це факт! Лише я б хотів знати тоді гонорари і за Януковича і за Ющенка і т.д. Чого це так дружно вчепились лише Тимошенко? Напевно журналісти дуже справедливі...
  А концерт був гарний та співали без "фанери" В нас у Львові хоч так гроші потратили, а то всеодно їх би вкрали.
 • 2009.10.03 | Надія

  Re: Вона працює проти журналістів.Свобода слова по-БЮТівски у Ль

  Так чого ж мовчите?
  Вихзодьте в Києві на прес-конференції, говоріть про це вголос. Пишіть на носії цю свободу преси від прокремлівської шлюхи Тимошенко.
  Журналісти не мовчіть! Допроможіть народу України разом із вами виступити проти диктатури прокремлівської шлюхи.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua