МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вишеградська четвірка - ліпше синиця в жмені... (л)

10/02/2009 | Pavlo
Прогавив цю новину, та хоч тут поставлю:

Вышеградская четверка: перспективы восточно-европейской безопасности
22.09.2009

"С 15 по 18 сентября 2009 года, через три дня после встречи Президентов Польши, Чехии, Словакии и Венгрии, в польском городе Гдыня проходила XI-я встреча членов военного комитета стран Вышеградской четверки на уровне руководителей военных организаций и профсоюзов военнослужащих стран Вышеградской четверки в формате Вышеградская четверка + Украина."

http://antenna.com.ua/news/12825.html

=======================================================================

НМД, Україні є сенс активніше добиватися членства у Вишеградський групі, принаймні ця тема потребує постійної інформаційної підтримки.

Відповіді

 • 2009.10.02 | Мартинюк

  Це дуже цікаво

  В середині 90 читав звіт НАТО про ророботу. Мене зацікавила фраза - "Вжиті оперативні заходи по недопущенню формування альтернативних до ЄС та НАТО міждержавних коаліцій". Як мені видалося що то йшлося саме про Вишеградську ініціативу.
  Більше того - Валенса тоді простодушно заявляв що промисловий потенціал Вишеградської четвірки(пятірки) + ядерний арсенал України змусить світ поважати це утворення... За це Валенсу і поперли...
  Реально ми бачимо кризу в ЄС - великі країни намагають реалізувати "совецьку" модель євроінтеграції , тобто підкорити собі менших членів. У геополітиці Франція та Німеччина згадали запорошені пилом схеми "колективної безпеки" другої половини ХІХ сторіччя з Росією в якості "ключевого партнера.

  Тому це все вельми цікаве. Схоже будем дружити з західним словянами, угорцями та ... з Китаєм .
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.09 | Pavlo

   Що казав Валенса Горбачову з цього приводу: (л)

   ... на пресс-конференции меня спросили: не хотите ли Вы присоединить Украину к "Вышеградской тройке"? Я на момент задумался, - вопрос-то с подтекстом. Сказал: я, как рабочий, вспоминаю, - как-то делал стол. Три ножки приделал, - стол стоит. А вот четвертую стал приделывать, - качается. Оказалось, пол неровный... Так и не вышло.

   http://glavred.info/archive/2009/10/06/162106-9.html

   Мартинюк пише:
   > Більше того - Валенса тоді простодушно заявляв що промисловий потенціал Вишеградської четвірки(пятірки) + ядерний арсенал України змусить світ поважати це утворення... За це Валенсу і поперли...
  • 2009.10.10 | Shooter

   Re: Це дуже цікаво

   Мартинюк пише:

   > Більше того - Валенса тоді простодушно заявляв що промисловий потенціал Вишеградської четвірки(пятірки) + ядерний арсенал України змусить світ поважати це утворення... За це Валенсу і поперли...

   Не фантазуйте. Вишеградська 4-ка була, насамепред, засобом "походу в одну ногу" 4-х дуже подібних країн в НАТО та ЄС.

   > Реально ми бачимо кризу в ЄС - великі країни намагають реалізувати "совецьку" модель євроінтеграції , тобто підкорити собі менших членів.

   Ще раз фантазуєте. Ніхто собі інших підкорити не може. Будь-яка країна може, при бажанні, покинути ЄС. Але чомусь ніхто не хотів та не хоче. І, думаю, навряд чи хотітиме.
 • 2009.10.10 | ak1001

  Ющ краще б туди замість Молдови поїхавCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua