МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ізраїль назвав росіян, що створюють ядерну бомбу для Ірану

10/05/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху під час свого таємного вересневого візиту до Москви передав російській владі список російських учених, які, за даними Тель-Авіва, розробляють ядерну зброю для Ірану, пише в неділю, 4 жовтня, британська газета The Sunday Times.

Як повідомило газеті джерело, наближене до Міноборони РФ, до списку також додавалися конкретні докази причетності російських учених до розробки іранської ядерної бомби. "Саме тому візит Нетаньяху і був засекречений. Його метою було не поставити Москву в скрутне становище, а спонукати до дії", - повідомив співрозмовник.

Представники американських і британських влади вважають, що участь російських вчених у ядерні розробки в Ірані вже в минулому. Президент американського Інституту науки і міжнародної безпеки Девід Олбрайт підтвердив газеті, що росіяни брали участь у відповідних роботах, але не за розпорядженням Кремля. Про ці факти понад рік тому повідомлялося у звіті МАГАТЕ.

Ізраїльська сторона у свою чергу наполягає, що така співпраця не могла мати місце без санкції російської влади.

Тим часом, 3 жовтня газета New York Times, посилаючись на інформацію з конфіденційної доповіді експертів МАГАТЕ, повідомила, що Іран здатний створити ядерну бомбу.

У вступі доповіді експерти зазначають, що їх висновок є приблизним, а матеріали, отримані по каналах розвідки і за результатами їхнього власного розслідування, є предметом для подальшого підтвердження.

Газета цитує витяг з доповіді експертів, де сказано, що в Ірану "достатньо інформації, щоб спроектувати і побудувати робочу" атомну бомбу.

Американські розвідслужби два роки тому опублікували детальну доповідь, згідно з якою Тегеран зупинив свої спроби спроектувати ядерну зброю в 2003 році. Разом з тим в останні місяці, Велика Британія приєдналася до Франції, Німеччини та Ізраїлю, які заперечують такий висновок і вважають, що роботи Ірану в ядерній сфері поновилися, зазначає газета.

Нагадаємо, у вересні прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху таємно побував у Москві.
http://ua.korrespondent.net/world/988374

sean


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua