МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Русскій Донбас": розвінчування міфу (л)

10/03/2009 | Левус
В Східній Україні просто трохи інше розуміння патріотизму, ніж в Україні Західній. Можливо, воно ближче якраз до російського – на перший план ставиться не ідеал «маленької європейської країни», а ідеал «великої потужної держави».І ми повинні будувати велику державу – Україна за своїм потенціалом має бути такою, як Франція, а не дрібною другорядною провінцією континенту. А значить в новій національній ідеї мають бути враховані і ці настрої. Ми не можемо будувати в 21-му сторіччі «хуторянську» Україну зразка 19-го ст.

Дмитро Панько

Повний текст тут - http://www.ukrpohliad.org/news.php/news/647

Відповіді

 • 2009.10.03 | Taras-ods

  цікава подробиця звідти

  У місті на Донбасі (трохи більше ніж 200 тис мешканців) вся російська "п'ята колона" – це близько десятка маргіналів на чолі зі своїм лідером, який сам себе вважає «сталіністом-монархістом», а за національністю наполовину китаєць.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.06 | zmej_gorynych

   Сьогодні нас Карпати зустрічають...

   .. а завтра знов Волинь вітає нас,
   Відтак поїдем просто аж на Київ,
   Полтаву, Харків, рідний нам Донбас.

   :sol:
 • 2009.10.04 | Andrij

  "Ніколи нe будьтe бeзчeсні самі з собою"

  В Донбасі близько 50% людeй - є класичний "російський народ" - з відповідною мовою, звичками, традиціями. Cамe тому відсоток підтримки Януковича ніколи нe змeншується. Він є постійний - 30-35%.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.04 | Мартинюк

   Люди Донбасу дійсно своєрідні, але це геть не "російський народ"

   Головна особливість - неможливість існування поза межами штучно-створеної "індустріальної екосистеми" - у пересохлому степу навіть город не може бути гарантією прохарчування. Тому виникає необхідність гуртуватися у заводи, колгоспи з поливними системами , тощо.
   звідси звичка рухатися строєм і виконувати команди начальників. Навіть якщо йдеться про те, за кого голосувати і куди їхати "майданити". Врешті ця система не надто відрізнялася і в ті часи коли тут були курені та паланки запорожців чи кочовища ногайців.

   В Донбасі найбільше міст і містечок, є до речі незначний відсоток нащадків так званого "кримінального призову" сорокових років, коли на шахти Донбасу по амністії було послано десятки тисяч амністованих кримінальників. Але не менший відсоток і нащадків переселенців із Західної України та українців із Східної Польщі. На жаль і ті і другі зараз голосують за "блатного романтика" Януковича.

   Просто це потрібно враховувати і не вимагати від донеччан того апби вони стали кимось іншими. І все буде добре. До речі проект Ліберальноїпартії Меркулова - Щербаня (вбитого) був доволі вдалою спробою вписування донеччан в загально-український контекст. На жаль цей проект був ліквідований силою, а простіше кажучи розстріляним.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.04 | Jfk

    Розкажіть про той проeкт Мeркулова? Впeршe чую...

    Розкажіть про той проeкт Мeркулова? Впeршe чую...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.04 | Мартинюк

     Врешті то побічна гілка горбачовського проекту Ліберальної парт

     Яко альтернативи КПРС. В Росії цей проект виродився до стану ЛДПР Жириновського, в Україні він виявися більш серйозним ( до слова навіть Олійник подумував чи туди вступати). На початку ним керував такий собі Меркулов - як на мене чоловік у нічому поганому не помічений. Потім за Кучми на нього почали давити , він втік за кордон, партію перебрав Щербань-губернатор (не плутати з іншим , бандюком, якого призначилли в Суми))

     Губернатора також вважали бандюком, можливо тому що той вдало відбивася і відстрілювався від інших бандюків. Планував піти на на президентські вибори. Політична позиція в цілому була проукраїнська , звісно з місцевими нюансами. Його розстріляли на летовищі у Донецьку. Стрілку преводять на Лазаренко, хоча хто зна - бо його смерть відкрила дорогу саме тим "донецьким" яких ми бачили потім на виборах і в урядових кабінетах, і які насправді не люблячи "москалей", після того випадку не оминають нагоди поклястися у любові та дружбі до "великого русского народа".
   • 2009.10.04 | Andrij

    Мeні нe до вподоби "розвінчування міфів" про мокру воду

    Коли хтось "відкриває Амeрику" про зовсім інший, нeвідомий всім Донбас. Кажу вам - цe статистичні дані - 50% донбасівців є eтнічні росіяни. Такі самі як в Курській або Орловській області. Котрі говорять тією ж мовою, мають купу родичів в Росії, сплять та бачать Україну як УCCР. Ліпити всіх донбасівців до купи є помилка. Всі ці "розвінчування" чомусь уникають простого факту - 95% eнтічних росіян голусували, голосують, та голосуватимуть за Януковича або його замінника. Цe константа, боротись з котрою є наївно та навіть шкідливо.

    А тe, що на Донбасі є нe тільки росіяни - в тому числі й українці - цe нe сeкрeт також.


    Мартинюк пише:
    > Головна особливість - неможливість існування поза межами штучно-створеної "індустріальної екосистеми" - у пересохлому степу навіть город не може бути гарантією прохарчування. Тому виникає необхідність гуртуватися у заводи, колгоспи з поливними системами , тощо.
    > звідси звичка рухатися строєм і виконувати команди начальників. Навіть якщо йдеться про те, за кого голосувати і куди їхати "майданити". Врешті ця система не надто відрізнялася і в ті часи коли тут були курені та паланки запорожців чи кочовища ногайців.
    >
    > В Донбасі найбільше міст і містечок, є до речі незначний відсоток нащадків так званого "кримінального призову" сорокових років, коли на шахти Донбасу по амністії було послано десятки тисяч амністованих кримінальників. Але не менший відсоток і нащадків переселенців із Західної України та українців із Східної Польщі. На жаль і ті і другі зараз голосують за "блатного романтика" Януковича.
    >
    > Просто це потрібно враховувати і не вимагати від донеччан того апби вони стали кимось іншими. І все буде добре. До речі проект Ліберальноїпартії Меркулова - Щербаня (вбитого) був доволі вдалою спробою вписування донеччан в загально-український контекст. На жаль цей проект був ліквідований силою, а простіше кажучи розстріляним.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.04 | Мартинюк

     В Донецькій області 45% не росіян, а "неукраїнців".

     Погодьтеся - це велика різниця.

     Себто наприклад греків , переселених туди Катериною ІІ з Криму, вірменів звідтам же ж, кавказців з Кавказу , євреїв, болгар які компактно проживають у селах сусідньої Запорізької області і як всі інші мігрували на роботу в шахтах і заводах Донбасу, і навіть тих же поляків , які умудрилися де тільки можна повідновлюваити всі свої костели , яких я там цього літа бачив предостатньо. Всіх цих людей штучно гуртують , і почати це вдається , але це , хоча і галаслива та задириста, але меншість

     Звісно зараз ті самі нащадки "кримінального призову" яких активізував Янукович "енергетично" домінують в донецькому соціумі( бо мають гроші), але це все тимчасове - будь який нормальний розвиток, підняття життєвлого рівня поступово розставить все на свої місця.
     Так частина виборців веде себе "агреситвно-совківськи". Але це не національністьь , це політичні уподобання, які розмиваються життям та приходом нових поколінннь.

     Цього літа у Бердянському аквапарку спостерігав конфлікт "донецьких" і приїжджих росіян, які , будучи переконаним що вони "пошти у себя дома" вели себе унікально по хамськи, вчинячи суперечки і конфлікти з найменшого приводу. І конфлікт цей був не випадковим і побутовим а суто світоглядним - "расейські" вели себе не по правилам , тобто не так як вели себе відпочиваючі з України , в тому числі із Західної.А битися взялися таки донецькі, в чому решта їх підтримала, без огляду на регіональну належність.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.04 | Andrij

      Згідно чиєї статистики?

      Cпочатку пeрeконуютe сeбe, що половина мeшканців Донeцьку нe є eтнічні росіяни. Потім дивуєтeсь з рeзультатів виборв в цьому рeгіоні. І так по колу. Замість само-пeрeконань у особливій білій пухнастості "донeччан", кращe подумати над тим, як зупинити інформаційну пeрeвагу російського прошарку Донeцька.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.05 | Мартинюк

       Згідно даних Держкомстату України.

       А результати виборів визначаються не стільки національним складом, скільки пердвиборчою пропагандою, яка з 2002 року в тих краях "підвантажена" українофобією і протиставляння місцевих особливостей загальнонаціональному українському змісту.

       Ви ж молитеся путінські міфи про "російську більшість", то там то там , які до речі заважають не те що щось починати на Донбасі, а навіть думати про це.

       Це як колись в кінці 80 років в одном селі на Львіщині казали що треба відгородитися державним кордоном по Збручу, бо з того боку живуть "москалі".Там же розглядалося питання "позбування" Волині, оскільки там також прожиаває непевне промоскальске населення.

       А в Конотопі у 1990році голова місцевого осередку РУХу був абсолютно перконаним що конотопці просто за складом мислення нездатні сприймати українську незалежність, і взагалі всі вони кандидати на психіатричне лікування. Сам він до речі був головним лікарем місцевої психіатричної лікарні. А от найадекватніші та найзразковіші українці на його думку проживали на Вінничині. Бо він був звідтам родом.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.10.06 | Andrij

        Re: Згідно даних Держкомстату України.

        Мартинюк пише:
        > Ви ж молитеся путінські міфи про "російську більшість", то там то там , які до речі заважають не те що щось починати на Донбасі, а навіть думати про це.

        Нeма там російської більшості. Про російську більшість в Донeцьку нe було мови. Є лишe російськe ядро з нeвeличким шаром зросійщeних. Ну й російські мас-мeдіа. Всe разом дає особливу анти-українську атмосфeру. Звідси й тваринна нeнависть "донeччан" до українського Прeзидeнта. Вірнішe, 50% донeччан.

        Мeні нe до вподоби самe нeвміння / нeбажння українців змінити цeй стан. Замість розвінчувань.
      • 2009.10.05 | Мартинюк

       Дані перепису 2001 року.

       Донецька об= чол ===%2001===%1989===% зміна
       =========== 4825,6== 100,0== 100,0== 90,8


       українці===== 2744,1== 56,9== 50,7== 101,9
       росіяни =====1844,4== 38,2== 43,6== 79,6==
       греки======= 77,5==== 1,6=== 1,6=== 92,6==
       білоруси===== 44,5==== 0,9=== 1,4=== 57,9==
       татари====== 19,1===== 0,4=== 0,5== 75,2==
       вірмени===== 15,7===== 0,3=== 0,2== 155,1==
       євреї======== 8,8===== 0,2=== 0,5== 31,4==
       азербайджанці 8,0===== 0,2=== 0,1== 187,1==
    • 2009.10.07 | 123

     це перепрошую расовий націоналізм

     у термінології ОУН(б)

     Andrij пише:
     > Всі ці "розвінчування" чомусь уникають простого факту - 95% eнтічних росіян голусували, голосують, та голосуватимуть за Януковича або його замінника. Цe константа, боротись з котрою є наївно та навіть шкідливо.

     переконаний що це не відповідає дійсності. етнічне походження не визначає в Україні світосприйняття. Багато етнічних неукраїнців (зокрема і росіян, я їх знаю особисто) не є орієнтованими на Росію, і навпаки - багато етнічних українців є совками вульгаріс. Справа не в етнічному походженні.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.08 | Andrij

      Re: це перепрошую расовий націоналізм

      123 пише:
      > переконаний що це не відповідає дійсності. етнічне походження не визначає в Україні світосприйняття. Багато етнічних неукраїнців (зокрема і росіян, я їх знаю особисто) не є орієнтованими на Росію, і навпаки - багато етнічних українців є совками вульгаріс. Справа не в етнічному походженні.

      Цe лишe дані опитувань під час виборів-2004. До рeчі, абсолютно законсeрвований рeйтинг Януковича у 30-35% пояснюється самe цим. Націоналізм тут присутній, алe нe там, дe ви думаєтe.
  • 2009.10.04 | Чучхе

   Там живе "донбаський" народ, але не російський

   Там практично нема настроїв на об"єднання з Росією, всі себе ідентифікують, як українців - ну може хіба що російськомовних. Ну й деякий регіональний патріотизм є ("область - донор"), а скажіть, в якій області його нема?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.04 | Andrij

    Re: Там живе "донбаський" народ, але не російський

    Чучхе пише:
    > Там практично нема настроїв на об"єднання з Росією,

    Ви проводили опитування? Я думаю, що ви розмовляли там зі своїми родичами та друзями. Котрі є українці або симпатизують українцям.

    >всі себе ідентифікують, як українців - ну може хіба що російськомовних.

    Отож. Всі, з ким ви спілкувались.

    >Ну й деякий регіональний патріотизм є ("область - донор"), а скажіть, в якій області його нема?

    У більшості нeма.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.04 | Чучхе

     та й Україна без Донбасу - не Україна...

  • 2009.10.06 | Pavlo Z.

   А тим більше - з іншими "Ніколи нe будьтe бeзчeсні самі з собою"

   Andrij пише:
   > В Донбасі близько 50% людeй - є класичний "російський народ" - з відповідною мовою, звичками, традиціями. Cамe тому відсоток підтримки Януковича ніколи нe змeншується. Він є постійний - 30-35%.
   Не махайте затертим пугалом кремлівського пошиву. Коли Ви були в Донбасі і скільки часу?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.07 | Andrij

    Re: А тим більше - з іншими "Ніколи нe будьтe бeзчeсні самі з собою"

    Pavlo Z. пише:
    > Не махайте затертим пугалом кремлівського пошиву.

    Navit' ne dumav.

    >Коли Ви були в Донбасі і скільки часу?

    Davno. Ta duzhe malo chasu. S tyx pir sposterihaju za tym, jak ta za koho vony holosujut'. C'oho dosyt'.
 • 2009.10.04 | Vax

  Re: "Русскій Донбас": розвінчування міфу (л)

  Левус пише:
  > В Східній Україні просто трохи інше розуміння патріотизму, ніж в Україні Західній. Можливо, воно ближче якраз до російського – на перший план ставиться не ідеал «маленької європейської країни», а ідеал «великої потужної держави».
  Нихрена себе, «маленька європейська країна» с населением 500 млн человек, единой валютой, соперничающей с долларом, своими президентом и министром иностранных дел (в ближайшем будущем) и своими мегакомпаниями, такими, как Аирбас, успешно соперничающими с Боингом. Это вы про ЕС так выразились?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.04 | Isoлято

   Нет, это Вы нам лучше расскажите про ЕС!

   Чего там делают с "польскими сантехниками"? Вешают на фонарях? Закатывают в бетон? Я у Вас уже спрашивал, но Вы как-то деликатно увильнули от ответа...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.04 | Убітий Єнот

    Re: Нет, это Вы нам лучше расскажите про ЕС!

    Как Вы думаете, кем лучше быть: польским сантехником или донецким шахтером?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.04 | Shooter

     Re: Нет, это Вы нам лучше расскажите про ЕС!

     Убітий Єнот пише:
     > Как Вы думаете, кем лучше быть: польским сантехником или донецким шахтером?

     З якої точки зору?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.04 | Убітий Єнот

      С любой

      Перед Вами выбор. Кем Вы предпочли быть, сантехником в ЕС или шахтером в шахте им. Засядько?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.04 | Shooter

       Re: С любой

       Убітий Єнот пише:
       > Перед Вами выбор. Кем Вы предпочли быть, сантехником в ЕС или шахтером в шахте им. Засядько?

       Ні тим, ні тим, у принципі.

       Хоча об'єктивно, звісно, сантехнік в Європі живе зі всіх сторін краще, ніж шахтар із шахти Засядька.
    • 2009.10.04 | Jfk

     На цю тeму можу дeщо сказати

     На цю тeму можу дeщо сказати: щe в далeкій сeрeдині 90-х я був вражeний дізнатися, що подружжя знайомих поляків (мeдсeстра на 3/4 ставки та eлeктрик у місцeвому "райeнeрго") з глухого провінційного містeчка одeржували 500 і 750 доларів відповідно.

     Як тоді було на Донбасі? Або в Росіі? Чи навіть у самій Москві?
    • 2009.10.04 | Адвокат ...

     Залежить від претензій до життя.

     Хоцця захмарних зряплат, беспробудноґо п`янства, безперервного мордобою, тотального хамства на додаток до сумної статистики: 1-на шахтарська душа за 1-ну тону вугілля,-- тади данєцькім шахтьором!

     В усих инших випадках,-- польським сантехніком.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.04 | zаброда

      1 душа/т вугілля - трохи забагато, нє?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.04 | Адвокат ...

       Мо` й,-- забагато. Але Партія сказала: Нада!

       І Далбас атвєтіл: Єсьть!!!!!!!
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.10.04 | Убітий Єнот

        Re: Мо` й,-- забагато. Але Партія сказала: Нада!

        Не Донбасс даже, а каждый шахтер который там работает по отдельности. Он согласен на такую жизнь, потому что ему не сообщили, что можно жить по-другому. И не сообщат, ведь тогда никто не согласится работать на этих шахтах и заводах, разменивать свою жизнь и здоровье на жалкую зарплату, а потом умереть в 50 стариком глубоким.
        Интересно как разного рода властители душ в них поддерживают презрение к "заробитчанам". Чтобы даже мыслей не было попробовать как они. Чтобы шли покорно на шахту, на завод приносить прибыль г-ну Ахметову и его коллегам.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.10.04 | Адвокат ...

         Ну, знаєтє, тут такоє...

         Тамки, в Далбасє жиють такі собі дебіли, що їм тре мамку-няньку із здоровезною цицькою, що сама не спить, не їсть, про ся не дбає, тіко отих дебілів кохає...

         Вам не смішно? Що тії дебіли залюбки грають, танцюють та у зв`йозди сі пропонують, а до простої думки: "не лазть під землю, коли безпека теґо лазання не певна",-- ніяк дійти не можуть. Мо` тих дебілів тре визнать обмежено неповносправними, залишить їм їхні "таньці з піськами", водовку з сєльодовкой, але забрать у них право голосувати? Послать до них ТЮльку, вона, хучь і не має здоровезних цицьок, але на дебілів справляє аФФуєнне враження. ;)
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.10.06 | Убітий Єнот

          Re: Ну, знаєтє, тут такоє...

          Им никто не довел, что можно по-другому.
     • 2009.10.04 | Убітий Єнот

      Не зависит

      Сантехники очень часто тоже не трезвенники далеко и работа у них неприятная, грязная. Человек с амбициями в сантехники не пойдет.
      Но есть вещи важнее.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.04 | Адвокат ...

       Та, невже?!

       Убітий Єнот пише:

       > Но есть вещи важнее.

       ;)
    • 2009.10.04 | Vax

     Re: Нет, это Вы нам лучше расскажите про ЕС!

     Убітий Єнот пише:
     > Как Вы думаете, кем лучше быть: польским сантехником или донецким шахтером?
     Не показательное сравнение. Я бы и американским шахтером не хотел быть.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.04 | Адвокат ...

      А руSSкім і савєцкім?

      Vax пише:

      > Не показательное сравнение. Я бы и американским шахтером не хотел быть.
   • 2009.10.04 | Vax

    Re: Нет, это Вы нам лучше расскажите про ЕС!

    > Чего там делают с "польскими сантехниками"? Вешают на фонарях? Закатывают в бетон? Я у Вас уже спрашивал, но Вы как-то деликатно увильнули от ответа...
    Похоже, на этом форуме все, кроме вас, знают, что такое польский сантехник.
    Просвещайтесь:
    http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%81%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D0%BA
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.04 | GreyWraith

     Схоже, таки Юрій Мухін був правий...

     ... коли писав, що росіяни приречені як народ, бо вже набули собі звичку зневажати працю.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.04 | Адвокат ...

      Як би мацькалі поважали б труд, працю,--

      яка б з них була б гімперська нація?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.05 | GreyWraith

       Якраз розбудова імперії вимагає величезної праці...

       ... навіть більшої, ніж розбудова національної держави.

       Але потім, вже здобувши імперію, імперські піддані вирішували, що вже роботу зроблено, і пора тільки розважати і відпочивати. "Хліба та видовищ!" А от від того починався ой...
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.10.06 | Isoлято

        Як правило, та "величезна праця" була переважно чужим горбом...

        Це називалося: "Какую мы вместе Империю пастроили!"...

        А потім то "мы" якось непомітно перетворювалося на: "руssкие первыми полетели в космом", "руssкий народ спас мир от аццкава фошызьма", "руssкие мореплаватели открыли Антарктиду"... ну і там різні "руssкие америки" звідкілясь з'являлися...
     • 2009.10.05 | Михайло Свистович

      не схоже Re: Схоже, таки Юрій Мухін був правий...

      GreyWraith пише:
      > ... коли писав, що росіяни приречені як народ, бо вже набули собі звичку зневажати працю

      Цей "приречений" народ живе і відносно непогано себе почуває у порівнянні навіть з українським народом, якому до приреченості значно ближче.
    • 2009.10.06 | Isoлято

     Тю... а к чему тада было ими пугать?

     И чем, простите, дешёвая рабочая сила в ЕС хуже такой же недорогой на подмосковных стройках и заполярных нефтегазовых месторождениях? Почему-то, кстати, поляки, даже когда был безвизовый режим с РФ, не замечены были в оной "на заробітках". Всё их в Западную Европу тянуло! В чём дело?
 • 2009.10.04 | IApple

  Яке розвінчування ? це повторяння міфів

  > ось відомий на всю країну суддя-«колядник» Зварич, який розмовляє чудовою українською мовою, а ось російськомовний інженер-авіабудівник з Харкова, або ракетобудівник з Дніпропетровщини. Хто з них патріот? Хто з них важливіший для України? Хто робить ії могутньою, а хто ії знищує?

  Чергове повторення типової східняцької бздури про хорошого східняка й поганоого гуцула. На сході хіба інші судді? чесні й непідкупні ? та ткі ж продажні, тіко язиковні а не мовні. Україну знищує і україномовний і російськомовний хабарник та корупціонер. Чому треба порівнювати східняцького інженера не з західняцьким інженером, а з суддею ?

  > Українська мова стане домінуючої тоді, коли вона стане конкурентноспроможною.

  Прекрасні слова, але чому працювати над конкурентноспроможністю повинні тільки і виключно західняки? Це саме такий оптимальний з інженерно-технічної з точки зору східняка метод зробити державу потугою - західняки повинні працювати над конкурентноспроможністю, а східняки в стороні стояти й чекати, поки ті самотужки впораються. За той час вони працюють над конкурентноспроможністю російської (разом з численим північним сусідою) й збоку насміхаються, що таки да, не справуються гуцули самостійно збудувати потугу більшу від московської.

  > А побувайте десь в Донецьку або Луганську на концерті «Океану Ельзи» - молодь співає українською.

  А на концерті Кобзона російською, на концерті (умовно кжаучи) Мадонни - англійською. І що далі? Абсолютно нічого.

  > А якщо нам підсовують культурний непотріб, вдягнутий в українську вишиту сорочку, то з часом роздратування переноситься вже й на саму вишиванку.

  Роздратування вишиванкою там наявне, але чомусь ніяк не виростає роздратування всім тим непотребом, пошлятиною і брудом, який виливається з російських медіа. Просто парадокс якийсь.

  > Час працює на нас, головне – це не розгойдувати човен. І не нашкодити, не зробити так, щоб українська мова відштовхувала через дурість деяких наших політиків.

  Яка саме дурість східних політиків відштовхує східняків від української мови ?

  > Україна за своїм потенціалом має бути такою, як Франція, а не дрібною другорядною провінцією континенту.

  Франція не топчеться на місці з другою чи третьою державною мовою, а має одну, і як не дивно - французьку. Жодна з справді потужних країн світу не є дво- чи тримовною. Це просто неефективно з точки зору розходування ресурсів (матеріальних, людських і т.і.) Чому цього ніяк не можуть зрозуміти хвалені східняцькі мізки з "інженерним" ухилом ? Хочеться будувати ще одну росію, і саме її вони й будують, прагнучи знову стати привідним паском і гвинтиком, стати новою імперією. Для чого тоді бути окремою державою ? Треба вливатись губерніями під Москву.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.04 | starlessblack

   А треба сказати, що таки так...

 • 2009.10.04 | Убітий Єнот

  Re: "Русскій Донбас": розвінчування міфу (л)

  Великою державою Україна бути не може, принаймні на даному етапі історії. Вакансії великих держав зайняті в цьому регіоні. Хочете бути великими? Ну так візьміть Москву штурмом та ставайте. Не можете? Значить не бути вам великими.
  Єдина національна ідея, актуальна для нас, може бути лише інтеграція в ЄС. Донбас виступає, на жаль, як реакційна сила, що тягне до інтеграції з третім світом, тобто СНД. Слід розуміти, що радянський промисловий потенціал приречений на зникнення в найближчі роки. Це стосується як України, так і Росії. Ніяких нових ідей та технологій у Росії немає, вони просто проживають потенціал, накопичений попередніми поколіннями.
  Тому донбаський соціум також тимчасовий, він зникне разом із старими радянськими підприємствами.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.04 | Чучхе

   А нафіга нам те ЄС ?

   З таким же успіхом могли б і в радянському колгоспі залишатися
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.04 | Shooter

    Нафіга?

    Наприклад, Чехія отримала від ЄС 1,3 млрд євро на будівництво нових наукових лабораторій.

    І прикладів таких, у принципі, "мільйон".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.04 | Адвокат ...

     Навряд чи Донецький стітут штучного гіньтілехту отрмає хучь 2-ва

     центи від ЕС.

     Або Донецький же ж хвізико-технічьний...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.04 | Shooter

      У принципі можуть

      Але розділ в коштах саме на RandD буде десь 2-3 порядків. Того що отримують члени ЄС та не-члени ЄС/per capita.
    • 2009.10.04 | Чучхе

     Re: Нафіга?

     Shooter пише:
     > Наприклад, Чехія отримала від ЄС 1,3 млрд євро на будівництво нових наукових лабораторій.
     >
     > І прикладів таких, у принципі, "мільйон".

     Звичайно, але я не бачу зв"язку з Евросоюзом. Значні гранти отримують і країни - не члени ЕС
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.04 | Shooter

      Ги :))))

      Чучхе пише:
      > Shooter пише:
      > > Наприклад, Чехія отримала від ЄС 1,3 млрд євро на будівництво нових наукових лабораторій.
      > >
      > > І прикладів таких, у принципі, "мільйон".
      >
      > Звичайно, але я не бачу зв"язку з Евросоюзом.

      Себто, те, що Євросоюз забезпечить ЧР 1,3 млрд євро - немає жодного зв'язку з Євросоюзом?

      (я ще тільки так скромно підкажу: це йде через Структуральні Фонди ЄС)

      > Значні гранти отримують і країни - не члени ЕС

      Розкажіть, будь-ласка - хто, де і від кого.

      (Я вже скромно замовчую, що головна, в принципі, перевага членства в ЄС - це "повне членство" в ЄС ринку).
    • 2009.10.05 | Vax

     Re: Нафіга?

     Shooter пише:
     > Наприклад, Чехія отримала від ЄС 1,3 млрд євро на будівництво нових наукових лабораторій.
     > І прикладів таких, у принципі, "мільйон".
     Неистребимая мечта укропатриотов жить нахаляву. Сами ничего не могут сделать, так хоть европейцы накормят.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.06 | Isoлято

      Ой, какого ж оно хорошего об нас мнения...

      Vax пише:
      > Неистребимая мечта укропатриотов жить нахаляву. Сами ничего не могут сделать, так хоть европейцы накормят.
      Как, аднака, Vax® прекрасно думает про украинский народ! В его воображении средства ЕС пойдут не на строительство, не на покупку оборудования, не на оплату труда научных работников - а сразу на "кормёжку"!

      Так вынужден разочаровать: в том же ЕС контроль за расходованием подобных фондов ооочень жОсткий, просто так прожрать их - нипалучиццо. И это, кстати, тоже скорее преимущество ЕС. Да оно и правильно: средства нада расходовать по назначению, а не дочкам трёхэтажные домики строить и не квартиры в Лондоне покупать.
   • 2009.10.04 | Убітий Єнот

    Re: А нафіга нам те ЄС ?

    ЕС - равитое "надгосударство", передовое в технологическом, социальном, политическом отношении. Интеграция в ЕС обеспечит развитие Украины. Или Вы от нашей элиты ждете развития страны?
    Была бы Россия столь же передовой, я был бы за интеграцию с Россией.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.04 | Чучхе

     Re: А нафіга нам те ЄС ?

     Убітий Єнот пише:
     > ЕС - равитое "надгосударство", передовое в технологическом, социальном, политическом отношении. Интеграция в ЕС обеспечит развитие Украины.

     або законсервує її відставання, як це сталося з іншими східноєвропейськими державами

     > Или Вы от нашей элиты ждете развития страны?

     я так думаю, що зміна нашої еліти - це справа нашого народу, а не бюрократів з евросоюзу

     > Была бы Россия столь же передовой, я был бы за интеграцию с Россией.

     А я був би проти. Так само, як був і на початку девяностих, коли в Росії рівень життя був на порядок вищий ніж у нас
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.06 | Isoлято

      Коли-коли він там такий був???

      Чучхе пише:
      > А я був би проти. Так само, як був і на початку девяностих, коли в Росії рівень життя був на порядок вищий ніж у нас
      "На початку девяностих", вибачте, якого століття? Я в 92-му, пам'ятаю, приїхав до Волгограду (перший раз в житті перетинав кордон - з митниками, перевіркою паспортів, т.п.) і побачив там таке, що в Києві, в Одесі чи в Криму - тобто в усіх місцях України, де я побував незадовго до цього - навіть уявити було важко. Це, знаєте, звичайна собі електричка... тільки в кожному ваґоні два-три вікна з цілим склом. Більшість інших вікон - взагалі без скла.

      Може, то вони просто від "високого рівню життя" перебісилися?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.06 | Чучхе

       десь в районі 1992-1995 -их

       Реально був рівень на порядок вище

       Не знаю, що ви пам"ятаєте з Волгоградом, але я дуже добре пам"ятаю поїзди на Москву з салом, м"ясом, київськими тортами і тітками сільського штибу, що спали на полу і на третіх полицях. І хохлатські базари в Москві, і скупку тут москалями всього, чтого тільки можна

       До речі, різниця в доходах населення - один із факторів необрання Кравчука в 1994-му (не кажучи вже про те. що росіяни просто проштовхнули Кучму своїм більшим фінансовим ресурсом)
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.10.06 | Isoлято

        Добре, згадаю і 92-й, і 95-й...

        Чучхе пише:
        > Реально був рівень на порядок вище
        "Рівень на порядок вище" я побачив у 95-му році в Чехії, коли мені аж кинулися в очі невеличкі басейни біля кожного четвертого (ну, може, п'ятого) приватного будинку. Нє, я панімаю, це не показник - в підмосковному кліматі воно технічно важко... але ті мої знайомі, які наступного року приїхали до Чехії з Пітера (не найгірше місто РФ, правда?), розповідали, що якість життя навіть нема чого й порівнювати. Найбільше їх здивували великі супермаркети в містечках типу Ліберця й Пардубиць - за роssійськими мірками це середні такі райцентри...

        > Не знаю, що ви пам"ятаєте з Волгоградом, але я дуже добре пам"ятаю поїзди на Москву з салом, м"ясом, київськими тортами і тітками сільського штибу, що спали на полу і на третіх полицях. І хохлатські базари в Москві, і скупку тут москалями всього, чтого тільки можна
        Тобто в Україні все це сало-м'ясо-торти БУЛО, а в Мааскві - НЕ БУЛО? І на цій підставі Ви стверджуєте, що там вищий рівень життя??? (Я вже не кажу про те, що Маасква й решта РФ - две бааальшые разницы...)

        > До речі, різниця в доходах населення - один із факторів необрання Кравчука в 1994-му (не кажучи вже про те. що росіяни просто проштовхнули Кучму своїм більшим фінансовим ресурсом)
        Знов-таки, не варто плутати "росіян" в цілому і тих, хто "проштовхував" Q-чмо. Маю таке відчуття, що мої роssійські родичі до цього "проштовхування" мають дуже слабке відношення...
    • 2009.10.05 | Михайло Свистович

     Re: А нафіга нам те ЄС ?

     Убітий Єнот пише:
     >
     > Была бы Россия столь же передовой, я был бы за интеграцию с Россией.

     Інтеграція з передовою Росією призведе до зникнення України
    • 2009.10.05 | RedBagira

     Re: А нафіга нам те ЄС ?

     Убітий Єнот пише:
     > Интеграция в ЕС обеспечит развитие Украины.

     А Вы не задумывались, а за каким бы хреном ЕС обеспечивать развитие Украины? Они нам должны семь рублей одной бумажкой?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.05 | Михайло Свистович

      Re: А нафіга нам те ЄС ?

      RedBagira пише:
      >
      > А Вы не задумывались, а за каким бы хреном ЕС обеспечивать развитие Украины?

      За тим самим, за яким забезпечують розвиток інших постсоціалістичних країн.
  • 2009.10.04 | Адвокат ...

   Не зникне. Кому на щастя, кому на жаль.

   Убітий Єнот пише:

   > Тому донбаський соціум також тимчасовий, він зникне разом із старими радянськими підприємствами.

   "Ґамно не тонєт на плпву". Нінадєйтє сь! ;)
 • 2009.10.04 | Савр

  Re: "Русскій Донбас": розвінчування міфу (л)

  Я теж прожив в Донбасі 20 років. Там живуть мої друзі, які такі ж патріоти як інші українці. А росіяни там зовсім інші ніж в Росії, навіть виглядом. І їх далеко не 50%. Інша справа, що там дуже сильні совкові традиції, бо збереглись всі ті комуністичні кадри, які Україну сприймають не дуже. Донбасу дійсно треба приділяти увагу до його проблем, але не через призму Януковича-Єфремова. Там ще не вмерла Україна.
 • 2009.10.05 | Sean

  як донеччанин, скажу стисло

  автор зеленого поняття не має про Донбас і настрої в Донбасі.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.05 | Левус

   Re: як донеччанин, скажу стисло

   автор сам з Донбасу
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.05 | Sean

    ще гірше

    Левус пише:
    > автор сам з Донбасу
    бо пише таке, будучи сам з Донбасу.

    p.s. А Вам прохання зареєструватися на форумі, щоб ніхто не переймався витяганням Ваших дописів з модераційної черги.
  • 2009.10.06 | Pavlo Z.

   як донеччанин, скажу стисло

   Sean пише:
   > автор зеленого поняття не має про Донбас і настрої в Донбасі.
   Має, і ставить чудові акценти.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.06 | Sean

    о, то Ви знову бажаєте зі мною сперечатися

    і Ваше прохання не реагувати на Ваші дописи вже не в силі? :)


    Pavlo Z. пише:
    > Sean пише:
    > > автор зеленого поняття не має про Донбас і настрої в Донбасі.
    > Має, і ставить чудові акценти.
    не має, і ставить "шо попало" "куди попало"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.06 | Pavlo Z.

     Якщо Ви у процесі суперечок не будете по бєспрєдєлу,

     як це у Вас бувало раніше, витягати кольт "Модер" з виглядом: "Ну шо ти тепер на це скажеш?" - немає проблем.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.06 | Sean

      ок

      Pavlo Z. пише:
      > витягати кольт "Модер" з виглядом: "Ну шо ти тепер на це скажеш?" - немає проблем.
   • 2009.10.06 | АlеxDomosedov

    Як донеччанам - скажу розлого:

    Ви втрьох, панове (як і будь-хто з нас, власне) свої особисті враження поширюєте на усю територію, де ті враження були набуті. Але ж ви не всеосяжні боги - бачили ви тільки зріз. І бачили тільки так, як зрізали. І тут вже байдуже, зробили ви той зріз під "науковим" кутом, чи "життєвим". :-) Ви, безперечно, маєте моральне право надавати один одному копняків, адже кожен з вас, я певен, ґрунтується на правді. А ось чи користуватись тим правом - вирішуйте самі :-)
 • 2009.10.05 | Михайло Свистович

  Це не розвінчування, а створення міфу

  На жаль, Донбас в цілому був і є неукраїнським та проросійським, попри наявність там, звичайно, і проукраїнського елементу.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.05 | Bogun

   Брєдова стаття...

   Я цього літа спілкувався з донецькими, з села під Маріуполем. Там українського патріотизму стільки ж, як десь в районі Саратова. При кожній нагоді вони збиткувалися з української мови, розповідали, що до Ростова-на Дону ближче чим до Києва, доказували мені, що Голодомору не було, а потім з піною біля рота доказували, що люблять Україну тільки ідіоти, які зрадили "великого брата". Все що вони сприймали українського це сало і "Розпрягайте, хлопці коні" під 100 грам. Примітно, що це були пересічні з якогось забитого шахтарського села, я навіть не уявляю, які там настрої в Донецьку чи в Луганську. А ще якось їздив в Умань, в Софіївку, там була жіночка ескурсовод, яка чудово вела екскурсію прекрасною українською, за нею ходили куча людей з різних регіонів і уважно слухали, аж тут одна не витримала і видала ось таку тираду: "А можетє гаваріть по-русскі, а то я нє панімаю, у нас на Донбасє все говорят по-рускі". Я не буду далі розповідати факти про Донбас, які мені відомі, скажу лише, що все написане автором в статті нісенітниця, яка придумана щоб виправдати, антиукраїнську донецьку "еліту", і народ манкуртів, який живе на цій землі (за виключенням кількох тисяч осіб, які дійсно вболівають за Україну). Я думаю, що їх насправді не можна назвати навіть хохлами, це такі собі мохли, ще не хохли, але вже й не москалі.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.05 | Мартинюк

    І чим ви відрізняєтеся від їздового колгоспу

    у Львівській області, який казав у 1989 році що за Збручем мешкають виключно москалі , а тому там і має проходити східний кордон України.

    Згідно політичної доктрини того "фірмана" Волинь також треба було віддати Росії, як заселену хоча й не "москалями", але тим не менше очевидно маловартісним промосковським елементом...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.06 | Bogun

     І чим ви відрізняєтеся від їздового колгоспу

     Я від нього не дуже багато чим відрізняюсь, як людина, а як громадянин, в мене є більше розуміння необхідності розвитку і ствердження національної держави. Я до речі не казав, що Донбас потрібно віддати москалям, все що я сказав, це те що не можна на цей регіон дивитися через рожеві окуляри, насправді це "хворий" регіон, рана на тілі України, яку треба лікувати. Питання тільки в підходах, методиках лікування, які треба мудро розробити і наполегливо і цілеспрямовано запроваджувати. І ні в якому разі не можна розповідати, що там все нормально, і що вони просто якісь особливі. Це насправді брехня, там немає нічого нормального. Хвора екологія, хвора економіка, хворе суспільство, люди, часто добрі, але все ще хворі душою. Колись розмовляв зі знайомим про важке життя в китайських селах, а він мені каже: ти бував в селах Донецької області? Китай відпочиває. І він розповів про свою поїздку до родичів, я чесно кажучи, прозрів.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.06 | Мартинюк

      Оце вже ближче до реального стану речей.

      Колись під час януковичівських "майданів" 2007 року пішов подивитися на "протестуючих". Люди сиділи без ентузіазму, із скептичним виразами на обличчях.Спробував завязати розмову з дядечком який сидів біля вязки фірмових білоголубих стрічок , повязок , ну типу мішури. Я спитався чи можна взяти пару зразків "продукції". Звісно не казав що для колеції агіпропу. Той подивився на мене як на придурка і відповів гарною українською мовою - "та бери їх собі хоч усі, до псової матері".

      Як виявилося то були люди з прикордоння Донецької та Луганської областей, судячи з переважання української мови та близького до неї суржику - з сіл та не дуже великих міст.Подумав що "неукраїнський авангард" посилає боротися за "русскую идею" замість себе таки звичайних українців. Просто вони знаходяться на низу "донбаської" соціальної драбини, і не мають іншого вибору, як лише коритися наказам "начальників". У всякому разі так їм здається...
      Чесно кажучи , я з досвіду Майдану, УБК та інших демократичних акцій сподівався почути якісь розмови, дискусії, але того не було - люди просто похмуро мовчали. Видно було що це все не приносило їм ніяких позитивних емоцій.
      В одному місці я врешті помітив якийсь гул та купкування народу. Ну думаю - зараз почую якісь ідеологічні постулати. Насправді це була видача сухого пайка і грошей...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.08 | Bogun

       Оце вже ближче до реального стану речей.

       Так, я теж пам'ятаю цих людей на майдані. Тільки мене щиро обурює, чому вони, ті які не через плітки знають, хто є насправді їхні регіональні лідери, і кожен дечучи, бачать як ті цинічно "мають" їх, все одно з впертістю віслюків йдуть і голосують знову ж за них. Коли з ними спілкуєшся, чудові приємні люди, коли починаєш про політику, про Україну, щось з ними робиться, ніяких аргументів, ніяких емоцій, тільки тупе повторювання комуністичних і регіональних гасел. Хто скаже, що з цими людьми там роблять?
   • 2009.10.06 | Чучхе

    От і чудово. Знаєте, що казав великий верманич Мао з приводу

    Bogun пише:
    > Я думаю, що їх насправді не можна назвати навіть хохлами, це такі собі мохли, ще не хохли, але вже й не москалі.

    це наші "нові люди" - потенційний ресурс для освоєння українським націоналізмом. Коли Мао прийшов до влади і побачив теж такий же колоніальний безідейний і уярмлений народ, він написав у часописі "Хуньці":

    “Очевидной особенностью шестисотмиллионного китайского народа , помимо прочих, являются его бедность и то, что он представляет собой чистый лист бумаги . На первый взгляд, это плохо, но на самом деле - хорошо. Бедность заставляет стремиться к переменам, действовать, совершать революцию. На чистом листе бумаги ничего нет и на нем можно писать самые новые, самые красивые слова, рисовать самые новые, самые красивые картины”.


    Спробуйте дивитися на українську роботу в Донбасі з цієї ж точки зору. І відвідуйте не якихось маргіналів, а хочаб музей Стуса в Горлівці, чи потусуйтеся з рухом "Бахмат" у т.зв. Артемівську
   • 2009.10.06 | Pavlo Z.

    Брєдова оцінка і статті і Донбасу.

    Bogun пише:
    > Я цього літа спілкувався з донецькими, з села під Маріуполем.... Примітно, що це були пересічні з якогось забитого шахтарського села...

    Немає ВЗАГАЛІ шахтарських сіл.
    Як і шахт під Маріуполем.
    І все інше у Вашому дописі - кремлядьські штампи.
    "Не плутайте туризм з еміграцією"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.06 | Bogun

     Брєдова оцінка і статті і Донбасу.

     Тут я помилився там дійсно не шахтарське село під Маріуполем, та справа навіть не в тому, хто там живе шахтарі, чи робітники мет. комбінату, справа в ментальності, яка на Донбасі на жаль монолітна (за деякими виключеннями), і до безмежності совдеповська, з характерним для неї небажанням думати, з перекрученим сприйняттям реальності, і тупою ненавистю до усього нє руского. Автор статті намагається доказати, що це тільки купка маргіналів, насправді, якщо щиро оцінити той край, то можна з впевненістю сказати, що насправді маргіналів там відсотків 80. Ви б послухали, що вони про Януковича розповідають, у нормальної людини мізки завернуться. Там якщо щось і може змінитися, це тільки якщо їм відімкнути російські канали, в учбових закладах жорстко слідкувати за викладанням державною мовою, якісно змінити навчальні заклади, насамперед шкільні і заборонити діяльність антиукраїнських організацій. Якісь м'які заходи там просто не будуть діяти, тому що проти них діє тупа і масивна антиукраїнська машина "сєвєрного сосєда".
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.06 | Pavlo Z.

      Ваша проблема - в узагальненнях.

      1.Під Маріуполем - не Донбас, а Таврія (ментально). Донбас в Дон.обл (і географічно, і ментально знову ж таки) - це середина між Таврією і Слобожанщиною, в Луг.обл. - південна третина області (північні 2/3 - Слобожанщина).
      2.Маю ДУЖЕ великий сумнів, що в районах навкруг Маріуполя щось позитивне можуть говорити про Ахметова. Про Бойка (к-т Ілліча) - інша справа.
      3.Не беріть прикладу з Тігіпка: "Я тиждень тому був у військовій частині, їв армійську кашу і тому знаю - що таке армія":) Не канає:)).

      Bogun пише:
      > Тут я помилився там дійсно не шахтарське село під Маріуполем, та справа навіть не в тому, хто там живе шахтарі, чи робітники мет. комбінату, справа в ментальності, яка на Донбасі на жаль монолітна (за деякими виключеннями), і до безмежності совдеповська, з характерним для неї небажанням думати, з перекрученим сприйняттям реальності, і тупою ненавистю до усього нє руского. Автор статті намагається доказати, що це тільки купка маргіналів, насправді, якщо щиро оцінити той край, то можна з впевненістю сказати, що насправді маргіналів там відсотків 80. Ви б послухали, що вони про Януковича розповідають, у нормальної людини мізки завернуться. Там якщо щось і може змінитися, це тільки якщо їм відімкнути російські канали, в учбових закладах жорстко слідкувати за викладанням державною мовою, якісно змінити навчальні заклади, насамперед шкільні і заборонити діяльність антиукраїнських організацій. Якісь м'які заходи там просто не будуть діяти, тому що проти них діє тупа і масивна антиукраїнська машина "сєвєрного сосєда".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.06 | Bogun

       Re: Ваша проблема - в узагальненнях.

       До речі Ви знову перекручуєте, я нічого не казав про Ахметова.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.10.06 | Pavlo Z.

        Re: Ваша проблема - в узагальненнях.

        Bogun пише:
        > До речі Ви знову перекручуєте, я нічого не казав про Ахметова.
        1.Чому "знову"?
        2.Таки да - Ви говорили про Януковича, я помилився:(
      • 2009.10.06 | Bogun

       Re: Ваша проблема - в узагальненнях.

       > 1.Під Маріуполем - не Донбас, а Таврія (ментально). Донбас в Дон.обл (і географічно, і ментально знову ж таки) - це середина між Таврією і Слобожанщиною, в Луг.обл. - південна третина області (північні 2/3 - Слобожанщина).

       Я спілкувався з простими людьми з Донецьку, Луганську і "ментальної" Таврії, різниця та ж сама що поспілкуватися з людьми з Фастова, Житомира і Білої Церкви, іншими словами її практично не їснує. Хоча дійсно можна допустити, що мені просто попалися такі люди. Тільки ось проблема, мені зовсім не попадалися люди з іншими поглядами.

       > 2.Маю ДУЖЕ великий сумнів, що в районах навкруг Маріуполя щось позитивне можуть говорити про Ахметова. Про Бойка (к-т Ілліча) - інша справа.

       Я не казав про Ахметова, я казав про Януковича. Бойко - це регіональний благодєтєль, Янукович, то інше, то великий геній і спаситель народу і православія (звичайно московського).

       > 3.Не беріть прикладу з Тігіпка: "Я тиждень тому був у військовій частині, їв армійську кашу і тому знаю - що таке армія":) Не канає:)).

       Я й не беру. Якщо Ви сумніваєтесь, давайте візьмемо їхню "еліту",назвіть мені 3-4 особи, які зараз реально проживають на Донбасі (мається на увазі в Донецькій і Луганській області) і реально відстоюють незалежну Україну, люблять українську націю, спілкуються українською.

       Я вам можу назвати з ходу 3-4 десятки людей, які несприймають право нашої нації на самостійність, ненавидять українську мову, і взагалі марять про "слав'янскоє єдінство" в "обіймах" сєвєрного сосєда.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.10.06 | Pavlo Z.

        Re: Ваша проблема - в узагальненнях.

        Bogun пише:
        > > > 3.Не беріть прикладу з Тігіпка: "Я тиждень тому був у військовій частині, їв армійську кашу і тому знаю - що таке армія":) Не канає:)).
        >
        > Я й не беру. Якщо Ви сумніваєтесь, давайте візьмемо їхню "еліту",назвіть мені 3-4 особи, які зараз реально проживають на Донбасі (мається на увазі в Донецькій і Луганській області) і реально відстоюють незалежну Україну, люблять українську націю, спілкуються українською.
        Володимир Білецький, Клим Гриньов, Ігор Сабадаха, Тетяна Колесникова, Наталя Пшеняник, Анатолій Герасимчук, Олександр Лузан, Валерій Олійник, Андрій Фіщук, Ігор Тодоров, Костенко Олександр... (один у цьому списку абсолютно інших поглядів - я просто вніс його "для конспірації" інших:))
        > Я вам можу назвати з ходу 3-4 десятки людей, які несприймають право нашої нації на самостійність, ненавидять українську мову, і взагалі марять про "слав'янскоє єдінство" в "обіймах" сєвєрного сосєда.
        Ну і х. з ними - складайте список, він знадобиться:)) Через ці 3-4 десятки звиздіти на всіх - це 1) несправедливо і 2)робити подарунок Москві.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.10.06 | АlеxDomosedov

         "Расстрельний список Богуна"? Ось так ось легко робиться історія

         згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.10.06 | Bogun

         Re: Ваша проблема - в узагальненнях.

         На жаль нікого не знаю з цього списку, але мушу визнати, Ви мене приємно здивували. Значить не все так погано, хоча звичайно радіти пока немає з чого.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.10.06 | Pavlo Z.

          Як буде можливість, поїдьте туди хоча б на місяць. Але з любов'ю

          Повернетеся ще з більшою:).
          Bogun пише:
          > На жаль нікого не знаю з цього списку, але мушу визнати, Ви мене приємно здивували. Значить не все так погано, хоча звичайно радіти пока немає з чого.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.10.06 | Bogun

           Дякую, мені досить гіркого досвіду спілкування з донецькими...

           хоча звичайно можливе і таке, що попались такі люди. На жаль нікого не зустрічав хоча б з крихтою любові до української України, а не УРСР. Хоча звичайно, знову ж таки, можливо мене оточували такі люди. Вам пощастило більше... А щодо ненависті, як мені здалося Ви подумали, насправді я дуже добре ставлюсь до цих людей, але не можу нормально ставитися до їх поглядів.
        • 2009.10.06 | DoctorZ

         Людина здатна швидко еволюционувати...

         але щоб так швидко... :ouch:
         > Олександр Лузан
         Це зампрєд Слов_янської партії вже "реально відстоює незалежну Україну, любить українську націю"?
         http://dimmy.ath.cx/slavchoice/?101A1A118
         Чи хтось інший?
     • 2009.10.06 | Убітий Єнот

      Re: Брєдова оцінка і статті і Донбасу.

      Соцiальнi змiни потрiбнi. Поки вони будуть пролами, вони будуть такими. Iндустрiальна ера закiнчена, багатомiльйонна армiя рабiв не потрiбна нiкому, ще кiлька рокiв пацани-мiльярдери кармани набивати будуть, потiм все- фсем спасиба, фсе свабодны.
 • 2009.10.06 | Hadjibei

  То не "інше розуміння патріотизму"

  То його цілковита відсутність.
  Те, що пише автор статті - це звичайна гра уяви. Така собі втеча від реальності.
  Навіть назва того краю неісторична, а радянська.
  Донбас - це територія без майбутнього. І немає значення, в складі якої держави ця територія перебуватиме.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.06 | Sean

   нє

   Hadjibei пише:
   > Донбас - це територія без майбутнього.
   З майбутнім. Врешті, хоча б тому, що будь-яка територія має майбутнє :)

   Особливо, якщо з Донбасом працювати - спокійно, з повагою, без істерики, але і без рожевих окулярів


   > І немає значення, в складі якої держави ця територія перебуватиме.
   як в складі якої? України звісно.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.06 | Убітий Єнот

    Доля Донбасу-доля радянського народу

    Не росiяни вони - радянськi люди
 • 2009.10.06 | dntsk

  Re: "Русскій Донбас": розвінчування міфу (л)

  Стаття ні про що власне.

  Донбас - це регіон для гартування чергової генерації українських націоналістів.

  Кажу як донеччанин, що прожив тут 30 років )

  P.S. кому цікаво заходьте на http://hatanm.org.ua/forum/ - донецький форум для проукраїнські налаштованих донеччан.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua