МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

С.Притула про тур "З Юлею в серці" всім читати :) (/)

10/04/2009 | Ukrpatriot(patriot)
[Єхалі на тройкє с бубєнцамі...]
Український шоу-бізнес на службі в політики
Притула Сергій


Перечитавши низку інет-повідомлень на тему всеукраїнського туру «З Україною в серці», вирішив залізти з головою в дебати. 2004 рік залишив у свідомості пересічного українця не тільки поділ України на Схід і Захід (аж ніяк не разом), помаранчевих та біло-блакитних, тих, кому «тюрми», й тих, хто туди запроторить «бандитів». Поділ пройшов і по українському шоу-бізу як по невіддільній частинці політичного агітресурсу. Пригадую, скільки тоді у «свідомих» українців було «лайна» в руках, яким вони закидали Кузьму «Скрябіна», Наталку Могилевську, Віктора Павліка за участь в агітаційному турі за Януковича. Як людина, котра простояла по коліна в «сніговій каші» на Майдані-2004, я б нібито теж мусив би нагавкати на колег по «цеху». Проте ставився до ситуації толерантно. І справді, чому ті, хто їздить за ВАЮ, хороші, а ті, хто за ВФЯ, погані?

Здавалося, після того, як у вітчизняному політикумі біло-блакитні змішалися з помаранчевими, червоні з чорними, а сіро-буро-малинові з срачкобурячковими, суспільство мало б «попуститись» і сприймати все доволі прозаїчно. А дзуськи! Пересічний юзер почав таврувати українських виконавців за участь у турі на підтримку ТигрЮлі. Й головна претензія стосується не самого факту участі в агітаційному «чьосі», а в конкретній агітації за ЮВТ зі сцени. Мовляв, а де моральні принципи?

Я, відверто кажучи, й сам часом питаю себе, чому саме такий підбір виконавців у турі за леді Ю? Ну, зрозуміло, Руслана, Пономарьов, ТНМК, вони й так стояли з вітчизняною Жанною д’Арк на Майдані. Але ось залучення Могилевської, котра 5 років тому відзначилася фразою «я не сука і не криса» в контексті того, чому їздить за Януковича, викликає запитання. Але то справа технологів. Інша річ, загальне ставлення людей до зірок-агітаторів.

Вже ніхто не «ведеться» на історію про безкоштовне катання країною в цьому турі. Якщо «зірки» отримують за виступи якісь гроші, то я не бачу тут великої трагедії. Повертаючись до згаданого вище 2004 року, наведу власний приклад. Хлопці, які в той час представляли кандидата ВФЯ, пропонують поїздити по регіону з концертами на його підтримку. Відмовляю. Хлопці від кандидата ВАЮ теж пропонують поїздити, називаю конкретну цифру за послуги. У відповідь чую: «Сергію, ви що?! Країну дерибанять олігархічно-мафіозні клани. Державність у небезпеці. Ми єдина сила, котра може це зупинити, а ви нам тут про гроші!?» На аргумент, що мені для туру треба так чи інакше звільнитися на півтора місяця з п’яти робіт і, бажано, компенсувати недоотриманий прибуток, бо агітки з зображенням кандидата їсти я не люблю, патріоти розвели руками й, підозрюю, трохи затаврували. Я знову не поїхав у жоден тур.

У США зірки кіно- та шоу-бізу дозволяють собі відкрито агітувати за того чи іншого кандидата, й це ніяк не відображається на касових зборах їхніх фільмів чи концертів. Люди чітко поділяють «мухи й котлети». У нас, на жаль, суспільство настільки заполітизоване, що після участі того чи іншого виконавця в агіттурі його музика для пересічного виборця звучить уже якось «не так». І це сумно, панове. Адже робота артиста – дарувати творчість своїй аудиторії. А якщо за це заплатив хтось інший, то це взагалі оптимальний варіант для публіки.
Я, можливо, дещо цинічно, але проводжу аналогію між рекламою шампуню й агітацією за політика. «Зірка» рекламує шампунь. Вам усе одно його купувати. Й ваш вибір – купити той, який вам подобається, чи рекомендований «зіркою». «Зірка» агітує за політика. Вам усе одно голосувати. Й ваш вибір – проголосувати за того політика, який вам подобається, чи за рекомендованого «зіркою».

Народ каже, що принци­­пи не шампунь. Частково погоджуся. Проте аудиторія перебуває з одного боку агітаційних барикад, а шоу-бізнес – із іншого. Не забуваймо, що за тим чи іншим виконавцем стоїть продюсер. Це не стосується «мамонтів», таких як Могилевська, Лорак, Пономарьов, але решта «меншоваговиків» усе-таки люди підконтрактні. Тож варто враховувати насамперед не прямі домовленості артист – замовник, а продю­­сер – замовник. І варто наголосити, що таке застаріле поняття як «адмінресурс» у шоу-бізнесі існує й до сьогодні, й то серйозно. Наприклад... е-е-е-е... ну, ви й ваша творчість прямо залежите від присутності ваших кліпів та інтерв’ю на одному з вітчизняних музичних каналів, конкурентів якому в принципі немає. І ось власник цього каналу лагідно просить вас підтягнутись у тур за певну політичну структуру. А зважаючи на те, що власник каналу є дуже близьким другом і порадником лідера тієї політичної сили, то ти ТУПО НЕ МОЖЕШ НЕ ПОЇХАТИ.

Тому, панове, прошу не засуджувати тих, хто працює на сцені насамперед для вас. У всіх є голова на плечах, і кожен сам вирішує, кому й за кого голосувати. А ось пропустити виступ улюбленого гурту чи співака, тим більше «на шару» – то гріх. Гарного вам настрою, панство, про хліб дбайте самі, видовища вже їдуть у ваше місто.

P. S. А ще, мені видається, нехай ліпше наші катають по країні, аніж знову приїде Коля Басков і вивезе з України торбу з грішми.
http://www.ut.net.ua/art/164/0/3080/

Відповіді

 • 2009.10.05 | BROTHER

  Серьожа, не бреши

  Я подивлюсь на каси концертів будь-якого співака у Штатах, коли той співатиме за кандидата, який пообіцяє зробити російську мову другою державною, отримуватиме прямі вказівки з Москви і намагатиметься політично і фізично відокремити від країни великий шматок землі на користь Фіделя Кастро.

  Скажи краще, що у Штатах таких політиків нема, бо вони не дурні і намагаються задовольнити бажання якнайбільшого числа американців, а не Москви. У Штатах просто неможливий політик накшталт Януковича, який дивиться закордон більше, ніж у середину Країни. Такого дурня ФБР арештує ще у животі матері. А от ми терплячі дуже!

  Ну і останнє, співаки у Штатах, які співають за того чи іншого кандидата, роблять це за гроші, але через свої власні політичні переконання. Тобто, там неможлива ситуація, коли співачка каже щось типу: "Я взагалі то нейтральна чи біла, але за гроші працюю на червоних. Пробачте і зрозумійте, мені просто гроші вконче потрібні." Тому спів у Штатах за того чи іншого кандидата, НМД, більш моральний, а в Україні нерозбірливість деяких виконавців просто жахає.

  "Гроші не пахнуть"? Так Серьожа?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.05 | Hadjibei

   Серьожа, не бреши +!

   За рідкісними винятками, сучасним українським і неукраїнським виконавцям в Україні бракує елементарної гідності.

   Звідси - "я не сука, я нє криса", а просто продажна дівка ,або ж
   "курва-блядь Ольонушка" як називав подібну публіку великий російський класик.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.05 | Адвокат ...

    Ну, что Ви так ополчілісь на Моґільовскую?

    Єдиний ї талант,-- напрочуд сильний голос, який успішно "гармонізується із оточуючим середовищем" звичайною бабською заздрісністю та відсутністю навіть реліктових залишків інтелехту в гольові. Власне, від теґо,-- ВОНА "нє сука, нє криса", а просто "артісточька/пєвічька по визову".
  • 2009.10.05 | Ukrpatriot(patriot)

   Бу-бу-бу

   У США і партії є нормальні, а у нас нема, тільки проекти. Тому і співають там, де хочеться. До речі, про мову. Якби хотіли, то давно б ввели, а так тільки говорять. Бо не хочуть другої державної. І взагалі, регіонам, з бізнесової точки зору невігда Росія, бо там конкуренти.
  • 2009.10.05 | omela

   Re: Серьожа, не бреши

   BROTHER пише:
   > Я подивлюсь на каси концертів будь-якого співака у Штатах, коли той співатиме за кандидата, який пообіцяє зробити російську мову другою державною, отримуватиме прямі вказівки з Москви і намагатиметься політично і фізично відокремити від країни великий шматок землі на користь Фіделя Кастро.
   >
   > Скажи краще, що у Штатах таких політиків нема, бо вони не дурні і намагаються задовольнити бажання якнайбільшого числа американців, а не Москви. У Штатах просто неможливий політик накшталт Януковича, який дивиться закордон більше, ніж у середину Країни. Такого дурня ФБР арештує ще у животі матері. А от ми терплячі дуже!

   Чого Ви хочете? Народ (ну принаймні значна частина його) саме цього хоче. І взагалі зараз ситуація така, що реальні кандидати усі так чи інакше домагаються приязні Москви. І населення це схвалює, чого свідченям відносно високі рейтинги цих кандидатів.

   Зрештою, якщо долею через умонастрої населення визначено, що Україна в тій чи іншій формі мусить бути протекторатом Москви, воно так буде.

   Тож проблема не в Януковичу. На це є запит народний, і то великий. Зворотня сторона медалі під назвою Демократія, якщо хочете.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.05 | ziggy_freud

    ким це визначено і в якій формі?

    просто мойсейові скрижалі якісь...

    omela пише:
    > Чого Ви хочете? Народ (ну принаймні значна частина його) саме цього хоче. І взагалі зараз ситуація така, що реальні кандидати усі так чи інакше домагаються приязні Москви. І населення це схвалює, чого свідченям відносно високі рейтинги цих кандидатів.

    яка саме частина хоче під протекторат, а якій лише приємно чути звичні коливання звуку про вічну дрючьбу з Росією та -язичіє? Але щоб жодних реальних рухів в тому напрямку ;-)
 • 2009.10.05 | ziggy_freud

  для товарісча відсутня різниця між

  шампунем, музоном і політєґою. До речі, сам він чим з того займається? Мабуть, професійно на майданах мерзне...

  Єдине з чим можу погодитись:
  > нехай ліпше наші катають по країні, аніж знову приїде Коля Басков і вивезе з України торбу з грішми.

  але ж приїде і Кол.Басков теж. Без нього нєканонічно...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.05 | Ukrpatriot(patriot)

   Бо він правий в одному

   Якщо народ настільки тупий, що буде обирати співаків, то він вартий таких керівників. Чомусь колись Суркіс теж робив концерти, а голосували за омельченка. Якщо ж нема мозгів, то треба їсти то, що кажуть у рекламі, закушувати мезимом. Головне, щоб потрібна зірка сказала.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.05 | omela

    +1

   • 2009.10.05 | karpo

    Re: Бо він правий в одному

    Ukrpatriot(patriot) пише:
    > Якщо народ настільки тупий, що буде обирати співаків, то він вартий таких керівників. Чомусь колись Суркіс теж робив концерти, а голосували за омельченка. Якщо ж нема мозгів, то треба їсти то, що кажуть у рекламі, закушувати мезимом. Головне, щоб потрібна зірка сказала.

    Народ ні до чого, він такий яким завжди був і мабуть ще довго буде. Здається Кант висловив думку (філософи хай виправлять,якщо щось не так) про те що завданням культури є гуманізація людства. І тому кожен хто вилазить на сцену повинен відчувати відповідальність за те що він робить.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.06 | Ukrpatriot(patriot)

     Якщо якийсь баран готовий проголосувати, бо перед ним поскала на

     сцені якась коза, то чому в цьому винен співак, який просто заробляє гроші.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.06 | karpo

      Згадайте історію з Лені Ріфеншталь, вона

      також просто заробляла, чи не змогла відмовити, чи дуже слави хотіла - потім все життя промучилась.
      А народ - який є, такий і є.
   • 2009.10.05 | ziggy_freud

    нічітайтє кніжеґ, бо ето снобізьмъ

    Ukrpatriot(patriot) пише:
    > Якщо народ настільки тупий, що буде обирати співаків, то він вартий таких керівників. Чомусь колись Суркіс теж робив концерти, а голосували за омельченка. Якщо ж нема мозгів, то треба їсти то, що кажуть у рекламі, закушувати мезимом. Головне, щоб потрібна зірка сказала.

    але який з того логічний висновок? Діячі маскульту, які виходять з того, що народ однаково тупий, поступово роблять його в середньому ще тупішим. Бути тупим не соромно, і навіть не "нормально". За їх версією, останні 30 років це модно. Нічітайтє кніжеґ, бо ето снобізьм ;-)

    хтось з давніх греків (Аристотель?) казав, що раб є рабом, бо має рабську природу. Коли цей стан природній, рабовласництво теж є природнім. І за що тоді ображають, наприклад, рабовласника Лозинського - за порчу власного двоногого майна?
 • 2009.10.05 | Slavix

  Re: С.Притула про тур "З Юлею в серці" всім читати :) (/)

  Ukrpatriot(patriot) пише:
  >
  > Хлопці від кандидата ВАЮ теж пропонують поїздити, називаю конкретну цифру за послуги. У відповідь чую: «Сергію, ви що?! Країну дерибанять олігархічно-мафіозні клани. Державність у небезпеці. Ми єдина сила, котра може це зупинити, а ви нам тут про гроші!?»

  Жудожник должен быть голодным!
  Як це по нанайськи...
 • 2009.10.05 | Olexandra

  Скрипка зробив Тимошенко зустрічну пропозицію

  http://www.pravda.com.ua/news/2009/10/5/102696.htm

  Але ж за які гроші БЮТ надає спонсорську підтримку? Тимошенко ж каже, що зайвих грошей в бюджеті нема?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.06 | Linx

   коментарі - ппц

   тігрюля бабла не шкодує

   от тільки б ще розуму "коментаторам" частіше ніки змінювати, або фантазії...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.06 | Isoлято

   Я, здається, знаю, аткуда дзєньґі...

   На наступний рік на діяльність Національної космічної аґенції України в юліному "праєкцє бюджету" передбачено 0 (нуль) гривень і стільки ж копійок.

   Цього року хоча б 25 млн. нашкребли...
 • 2009.10.05 | Уляна

  В США, кажете, співають?

  В США Барбара Стрейзанд співала за Клінтона не за гонорар, а тому що є переконаною демократкою. На додаток вона ще й мільйони власних своїх коштів видає на програми Демократичної партії.
  Тому я теж не проти, якщо наші зірки від душі поспівають за Тимошенко та ще й власними коштами підтримають програму партії Батьківщина. Слабо нашим зіркам здатися хоча б по 20 тисяч доларів?

  Ukrpatriot(patriot) пише:
  >
  > У США зірки кіно- та шоу-бізу дозволяють собі відкрито агітувати за того чи іншого кандидата
 • 2009.10.05 | Чучхе

  У чувака є одна велика логічна нестиковка

  Ukrpatriot(patriot) пише:
  > > Вже ніхто не «ведеться» на історію про безкоштовне катання країною в цьому турі. Якщо «зірки» отримують за виступи якісь гроші, то я не бачу тут великої трагедії.

  Проблема автора в тому, що він розглядає це, як "тур". В той час як перед нами неприкрита передвиборча агітація, яка ведеться з порушенням всіх законодавчих термінів та вимог до її проведення, та ще й не виключено за державні гроші
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.05 | Мартинюк

   Притула, як і Данилко - його агітація лише висміє того за кого

   він нібито агітує. Так би мовити специфіка жанру і образу.

   Я б їм обом рекомендував би заробити на Януковичі. Ото б народ нареготався
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.06 | Чучхе

    Re: Притула, як і Данилко - його агітація лише висміє того за кого

    Мартинюк пише:
    > він нібито агітує. Так би мовити специфіка жанру і образу.
    >
    > Я б їм обом рекомендував би заробити на Януковичі. Ото б народ нареготався

    Народ з агітації за Януковича ще в 2004-му так нареготався...
 • 2009.10.05 | Lexa62

  а давайте певного штибу артистів називати "циганами"

  тільки будь ласка, без образ для справжніх ромів.
  Просто як символ такого-собі співучого, танцюючого племені ( а можуть і ведмедя поводити). Їм платять - вони танцюють і співають Все просто.
  А все інше - то до біса. У них своє життя.
  А українських співаків будемо шукати в інших місцях.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.05 | ziggy_freud

   саме це для ромів і є образливим.

   коли були ті танці з мєдвєдом та етнічна мафія з обслуговування кабаків. А досі згадують їм всім. Навіть тим, хто чесно гадає по руці ;-)

   он Френк Заппа був циганом. Хендрікс мав циганську кров, звідки назва "Бенд оф джипсіз" (поправка - то сінті, а не роми). Гудзь з Гоголь Бордело трохи циган (ром). І що в них спільного з малошановним афтуром?
 • 2009.10.05 | ziggy_freud

  виникає питання щодо редакційної політики

  http://www2.maidan.org.ua/n/culture/1254736652

  05-10-2009 12:57, ziggy_freud
  навколомузичний дискурс Укр.Тиждня сходить на пси?

  зокрема, хто і куди послав Криштоповича з його музичним додатком? Як на мене, заміна вийшла вкрай фіґова.
 • 2009.10.05 | Ghost

  цель бизнеса - не "дарувати творчість", а получить прибыль

  поэтому не надо вешать лапшу про "дарувати творчість", где там творчество, обыкновенная попса, поющие трусы.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.05 | Адвокат ...

   ... і нацицьники,-- те ж.

   Ghost пише:
   > поэтому не надо вешать лапшу про "дарувати творчість", где там творчество, обыкновенная попса, поющие трусы.
 • 2009.10.05 | АlеxDomosedov

  Схоже, їм лячно виступати на пустих майданах. Нічого, звикнуть

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.05 | Адвокат ...

   Та чьо там,-- лячно? За всьо заплочєно!!!

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.05 | АlеxDomosedov

    Воно то так. Але ж засвітитись у новинах співаючи в пустоту -

    ґєта карьєрі навіть не дупа - а саме "ж..." :-) Це ж скількі має коштувати карьєра в цілому? Чомусь мені здається - їм недоплатили :-)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.05 | Адвокат ...

     І я,-- тієї ж думки!

     АlеxDomosedov пише:
     > ґєта карьєрі навіть не дупа - а саме "ж..." :-) Це ж скількі має коштувати карьєра в цілому? Чомусь мені здається - їм недоплатили :-)

     Хам-сей,-- зажидив сь. А Хам-са,-- "кінула на дєньґі". Намана,-- як для попа-жопа-зв`йоздушек... ;)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua